Layout: current: getLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource631 ), alternative: getLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource631), Fid:2962, Did:0, useCase: 4 • Blogs: Bilde ar haizivi, pelde Marmora jūrā, no Ķīnas par Slovēniju
  12.sep. Blogs: Bilde ar haizivi, pelde Marmora jūrā, no Ķīnas par Slovēniju(1)
  Pēc uzvaras astotdaļfinālā pār Melnkalni Latvijas valstsvienība turpināja ierastajā ritmā - no spēlēm brīvajā dienā atkal treniņnodarbība un šoreiz tā pielāgota ceturtdaļfināla spēles sākuma laikam - 21:30. Laiku līdz treniņam izmantojām tālākai Stambulas apskatei.
 • Blogs: "No Fenerbahce", Stambulas Gada māte, Melnkalnes piespiestie
  10.sep. Blogs: "No Fenerbahce", Stambulas Gada māte, Melnkalnes piespiestie(6)
  Pēc lieliskām basketbolistu sagādātām emocijām grupu turnīrā Stambulas Āzijas daļā cerību pilni nākamajā rītā sēdāmies taksī, lai pārbrauktu uz civilizēto Eiropu, vismaz tā mums šķita.
 • Blogs: mežonīgā Stambula, pašus turkus pārsteigusī Turcijas izlase
  07.sep. Blogs: mežonīgā Stambula, pašus turkus pārsteigusī Turcijas izlase(1)
  Otrā no spēlēm brīvā diena Sportacentra/f64 komandai izvērtās aizraujošāk nekā pirmā - tā kā Latvijas izlases treniņš notika visai vēlu vakarā, dienas laikā nolēmām doties uz blīvi apdzīvoto Stambulas Āzijas daļas rajonu Kadikējas vārdā.
 • Blogs: Laiks vārdus apliecināt ar darbiem
  05.sep. Blogs: Laiks vārdus apliecināt ar darbiem(8)
  Aleksejs Šveds ir viens no šī “EuroBasket” finālturnīra talantīgākajiem spēlētājiem. Tas, kā viņš savu talantu 28 gadu vecumā spējis realizēt un kāpēc tā un ne citādi, nav stāsts šai reizei, bet šajā turnīrā Šveds demonstrējis labu sniegumu. Protams, var norādīt uz viņa daudzajām kļūdām (3,7), bet fakts paliek fakts - Šveds šobrīd ir viens no turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem, un Krievija līdz šim D grupā rādījusi labāko basketbolu.
 • Blogs: mošejas un debesskrāpji, ēdiens un briti prātā
  04.sep. Blogs: mošejas un debesskrāpji, ēdiens un briti prātā(1)
  Atceros 2008. gada U20 čempionātu Rīgā, kad pēc vienas no spēlēm pie dienesta izejas satiku Rihardu Kuksiku un Rolandu Freimani, kuri gāja prom no Arēnas Rīga pēc grupu turnīra pēdējās spēles. Pavadīju abus ar vārdiem: “Nu, ko, rītdien vismaz brīvdiena.” Uz ko sekoja atbilde, ka tā nav brīvdiena - treniņš būs tik un tā. Un tas arī ir ļoti precīzs labojums.Tā ir no spēlēm brīvā diena, bet visbiežāk spēlētājiem un nekādā gadījumā treneriem tā nav brīvdiena. Starp citu, arī moderno mediju pārstāvjiem tā lielākoties nav brīvdiena. Bet nu par visu pēc kārtas.
 • Blogs: Montijs Viljamss, draudzīgie turki, Dāvja spēlēšana zem jautājuma
  02.sep. Blogs: Montijs Viljamss, draudzīgie turki, Dāvja spēlēšana zem jautājuma(10)
  Domāt, ka pēc Serbijas spēles mačs ar Beļģiju būs jūtami vieglāks, var atļauties līdzjutēji un citi optimisti, taču realitātē mūs gaida sīva cīņa pret sīkstu pretinieku, kas turklāt spēlē līdzīgu spēles stilu, kādu spēlē trenera Bagatska vadītā komanda. Spēles rītā nav skaidrības, vai laukumā varēs doties Dāvis Bertāns.
 • Blogs: Stambulā nacionālie svētki, arēnā neliels bardaks
  01.sep. Blogs: Stambulā nacionālie svētki, arēnā neliels bardaks(6)
  Nevaru sūdzēties par apgūto Eiropas ģeogrāfiju, taču Stambulā esmu nonācis pirmo reizi. Tiesa, šī ir pilsēta, kas ir divos kontinentos, un arī Āzijā, kur notiek Eiropas čempionāta finālturnīra D grupas turnīrs, esmu pirmo reizi. Šoreiz par pirmajās divās dienās piedzīvoto.
 • Porziņģis, Hlebovickis un jaunie apavi Barselonā
  26.jūn. Porziņģis, Hlebovickis un jaunie apavi Barselonā(18)
  No 15. līdz 17. jūnijam Katalonijas centrā Barselonā sapulcējās ne tikai vairāki NBA spēlētāji, bet arī aptuveni divi duči Eiropas jauno talantu, kā arī sporta apavu mazumtirgotāji un mediju pārstāvji, kurus "adidas" iepazīstināja ar jauno "Crazy Explosive" apavu modeli. Arī Sportacentrs.com bija iespēja būt klātienē.
 • Porziņģis: "Kājas šobrīd ir stiprākas nekā jebkad iepriekš"
  21.jūn. Porziņģis: "Kājas šobrīd ir stiprākas nekā jebkad iepriekš"(20)
  "Būs jāspēlē pret dažādām sistēmām, un tas būs citādāk nekā NBA. Paskatīšos video ar Dirku Novicki, lai saprastu, kā viņš spēlēja izlasē," aptuveni mēnesi pirms debijas Latvijas valstsvienībā intervijā Sportacentrs.com sacīja Ņujorkas "Knicks" spēka uzbrucējs Kristaps Porziņģis.
 • "Knicks" īpašnieks - sliktākais visā līgā
  12.feb. "Knicks" īpašnieks - sliktākais visā līgā(27)
  Vēl dažas nedēļas pirms Kristapa Porziņģa debijas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) "Sporta Avīzē" rakstīju par to, kas ir Ņujorkas "Knicks" organizācija un viens no apakšvirsraktiem bija "Sliktākais īpašnieks līgā". Pēc Čārlza Ouklija atgadījuma šī tēma atkal aktualizējusies, pārmaiņas pēc pie visām "Knicks" neveiksmēm piesaucot ne vien Fila Džeksona, bet arī īpašnieka Džeimsa Doulena vārdu.
 • Dragans Benders: nākamais Porziņģis?
  22.jūn. Dragans Benders: nākamais Porziņģis?(48)
  Straujiem soļiem tuvojas Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) drafts, kurā tiks izvēlēti, klubuprāt, labākie jaunie un draftam pieejamie spēlētāji no visas pasaules. Eiropas kontekstā šogad visskaļāk izskan horvātu supertalanta Dragana Bendera vārds, kurš tiek pielīdzināts Kristapam Porziņģim.
 • Blats & Bagatskis: Eiropas versija Popovičam & Mesinam
  19.jūn. Blats & Bagatskis: Eiropas versija Popovičam & Mesinam(24)
  "Tiecoties pēc neiespējamā, cilvēks vienmēr spējis sasniegt iespējamo. Tie, kas uzmanīgi darījuši tikai to, ko uzskata par iespējamu, nekad nav spējuši spert soli uz priekšu," savulaik sacīja krievu revolucionārs Mihails Bakuņins. Lai gan no galvenā kļuvis par asistentu, Ainara Bagatska pievienošanos Deividam Blatam Stambulā jāvērtē tikai kā soli augšup Latvijas valstsvienības galvenā trenera karjerā, tiecoties pēc Eiropas treneriem šķietami neaizsniedzamā.
 • Īpašnieks, ģenerālmenedžeris un spēka uzbrucējs
  23.dec. Īpašnieks, ģenerālmenedžeris un spēka uzbrucējs(15)
  Šonedēļ basketbola speciālists Sergejs Bazarevičs kļūs par pirmo krievu treneri vēsturē, kurš vada Itālijas A sērijas basketbola klubu. Viņa iecelšana ir viens no jaunā "Cantu" kluba īpašnieka Dmitrija Gerasimenko soļiem pēc stāšanās amatā. Gerasimenko personība un iepriekš paveiktais basketbolā liek domāt – Kantu gaida interesants laiks, bet šis ir tikai sākums…
 • Sapņu pārdevējs - basketbola afērists
  03.nov. Sapņu pārdevējs - basketbola afērists(15)
  Viņnedēļ sākās pasaulē prestižākās basketbola līgas Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) jaunā sezona, bet Ziemeļamerikā ir vēl vairākas profesionālas līgas. Šovasar par vēl vienu tādu pieteicās kļūt "AmeriLeague", kas solīja izrādīt konkurenci NCAA un NBA Attīstības līgai, jau bija paspējusi piesaistīt līmenim atbilstoši skaļus spēlētājus, bet… viss izrādījās vien vērienīga afēra, aiz kuras stāvēja vīrs vārdā Glendons Aleksandrs – savulaik perspektīvs basketbolists, šodien krimināls shēmotājs.
 • Kas ir trijstūra uzbrukums?
  27.jūl. Kas ir trijstūra uzbrukums?(21)
  Līdz ar Kristapa Porziņģa nonākšanu Fila Džeksona veidotajā Ņujorkas "Knicks" komandā mūsu platuma grādos arvien biežāk dzirdams vārdu salikums "trijstūra uzbrukums". Ko īsti tas nozīmē un kādu basketbolu varam gaidīt "Knicks" izpildījumā jaunajā sezonā?
 • Zelts gar degunu. <i>Botu</i> dēļ?
  08.jūl. Zelts gar degunu. Botu dēļ?(6)
  Mūsu zemē lielu ažiotāžu neraisījušais FIBA pasaules U19 čempionāts noslēdzies. Jau septīto reizi tajā triumfēja ASV jaunā paaudze, bet finālā ļoti pieklājību pretestību izrādīja Horvātijas talanti (79:71). Kas zina, kā čempionāts būtu beidzies, ja vien horvātiem nebūtu pietrūcis viens no Eiropas talantīgākajiem jaunajiem spēka uzbrucējiem Dragans Benders. Kāpēc iztrūka? Par to šis stāsts.
 • Kā basketbolu svin Itālijā?
  10.jūn. Kā basketbolu svin Itālijā?(5)
  Viņnedēļ biju devies uz Itāliju, lai apciemotu brāli un vērotu klātienē Itālijas čempionāta A sērijas pusfināla kauju starp “Grissin Bon Reggio Emilia” un “Umana Reyer Venezia” komandām. Šoreiz norobežošos no paša basketbola un aprakstīšu to, kādas ir basketbola vērošanas un līdzi jušanas tradīcijas un paradumi Itālijā.
 • Latvijas jaunais pilsonis Endrū Šmits. Kas viņš ir?
  19.mai. Latvijas jaunais pilsonis Endrū Šmits. Kas viņš ir?(48)
  Viņnedēļ Latviju beidzot pāršalca ziņa par kāda amerikāņu basketbolista vārdā Endrū Šmits kļūšanu par Latvijas pilsoni. Rubrika "Aiz sānu līnijas" sazinājās ar "Liberty" universitātes studentu un piedāvā iepazīties lasītājiem ar jauno valsts pilsoni, konkretizēt viņa saistību ar Latviju un nodomiem profesionālās karjeras uzsākšanai.
 • Džimijs Batlers: no bezpajumtnieka par NBA zvaigzni
  15.mai. Džimijs Batlers: no bezpajumtnieka par NBA zvaigzni(20)
  Nupat sezona noslēgusies Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) klubam Čikāgas „Bulls”, kas Austrumu konferences pusfinālā sērijā ar 2-4 atzina Klīvlendas „Cavaliers” pārākumu. Tas nozīmē, ka sezona beigusies arī Džimijam Batleram, kurš 1. jūlijā kļūs par brīvo aģentu un pēc kura rindā ar multimiljonu līgumiem stāsies viens klubs pēc otra. Batlera stāsts ir kārtējais apliecinājums „amerikāņu sapņa” realitātei. "Aiz sānu līnijas" lasītājiem piedāvāju tulkojumu no Sportsmockery.com autora „IlliniBall” stāsta par Džimija Batlera realitāti.
 • Divreiz pārplēstas krusteniskās saites - tās nav beigas. Kaukēna stāsts
  31.mar. Divreiz pārplēstas krusteniskās saites - tās nav beigas. Kaukēna stāsts(14)
  Latvijas sporta līdzjutējus satriecis nupat notikušais - talantīgajam Dāvim Bertānam otro reizi karjerā konstatēts krustenisko saišu plīsums labās kājas ceļgalā. Steidzīgie jau noraksta Dāvja karjeru, tomēr fakti rāda, ka arī pēc diviem šāda veida savainojumiem ir iespējas atgriezties un spēlēt augstākajā līmenī. Rubrika “Aiz sānu līnijas” piedāvā iepazīties ar vienu no tādiem gadījumiem.
 • lasīt vairāk