Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Latvijas jaunais slēpotājs Kaparkalējs: "Sezonas mērķi piepildīti par 90-95%"

Rolands Eliņš

Latvijas jaunais slēpotājs Kaparkalējs: "Sezonas mērķi piepildīti par 90-95%"
Lauris Kaparkalējs. Foto: IMAGO/Eibner/Scanpix

21 gadu vecais Latvijas slēpotājs Lauris Kaparkalējs licis punktu savai līdz šim veiksmīgākajai sezonai distanču slēpošanā. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš izteica gandarījumu par šīs sezonas mērķu piepildījumu, bet arī atzina, ka slodze bijusi krietni lielāka nekā iepriekš un ka sezonas beigās ķermenis to izjutis negatīvi. Taču noskaņojums pirms olimpiskās sezonas ir optimisma pilns.

Lauris Kaparkalējs šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā ieņēma 127. vietu, kā arī bija augstajā 18. vietā PK U23 kopvērtējumā. Viņa sezonas galvenais mērķis gan bija augsti rezultāti konkrēti sprinta disciplīnās un olimpisko ceļazīmju sarūpēšana Latvijas izlasei, un tos abus var atzīt par piepildītiem - Kaparkalējs šosezon divreiz sasniedz PK posma "Top30", kamēr Latvijas izlase (provizoriski) nopelnījusi trīs kvotas Milānas OS gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

"Iekļūt "Top30" patiešām bija mans mērķis. Par to tā reāli sāku domāt jau pagājušajā sezonā, kad Lahti posmā iekļuvu "Top40"," sacīja Kaparkalējs. "Jau tad jutu, ka man tas ir pa spēkam, nepieciešams tikai, lai nedaudz paveicas, lai viss konkrētajā dienā saliekas pa plauktiņiem. Tādas lietas sakrita jau sezonas sākumā Lillehammerē, kur biju 40. vietā, un tad pēc tam Davosā jau izdevās tikt fināla 30-niekā, pēc tam tas Šveicē izdevās vēlreiz."

"Kopumā šosezon redzēju sistemātisku kāpumu savā izaugsmē, un par to ir prieks," sacīja Latvijas jaunais sportists. "It īpaši slīdsolī, kurā bija labs sniegums praktiski visur, izņemot sezonas noslēgumu Tallinā. Šosezon gan sacensību bija krietni vairāk nekā iepriekš, tad nu sezonas otrā puse izvērtās tieši fiziski smagāka, sakrājās nogurums, ķermenis vairs nebija tik svaigs. Taču kopumā - ļoti laba sezona. To varēja redzēt arī pēc atpalicības no līderiem, kas pamazām mazinājās, arī klasiskajā solī."

Sezonas beigas šoreiz aptumšoja slimība, kas ietekmēja Kaparkalēja sniegumu pēdējos posmos, ieskaitot marta vidū Tallinā, kur sacensības notika tieši Kaparkalējam parocīgajā sprinta distancē. Viņš tajā uzrādīja 62. labāko rezultātu, lai gan iepriekš cerības par Latvijas kaimiņvalstī rīkoto PK posmu bija augstākas.

"Sezonas otrajā pusē arvien biežāk sanāca apslimt," sacīja Kaparkalējs. "Diemžēl tad pienāca kārta arī kārtīgai slimībai. Jau pēc PK posma Oslo jutos apslimis, taču tāpat devos uz Tallinas posmu, kurā jutos jau pavisam slikti - sapratu, ka vienkārši jābrauc mājās. Nākamajā rītā jutu, ka ir pavisam slikti, nemaz nav spēka, un visu dienu paliku gultā. Domāju, ka tā bija gripa, kaut kur sezonas izskaņā biju saķēris vīrusu."

Latvijas slēpotājs uzsvēra, ka šī viņam bijusi pirmā sezona, kurā startēts tik daudz un tik augsta līmeņa sacensībās: "Tā bija jauna pieredze, jauna slodze. Beigās šosezon piedalījos 30 PK sacensībās, kamēr iepriekšējā sezonā bija, šķiet, divreiz mazāk. Tas ir liels kāpums, turklāt arī pašas sacensības bija citādas - vairs ne Latvijas čempionāta posmi un citas zemāka līmeņa sacensības, bet Pasaules kausa posmi. Varēja just, ka pirmajos divos posms viss bija labi, taču tad ķermeņa spēks pamazām krītas, tāpat arī imunitāte krītas un dažādas vainas arvien vieglāk pieķeras. Bet tāds bija mūsu plāns - startēt gandrīz visur, kur varam, lai krātu punktus olimpiskajai atlasei."

Dalība Pasaules kausā nozīmē arī plašāku ģeogrāfiju - tālāki pārbraucieni uz sacensību vietām un mazāks pārtraukums starp posmiem. ""Arī pašas trases nevar salīdzināt," turpināja Kaparkalējs. "Otepes trase Igaunijā ir kaut kas tuvāk PK līmeņa trasei, kas gluži vienkārši ir sarežģītākas nekā, piemēram, LČ posmos."

"Dažos posmos palīgā nāca igauņi, kas palīdzēja nogādāt ekipējumu uz, šķiet, diviem PK posmiem," sacīja Kaparkalējs. "Bet tā ikdienā, jā, arī pārbrauciens uz nākamo posmu nāk ar savām grūtībām un tam jātērē spēki. Pārbrauciena diena parasti ir visai nogurdinoša. Kad nu ir kādas brīvas dienas no sacensībām, tad mūsu komandā tāpat katram ir savas lietas - savi darbi vai studijas. Un tad tāpat nekāda lielā atpūta nesanāk, jo jāiedzen darbi ārpus sporta. Es pats studēju Latvijas Universitātē, biznesa vadības grupā - kamēr biju prom sacensībās, darbi iekrājušies un tagad tāpat ir visnotaļ intensīvs laiks."

Aizvadīto sezonu Kaparkalējs raksturoja kā 90-95% piepildītu mērķu: "Lielais mērķis bija tikt "Top30", tas izdevās pat divreiz. Pozitīva līkne rezultātos un sniegumā bija labi redzama, ar to esmu apmierināts. Jā, iztrūka labāka snieguma pasaules čempionātā, tur gribējās paveikt vairāk. Diemžēl nesanāca. Arī tur patraucēja slimība. Paspēju izveseļoties, taču savs iespaids tomēr palika. Tāpat jāņem vērā, ka Trondheimā tas bija sezonas pirmais starts mīkstā trasē, tas bija pirmais pavasara posms."

Ar Kaparkalēja, Raimo Vīganta (137. vieta PK kopvērtējumā) un citu slēpotāju pūlēm Latvijas vīriešu izlase sezonu pabeidza 18. vietā Nāciju rangā, kas tiek izmantots olimpisko kvotu sadalījumam. Savukārt dāmu izlase bija 19. vietā. Provizoriskajā OS ceļazīmju sadalījumā tas Latvijai sniedz trīs vietas gan vīriešu, gan dāmu konkurencē. Sievietēm tas nozīmētu nelielu kritumu, salīdzinot ar Pekinas spēlēm, kurās piedalījās piecas Latvijas sportistes, kamēr vīriešu izlasei šī būtu lielākā pārstāvniecība kopš 2006. gada, kad Turnīrā startēja četri Latvijas sportisti.

"Vēl gan OS kvotas nav oficiāli apstiprinātas, iespējams vēl būs kādas izmaiņas," skaidroja Kaparkalējs. "Varbūt būs arī ceturtā kvota. Redzēsim. Bet tas nebūtu iespējams, ja mēs visi nebūtu strādājuši uz to, tas ir visu Latvijas sportistu nopelns, arī juniori aktīvi cīnījās un krāja punktus. Tas nebūtu sanācis arī bez igauņu komandas palīdzības - viņi mums daudz palīdzēja ar slēpju sagatavošanu, liels paldies Igaunijas izlases trenerim Aivaram Rehemā, tāpat paldies arī Latvijas Slēpošanas federācijai!"

Pekinas spēlēs Vīgants tieši sprinta izcīnīja Latvijas distanču slēpošanas lielāko panākumu olimpiskajās spēlēs, iegūstot 20. vietu. Šosezon Vīgants un Kaparkalējs kopā parūpējās par vēl vienas jaunas barjeras gāšanu - 25. janvārī Šveicē viņi abi pārvarēja sprinta sacensību kvalifikāciju un sasniedza "Top30". Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā sprintā Kaparkalējs bija 60. vietā, bet Vīgants - 70. vietā.

"Tas motivē cīnīties arī turpmāk," sacīja Kaparkalējs. "Skaidrs, ka nākamsezon primārais mērķis būs OS, centīšos attīstīt arī klasisko soli, kas nav mans parocīgais, taču centīšos to trenēt. Vai ir plāni arī pēc olimpiskās sezonas? Neredzu iemeslu neturpināt - rezultāti ir ar augšupejošu līkni, kopējā situācija ir arvien labāka, strādājam ar klubu un atbalstītājiem, redzu, ka viss notiek. Noteikti liekas, ka ir vērts turpināt!"

  +1 [+] [-]

, 2025-04-04 18:29, pirms nedēļas
Dāmas, domāju, noteikti tiks pie četrām ceļazīmēm, jo ir trešās vai ceturtās rindā. Pa 10 ceļazīmēm katram dzimumam ir rezervētas eksotiem, kuri šosezon netika pie kvotām. Gan jau neuzradīsies tik daudz spējīgu tīkotāju, un arī kāda no jau izcīnītajām valstu kvotām gan jau paliks neizmantota. Čaļiem izredzes mazas tikt pie ceturtās ceļazīmes, jo viņi rindā ir, ja pareizi atceros, ap 19. kārtas numuru.

  +1 [+] [-]

, 2025-04-04 18:37, pirms nedēļas
Kāds būs iekšējās atlases nolikums? Būs iestrādāti šķēršli biatlonistiem? Sabule varētu mēģināt.

Varbūt var sarunāt kādu no biatlonistiem, lai izpilda minimālo FIS punktu skaitu, lai arī vīri varētu startēt stafetē. Stafetē var likt vienu no biatlona, bet jābūt FIS punktiem.

     [+] [-]

, 2025-04-05 22:48, pirms 6 dienām
Es drīzāk domāju, ka jārunā ar orientieristiem, pirms kāda laika Staņa un Lepeškins bija baigi konkurētspējīgs, tagad Ogres čaļi Siliņš un Grasis. Katrā ziņā, ja laicīgi runātu viņiem motivācija varētu būt stipri lielāka kā biatlonistiem. Un arī ātrumā es šaubos, ka viņi ir lēnāki par Misi un Patrijuku. Kaut vai skatoties pēc tā, ka 15 gadīgais Lozbers šos noslēpja.