Eiduka: "Startus Muonio vērtēju kā labus, tie devuši man pārliecību sezonas turpinājumam"
Pēc pirmajiem startiem šajā sezonā ikgadējās spēcīga sastāva FIS sacensībās Somijā olimpisko spēļu 23. vietas ieguvēja Patrīcija Eiduka rezultātu vērtē kā labu un norāda, šie starti devuši pārliecību.
Iepriekš informējām, ka Baltijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka pagājušajā nedēļas nogalē spēcīga sastāva FIS sacensībās Muonio (Somija) ar diviem startiem uzsāka jauno sezonu, labāku rezultātu sasniedzot brīvā stila jeb slidsoļa distancē, kur ieņēma 11. vietu un ierindojās tieši aiz pasaules čempionātos vairākas reizes sešiniekā tikušās austrietes Terēzes Štadloberes.
Patrīcija Eiduka pozitīvi novērtē Somijā aizvadīto treniņnometni. “Pēdējās divas nedēļas mums bija treniņnometne Muonio, kur nometnes beigās aizvadījām divas sacensību dienas. Nometnē viss bija kārtībā, jo bija iespēja slēpot normāla apstākļu trasē. Sākumā bija mākslīgā sniega trase, bet pēc tam piesniga daudz, tā kā viss bija kārtībā ar treniņiem un sniegu.”
Eiduka pastāsta par bažām pirms sacensībām, bet pašus startus vērtē kā ļoti labus un tie devuši pārliecību. “Uzskatu, ka sacensības Muonio bija ļoti labas. Pirms tam bija tā, ka nezināju, ko no sevis sagaidīt. Līdz ar to pirms starta bija uztraukums par to, kas varētu sanākt sacensībās un kā sezona varētu iegriezties, jo šīs pirmās sacensības ir tāds kā atskaites punkts, kas parāda, kāda varētu būt sezona turpmāk. Tāpēc šie starti bija svarīgi, lai iegūtu arī pārliecību, ka esmu uz pareizā ceļa un ka treniņprocess rit pēc plāna. Šīs sacensības iedeva pārliecību, ka viss būs labi un ka izdosies atgriezties. Tiesa, nezinu, cik ātri, bet bija svarīgi apliecināt, ka esmu uz pareizā ceļa.”
Pasaules kausos daudzas reizes trīsdesmitniekā tikusī Latvijas slēpotāja ar cerībām raugās uz sezonas turpinājumu, startus februārī Kortīnā liekot kā primāros. “Tagad ceru, ka ar sacensībām izdosies ieskrieties un to formu vēl labāku iegūt, bet tas vairāk ilgtermiņā. Tas vēl nebūs uz PK pirmajiem posmiem Rukā vai Trondheimā, bet, protams, mērķis ir sasniegt to labāko formu uz olimpiskajām spēlēm.”
“Pēc pirmās dienas starta klasikā es cerēju, ka nākamajā dienā slidsolī būs labāk. Prieks bija redzēt, ka arī bija labāk, kaut gan klasikas sniegumu arī vērtētu kā tīri normālu, jo šī trase ir specifiska ar daudz stumšanos, bet tā man klasikā joprojām ir vājākais punkts. Tāpēc šo nedēļas nogali vērtēju ar plus zīmi,” izsakās Eiduka, kura tagad ir atgriezusies uz nedēļu Latvijā, lai nedaudz atvilktu elpu un lai nākamo pirmdien dotos atpakaļ uz Somiju, kur novembra beigās Rukā sāksies Pasaules kausa sezona.
[+] [-]
[+] [-]
Tāpēc šie starti bija svarīgi, lai iegūtu arī pārliecību, ka esmu uz pareizā ceļa ... Šīs sacensības iedeva pārliecību, ka esmu uz pareizā ceļa.
Tagad, kad spēks ir, vajag izlemt, kas šajā sezonā svarīgākais. Domāju, ka PK startā var būt citi līderi nekā ierasts. OS būs galvenie mači.