Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

"Red Bull" kontrasts un Hamiltona vecuma pazīmes – F1 sezonas pilotu rangs

Matīss Kleinbergs
Matīss Kleinbergs

"Red Bull" kontrasts un Hamiltona vecuma pazīmes – F1 sezonas pilotu rangs
Luisa Hamiltona bolīds Foto:AFP/Scanpix

2024. gada F1 sezonas pēdējais posms noslēdzās pirms pusotras nedēļas. Lai pienācīgi noliktu “pie miera” šā gada čempionātu un lēnām sāktu domāt par nākamo, Sportacentrs.com atskatījās uz (gandrīz) visu pilotu iespēto, sarindojot viņu sniegumu secībā.

Uzreiz jāatzīmē, ka topā būs tikai 18 piloti, jo skaitīti netiks “Williams” un VCARB otrā braucēja lomu ieņēmušie sportisti. Šajās komandās sezonas gaitā tika veikta pilna laika pilotu nomaiņa. Līdz ar to topā neparādīsies Daniels Rikjardo, Liams Lovsons, Franko Kolapinto un Logans Sārdžents.

Savukārt iekļauti tiks Kevins Magnusens, Estebans Okons un Karloss Sainss. Šie visi piloti dažādu iemeslu dēļ aizvadītajā sezonā izlaida vismaz vienu posmu.

Turpinājumā apskatāmā topa galvenās mērauklas bija pilota panākumi cīņā ar komandas biedru un viņa spēja sasniegt vai pārsniegt ekspektācijas.

18. Sehrio Peress (“Red Bull”)

Punkti: 152
Vieta kopvērtējumā: 8.
Bilance pret Verstapenu sacīkstēs: 1-23
Bilance pret Verstapenu kvalifikācijā: 1-23

Uzreiz jāsāk ar, visticamāk, vieglāko ranga pozīciju. Šobrīd Peresa atlaišana no “Red Bull”, visticamāk, ir tikai PR tekstu un birokrātijas jautājums, bet viņu no vietas F1 bija jāatbrīvo jau krietni ātrāk. Par Peresa atlaišanu runas uzvirmoja jau vasaras pārtraukumā, bet “Red Bull” tomēr lēma viņu paturēt.

Varēja domāt, ka Peress pēc uzskatāmiem trauksmes zvaniem saņemsies, bet notika tieši pretējais – viņš 10 posmos kopš sezonas pārtraukuma iekrāja vien 31 punktu. Protams, “Red Bull” spēkrata ātrums sezonas otrajā daļā ievērojami kritās, bet, ja Peresa sniegums bija “Red Bull” reālā spēka mēraukla, tad Maksam Verstapenam ir vairāk talanta nekā Mihaelam Šūmaheram, Airtonam Sennam un Hunam Manuelam Fanhio kopā ņemot. Tas, protams, ironizējot, jo skaidrs, ka Peress demonstrēja ar atrāvienu sliktāko sniegumu starp pilotiem, kuri aizvadīja pilnu vai gandrīz pilnu sezonu.

Jāpiebilst, ka Peress ar avārijām “Red Bull” komandai izmaksāja 4,861 miljonu ASV dolāru, kas ir lielākais rādītājs starp visiem pilotiem.

17. Guanju Žo (“Sauber”)

Punkti: 4
Vieta koptvētējumā: 20.
Bilance pret Botasu sacīkstēs: 10-14
Bilance pret Botasu kvalifikācijā: 3-21

“Sauber” šajā sezonā bija ar atrāvienu vājākā formula, līdz ar to nav viegli izvērtēt pilotu sniegumu. Lai gan Ķīnas sportists izcīnīja savas komandas vienīgos punktus, tie “Sauber” vienībai neko daudz nedeva, jo visas sezonas garumā sildītā vieta Kontruktoru kausa pašā pagrabā jau sen kā bija garantēta.

Kad vērtēts tiek apakšgala pilotu sniegums, laba mēraukla allaž ir sniegums kvalifikācijā. Galu galā tieši sestdienā piloti (lielākoties) neviena netraucēti var parādīt savu labāko sniegumu. Un kvalifikācijās Žo argumentu pret Botasu, kā redzams augstāk, nebija.

16. Valteri Botass (“Sauber”)

Punkti: 0
Vieta kopvērtējumā: 22.
Bilance pret Žo sacīkstēs: 14-10
Bilance pret Žo kvalifikācijā: 21-3

Pilotu, kurš 20 pilotu konkurencē ieņēma 22. vietu grūti novērtēt augstāk. Bieži vien abiem “Sauber” braucējiem vienīgā reālā cīņa bija vienam pret otru. Lai gan viņš netika pie punktiem, somu pilots visas sezonas garumā demonstrēja, ka ir pārāks par kolēģi otrā garāžas pusē.

Tas gan nenozīmē, ka Botasa sezonu var vērtēt ar jebkādu atzinības piešprici. Pats soms pēc karjeras noslēgšanas “Sauber” norādīja, ka lēmums pievienoties šai komandai bijis nepareizs.

“Tā bija kļūda, bet nākotni nekad nevar paredzēt. Pirmajā gadā viss bija ļoti labi, bet turpinājumā [komandas sniegums] gāja lejup. Nākotni paredzēt nevar,” sacīja Botass.

Līdz ar to var apšaubīt pieredzējušā somu pilota motivāciju, it sevišķi, ja viņš apzinājās, ka nebūs daļa no gaidāmā “Audi” projekta. Botasa situāciju neuzlabo arī patiesi amatieriskās kļūdas sezonas noslēguma posmā. It sevišķi, sadursme ar Kevinu Magnusenu.

15. Kevins Magnusens (“Haas”)

Punkti: 16
Vieta kopvērtējumā: 15.
Bilance pret Hulkenbergu sacīkstēs: 5-16
Bilance pret Hulkenbergu kvalifikācijā: 6-16

Kevina Magnusena sezonu var dalīt divās daļās – pirms diskvalifikācijas Azerbaidžānā un pēc. Moncas GP Magnusens saņēma 10 sekunžu sodu par sadursmi ar Pjēru Gaslī. Līdz ar šo sodu viņš pārsniedza 12 soda punktu robežu, kas nozīmē vienu sacīkšu diskvalifikāciju.

Magnusens kļuva par vienīgo pilotu F1 vēsturē, kurš diskvalificēts iekrāto soda punktu dēļ. Līdz Azerbaidžānas GP (17. posms) dānis bija iekrājis vien sešus punktus, bet pēcāk pamanījās tikt pie 10 punktiem, palīdzot “Haas” cīņā pret VCARB noturēt pozīciju Konstruktoru kausā. Tas gan nemaina faktu, ka Hulkenbergs Magnusenu “iznīcināja” gan sacīkstēs, gan kvalifikācijā.

14. Lānss Strols (“Aston Martin”)

Punkti: 24
Vieta kopvērtējumā: 13.
Bilance pret Alonso sacīkstēs: 5-19
Bilance pret Alonso kvalifikācijā: 7-17

“Aston Martin” droši var nosaukt par aizvadītās sezonas neinteresantāko komandu. Tā nebija gana laba, lai pacīnītos par 4. vietu Konstruktoru kausā, bet nebija arī tik vāja, lai noslīdētu zemāk par 5. pozīciju.

Strolu jau atkal pārliecinoši izskoloja pieredzes bagātais Fernando Alonso. Par to, protams, nav jākaunas, bet sezonas sākumā “Aston Martin” vēl bija relatīvi konkurētspējīga. Tieši tad atšķirība starp Strola un Alonso spējām izkrāsojās visspilgtāk. Pirmajos piecos posmos Alonso pamanījās iekrāt 31 punktu, kamēr Strola kontā bija vien deviņi punkti. Arī sniegums kvalifikācijā nebija salīdzināms – Alonso minētajā nogrieznī sacīkstes nesāka zemāk par 10. vietu, savukārt Strols tikai Austrālijas GP startēja labāko desmitā.

Tāpat kanādietis sacīkstēs mēdza pieļaut muļķīgas kļūdas. Īpaši jāizceļ izraisītā avārija aiz drošības mašīnas Ķīnas posmā vai arī izslīdēšana lietainās Brazīlijas GP iesildīšanās aplī.

Strolam šī bija jau 8. sezona F1, bet gadu gaitā iekrātā pieredze joprojām nav redzama trasē...

13. Aleksandrs Albons (“Williams”)

Punkti: 12
Vieta kopvērtējumā: 16.
Bilance pret Sārdžentu sacīkstēs: 11-2
Bilance pret Kolapinto sacīkstēs: 4-4
Bilance pret Sārdžentu kvalifikācijā : 14-0
Bilance pret Kolapinto kvalifikācijā: 6-2

Albons, pārstāvot “Williams” komandu, iemantojis reputāciju kā kvalitatīvs pilots, kurš reizi pa reizei spēj “izvilkt” punktus ar vienu no vājākajām formulām.

Šosezon “Williams” līdz “Alpine” atdzimšanai gada noslēgumā, varēja uzskatīt par 8. ātrāko mašīnu. Par spilgtāko Albona veikumu droši vien gribētos nosaukt Monako GP. Jā, viņš Azerbaidžānā izcīnīja 7. vietu, bet Monako – 9., tomēr “Williams” trasēs ar garām taisnēm allaž ir spēcīga, savukārt Monako trase šai formulai nav tā parocīgākā.

Šī sezona gan sniedza atbildi uz jautājumu, kas notiktu, ja Albonam blakus stātos kompetents pilots? Lai piedod Sārdžents un Nikolass Latifi, bet abus ziemeļamerikāņus par augstākās raudzes pilotiem uzskatīt nevar. Kā redzams, pret Kolapinto Albonam tik gludi nemaz negāja.

Tāpat Albona pozīcijas neuzlabo fakts, ka viņa avārijas šosezon “Williams” komandai izmaksāja kopumā 4,664 miljonus ASV dolāru (2. vieta aiz Peresa).

12. Estebans Okons (“Alpine”)

Punkti: 23
Vieta kopvērtējumā: 14.
Bilance pret Gaslī sacīkstēs: 13-10
Bilance pret Gaslī kvalifikācijā: 11-12

“Alpine” uz šo sezonu ieradās ar absolūtu “lūzni”, kas sezonas ievadā, atkarīgs no informācijas avota, bija 10 līdz pat 15 kilogramus smagāks par noteikto svara minimumu. Pjērs Gaslī šādu informāciju Bahreinā noliedza, tiesa, viņš arī norādīja, ka “pat divi liekie kilogrami var maksāt 0,6 sekundes aplī”.

Šāda atkāpe par “Alpine” spējām nepieciešama, lai sniegtu kontekstu abu komandas pilotu kopumā zemajam punktu skaitam. Okons pirms negaidītā meistarstiķa Brazīlijā bija iekrājis vien piecus punktus. Protams, 2. vieta Brazīlijā tika izcīnīta neparastos apstākļos, tomēr būtu stulbi apgalvot, ka šo panākumu varēja izcīnīt bez zināma meistarības līmeņa.
Okons sezonas nobeigumā ne reizi vien lika noprast, ka viņa un Gaslī spēkrati atšķiras. Pat ja tā bija taisnība, šoreiz grūti vainot “Alpine”. Šeit atmiņā jāatsauc Monako GP.

Tobrīd “Alpine” azotē bija tikai viens Okona izcīnītais punkts Maiami. Kvalifikācijā Gaslī izcīnīja 10. starta vietu, bet Okons ierindojās uzreiz aiz tautieša. Katrs F1 fans zina, cik sarežģīta vai pat neiespējama ir apdzīšana Monako trasē. Neskatoties uz to, Okons jau pirmajā aplī mēģināja iespraukties blakus Gaslī, saskaroties ar komandas biedru.

“Alpine” pirms Monako starta varēja rēķināties ar labu iespēju papildināt savu jau tā necilo punktu ražu, bet šīs cerības jau pirmajā aplī savas pārgalvības dēļ gandrīz izdzēsa Okons. Līdz ar to nav jābrīnās, ka “Alpine” sezonas turpinājumā priekšroku deva Gaslī...

11. Juki Cunoda (VCARB)

Punkti: 30
Vieta kopvērtējumā: 12.
Bilance pret Rikjardo sacīkstēs : 9-8
Bilance pret Lovsonu sacīkstēs : 4-2
Bilance pret Rikjardo kvalifikācijā: 12-6
Bilance pret Lovsonu kvalifikācijā: 6-0

Cunoda šajā sezonā bija VCARB flagmanis cīņā pret “Haas” vienību. Japāņu pilots komandas ietvaros bija pārāks gan par Rikjardo, gan Lovsonu.

Cunodu šajā sezonā medīja vecās likstas ar konsekvences trūkumu. Katru sezonu viņš sāk spēcīgi, bet tās turpinājumā “pazūd”. Arī šogad Cunoda pie punktiem tika sešās no pirmajām astoņām sacīkstēm. Tad nāca trīs “sausās” sacīkstes un vēl divi finiši punktos. Tam sekoja japāņa sliktākais nogrieznis sezonā – septiņas sacīkstes bez punktiem.

Protams, visu vainu nevar likt tikai uz pilota pleciem, tomēr šī sezona vēlreiz apliecināja, ka uz viņa stabilitāti paļauties vēl nevar. Pretējā gadījumā Cunoda būtu galvenais kandidāts uz Peresa aizstāšanu “Red Bull” rindās. “Uz papīra” Lovsonam argumentu pret Cunodu kandidatūrā uz minēto “Red Bull” vietu nav, tomēr gadu gaitā iekrātā reputācija šobrīd japānim spēlē par sliktu.

10. Pjērs Gaslī (“Alpine”)

Punkti: 42
Vieta kopvērtējumā: 10.
Bilance pret Okonu sacīkstēs: 10-13
Bilance pret Okonu kvalifikācijā: 12-11

Gaslī un Okons šajā sezonā kopumā demonstrēja visai līdzīgu sniegumu. Tiesa, pašā izskaņā (pēc Brazīlijas), kad “Alpine” bija spējīga regulāri cīnīties par vietu labāko desmitā, tikai viņš spēja papildināt Francijas komandas punktu ražu, nodrošinot “Alpine” sesto vietu Konstruktoru kausa kopvērtējumā.

Atzīmēšanas vērts ir arī fakts, ka Gaslī kļuva par pirmo pilotu F-1 vēsturē, kurš savai komandai ar formulas bojājumiem neizmaksāja ne centa.

9. Luiss Hamiltons (“Mercedes”)

Punkti: 223
Vieta kopvērtējumā: 7.
Bilance pret Raselu sacīkstēs: 9-15
Bilance pret Raselu kvalifikācijā: 5-19

Hamiltons ar “Mercedes” piedāvāto formulu bija neapmierināts jau kopš 2022. gada Bahreinas GP. Šosezon gandrīz katrā posmā izskanēja komentāri no sērijas: “Šī ir sliktākā mašīna ar kādu esmu braucis” vai “mašīna nav braucama”.

Pats Hamiltons jau sezonas sākumā paziņoja, ka sagaida pārliecinošu Rasela uzvaru kvalifikāciju savstarpējos dueļos. Savukārt Katarā pēc kvalifikācijas septiņkārtējais pasaules čempions bija ļoti tiešs: “Es pavisam noteikti vairs neesmu ātrs.”

Protams, Hamiltona paziņojums par došanos uz “Ferrari” komandas iekšienē prioritārā pozīcijā, visticamāk, nostādīja Raselu. Tomēr jāatzīst, ka pieredzējušā pilota sniegums šajā sezonā bija tālu no augstvērtīga. Atskaitot Silverstonu un Abū Dabī sacīkšu beigu nogriezni, grūti atrast brīžus, kuros faniem bija iespēja vērot vairākkārtējā čempiona gadiem demonstrēto izcilību.

8. Fernando Alonso (“Aston Martin”)

Punkti: 70
Vieta kopvērtējumā: 9.
Bilance pret Strolu sacīkstēs: 19-5
Bilance pret Strolu kvalifikācijā: 17-7

Par “Aston Martin” kā komandas spējām šajā sezonā minēts jau Strola sadaļā, līdz ar to atkārtoties nav jēgas. Jā, Alonso lielā mērā ar komandas biedru “izmazgāja grīdu”, bet to par lielu sasniegumu nevar nosaukt.

Kā jau minēts, Alonso sezonas sākumā, kad “Aston Martin” vēl spēja regulāri cīnīties par punktiem, uzrādīja ļoti labus rezultātus. Īpaši izceļama trešā starta vieta Ķīnas GP. Arī sezonas turpinājumā vecmeistars regulāri kvalifikācijā un arī sacīkstēs bija starp labākajiem 10 pilotiem. Kvalifikācijā viņš starta vietu labāko desmitā izcīnīja 17 posmos, bet punktus Alonso izdevās izcīnīt 14 sacīkstēs. Ņemot vērā “Aston Martin” problēmas otrajā sezonas daļā, droši var apgalvot, ka Alonso izdarīja visu, ko ļāva tehnika. Pie tam, viņam un “Aston Martin” visas sezonas garumā tā īsti nebija ko zaudēt vai izcīnīt.

7. Niko Hulkenbergs (“Haas”)

Punkti: 41
Vieta kopvērtējumā: 11
Bilance pret Magnusenu sacīkstēs: 16-5
Bilance pret Magnusenu kvalifikācijā: 16-6
Vēl viens pilotu pāris, kurā nav šaubu par komandas līderi. Hulkenbergs šosezon ne tikai pārspēja savu komandas biedru, bet arī tiešo konkurentu VCARB formulā Juki Cunodu.

Hulkenbergs meistarību demonstrēja tieši kvalifikācijas sesijās, starta vietu labāko desmitā izcīnot kopumā 10 reižu. Tas pilotam pie 6. vai 7. labākās formulas stūres ir vērā ņemams sasniegums.

Var teikt, ka Hulkenbergs šajā sezonā no sava “Haas” izspieda tuvu maksimumam. Ja “Alpine” Brazīlijā nebūtu izglābuši savu sezonu, “Haas” arī izcīnītu kāroto 6. vietu Konstruktoru kausā. Un tas lielā mērā būtu tieši vācu pilota nopelns.

Protams, varam spekulēt, cik spēcīgs Hulkenbergs būtu cīņā augšgalā, jo viņš F1 tā arī ne reizi nav kāpis uz goda pjedestāla, bet pelotona vidus līmenī vācietis šosezon bija spēcīgs.

6. Oskars Piastri ("McLaren")

Punkti: 292
Vieta kopvērtējumā: 4.
Bilance pret Norisu sacīkstēs: 8-16
Bilance pret Norisu kvalifikācijā: 3-21

Pērn daudzsološais pilots pats atklāja, ka līdz galam neizprata, kā izvairīties no riepu degradācijas. Šosezon šo rēbusu Piastri, šķiet, bija atrisinājis. Protams, palīdzēja arī “McLaren” spēks tieši šajā sacīkšu elementā.

Jāatzīmē arī fakts, ka sezonas gaitā “McLaren” formulas uzlabojumus vispirms deva Norisam. Piemēram, Zandvortā, kur Noriss izcīnīja uzvaru ar vairāk nekā 20 sekunžu pārsvaru pār otro vietu, tikai brits tika pie uzlabotā priekšējā antispārna. Savukārt Piastri jauno “rotaļlietu” saņēma nākamajā posmā.

Jaunais austrālietis šajā sezonā izcīnīja savu pirmo uzvaru, svinot panākumu kopumā divos posmos. Šī Piastri sezona kopumā vērtējama pozitīvi, tajā pašā laikā nav pamata apšaubīt, ka viņš ir “McLaren” otrais numurs. Pagaidām...

5. Karloss Sainss ("Ferrari")

Punkti: 290
Vieta kopvērtējumā: 5.
Bilance pret Leklēru sacīkstēs: 8-14
Bilance pret Leklēru kvalifikācijā: 9-14

Gan Sainss, gan Piastri šosezon piekāpās saviem komandas biedriem un izcīnīja pa divām uzvarām. Piastri pamanījās iekrāt par diviem punktiem vairāk, tomēr jāpatur prātā, ka Sainss apendicīta operācijas dēļ izlaida sezonas otro posmu, kurā debitants Olivers Bērmens ar “Ferrari” formulu finišēja 7. vietā

Šķiet netaisnīgi, ka tādas raudzes pilots kā Sainss nākamsezon pārstāvēs potenciāli vājāko F1 komandu. Diemžēl dažādu apstākļu dēļ viņam vieta spēcīgākā komandā tā arī neatradās. Jā, Sainss nav ātrāks par Leklēru, Verstapenu vai Norisu, tomēr šosezon viņš kārtējo reizi apliecināja, ka ir viens no labākajiem stratēģiem F1 pilotu vidū

4. Džordžs Rasels ("Mercedes")

Punkti: 245
Vieta kopvērtējumā: 6.
Bilance pret Hamiltonu sacīkstēs: 15-9
Bilance pret Hamiltonu kvalifikācijā: 19-5

Tik pārliecinoša uzvara duelī pret septiņkārtējo pasaules čempionu vien ir atzinības vērta. Tāpat jāizceļ fakts, ka Rasels ar Konstruktoru kausā ceturto vietu izcīnījušo “Mercedes” spēja tikt pie četriem “pole-position”.

Kā Rasela labāko sacīksti gribētos izcelt Beļģijas GP, kur viņš izcīnīja 0 punktu. Birtu pilots šajās sacīkstēs demonstrēja prasmi sataupīt riepas, noturot aiz muguras Hamiltonu, kurš brauciena izskaņā varēja doties cīņā ar krietni svaigākiem “apaviem”. Par nelaimi Raselam, Spa trasē nav atsildīšanās apļa. Līdz ar to viņš nevarēja uzlasīt trasē palikušās riepu gumijas atliekas un pēc sacīkstēm tika diskvalificēts par formulas neiekļaušanos minimālā svara robežās. Ņemot vērā, ka Rasels sacīkstēs izmantoja viena pitstopa stratēģiju, viņa riepu nodilums bija lielāks nekā konkurentiem, kas, savukārt, nozīmē, ka arī riepu svars bija mazāks.

Sezonas izskaņā Rasels sarūpēja šovu arī ārpus trases, iesaistoties publiskā apvainojumu “apšaudē” ar Maksu Verstapenu. Ja “Mercedes” nākamsezon būs tuvāk “Red Bull”, domājams varēsim sagaidīt vēl pa kādam asākam vārdam no abu pilotu puses.

3. Lando Noriss ("McLaren")

Punkti: 374
Vieta kopvērtējumā: 2.
Bilance pret Piastri sacīkstēs: 16-8
Bilance pret Piastri kvalifikācijā: 21-3

Noriss un “McLaren” faktiski izglāba šo sezonu, jo tās ievadā šķita, ka Verstapenam konkurences nebūs.

Lai gan Noriss otrajā sezonas pusē lielākoties sēdēja pie ātrākās formulas stūres, viņš apliecināja, ka vēl nav gatavs cīnīties par čempiona titulu. Pats pilots pēcāk arī atzina, ka guvis vairākas vērtīgas atziņas.

Norisa izteiktākais Ahileja papēdis bija cīņa pirmajos apļos. Vēl pirms Azerbaidžānas GP (17. posms) viņš ne reizi sacīkšu pirmajā aplī nebija spējis pakāpties kaut par vienu pozīciju.

Tajā pašā laikā Noriss apliecināja, ka ir viens no labākajiem pilotiem kvalifikācijā. Tāpat viņš pierādīja, ka prot menedžēt sacīkstes. Tas visspilgtāk pierādījās Zandvortas GP. Jā, brits atkal startā piekāpās Verstapenam, bet sacīkšu turpinājumā savu sāncensi nepalaida prom, pacietīgi sagaidīja iespēju 18. aplī vietējo fanu mīluli apdzīt un finišā viņu apsteidza par 22 sekundēm.

Jāpiekrīt šā gada čempionam Verstapenam, kurš Norisam privātā sarunā teicis: “Tavs laiks pienāks! Tu būsi čempions!”

2. Šarls Leklērs ("Ferrari")

Punkti: 356
Vieta kopvērtējumā: 3.
Bilance pret Sainsu sacīkstēs: 14-8
Bilance pret Sainsu kvalifikācijā: 14-9

“Ferrari” līderis šogad izcīnīja savas karjeras, iespējams, divas spilgtākās uzvaras. Vispirms viņš tika pie ilgi gaidītā panākuma dzimtās Monako ielās, bet Moncā Leklērs spēja izpildīt visnotaļ negaidītu viena pitstopa stratēģiju, izcīnot uzvaru “Ferrari” mājas trasē.

Leklērs demonstrēja, iespējams, karjeras stabilāko sniegumu, top 4 finišējot 18 sacīkstēs. Grūti izcelt arī kādu posmu, kurā Leklērs savas vainas dēļ būtu uzrādījis vāju rezultātu.

Ja, Leklēra “kažokā” vajadzētu atrast kādu “uti”, tad noteikti var pieminēt Austrijas GP, kur viņš startēja no sestās vietas, “nogulēja” startu, pirmā līkuma burzmā saskrējās ar sāncenšiem un priekšējā antispārna bojājuma dēļ jau otrajā aplī devās pie “Ferrari” mehāniķiem.

Stabilajam gadam Leklērs lika treknu punktu ar 3. vietu Abū Dabī GP, neskatoties uz 20. starta pozīciju. Ja šī sezona bija indikators, tad Leklērs būs gatavs aizstāvēt “Ferrari” pirmā numura statusu cīņā pret Hamiltonu.

1. Makss Verstapens ("Red Bull")

Punkti: 437
Vieta kopvērtējumā: 1.
Bilance pret Peresu sacīkstēs: 23-1
Bilance pret Peresu kvalifikācijā: 23-1

Nevar teikt, ka Verstapens šīs sezonas juku brīžos saglabāja ārējā komunikācijā. Ja Verstapenu kaut kas neapmierināja, tad viņš šīs pretenzijas azotē neturēja, lamāšanās dēļ tiekot pat pie sabiedriskā darba soda.

Tomēr trasē viņš allaž no savas formulas izspieda maksimumu, neļaujot Norisam “elpot” pat sacīkstēs, kad “Red Bull” nebija spējīga konkurēt ar “McLaren”. Vai viņa rīcība trasē ietilpa tīras braukšanas robežās? Absolūti nē. Kā piemērus var minēt Austriju, ASV un Meksiku.

Nīderlandietis darīja visu nepieciešamo, lai noturētu sezonas sākumā iekrāto pārsvaru. Savukārt Brazīlijā ar savas spilgtās karjeras, iespējams, spēcīgāko braucienu viņš pielika treknu punktu reālai cīņai par čempiona titulu.

Par 2021. gada titulu fani strīdēsies vēl pēc 20 gadiem, bet iepriekšējās divas sezonas nereti tiek norakstītas uz “Red Bull” dominanci. Savukārt pēc šīs sezonas nav pamata apšaubīt Verstapena vietu starp visu laiku izcilākajiem pilotiem.

Izmantotie resursi:
https://www.formula1.com/en/results...
https://www.planetf1.com/news/f1-20...
https://www.planetf1.com/news/f1-20...
https://www.formula1points.com/season
https://www.f1-fansite.com/f1-drivers/
https://www.mostlyf1.com/statistics...