Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Šišhanovs par tiesnesi: "Kādam āzim jābūt, lai neieskaitītu šos vārtus?"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Šišhanovs par tiesnesi: "Kādam āzim jābūt, lai neieskaitītu šos vārtus?"
Adlans Šišhanovs. Foto: "Spartaka" "Facebook" lapa.

Trešdienas vakarā "Optibet" Virslīgā tika izspēlēts pārceltais mačs, kurā čempions un pārliecinošais turnīra līderis mājās nospēlēja itin izdevīgu 0:0 pret sastāva ziņā novājināto "Ventspili". Diskvalifikāciju izciešot Igoram Kļosovam, viesus preses konferencē pārstāvēja kluba prezidents Adlans Šišhanovs, kurš atkal kritizēja tiesāšanu.

"Riga" - "Ventspils" 0:0

Adlans Šišhanovs, "Ventspils" prezidents: "Grūta spēle. Ņemot vērā visas problēmas, ar kurām saskārāmies, uzskatu, ka parādījām cienījamu futbolu. Redzējāt, ka šodien sastāvā bija arī dublieru komandas puiši. Viens no viņiem pat pamanījās gūt vārtus, taču rezultāts uz tablo 0:0. Tātad neizšķirts. Esam neapmierināti ar rezultātu pat neskatoties uz to, ka respektējam pretinieku sastāva kvalitātes ziņā, tabulas atrāviena ziņā, noskaņošanās ziņā. Apsveicu viņus ar neizšķirtu un izsaku nožēlu, ka mēs nospēlējām neizšķirti."

Mihails Koņevs, "Riga" galvenais treneris: "Uzskatu, ka tā bija viena no mūsu sliktākajām spēlēm šosezon. Varbūt tā ir mana vaina, lai gan ļoti ilgi noskaņoju un skaidroju, ka būs grūti. Tomēr mani vārdi netika sadzirdēti - varbūt spēlētāji nodomājuši, ka čempionāts jau ir uzvarēts. Varbūt pēc daudzām labām spēlēm gan Eirokausos, gan Virslīgā daži nodomāja, ka viņi visu prot un futbolu var spēlēt stāvēšanas režīmā. Kaut gan pirms jebkura pretinieka saku, ka, ja nekustēsimies un nespēlēsim piespēļu futbolu, nekas nesanāks. Mums nav nemaz tik daudz meistarības, turklāt pat meistarīga komanda diez vai nospēlēs labi [ja nekustēsies]. Mani nesadzirdēja un šīs kļūdas, noraidījums... bet galvenais, ka nebija snieguma, kuru iepriekš esam rādījuši. To visu un noraidījumu ņemot vērā, neizšķirtu neuzskatu par to sliktāko rezultātu. Varbūt šodienas spēle kalpos mums kā mācība, un spēsim atgriezties tajās sliedēs, kurās bijām iepriekš. Veiksim kļūdu analīzi, bet galvenais nostrādāt psiholoģiski, lai futbolisti saprastu, ka vēl atlicis daudz spēļu un jāspēlē turnīrs līdz galam."

Kā komentēsiet epizodi ar neieskaitītajiem vārtiem?
Šišhanovs: "Tie bija tīri vārti. Teicu ceturtajam tiesnesim, lai vēlāk paskatās video. Ceturtais tiesnesis un tiesneša asistents pateica, ka vārtu priekšā esošais futbolists bija aizmugurē, tāpēc vārtus neieskaitīja. Taču bija skaidri redzams, ka pretinieku spēlētājs ir uz gala līnijas [kā noskaidroja Sportacentrs.com, tad vārti patiešām bija jāieskaita - aut.]. Nezinu, vai šie vārti mums dotu uzvaru. Iespējams, "Riga" atspēlētos - kā redzējāt, "Riga" pēc tam uzbruka pat 10 spēlētāju sastāvā. Taču mūsu vārti bija absolūti tīri. Tur nav, ko komentēt. Es jau vairs neko [par tiesāšanu] nesaku, jo brīnišķīgi saprotu, ka aiz tā visa stāv viens radījums. Kamēr viņš sēž tur, kur sēž, šī visatļautība pret mums turpināsies. Nekas, mēs būsim pacietīgi. Varbūt tie nekļūtu par uzvaras vārtiem, taču vārti bija pilnībā tīri."

Vai atkal veidosiet video ar strīdīgajām epizodēm?
Šišhanovs: "Nezinu. Kamdēļ veidot? Mēs to darījām nevis tāpēc, lai kaut ko panāktu, lai jums to parādītu. Ziniet, mēs, "Riga", RFS, "Liepāja" un "Spartaks", šo piecu klubu prezidenti, parakstījām dokumentu ar lūgumu mūsu spēlēs nozīmēt ārzemju tiesnešus. Mēs šo jautājumu aktualizējām, kad mani noraidīja un izsauca uz Tiesnešu komiteju. Mums ne reizi nepiešķīra ārzemju tiesnešus, pat šodien! Šodien, kad spēle notiek nedēļas vidū. Taču mums nedod ārzemju tiesnešu brigādi. Mūs ļoti "mīl" vietējie tiesneši. Saprotiet, šī mīlestība nav abpusēja. Es pat baidos iztēloties, kas būtu, ja šodienas trīs punkti čempionātā būtu izšķiroši. Arī pretiniekam [ar neieskaitītajiem vārtiem], iespējams, izdarīts "lāča pakalpojums" - viņi pēc zaudējuma sasparotos un uzvarētu nākamās spēles. Šodien tas nebija cienījami. Šodien spēli klātienē vēroja pieci seši cilvēki no Maskavas, atbrauca trīs portugāļu aģenti. Viņi šodien paskatījās mūsu vietējo Virslīgas futbolu. Un viņi aizbrauks ar savām domām par mūsu čempionātu. Mēs šos video veidojam, lai parādītu, kas šeit turpinās. Sistemātiski. Šodien maziņais puisītis [Niks Dusalijevs - aut.], kuru paņēmām no dublieru komandas, debitēja Virslīgā, turklāt pret valsts čempionu! Viņš guva vārtus - kādam jābūt āzim, lai šos absolūti tīros vārtus neieskaitītu? Es nezinu."

Vai tas, ko teicāt par komandas nenoskaņošanos, attiecas tikai uz šodienas sniegumu laukumā vai arī ārpus tā - treniņprocesā, pēc spēles pret "Mettu"?
Koņevs: "Mums atkal spēles ik pa trim dienām, kam jau esam gājuši cauri. Domāju, treniņos darām to, ko jau esam darījuši iepriekš, atkal veicām nelielu sastāvu rotāciju. Redzu, ka diezgan slikti nospēlēja futbolisti, kuri tika izsaukti uz izlasi. Kamešam iepriekšējā spēlē devām atpūtu, bet jau treniņos bija redzams, ka viņš īsti netrāpa. Šodien nolēmu dot iespēju viņam, taču pirmajā puslaikā viņš krita ārā [pārtraukumā tika nomainīts - aut.]. Arī Rugins neatgādināja sevi, ļoti daudz kļūdu. Domāju, te runa ir par psiholoģiju - pārāk liels atrāviens tabulā, iepriekšējie labie mači, varbūt neīstā motivācija. Lai gan vēlreiz saku, ka divas dienas veicām analīzi. Taču puiši redzēja, ka "Ventspils" atbraukusi bez pāris līderiem, kuriem diskvalifikācija kartīšu dēļ, divi spēlētāji viņiem pamatsastāvā no dublieriem. Domāju, mūsu spēlētāji psiholoģiski nenoskaņojās spēlēt ar pilnu spēku. Kad spēle jau ir sākusies, tās gaitā ir grūti pārslēgties un piespiest sevi darīt vairāk."

Pētersons [atkal nespēlēja] arī ir regresējis pēc izlases?
Koņevs: "Šodien domāju, vai likt viņu vai Fjodorovu [malējā aizsarga pozīcijā]. Fjodorovs labi nospēlēja iepriekšējo spēli pret "Mettu", sevišķi otro puslaiku. Un, tā kā mums ir daudz malējo pussargu [Fjodorova pamatpozīcija - aut.], lai dotu viņam spēles laiku, tad izvēlējāmies Fjodorovu. Savukārt Armandam šosezon ir bijis otrs lielākais spēles laiks komandā, devām viņam atpūtu. Turklāt treniņos bija redzams, ka arī viņš nav īsti savā ādā. Bija plāns Pētersonu izlaist kā trešo uz maiņu, lai viņš pirms spēles Valmierā tiktu pie spēļu prakses, taču spēles ritējums bija tāds, ka vajadzēja veikt citas maiņas."

Dusalijevs tika pamatsastāvā tikai sastāva problēmu dēļ vai arī tāpēc, ka kaut ko labu paveica treniņos?
Šišhanovs: "[Acīmredzot pārprata jautājumu - aut.] Puiši, kurš gan trenējas spēlē pret čempionu? Mēs turnīrā neesam padevušies."

Jautājums bija par to, vai viņa atrašanās laukumā saistīta arī ar to, ka Dusalijevs sevi labi pierādījis.
Šišhanovs: "Mums nav citu variantu! Kapteinis Kazačoks un Stuglis izlaida kartīšu dēļ. Ulimbaševs ir traumēts. Divi leģionāri traumēti. Mums šobrīd ir reālas problēmas ar sastāvu. Mums, izejot no pieteikuma, nebija pilnvērtīgu maiņu. Ja neskaita leģionārus, kuri limita dēļ nevar papildināt sastāvu. To zinot, protams, iespēlējām šo jaunieti, viņš tam gatavojās. Tagad daudzi mums pārmet, ka esam panākuši 8+3 [visticamāk, nākamgad vienlaicīgi laukumā varēs atrasties astoņi ārzemnieki - aut.], jo nevēlamies audzināt jaunatni. Lūk, puisis guva vārtus, lūk, jaunatne!"

Bet vai viņš tiks laukumā, ja būs 8+3?
Šišhanovs: "Nezinu. Piedodiet man, ja viņš strādās tā, kā viņš strādā, tad viņš tiks laukumā pat tad, ja būs 10+1. Es runāju par citu. Visi runā par jauniešu attīstīšanu - tad darām to normāli! Viņš [Dusalijevs] izlasē [jauniešu] gūst vārtus, šodien arī nospēlēja. Jā, sākumā mazliet apmaldījās, taču viņš no sevis izspieda maksimumu, un es esmu viņam pateicīgs par šo spēli. Raens [Tālbergs] šodien uzspēlēja balsta zonā, kur nekad nav spēlējis. Pa labi spēlēja Ļotčikovs [pēc pamatpozīcijas centra aizsargs - aut.] - viņš nespēj nosegt visu malu, un mēs lieliski apzinājāmies, ka "Riga" ir ātri flangi. Centāmies "Riga" uzbrukumus novirzīt uz otru malu, kur mums ir Giorgi [Mčedišvili], kur mēs varam vismaz kaut kādu pretestību nodrošināt. Spēlējām, kā varējām. Esmu pateicīgs puišiem, ka tik novājinātā sastāvā šādi nospēlējām. Pēdējās 10 spēlēs mums sešas uzvaras un četri neizšķirti. Tā ir "Ventspils", tie esam mēs, un mēs iesim savu ceļu. "Riga" arī iet pa savu ceļu pretī otrajam čempionu titulam - viņiem ir daudz kvalitatīvu, labu, atbildīgu puišu. Taču nedomāju, ka tiesnesis šodien viņiem paveica labu darbiņu."

Atlikušajā sezonas daļā uzdevums ir atstāt aiz sevis "Spartaku" un Valmieru, lai garantētu Eirokausus? Uz pašu augšu vairs neskatāties?
Šišhanovs: "Jo ilgāk skatīsimies "Riga" virzienā, jo ilgāk aiz mums paliks "Spartaks" un Valmiera. Viss, kas mums ir jādara, ir jāskatās uz "Riga"!"

Ar spēli nesaistīts jautājums - ir daudz spekulāciju, pa cik pārdevāt Tosinu. Varat to atklāt?
Šišhanovs: "Kā jau teicu, lētāk nekā Adeleki. Bieži atkārtoju, ka futbolā ir līgumi - kad kaut kas tiek pārkāpts, no futbolistu puses sākas juridiskās pretenzijas. Kad spēlētājiem kaut ko vajag, viņi nāk un izsaka cilvēcīgas vēlmes [vairs neizvirzot priekšplānā juridisko plāksni]. Tosina gadījumā tas bija personīgs viņa lūgums. Tosins brīdī, kad no mums prom muka Adeleki, saņēma uzbraucienu no Adeleki, ka Tosins nemuka kopā ar viņu - pats biju liecinieks šai epizodei. Tosins viņam atbildēja: "Tu melo, es šejieni nepametīšu." Un kad tāds puisis kā Tosins pienāk pie tevis un lūdz palaist, lai viņam tiktu dota iespēja... Lai jūs saprastu pareizi - Tosins tur [Šveices "Zurich"] saņem praktiski tādu pašu naudu kā Ventspilī. Viņš nedevās uz Šveici pēc naudas. Puisis vienkārši vēlas spēlēt futbolu. Man šādā situācijā jābūt viņa bendem? Nolēmu viņu palaist. Atdevām viņu lētāk nekā Adeleki."

Jūsu paziņa Krišjānis Kļaviņš minēja, ka esat pārdevis Tosinu par miljonu.
Šišhanovs: "Gribat dzirdēt ciparus? Atdevām viņa transfēru par 450 tūkstošiem eiro ar trīs maksājumu grafiku, kā arī par 10% no nākamā transfēra un bonusiem trīs gadu laikā. Novēlu šim puisim pierādīt, ka viņš ir pelnījis spēlēt Cīrihes komandā."

Paldies par informāciju!
Šišhanovs: "Nav par ko."

Iepriekšējās kārtās:
1. kārta: "Riga" un Kubarevs, Tosina negantās medības, īpašais Zjuzins, Sūlšera veiksme
2. kārta: "Riga" nespēlē kā čempione, "Spartaka" darba atļaujas, Pertijas plāni Valmierā
3. kārta: Karašauska portrets ģērbtuvē, slavas dziesma Savaļniekam, Liepājas ķibeles
4. kārta: Tamazs kosmosā, Riherta 8 sekundes, Dodo liktenīgā nenomainīšana
5. kārta: Liepājnieku vēlme redzēt Zidānu, vieglprātīgais Amansiu un nosalušais Marians
6. kārta: Dzavetjēri trūkst vārdu, Ventspils grūtais gads, Liepājai jāierodas uz maču vēl agrāk
7. kārta: Nuncio izdara spiedienu pats sev, "Mettas" labākais futbols, Jangs gari nerunā
8. kārta: "Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku
9. kārta: Futbola stadioni: Pertija nikns par apdalīto "Mettu", Morozs bēdīgs par Daugavpili
10. kārta: Dejans atvadās, Starkovs sveicinās, Daugavpils kā Andora, padomju leksika
11. kārta: Tiesneši kā Cēzaru sievas, Pertija bīda Morozu un 7. klases diskotēka
12. kārta: Riherts aizstāv Marianu, Pahars - Dambrausku, Kļosovs par prezidenta Adlana lomu
13. kārta: Pensionāri no RFS, Dambrausks un Pertija par tiesāšanu veic mājienus "ar mietu"
14. kārta: Zuntnera loma pie Starkova, RFS lāsts, pelēkais uzbrucējs Askerovs
15. kārta: "Lēdija Veiksme" palīdz futbola studentam Dambrauskam izbeigt melno sēriju
16. kārta: Jelgavas krīze, Blanks par triumfu lielajā derbijā un promejošā Lemajiča nozīmi
17. kārta: Starkovs akcentē tiesāšanu, Ventspils visus četrus ielaiž pēc standartiem
18. kārta: "Mettai" nepilngadīgi vārtu guvēji, Starkovam topā uzbrukums, Kubarevs par "Riga" kāzusu
19. kārta: "Ventspils" bombardē tiesnešus un LFF, Dambrausks par smieklīgo "Liepājas" uzvaru
20. kārta: Pertija uzvelkas par tēmu "vietējais/ne vietējais", "Metta" plāno palikt "Skonto" stadionā
21. kārta: Dambrausks aizstāv Latvijas futbolistu atgriešanos un spēlēšanu Virslīgā
22. kārta: Vulkāna Adlans izvirdums (pilnā versija)
23. kārta: 40 grādi ģērbtuvē Slokā, liepājnieki lūdzas pendeles, aiz priekiem laksta un kliedz
24. kārta: Latviešu talantu medīšana: "Facebook" un "Instagram" futbola "aģenti" nav nopietni
25. kārta: Dambrausks netic brīnumiem, Koņevs par fotogrāfiju prezidentam
26. kārta: Pertija preses konferencē ar dēlu, Koņevs joprojām ilgojas pēc Lemajiča
27. kārta: Kubarevs nekoncentrē visas domas par Latvijas kausu, Mihelsons apslimušā Riherta vietā
28. kārta: Adlans debitē kā treneris un apšauba Slavišas neatkarību, 75 000 eiro par Tamirlanu
29. kārta: Pertijam histēriski smiekli, Jelgavai pietrūka naudas, lai uzspēlētu pret "Ajax"

  -3 [+] [-]

, 2019-09-19 09:33, pirms 4 mēnešiem
Ha,to nu gan viņs muld,ka Tosins Šveicē spēlēs par tādu pašu algu kā Ventspilī...Šveice nav lēta valsts,un Zurich nav Ventspils..
Slēpts komentārs: coman

  +3 [+] [-]

, 2019-09-19 10:22, pirms 4 mēnešiem
coman rakstīja: Cik ilgi LFF sabiedrība un tiesnešu korpus pacietīs šī indivīda izteicienus? Vai tik nav pienācis laiks deportēt viņu uz Moldovu?
Tev pašu vajag deportēt uz īriju! Viņš pateica visu pareizi,ja tavu komandu visu laiku
gremdē,kā viņam izsturēties? Es vel skarbāk būtu teicis!!

     [+] [-]

, 2019-09-19 10:23, pirms 4 mēnešiem
coman rakstīja: Cik ilgi LFF sabiedrība un tiesnešu korpus pacietīs šī indivīda izteicienus? Vai tik nav pienācis laiks deportēt viņu uz Moldovu?
Latvijas futbola sabiedrībā parādījies vēl viens āzis!
Cerams, ne uz ilgu laiku...

  +6 [+] [-]

, 2019-09-19 10:32, pirms 4 mēnešiem
coman rakstīja: Cik ilgi LFF sabiedrība un tiesnešu korpus pacietīs šī indivīda izteicienus? Vai tik nav pienācis laiks deportēt viņu uz Moldovu?
Šoreiz jau nu gan viņam taisnība 100%....pirms raksti pārliecinies vai nebūsi muļķa lomâ...

  -3 [+] [-]

, 2019-09-19 10:34, pirms 4 mēnešiem
Ventspils FK taisni, kā no Krievijas guberņas 3. divīzijas čempionāta. Tur šādi cilvēki, kas vada klubus un izklaidē cilvēkus ir ikdiena.

  +5 [+] [-]

, 2019-09-19 10:46, pirms 4 mēnešiem
Malacis Edmunds, ka ne tikai māk, bet arī uzdrošinās uzdot pareizus jautājumus, turklāt korekti un profesionāli. Rezultātā viņa intervijas un rakstus vienmēr ir interesanti lasīt. Ne jau velti treneri ar viņu runā atklāti - tas ir arī cieņas apliecinājums profesionalitātei. Visu cieņu arī no manis.

  +4 [+] [-]

, 2019-09-19 11:44, pirms 4 mēnešiem
Taču bija skaidri redzams, ka pretinieku spēlētājs ir uz gala līnijas [kā noskaidroja Sportacentrs.com, tad vārti patiešām bija jāieskaita - aut.].

Būtībā šis ir skandāls,jo ja vārti bija jāieskaita un to tiesneši neizdarīja,tad man ļoti gribās redzēt,vai Anufrijevs ar līnijtiesnesi,kuram arī bija jākontrolē šis spēles moments,šosezon vēl virslīgu tiesās?Lai arī man FK Ventspils spēle otrajā puslaikā ne visai patika,tomēr neieskaitīt pareizi gūtus vārtus ir par traki.(Ja viņi tiešām bija gūti pareizi,kā šeit autors raksta.)Ļoti iespējams,ka sezonas beigās var pietrūkt šie,potenciāli iespējamie,zaudētie divi punkti.Šobrīd domāju,ka Jelgavas iespēja izcīnīt Latvijas kausu ir ne mazāk kā 50% un jā viņi to izdarīs,tad tikai trešā vieta tiek nākošsezon Eirokausos,bet trešā vieta Ventspilij nebūt nav garantēta,it sevišķi pavērojot spēļu kalendāru.Ar Mettu,Valmieru,Daugavpili,komandas pret kurām vajadzētu ņemt punktus,pamēģini tos 100% paņemt,it sevišķi viņu mājās.Arī pret RFS priekšpēdējā kārtā izbraukums.Mājās tikai Riga FC un FK Liepāja.Tā kā var gadīties,ka sezonas beigās par šo spēli vēl atminēsies.

     [+] [-]

, 2019-09-19 12:28, pirms 4 mēnešiem
knaible rakstīja: Ventspils FK taisni, kā no Krievijas guberņas 3. divīzijas čempionāta. Tur šādi cilvēki, kas vada klubus un izklaidē cilvēkus ir ikdiena.
Nu tev jau labàk zināms,laikam jau tu dzìvo kàdà guberņā!

  +1 [+] [-]

, 2019-09-19 14:07, pirms 4 mēnešiem
Vai personu, kura veic Tiesnešu nodaļas vadītāja pienākumus, drīkst nozīmēt uz spēlēm?

  +2 [+] [-]

, 2019-09-19 15:49, pirms 4 mēnešiem
1 rakstīja: Vai personu, kura veic Tiesnešu nodaļas vadītāja pienākumus, drīkst nozīmēt uz spēlēm?
Ja godīgi, tad soģu saimniecībā sen nav bijis tāds bardaks.
Dara ko, kā un kad grib.
Darbu apmeklē kā vien vēlas.
Un nav neviena, kurš šos narcisus paņemtu pie oriņiem.
Vienmēr noslēpjas aiz slavenās KONVENCIJAS.

     [+] [-]

, 2019-09-19 18:30, pirms 4 mēnešiem
450k oficiālajā kontā, 550k ārzonā, kopā jau tas ļimons noteikti sanāk.