• Pasaules čempionātā slalomā Zvejnieks tūdaļ aiz trīsdesmitnieka
  08:49 Pasaules čempionātā slalomā Zvejnieks tūdaļ aiz trīsdesmitnieka(2)
  Svētdien Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā pasaules čempionātā kalnu slēpošanā noslēdzošajā sacensību dienā slaloma disciplīnā vīriešiem ļoti labi nostartēja vienīgais Latvijas izlases pārstāvis Kristaps Zvejnieks, kurš divu braucienu summā 100 dalībnieku konkurencē ieņēma 32.vietu, uzvarētājam zaudējot 5,12 sekundes un sasniedzot savu labāko rezultātu pasaules čempionātos un Latvijas pārstāvju augstāko vietu šajā čempionātā. Uzvaru otro disciplīnu pēc kārtas izcīnīja austrietis Marsels Hiršers, tiekot pie ceturtā čempiona titula karjerā, kamēr viņa tautietim un otrās vietas ieguvējam Manuelam Felleram savā debijā pasaules čempionātos pirmā medaļa.
 • Pasaules kausā sprintā Otepē slēpotājiem Bikšem un Paškovskai labs starts
  18.feb. Pasaules kausā sprintā Otepē slēpotājiem Bikšem un Paškovskai labs starts
  Sestdien Otepē (Igaunija) notikušajā pasaules kausa posmā distanču slēpošanā sprintā brīvajā stilā labi nostartējuši abi Latvijas pārstāvji. Vīriešiem 88 dalībnieku vidū 1,6km kvalifikācijā 62.laiku (+18,64 s) uzrādīja madonietis Indulis Bikše, kamēr sievietēm, apsteidzot 15 konkurentes, vecpiebaldzēniete Inga Paškovska 1,3km bija 53.vietā (+20,58 s). Vēlāk finālos uzvaras svinēja 20 gadus vecais norvēģu talants Johannes Klēbū un simpātiskā zviedriete Stīna Nilsone.
 • Pasaules čempionātā milzu slalomā vīriešiem mūsējie paliek bez rezultāta
  18.feb. Pasaules čempionātā milzu slalomā vīriešiem mūsējie paliek bez rezultāta
  Piektdien Šveices pazīstamajā kalnu kūrortā Sanktmoricā notiekošajā pasaules čempionātā milzu slaloma disciplīnā vīriešiem 106 dalībnieku vidū neviens no abiem Latvijas pārstāvjiem netika pie rezultāta, jo mārupietis Kristaps Zvejnieks, kurš pēc pirmā brauciena bija 44.vietā (+3,64 s), otrajā braucienā ceļa sāpju dēļ uz starta neizgāja. Tikmēr cēsniekam Žakam Gedram, esot starp labākajiem sešdesmit, pirmā brauciena beigu daļā tomēr neizdevās finišēt, jo nokrita slēpe pēc iebraukšanas izdangātā vietā. Izcīnot trešo zeltu karjerā, par pasaules čempionu kļuva austrietis Marsels Hiršers, kurš par ceturtdaļsekundi apsteidza savu tautieti un pārsteiguma autoru Rolandu Laitingeru, kuram tā bija debija pasaules čempionātos un pirms tam pasaules kausa posmos augstāk par sesto vietu nebija ticis.
 • Jauniešiem klasikā puse no uzvarām SS “Arkādija”
  14.feb. Jauniešiem klasikā puse no uzvarām SS “Arkādija”
  Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) rīkotajā otrajā posmā valsts čempionātā distanču slēpošanā, kas tika aizvadīts Vietalvas slēpošanas trasē “Mailes”, jauniešu grupās vidējās distancēs klasiskajā stilā ar intervāla startu pie augstākā panākuma izdevās tikt mazāk sporta skolām nekā sestdien sprintā, jo pirmās vietas nopelnīja ne vairs piecas, bet trīs sporta skolas. Pusi no uzvarām izcīnīja SS “Arkādija”, kuras slēpotāji trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, kamēr divas pirmās vietas nopelnīja Alūksnes BJSS, bet viena zelta medaļa aizceļoja uz Talsiem. Kopumā visās jauniešu grupās otrajā sacensību dienā piedalījās nedaudz virs simts dalībniekiem, jo uz starta izgāja 106 slēpotāji.
 • Seši Latvijas kalnu slēpotāji startēs pasaules čempionātā Šveicē
  13.feb. Seši Latvijas kalnu slēpotāji startēs pasaules čempionātā Šveicē(1)
  Pagājušās nedēļas sākumā otrdienā ar supergigantu sievietēm pazīstamajā Šveices kalnu pilsētā Sanktmoricā sākās pasaules čempionāts kalnu slēpošanā, kas norisināsies līdz 19.februārim un kurā startēs seši Latvijas izlases dalībnieki, piedaloties divās disciplīnās – milzu slalomā un slalomā. Pieci Latvijas pārstāvji uz divu Olimpisko spēļu mājvietu Sanktmoricu dosies šodien, bet Šveicē jau vairākas dienas atrodas Lelde Gasūna, kas kā pirmā no mūsējiem uzsāka čempionātu, startējot šodien milzu slaloma kvalifikācijā, kur tikai par 0,1 sekundi piekāpās baltkrievietei Marijai Škanovai un izcīnīja otro vietu un pārliecinoši kvalificējās pamatsacensībām.
 • Piecām sporta skolām uzvaras sprintā jauniešu grupās LČ slēpošanā
  13.feb. Piecām sporta skolām uzvaras sprintā jauniešu grupās LČ slēpošanā
  Sestdien Vietalvā Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Latvijas čempionāta otrajā posmā distanču slēpošanā pirmajā sacensību dienā sprintā brīvajā stilā jauniešiem, kur kopumā sacentās pāri par 160 jauno slēpotāju, uzvaru izcīnīšanā bija vērojama liela dažādība, jo pirmās vietas sešās jauniešu grupās izcīnīja piecu sporta skolu pārstāvji – Alūksnes BJSS, Talsu NSS, Aizkraukles SS, Cēsu pilsētas SS un SS „Arkādija”, kurai vienīgai kontā divas uzvaras.
 • O.Muižnieks un P.Eiduka kļūst par Latvijas čempioniem slēpošanas sprintā (video)
  12.feb. O.Muižnieks un P.Eiduka kļūst par Latvijas čempioniem slēpošanas sprintā (video)
  Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) rīkotajā Latvijas čempionāta otrajā posmā un FIS sacensībās distanču slēpošanā, kas šodien sākās Vietalvā, 1,5km sprintā brīvajā stilā vīriešiem spraigā un ļoti līdzīgā finiša spurtā abu favorītu starpā, apsteidzot Ziemeļeiropas jauniešu čempionāta bronzas medaļas ieguvēju Raimo Vīgantu no Madonas, uzvaru svinēja Eiropas vicečempions Ziemas triatlonā Oskars Muižnieks. Sievietēm pirmo reizi sprintā elitē uzvarēja Patrīcija Eiduka, kas beigās apsteidza pirmo daļu līderpozīcijās nobraukušo pagājušā gada čempioni Ingu Paškovsku.
 • Klasika „S!-Fischer” skolēnu čempionātā pulcē mazāk dalībnieku
  11.feb. Klasika „S!-Fischer” skolēnu čempionātā pulcē mazāk dalībnieku
  Piektdien Siguldā „S!-Fischer” Ziemas skolēnu čempionāta distanču slēpošanā trešajā posmā, kur šoreiz ierastās distances bija jāslēpo klasiskajā stilā, startēja nedaudz mazāk dalībnieku kā citas reizes, jo piedalījušos skaits pa visām desmit vecuma grupām vairs nesasniedza ne tikai divus simtus kā iepriekš, bet arī ne 150 – 142 slēpotāji. Taču tas nebūt nemazināja spraigumu cīņā par uzvaru, jo dažās grupās uzvarētāju un otrās vietas ieguvēju šķīra tikai pussekunde.
 • Titulētajai Jūhaugai par dopinga lietošanu 13 mēnešu diskvalifikācija
  10.feb. Titulētajai Jūhaugai par dopinga lietošanu 13 mēnešu diskvalifikācija(8)
  Norvēģijas slēpotājai Terēzei Jūhaugai pozitīvas bijušas septembrī ņemtās dopinga analīzes, kā rezultātā sportistei piešķirta 13 mēnešu diskvalifikācija. Savukārt Starptautiskā biatlona savienība (IBU) paziņojusi, ka diskvalifikāciju saņēmu Jekaterina Glazirina.
 • Arī Latvijas čempionāta 2.posms un FIS sacensības slēpošanā Vietalvā
  09.feb. Arī Latvijas čempionāta 2.posms un FIS sacensības slēpošanā Vietalvā
  Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Latvijas čempionāta otrais posms un FIS sacensības distanču slēpošanā šajā nedēļas nogalē tomēr norisināsies Vietalvas trasē “Mailes”, kā sezonas sākumā bija plānots. Līdz ar to pirmie divi čempionāta posmi notiks vienā un tajā pašā vietā. Otrajā posmā slēpotāji sacentīsies sprintā brīvajā stilā sestdien un vidējā distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu svētdien. Šobrīd reģistrējušies jau pāri par 240 dalībniekiem.
 • Gedra palaiž garām iespēju tikt pie punktu rekorda slalomā, Bondare sešiniekā
  08.feb. Gedra palaiž garām iespēju tikt pie punktu rekorda slalomā, Bondare sešiniekā
  Ar mainīgām sekmēm dažādās starptautiskās sacensībās nostartējuši Latvijas izlases kalnu slēpotāji. Cēsnieks Žaks Gedra FIS sacensībās Norvēģijā slalomā, apsteidzot vairākus krietni augstāka līmeņa kalnu slēpotājus, tajā skaitā trīs no pasaules rangā divsimtniekā esošajiem, un atrodoties līderpozīcijās pēc pirmā brauciena, diemžēl otrajā braucienā sākuma daļā kļūdījās un izstājās, palaižot garām ļoti iespēju pirmo reizi karjerā nopelnīt zem 30 FIS punktiem. Tai pat laikā rīdziniece Liene Bondare turpat Norvēģijā abas dienas ierindojās labāko sešiniekā, bet nebija tuvu saviem labākiem punktiem. Francijā Eiropas kausa posmā milzu slalomā siguldiete Leldei Gasūnai nesanāca labi nostartēt, jo vienreiz viņa izstājās, bet otrreiz pirmajā braucienā netika starp labākajām sešdesmit, kas kvalificējās otrajam braucienam.
 • K.Zvejnieks noslēdz Universiādi ar 5.vietu slalomā, M.Zvejniekam 23.vieta
  07.feb. K.Zvejnieks noslēdz Universiādi ar 5.vietu slalomā, M.Zvejniekam 23.vieta
  Latvijas vadošais kalnu slēpotājs un pasaules rangā 77.vietā atrodošais mārupietis Kristaps Zvejnieks Almati notiekošo Pasaules studentu Universiādi šodien noslēdzis ar 5.vietu slalomā, uzvarētajam un pasaules rangā piecas vietas priekšā esošajam austrietim Ričardam Laitgebam divu braucienu summā zaudējot 1,6 sekundes, bet līdz otrai godalgai pietrūkstot 0,19 sekundēm. Tikmēr Kristapa brālis Miks Zvejnieks 85 dalībnieku konkurencē, no kuriem divu braucienu summā finišu sasniedza 38, ieņēma 23.vietu (+4,34 s).
 • Vairākiem Latvijas distanču slēpotājiem kāpums FIS rangā
  06.feb. Vairākiem Latvijas distanču slēpotājiem kāpums FIS rangā(2)
  Jaunajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) distanču slēpošanas listē kāpumu veikuši vairāki Latvijas distanču slēpotāji. Lai arī kāpumu nav veicis, tomēr visaugstāk rangā joprojām no mūsējiem atrodas "Tour de ski" ļoti labi nostartējušais Indulis Bikše, kurš distancē no aptuveni 5000 slēpotājiem ieņem 458.vietu, bet sprintā 325.vietu no nepilniem četriem tūkstošiem. Tikmēr no tiem, kas pakāpušies FIS rangā, lielāko kāpumu veikusi Patrīcija Eiduka, kas distancē no 788.vietas pacēlusies uz 543.vietu gandrīz trīs tūkstošu slēpotāju konkurencē, izvirzoties vadībā no Latvijas pārstāvēm, bet no 1078.vietas par gandrīz piecsimt pozīcijām pavirzījusies uz augšu sprintā, kur augstāk no latvietēm joprojām atrodas Inga Paškovska, kurai 365.vieta no nedaudz vairāk nekā 2200 konkurentēm.
 • Igaunijas slēpošanas seriāla 4.posmā Latvijas jauniešiem viena godalga
  05.feb. Igaunijas slēpošanas seriāla 4.posmā Latvijas jauniešiem viena godalga
  Sestdien Igaunijas lielākajās vairāku posmu distanču slēpošanas sacensībās jauniešiem un junioriem „Swedbank kauss” ceturtajā posmā, kur dalībnieki sacentās klasiskā stila distancēs ar masu startu, šoreiz Latvijas jaunajiem distanču slēpotājiem nācās iztikt bez uzvarām, taču vienu godalgotu vietu izdevās nopelnīt, jo S14 grupā 21 dalībnieces vidū otro vietu izcīnīja rīdziniece Samanta Krampe (SS „Arkādija”), kura 2km distancē finiša sprinta duelī tikai par 0,1 sekundi piekāpās uzvarētājai Karolīnai Tinisonai no Igaunijas. Tikmēr puišiem šajā vecuma grupā 3,2km distancē 30 dalībnieku konkurencē SS „Arkādija” audzēkņiem Gustavam Lukstiņam un Bruno Krampem attiecīgi 4. un 6.vieta.
 • Rīdzinieki labākie arī kalnu slēpošanā Latvijas Skolu olimpiskajā festivālā
  05.feb. Rīdzinieki labākie arī kalnu slēpošanā Latvijas Skolu olimpiskajā festivālā
  Piektdien Ērgļos Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivāla ietvaros notikušajās sacensībās kalnu slēpošanā, kur sešu grupu dalībniekiem bija jāsacenšas vienā disciplīnā – milzu slalomā, tāpat kā distanču slēpošanā visvairāk godalgotas vietas izcīnīja rīdzinieki, kuri astoņas reizes iekļuva trijniekā, kamēr kalnu slēpošanas centra pārstāvjiem siguldiešiem ar piecām godalgotām vietām otrais labākais rādītājs, bet divas medaļas tika Ādažu novada kalnu slēpotājām. Pa vienai reizei trijniekā iekļuva Cēsu, Garkalnes un Mārupes novada pārstāvji. Tikmēr skolu ieskaitē ar trim medaļām vissekmīgākā bija Siguldas pilsētas vidusskola.
 • Kristaps Zvejnieks izcīna astoto vietu milzu slalomā
  05.feb. Kristaps Zvejnieks izcīna astoto vietu milzu slalomā
  Izcīnījis Latvijai pirmo zelta godalgu pasaules ziemas universiādē, Kristaps Zvejnieks sestdien ieguva astoto vietu kalnu slēpošanas milzu slaloma sacensībās, kurās piedalījās arī viņa brālis Miks.
 • Rīdzinieki labākie distanču slēpošanā Latvijas skolu olimpiskajā festivālā
  03.feb. Rīdzinieki labākie distanču slēpošanā Latvijas skolu olimpiskajā festivālā
  Piektdien Ērgļos Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivāla ietvaros notikušajās sacensībās distanču slēpošanā, kur vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu sacentās pāri par diviem simtiem dalībnieku, pie godalgām tika desmit novadu slēpotāji, bet visvairāk gan uzvaras, gan godalgotās vietas astoņās grupās nopelnīja rīdzinieki, kuru kontā kopumā septiņas medaļas, no kurām divas augstākā kaluma. Tikmēr pilns medaļu komplekts tika gan otro labāko rezultātu uzrādījušajam Talsu novadam, kuri izcīnīja 4 medaļas, gan arī Madonas un Cēsu novada. Individuāli skolu ieskaitē, kur vairākām skolām bija divas medaļas, ar trim godalgām izcēlās Rīgas Angļu ģimnāzijas audzēkņi.
 • Kristaps Zvejnieks izcīna zelta medaļu pasaules universiādē
  01.feb. Kristaps Zvejnieks izcīna zelta medaļu pasaules universiādē(9)
  Latvijas labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks izcīnījis Latvijas pirmo zelta medaļu pasaules universiādē, uzvarot kalnu slēpošanas Alpu kombinācijas disciplīnā.
 • Gedra un Zvejnieks sadala uzvaras FIS slalomā, Bondarei divkāršs panākums
  30.jan. Gedra un Zvejnieks sadala uzvaras FIS slalomā, Bondarei divkāršs panākums
  Svētdien Siguldā Olimpiskā centra jeb Pilsētas trasē Latvijas kausa pirmajā posmā un FIS sacensībās kalnu slēpošanā sievietēm abas reizes slalomā pirmo vietu ieguva rīdziniece Liene Bondare, kamēr Lelde Gasūna abos startos otrajos braucienos krita. Vīriešiem pirmajās sacensībās uzvarēja cēsnieks Žaks Gedra, bet otrajā startā viņam nācās samierināties ar otro vietu, jo ātrāks divu braucienu summā sīvā cīņā izrādījās mārupietis Miks Zvejnieks. Master grupā sieviešu konkurencē pa uzvarai sadalīja Jana Zvejniece un Žaklīna Frickausa, bet vīriešiem pa vienam augstākajam panākumam nopelnīja lietuvietis Jurģis Januļionis un Edgars Kupčs.
 • Ž.Gedra un L.Gasūna uzvar Latvijas kausā milzu slalomā
  30.jan. Ž.Gedra un L.Gasūna uzvar Latvijas kausā milzu slalomā
  Sestdien Siguldā Latvijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā milzu slalomā uzvaras izcīnīja cēsnieks Žaks Gedra un siguldiete Lelde Gasūna. Žaks divu braucienu summā sīvā cīņā par 0,24 sekundēm apsteidza Miku Zvejnieku, bet Lelde, izstājoties pirmajā trasē otrajai labākajai pēc ranga Lienei Bondarei, otrās vietas ieguvēju, kādreizējo Latvijas izlases dalībnieci Katrīnu Krūmiņu, pārspēja ļoti pārliecinoši – par divām ar pusi sekundēm. Tikmēr Master grupā pirmo vietu ieguva Žaklīna Frickausa un lietuvietis Jurģis Januļionis, kas par nepilnu sekundi apsteidza otro vietu izcīnījušo labāko Latvijas pārstāvi Mārtiņu Knostenbergu, kuram pavisam nedaudz piekāpās Edgars Kupčs.
 • lasīt vairāk