• Video: Norvēģu slēpošanas zvaigzne dzied par godu krieva dzimšanas dienai
    08.apr. Video: Norvēģu slēpošanas zvaigzne dzied par godu krieva dzimšanas dienai
    Divkārtējais olimpiskais čempions, norvēģis Peters Northugs (31) šodien pirms slēpošanas maratona dziedāja "Happy Birthday to You", sveicot Krievijas slēpošanas zvaigzni Sergeju Ustjugovu (25) dzimšanas dienā. FIS "Worldloppet Cup" slēpošanas maratonu pēdējais posms risinās Sibīrijas pilsētas Hantimansijskas apkaimē.
    Video: rsport.ru
  • Visām Baltijas valstīm uzvaras BK kausa kopvērtējumā jauniešiem
    30.mar. Visām Baltijas valstīm uzvaras BK kausa kopvērtējumā jauniešiem
    Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausā kalnu slēpošanā, kura ietvaros arī šosezon norisinājās trīs posmi dažādās valstīs, kopvērtējumā jauniešu grupās uzvaras izcīnīja visu triju Baltijas valstu pārstāvji, bet pavisam tuvu vienai pirmajai vietai bija arī Krievijas kalnu slēpotājs. No kopumā sešām jauniešu grupām Latvijas jaunie kalnu slēpotāji nopelnīja četras kopvērtējuma uzvaras, bet pa vienam kopvērtējuma titulam aizceļoja uz Igauniju un Lietuvu.
  • „Amber cup” un FIS paralēlajā slalomā Somijā K.Zvejnieks ceturtdaļfinālā
    29.mar. „Amber cup” un FIS paralēlajā slalomā Somijā K.Zvejnieks ceturtdaļfinālā
    Pēdējā dienā Baltijas kausa trešajā posmā klanu slēpošanā, ko Somijas ziemeļu ciematā Pihē rīkoja Latvijas Slēpošanas federācija, „”Amber cup” un FIS paralēlajā slalomā vistālāk no Latvijas pārstāvjiem tika izlases līderis un pasaules čempionāta 32.vietas ieguvējs Kristaps Zvejnieks, kurš vienīgais 86 dalībnieku konkurencē tika ceturtdaļfinālā un dalīja 5.-8.vietu, nedaudz pietrūkstot līdz pusfināla četriniekam. Uzvaras izcīnīja mājinieki – Eiropas kausa posma 4.vietas ieguvējs paralēlajā slalomā Jonas Rāsanens un pasaules junioru čempionāta 14.vietas ieguvēja slalomā Nella Korpio, katrs nopelnot pa 1000 EUR no „Amber beverage group” sarūpētā kopējā balvu fonda pāri par 5000 EUR.
  • Baltijas kausā un FIS slalomā Somijā desmitniekā tikai Āboltiņa
    26.mar. Baltijas kausā un FIS slalomā Somijā desmitniekā tikai Āboltiņa
    Sestdien Baltijas kausa trešajā posmā kalnu slēpošanā, kas noris Somijas ziemeļu ciematā Pihē un ko rīko Latvijas Slēpošanas federācija, FIS sacensībās un vienlaikus arī Latvijas čempionātā slalomā kuplajā un tai pat laikā spēcīgajā konkurencē desmitniekā no Latvijas pārstāvjiem iekļuva tikai pasaules čempionātā 37.vietu ieņēmusī rāmaviete Agnese Āboltiņa (Rīgas favorīts), kura 52 dalībnieču vidū ieņēma 9.vietu un tika pie otrā zelta Latvijas čempionātā, jo bija labākā arī vakar milzu slalomā. Tikmēr vīriešiem Latvijas čempiona titulu ieguva pasaules junioru čempionāta 23.vietas ieguvējs Žaks Gedra (Ziemeļpols), kuram kopējā ieskaitē 16.vieta, jo otrajā vietā pēc pirmā brauciena esošais mārupietis Kristaps Zvejnieks (Virsotne) otrajā braucienā tika diskvalificēts. Uzvaras diena sanāca Zviedrijai, jo sievietēm pirmo vietu izcīnīja pasaules kausa posmos divreiz desmitniekā iekļuvusī Šarlota Sefenberga, bet vīriešiem vēlreiz nepārspēts palika pasaules rangā 107.vietā esošais Gustavs Lunbeks.
  • Baltijas kausa 3.posmā un FIS milzu slalomā Somijā uzvar titulētie somi (video)
    24.mar. Baltijas kausa 3.posmā un FIS milzu slalomā Somijā uzvar titulētie somi (video)
    Somijas ziemeļu ciematā Pihē FIS milzu slaloma sacensībās, kas norisinājās Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotā Baltijas kausa trešā posmā ietvaros, vīriešiem uzvaru ar vienādu laiku sadalīja pasaules rangā 38.vietā esošais un vairākas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais Samu Torsti un pasaules junioru čempionāta 13.vietas ieguvējs Robins Baks (abi Somija), bet sievietēm nepārspēta palika 2016.gada pasaules junioru vicečempione somiete Rīka Honkanena. Vīriešiem 101 dalībnieka konkurencē labākais no Latvijas izlases dalībniekiem bija Kristaps Zvejnieks, kurš izcīnīja 7.vietu, uzvarētājam zaudējot 1,44 sekundes. Tikmēr sievietēm 52 dalībnieču konkurencē labākā Latvijas pārstāve otro dienu pēc kārtas bija Agnese Āboltiņa, kas otrajā braucienā noslīdēja no astotās uz trīspadsmito vietu (+5,41 s).
  • BK 3.posmā un FIS slalomā Somijā rekordskaits dalībnieku un valstu (video)
    23.mar. BK 3.posmā un FIS slalomā Somijā rekordskaits dalībnieku un valstu (video)
    Šodien Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Baltijas kausa trešais posms kalnu slēpošanā un FIS sacensības slalomā, kas vienlaikus bija arī Igaunijas čempionāts, pulcēja rekordskaitu pārstāvniecību, jo vīriešiem un sievietēm kopā startēja 167 dalībnieki, pārstāvot 14 valstis. Vīriešiem 104 dalībnieku konkurencē vislabāk no latviešiem nostartēja cēsnieks Žaks Gedra, kurš ieņēma 13.vietu, uzvarētājam zviedram Gustavam Lundbekam, kurš pasaules čempionātā ierindojās 37.vietā, divu braucienu summā zaudējot 4,3 sekundes. Tikmēr sievietēm no 53 dalībniecēm ar 6.vietu visaugstāk no Latvijas izlases dalībniecēm tika rāmaviete Agnese Āboltiņa, kura 1,39 sekundes piekāpās uzvarētājai un pasaules junioru čempionāta 14.vietas ieguvējai Nellai Korpio no Somijas, nopelnot otros labākos punktus karjerā – 29 FIS punkti.
  • Komandu cīņās un individuāli U10  noskaidrojuši labākos Baltijas kausā kalnu slēpošanā (video)
    20.mar. Komandu cīņās un individuāli U10 noskaidrojuši labākos Baltijas kausā kalnu slēpošanā (video)
    Pirmdienas rītā saulainos laika apstākļos Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausa trešajā posmā kalnu slēpošanā uz starta izgāja paši jaunākie dalībnieki – U10 grupas pārstāvji, sacenšoties individuāli savā vienīgajā disciplīnā milzu slalomā, kā arī paralēli kopā ar pieaugušo vai junioru grupas pārstāvi komandu ieskaitē. Kopumā individuāli, veicot divus braucienus, sacentās 25 jaunie kalnu slēpotāji no visām trim Baltijas valstīm, lielākajam vairumam esot no Latvijas, bet komandu cīņās bija vērojami 12 komandas, ko veidoja trīs dalībnieki – divi U10 grupas pārstāvji un viens no elites. Svētdienas vakarā notika izloze, kur komandas arī izdomāja savus nosaukumus.
  • Latvijai trīs uzvaras sešās jauniešu grupās milzu slalomā Baltijas kausā (video)
    20.mar. Latvijai trīs uzvaras sešās jauniešu grupās milzu slalomā Baltijas kausā (video)
    Svētdien pēc divām apmākušām dienām saulainos laika apstākļos ar sacensībām milzu slalomā dalību Baltijas kausa noslēdzošajā trešajā posmā un arī Latvijas čempionātā, kas norisinās Somijas ziemeļu ciematā Pihē un ko organizē Latvijas slēpošanas federācija, pabeidza jaunieši un Master grupas dalībnieki. Sešās jauniešu grupās, kur sacentās pāri par 120 kalnu slēpotāju, pusi jeb trīs uzvaras izcīnīja Latvijas jaunie kalnu slēpotāji, divas reizes pirmajiem esot Krievijas pārstāvjiem, bet vienu uzvaru nopelnot Igaunijai. Arī godalgoto vietu ziņā lielākais loms sanāca mūsējiem, kuri 10 reizes kāpa uz goda pjedestāla. Krievi un igauņi trijniekā iekļuva attiecīgi sešas un divas reizes, bet lietuvieši šoreiz palika bez godalgām. Master grupā pa uzvarai nopelnīja Latvija un Krievija.
  • Baltijas kausā slalomā jauniešiem Latvijai visvairāk uzvaras (video)
    18.mar. Baltijas kausā slalomā jauniešiem Latvijai visvairāk uzvaras (video)
    Šodien Baltijas kausa trešajā posmā un Latvijas čempionātā kalnu slēpošanā, kas norisinās Somijas ziemeļu ciematā Pihē un ko rīko Latvijas Slēpošanas federācija, slalomā sešās jauniešu grupās, kur kopā sacentās 122 dalībnieki, trīs uzvaras izcīnīja Latvijas kalnu slēpotāji, bet pa diviem un vienam augstākajam panākumam attiecīgi Krievijas un Lietuvas pārstāvjiem. Master grupā vīriešiem un sievietēm uzvaras izcīnīja Latvijas pārstāvji, jo dāmām visas trīs bija mūsējās, bet vīriešiem no pieciem dalībniekiem tikai viens bija citas valsts pārstāvis.
  • Ar jauniešu supergigantu un Alpu kombināciju sācies Baltijas kauss Somijā (video)
    17.mar. Ar jauniešu supergigantu un Alpu kombināciju sācies Baltijas kauss Somijā (video)
    Šodien ar supergigantu un Alpu kombināciju (supergigants+slaloms), uz startu sešās jauniešu grupās izejot 116 kalnu slēpotājiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas, Somijas ziemeļu ciematā Pihē sākās Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Baltijas kausa trešais posms kalnu slēpošanā. Pie godalgām tika visu četru valstu pārstāvji, bet veiksmīgākie bija Latvijas un Krievijas jaunie kalnu slēpotāji, kuru kontā attiecīgi septiņas un četras uzvaras, bet vienu augstāko panākumu nopelnīja arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi.
  • Vairāk nekā 300 kalnu slēpotāju Baltijas kausa 3.posmā un FIS sacensības Somijā
    16.mar. Vairāk nekā 300 kalnu slēpotāju Baltijas kausa 3.posmā un FIS sacensības Somijā(1)
    No 17.marta līdz 26.martam Somijas ziemeļu ciematā Pihē tiks aizvadīts šīs sezonas noslēdzošais trešais posms Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajam Baltijas kausam kalnu slēpošanā, kas ietvers četras disciplīnas – supergigantu, Alpu kombināciju, milzu slalomu un slalomu – jauniešu grupas pārstāvjiem un trīs disciplīnas – milzu slalomu, slalomu un paralēlo slalomu – pieaugušo un junioru grupas kalnu slēpotājiem. Baltijas kausa trešā posma ietvaros ir paredzētas divas FIS sacensības slalomā un divas milzu slalomā, kas būs arī Latvijas un Igaunijas čempionāti, bet pašā nobeigumā „Amber cup” paralēlajā slalomā. Visās grupās kopā plāno startēt pāri par 300 kalnu slēpotājiem no vairāk nekā 12 valstīm, pirmo reizi Baltijas kausā piedaloties arī kalnu slēpošanas lielvalsts Austrijas pārstāvjiem.
  • Dž.Ģērmanei uzvaras neoficiālajā jauniešu pasaules čempionātā kalnu slēpošanā
    15.mar. Dž.Ģērmanei uzvaras neoficiālajā jauniešu pasaules čempionātā kalnu slēpošanā(1)
    Latvijas vadošā jauniešu kalnu slēpotāja valmieriete Dženifera Ģērmane teicami nostartējusi Itālijas ziemeļu ciematā Folgaria notikušajās FIS jauniešu kausa kalnu slēpošanas sacensībās, kas tiek dēvētas par neoficiālo pasaules čempionātu jauniešiem. Pasaules junioru čempionāta medaļnieces un pasaules kausā sešiniekā tikušās kalnu slēpotājas Ullas Ģērmanes (kādreizējās Lodziņas) meita Dženifera vairāk nekā piecdesmit dalībnieču konkurencē izcīnīja pārliecinošu uzvaru gan slalomā, gan arī milzu slalomā U14 grupā.
  • Gedra un Bondare trīsdesmitniekā pasaules junioru čempionātā slalomā
    14.mar. Gedra un Bondare trīsdesmitniekā pasaules junioru čempionātā slalomā
    Zviedrijas kalnu slēpošanas centrā Orē notikušajā pasaules čempionātā kalnu slēpošanā junioriem (1996-2000.g.) labi nostartējuši Latvijas izlases dalībnieki cēsnieks Žaks Gedra un rīdziniece Liene Bondare, kuri slaloma disciplīnā iekļuva trīsdesmitniekā. Žaks 123 dalībnieku vidū divu braucienu summā ieguva 23.vietu, uzvarētājam Adrianam Pertlam no Austrijas zaudējot 3,79 sekundes un sasniedzot otru labāko rezultātu no Latvijas pārstāvjiem junioru čempionātos slalomā. Tikmēr 93 dalībnieču vidū Liene uzrādīja 29.laiku (+6,81 s), bet Agnese Āboltiņa izstājās pirmajā braucienā. Dienu iepriekš Žaks Gedra milzu slalomā ieņēma 47.vietu (+9,48 s).
  • Latvijas čempionātu ar masu startu klasikā noslēdz jaunieši un Master grupa
    14.mar. Latvijas čempionātu ar masu startu klasikā noslēdz jaunieši un Master grupa
    Latvijas čempionātā distanču slēpošanā noslēdzošajā trešajā posmā pēdējā sacensību dienā, kad Madonas slēpošanas trasē „Smeceres sils” jauniešu grupas dalībnieki sacentās klasiskā stila distancēs ar masu startu, uzvaras izcīnīja piecu sporta skolu pārstāvji – Madonas, Alūksnes, Aizkraukles, Rīgas un Cēsu, bet visvairāk – ar trim un divām uzvarām – izcēlās attiecīgi SS „Arkādija” un Alūksnes BJSS. Tikmēr veterānu grupā uzvara 8 dalībnieku konkurencē aizceļoja uz Gulbeni.
  • Bikše un Eiduka uzvar LČ un FIS klasikā ar masu startu
    14.mar. Bikše un Eiduka uzvar LČ un FIS klasikā ar masu startu
    Latvijas vadošie slēpotāji madonietis Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka no Vecbebriem izcīnīja uzvaru Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā noslēdzošajā Latvijas čempionāta trešajā posmā distanču slēpošanā un FIS sacensībās klasiskajā stilā ar masu startu, kas nedēļas nogalē norisinājās Madonas slēpošanas bāzē „Smeceres sils”. Divdesmit vienu gadu vecais Indulis bija pārliecinoši ātrākais vīriešiem 15km distancē 22 slēpotāju konkurencē, izcīnot trešo uzvaru šogad, bet 17 gadus vecā Patrīcija, pēdējos divos kilometros aizmūkot no Andas Muižnieces, bet jau krietni agrāk atstājot aiz muguras vēl citas septiņas konkurentes, svinēja piekto uzvaru piecos individuālajos startos šā gada Latvijas čempionātā, kas bija arī FIS sacensības. Junioru ieskaitē zelta medaļas nopelnīja P.Eiduka un madonietis Raimo Vīgants, kuram otrā vieta kopējā ieskaitē.
  • Trijām sporta skolām uzvaras jaunākajās grupās stafetēs
    14.mar. Trijām sporta skolām uzvaras jaunākajās grupās stafetēs
    Latvijas čempionātā distanču slēpošanā trešajā posmā, kas norisinājās Madonas slēpošanas trasē „Smeceres sils”, stafetēs sešās jauniešu grupās un divās junioru grupās uzvaras izcīnīja triju sporta skolu komandas – Cēsu, Madonas un Alūksnes. Cēsnieki bija visražīgākie ar četrām uzvarām, kamēr madoniešu un alūksniešu kontā pa diviem augstākajiem panākumiem. Tikmēr individuāli čempionāta posmos daudz godalgotu vietu nopelnījusī SS „Arkādija” stafetēs nenostartēja veiksmīgi, pa visām grupām iegūstot tikai vienu otro vietu.
  • Noslēdzies “S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionāts” slēpošanā
    13.mar. Noslēdzies “S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionāts” slēpošanā
    Nedēļas nogalē Siguldā “FISCHER slēpošanas centrā” tika aizvadīts ceturtais noslēdzošais posms “S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionātam” slēpošanā, kas pulcēja pāri par 140 jauno slēpotāju, kuri sacentās ierastajās vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu. Dažās grupās uzvarētāji bija zināmi jau iepriekš, bet dažās grupās labākie sezonas kopvērtējumā izšķīrās tieši pēdējā posmā, sarūpējot īpašu intrigu un interesi. Toties galveno balvu – 1500 eur slēpošanas inventāram – jau pirms pēdējā posma bija nodrošinājuši Madonas 1.vidusskolas audzēkņi, kuri pie šīs lielās balvas tika arī iepriekšējos gadus.
  • Noslēdzošais Latvijas čempionāta posms slēpošanā Madonā
    10.mar. Noslēdzošais Latvijas čempionāta posms slēpošanā Madonā
    Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12.martā, Madonas aktīvās atpūtas un sporta bāzē “Smeceres sils” norisināsies Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Latvijas čempionāta trešais posms distanču slēpošanā. FIS statusā sezonas noslēdzošajā posmā distanču slēpotāji sacentīsies divās disciplīnās – komandu sprintā brīvajā stilā, kas būs jauninājums, un vidēja garuma distancē klasiskajā stilā ar masu startu. Jauniešu grupām komandu sprinta vietā būs ierastā stafete ar trim slēpotājiem komandā.
  • Žaks un Žanete Gedras uzvar Latvijas kausā FIS slalomā
    06.mar. Žaks un Žanete Gedras uzvar Latvijas kausā FIS slalomā
    Trešajā sacensību dienā Latvijas kausa otrajā posmā kalnu slēpošanā, kas norisinājās Pilsētas trasē Siguldā un kurās piedalījās triju valstu pārstāvji, FIS ENL slalomā uz augstākā pakāpiena kāpa tikai Gedru ģimenes pārstāvji, jo abās sacensībās vīriešiem labākais bija Žaks Gedra, bet meitenēm nepārspēta palika Žanete Gedra, tādējādi revanšējoties par otrajām vietām dienu iepriekš milzu slalomā. Master grupā abos startos izpaudās Edgara Kupča un Denisas Drukas-Jaunzemes pārākums.
  • Latvijas kausa otro posmu kalnu slēpošanā iesākuši arī vecāko grupu pārstāvji
    04.mar. Latvijas kausa otro posmu kalnu slēpošanā iesākuši arī vecāko grupu pārstāvji
    Sestdien Siguldā Pilsētas trasē notikušajās Latvijas kausa otrā posma sacensībās kalnu slēpošanā, nestartējot lielai daļai Latvijas izlases vadošo dalībnieku, milzu slaloma disciplīnā uzvaru vīriešiem 12 dalībnieku vidū izcīnīja Dāvis Zvejnieks, atstājot Žaku Gedru otrajā vietā, bet sievietēm no 9 dalībniecēm pārliecinoši ātrākā bija Ieva Meldere, aiz kuras otrajā vietā ierindojās pamazām sacensību apritē atgriezošā Žanete Gedra. Tikmēr Master grupā šajā pašā disciplīnā nepārspēti palika Kristaps Bergmanis un Denisa Druka-Jaunzeme.
  • lasīt vairāk