• Komandu cīņās un individuāli U10 noskaidrojuši labākos Baltijas kausā kalnu slēpošanā (video)
  20.mar. Komandu cīņās un individuāli U10 noskaidrojuši labākos Baltijas kausā kalnu slēpošanā (video)
  Pirmdienas rītā saulainos laika apstākļos Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausa trešajā posmā kalnu slēpošanā uz starta izgāja paši jaunākie dalībnieki – U10 grupas pārstāvji, sacenšoties individuāli savā vienīgajā disciplīnā milzu slalomā, kā arī paralēli kopā ar pieaugušo vai junioru grupas pārstāvi komandu ieskaitē. Kopumā individuāli, veicot divus braucienus, sacentās 25 jaunie kalnu slēpotāji no visām trim Baltijas valstīm, lielākajam vairumam esot no Latvijas, bet komandu cīņās bija vērojami 12 komandas, ko veidoja trīs dalībnieki – divi U10 grupas pārstāvji un viens no elites. Svētdienas vakarā notika izloze, kur komandas arī izdomāja savus nosaukumus.
 • Latvijai trīs uzvaras sešās jauniešu grupās milzu slalomā Baltijas kausā (video)
  20.mar. Latvijai trīs uzvaras sešās jauniešu grupās milzu slalomā Baltijas kausā (video)
  Svētdien pēc divām apmākušām dienām saulainos laika apstākļos ar sacensībām milzu slalomā dalību Baltijas kausa noslēdzošajā trešajā posmā un arī Latvijas čempionātā, kas norisinās Somijas ziemeļu ciematā Pihē un ko organizē Latvijas slēpošanas federācija, pabeidza jaunieši un Master grupas dalībnieki. Sešās jauniešu grupās, kur sacentās pāri par 120 kalnu slēpotāju, pusi jeb trīs uzvaras izcīnīja Latvijas jaunie kalnu slēpotāji, divas reizes pirmajiem esot Krievijas pārstāvjiem, bet vienu uzvaru nopelnot Igaunijai. Arī godalgoto vietu ziņā lielākais loms sanāca mūsējiem, kuri 10 reizes kāpa uz goda pjedestāla. Krievi un igauņi trijniekā iekļuva attiecīgi sešas un divas reizes, bet lietuvieši šoreiz palika bez godalgām. Master grupā pa uzvarai nopelnīja Latvija un Krievija.
 • Baltijas kausā slalomā jauniešiem Latvijai visvairāk uzvaras (video)
  18.mar. Baltijas kausā slalomā jauniešiem Latvijai visvairāk uzvaras (video)
  Šodien Baltijas kausa trešajā posmā un Latvijas čempionātā kalnu slēpošanā, kas norisinās Somijas ziemeļu ciematā Pihē un ko rīko Latvijas Slēpošanas federācija, slalomā sešās jauniešu grupās, kur kopā sacentās 122 dalībnieki, trīs uzvaras izcīnīja Latvijas kalnu slēpotāji, bet pa diviem un vienam augstākajam panākumam attiecīgi Krievijas un Lietuvas pārstāvjiem. Master grupā vīriešiem un sievietēm uzvaras izcīnīja Latvijas pārstāvji, jo dāmām visas trīs bija mūsējās, bet vīriešiem no pieciem dalībniekiem tikai viens bija citas valsts pārstāvis.
 • Ar jauniešu supergigantu un Alpu kombināciju sācies Baltijas kauss Somijā (video)
  17.mar. Ar jauniešu supergigantu un Alpu kombināciju sācies Baltijas kauss Somijā (video)
  Šodien ar supergigantu un Alpu kombināciju (supergigants+slaloms), uz startu sešās jauniešu grupās izejot 116 kalnu slēpotājiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas, Somijas ziemeļu ciematā Pihē sākās Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Baltijas kausa trešais posms kalnu slēpošanā. Pie godalgām tika visu četru valstu pārstāvji, bet veiksmīgākie bija Latvijas un Krievijas jaunie kalnu slēpotāji, kuru kontā attiecīgi septiņas un četras uzvaras, bet vienu augstāko panākumu nopelnīja arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi.
 • Vairāk nekā 300 kalnu slēpotāju Baltijas kausa 3.posmā un FIS sacensības Somijā
  16.mar. Vairāk nekā 300 kalnu slēpotāju Baltijas kausa 3.posmā un FIS sacensības Somijā(1)
  No 17.marta līdz 26.martam Somijas ziemeļu ciematā Pihē tiks aizvadīts šīs sezonas noslēdzošais trešais posms Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajam Baltijas kausam kalnu slēpošanā, kas ietvers četras disciplīnas – supergigantu, Alpu kombināciju, milzu slalomu un slalomu – jauniešu grupas pārstāvjiem un trīs disciplīnas – milzu slalomu, slalomu un paralēlo slalomu – pieaugušo un junioru grupas kalnu slēpotājiem. Baltijas kausa trešā posma ietvaros ir paredzētas divas FIS sacensības slalomā un divas milzu slalomā, kas būs arī Latvijas un Igaunijas čempionāti, bet pašā nobeigumā „Amber cup” paralēlajā slalomā. Visās grupās kopā plāno startēt pāri par 300 kalnu slēpotājiem no vairāk nekā 12 valstīm, pirmo reizi Baltijas kausā piedaloties arī kalnu slēpošanas lielvalsts Austrijas pārstāvjiem.
 • Dž.Ģērmanei uzvaras neoficiālajā jauniešu pasaules čempionātā kalnu slēpošanā
  15.mar. Dž.Ģērmanei uzvaras neoficiālajā jauniešu pasaules čempionātā kalnu slēpošanā(1)
  Latvijas vadošā jauniešu kalnu slēpotāja valmieriete Dženifera Ģērmane teicami nostartējusi Itālijas ziemeļu ciematā Folgaria notikušajās FIS jauniešu kausa kalnu slēpošanas sacensībās, kas tiek dēvētas par neoficiālo pasaules čempionātu jauniešiem. Pasaules junioru čempionāta medaļnieces un pasaules kausā sešiniekā tikušās kalnu slēpotājas Ullas Ģērmanes (kādreizējās Lodziņas) meita Dženifera vairāk nekā piecdesmit dalībnieču konkurencē izcīnīja pārliecinošu uzvaru gan slalomā, gan arī milzu slalomā U14 grupā.
 • Gedra un Bondare trīsdesmitniekā pasaules junioru čempionātā slalomā
  14.mar. Gedra un Bondare trīsdesmitniekā pasaules junioru čempionātā slalomā
  Zviedrijas kalnu slēpošanas centrā Orē notikušajā pasaules čempionātā kalnu slēpošanā junioriem (1996-2000.g.) labi nostartējuši Latvijas izlases dalībnieki cēsnieks Žaks Gedra un rīdziniece Liene Bondare, kuri slaloma disciplīnā iekļuva trīsdesmitniekā. Žaks 123 dalībnieku vidū divu braucienu summā ieguva 23.vietu, uzvarētājam Adrianam Pertlam no Austrijas zaudējot 3,79 sekundes un sasniedzot otru labāko rezultātu no Latvijas pārstāvjiem junioru čempionātos slalomā. Tikmēr 93 dalībnieču vidū Liene uzrādīja 29.laiku (+6,81 s), bet Agnese Āboltiņa izstājās pirmajā braucienā. Dienu iepriekš Žaks Gedra milzu slalomā ieņēma 47.vietu (+9,48 s).
 • Latvijas čempionātu ar masu startu klasikā noslēdz jaunieši un Master grupa
  14.mar. Latvijas čempionātu ar masu startu klasikā noslēdz jaunieši un Master grupa
  Latvijas čempionātā distanču slēpošanā noslēdzošajā trešajā posmā pēdējā sacensību dienā, kad Madonas slēpošanas trasē „Smeceres sils” jauniešu grupas dalībnieki sacentās klasiskā stila distancēs ar masu startu, uzvaras izcīnīja piecu sporta skolu pārstāvji – Madonas, Alūksnes, Aizkraukles, Rīgas un Cēsu, bet visvairāk – ar trim un divām uzvarām – izcēlās attiecīgi SS „Arkādija” un Alūksnes BJSS. Tikmēr veterānu grupā uzvara 8 dalībnieku konkurencē aizceļoja uz Gulbeni.
 • Bikše un Eiduka uzvar LČ un FIS klasikā ar masu startu
  14.mar. Bikše un Eiduka uzvar LČ un FIS klasikā ar masu startu
  Latvijas vadošie slēpotāji madonietis Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka no Vecbebriem izcīnīja uzvaru Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā noslēdzošajā Latvijas čempionāta trešajā posmā distanču slēpošanā un FIS sacensībās klasiskajā stilā ar masu startu, kas nedēļas nogalē norisinājās Madonas slēpošanas bāzē „Smeceres sils”. Divdesmit vienu gadu vecais Indulis bija pārliecinoši ātrākais vīriešiem 15km distancē 22 slēpotāju konkurencē, izcīnot trešo uzvaru šogad, bet 17 gadus vecā Patrīcija, pēdējos divos kilometros aizmūkot no Andas Muižnieces, bet jau krietni agrāk atstājot aiz muguras vēl citas septiņas konkurentes, svinēja piekto uzvaru piecos individuālajos startos šā gada Latvijas čempionātā, kas bija arī FIS sacensības. Junioru ieskaitē zelta medaļas nopelnīja P.Eiduka un madonietis Raimo Vīgants, kuram otrā vieta kopējā ieskaitē.
 • Trijām sporta skolām uzvaras jaunākajās grupās stafetēs
  14.mar. Trijām sporta skolām uzvaras jaunākajās grupās stafetēs
  Latvijas čempionātā distanču slēpošanā trešajā posmā, kas norisinājās Madonas slēpošanas trasē „Smeceres sils”, stafetēs sešās jauniešu grupās un divās junioru grupās uzvaras izcīnīja triju sporta skolu komandas – Cēsu, Madonas un Alūksnes. Cēsnieki bija visražīgākie ar četrām uzvarām, kamēr madoniešu un alūksniešu kontā pa diviem augstākajiem panākumiem. Tikmēr individuāli čempionāta posmos daudz godalgotu vietu nopelnījusī SS „Arkādija” stafetēs nenostartēja veiksmīgi, pa visām grupām iegūstot tikai vienu otro vietu.
 • Noslēdzies “S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionāts” slēpošanā
  13.mar. Noslēdzies “S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionāts” slēpošanā
  Nedēļas nogalē Siguldā “FISCHER slēpošanas centrā” tika aizvadīts ceturtais noslēdzošais posms “S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionātam” slēpošanā, kas pulcēja pāri par 140 jauno slēpotāju, kuri sacentās ierastajās vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu. Dažās grupās uzvarētāji bija zināmi jau iepriekš, bet dažās grupās labākie sezonas kopvērtējumā izšķīrās tieši pēdējā posmā, sarūpējot īpašu intrigu un interesi. Toties galveno balvu – 1500 eur slēpošanas inventāram – jau pirms pēdējā posma bija nodrošinājuši Madonas 1.vidusskolas audzēkņi, kuri pie šīs lielās balvas tika arī iepriekšējos gadus.
 • Noslēdzošais Latvijas čempionāta posms slēpošanā Madonā
  10.mar. Noslēdzošais Latvijas čempionāta posms slēpošanā Madonā
  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12.martā, Madonas aktīvās atpūtas un sporta bāzē “Smeceres sils” norisināsies Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Latvijas čempionāta trešais posms distanču slēpošanā. FIS statusā sezonas noslēdzošajā posmā distanču slēpotāji sacentīsies divās disciplīnās – komandu sprintā brīvajā stilā, kas būs jauninājums, un vidēja garuma distancē klasiskajā stilā ar masu startu. Jauniešu grupām komandu sprinta vietā būs ierastā stafete ar trim slēpotājiem komandā.
 • Žaks un Žanete Gedras uzvar Latvijas kausā FIS slalomā
  06.mar. Žaks un Žanete Gedras uzvar Latvijas kausā FIS slalomā
  Trešajā sacensību dienā Latvijas kausa otrajā posmā kalnu slēpošanā, kas norisinājās Pilsētas trasē Siguldā un kurās piedalījās triju valstu pārstāvji, FIS ENL slalomā uz augstākā pakāpiena kāpa tikai Gedru ģimenes pārstāvji, jo abās sacensībās vīriešiem labākais bija Žaks Gedra, bet meitenēm nepārspēta palika Žanete Gedra, tādējādi revanšējoties par otrajām vietām dienu iepriekš milzu slalomā. Master grupā abos startos izpaudās Edgara Kupča un Denisas Drukas-Jaunzemes pārākums.
 • Latvijas kausa otro posmu kalnu slēpošanā iesākuši arī vecāko grupu pārstāvji
  04.mar. Latvijas kausa otro posmu kalnu slēpošanā iesākuši arī vecāko grupu pārstāvji
  Sestdien Siguldā Pilsētas trasē notikušajās Latvijas kausa otrā posma sacensībās kalnu slēpošanā, nestartējot lielai daļai Latvijas izlases vadošo dalībnieku, milzu slaloma disciplīnā uzvaru vīriešiem 12 dalībnieku vidū izcīnīja Dāvis Zvejnieks, atstājot Žaku Gedru otrajā vietā, bet sievietēm no 9 dalībniecēm pārliecinoši ātrākā bija Ieva Meldere, aiz kuras otrajā vietā ierindojās pamazām sacensību apritē atgriezošā Žanete Gedra. Tikmēr Master grupā šajā pašā disciplīnā nepārspēti palika Kristaps Bergmanis un Denisa Druka-Jaunzeme.
 • Mūsējiem Skandināvijas kausā klasikā tālākas vietas nekā sprintā
  04.mar. Mūsējiem Skandināvijas kausā klasikā tālākas vietas nekā sprintā(1)
  Madonā „Smeceres sila” trasē notiekošajā Skandināvijas kausa trešajā posmā distanču slēpošanā uzvaru sievietēm 5km distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu izcīnīja pasaules kausa posma 5.vietas ieguvēja skiatlonā Marija Nordstrēma no Zviedrijas, bet vīriešiem 10km distancē spraigā cīņā beigās līdz pirmajai vietai aizsniedzās pirms mēneša pasaules kausa posmā 2.vietu ieguvušais Daniels Stoks no Norvēģijas. Latvijas pārstāvju vidū dāmām atkal labākā bija Patrīcija Eiduka, kura 68 dalībnieču vidū ieņēma 53.vietu (+2:18), bet vīriešiem pēc Raimo Vīganta diskvalifikācijas atkal augstākajā vietā no latviešiem bija sezonas beigās sagurušais Oskars Muižnieks, kurš noslēpoja 46 sekundes lēnāk nekā Raimo un vairāk nekā piecas minūtes piekāpās uzvarētājam, ierindojoties 140 dalībnieku vidū 125.vietā.
 • Muižniecei 47. vieta 30km distancē, triumfē Norvēģija ar Bjergenu priekšgalā
  04.mar. Muižniecei 47. vieta 30km distancē, triumfē Norvēģija ar Bjergenu priekšgalā(2)
  Pasaules čempionātā distanču slēpošanā, kas norisinās Lahti, Somijā, aizvadīja pēdējā disciplīna sieviešu konkurencē. 30 kilometru distancē ar masu startu vienīgā Latvijas pārstāve Anda Muižniece ieņēma 47. vietu, pēdējo no finišējušajām, bet saspringtā finišā triumfēja Marita Bjergena, iegūstot ceturto titulu šajā PČ un jau 18. zelta medaļu savā karjerā.
 • Ar jauniešu cīņām supergigantā sācies Latvijas kausa 2.posms kalnu slēpošanā
  03.mar. Ar jauniešu cīņām supergigantā sācies Latvijas kausa 2.posms kalnu slēpošanā
  Šodien Siguldā Pilsētas trasē Latvijas kausa otrā posma ietvaros notikušajās sacensībās jauniešiem supergigantā sešās grupās visvairāk uzvaru, nopelnot pa divām augstākajām vietām, izcīnīja SSS/SK „Pantera” un SK „Snow feel”, bet pie vienas uzvaras tika arī SK „Kore” un SK „Virsotne”. Jauniešu grupās pirmajā dienā startēja 84 dalībnieki, pārstāvot divas valstis – Latviju un Igauniju.
 • Nortugs otrais Skandināvijas kausā sprintā Madonā, Eiduka labākā no Latvijas
  03.mar. Nortugs otrais Skandināvijas kausā sprintā Madonā, Eiduka labākā no Latvijas(1)
  Ļoti spēcīga sastāva Skandināvijas kausa trešajā posmā distanču slēpošanā, kas šodien sākās Madonas slēpošanas bāzē „Smeceres sils”, augstāko vietu no Latvijas sasniedza 17 gadus vecā Patrīcija Eiduka, kura 73 dalībnieču konkurencē sprintā brīvajā stilā sievietēm 1,1km uzrādīja 38.laiku (+11,87 s), līdz tikšanai ceturtdaļfinālā jeb trīsdesmitniekam pietrūkstot divām sekundēm, bet tai pat laikā sprintā nopelnot savus rekordpunktus – 139 FIS punkti. Vīriešu konkurencē diemžēl nevienam no mūsējiem 156 dalībnieku vidū 1,7km sprintā neizdevās iekļūt simtniekā, labākajam esot Oskaram Muižniekam, kurš ieņēma 103.vietu (+17,75 s). Uzvaras finālā svinēja šī gada pasaules čempione U23 grupā Anna Divika no Zviedrijas un pasaules kausa posmu finālists Hovards Taugbols, kurš turpat aiz sevis atstāja pasaules kausa posma uzvarētāju un Petera Nortuga brāli Tomasu.
 • Norvēģijai zelts 4x10km stafetē vīriešiem, Somijai kritiens
  03.mar. Norvēģijai zelts 4x10km stafetē vīriešiem, Somijai kritiens
  Somijā turpinās pasaules čempionāts slēpošanā, un stafetē pie zelta tika Norvēģijas komanda, kas finišā tika galā ar krieviem. Savukārt ziemeļu divcīņā norvēģus par vienu sekundi apsteidza Vācija.
 • Video: Skandināvijas kauss distanču slēpošanā. Sprints - fināli. Sacensību ieraksts
  03.mar. Video: Skandināvijas kauss distanču slēpošanā. Sprints - fināli. Sacensību ieraksts
  03.03.2017 Skandināvijas kauss distanču slēpošanā. Sprints - fināli. Sacensību ieraksts
 • lasīt vairāk