• Latvijas jauniešu slēpotājiem atkal uzvaras un godalgotas vietas Igaunijā
  16:22 Latvijas jauniešu slēpotājiem atkal uzvaras un godalgotas vietas Igaunijā
  Sestdien Igaunijas lielāko distanču slēpošanas sacensību jauniešiem un junioriem “Swedbank kauss” trešajā posmā, kas norisinājās Valgehobusemē, panākumus atkal guvuši daži Latvijas jaunie distanču slēpotāji no Rīgas SS „Arkādija”. Vidējā distancē brīvajā stilā ar intervāla startu U14 grupā 25 dalībnieču konkurencē uzvaru izcīnīja Samanta Krampe, bet puišiem šajā vecuma grupā nepārspēts 32 slēpotāju vidū palika Gustavs Lukstiņš, bet Pēteris Lukstiņš U11 grupā ieguva trešo vietu, kamēr Bruno Krampe un siguldietis Sandijs Suhanovs noslēdza sešinieku U14 grupā.
 • Latvijai divi vēsturiskie notikumi aizvadītajā slēpošanas seriālā "Tour de ski" (video)
  20.jan. Latvijai divi vēsturiskie notikumi aizvadītajā slēpošanas seriālā "Tour de ski" (video)
  Pirms divām uz ļoti pozitīvas nots noslēdzās 11.seriāls “Tour de ski”, kur startēja arī madonietis Indulis Bikše, kļūstot par pirmo Latvijas slēpotāju, kurš piedalījies šajā prestižajā tūrē, un sasniedzot divus īpašus vēsturiskus notikumus: 1) pirmais tūrē finišējušais no Latvijas; 2) pirmais no latviešiem, kas ticis pie pasaules kausa kopvērtējuma punktiem.
 • Titulētajiem kalnu slēpotājiem Svindālam un Ligetijam nākas beigt sezonu
  18.jan. Titulētajiem kalnu slēpotājiem Svindālam un Ligetijam nākas beigt sezonu
  Norvēģu kalnu slēpotājs Aksels Lunds Svindāls un amerikānis Teds Ligetijs paziņojuši, ka atlikušajā sezonas daļā nestartēs sacensībās, dēļ nepieciešamajām operācijām.
 • Jaunajiem kalnu slēpotājiem godalgotas vietas starptautiskajās sacensībās
  18.jan. Jaunajiem kalnu slēpotājiem godalgotas vietas starptautiskajās sacensībās
  Janvāra vidū panākumus starptautiskajā sacensībās guvuši Latvijas jaunie kalnu slēpotāji. Latvijas labākā jauniešu grupas slēpotāja Dženifera Ģērmane Austrijā izcīnījusi trīs uzvaras un divas otrās vietas gan milzu slalomā, gan slalomā U14 grupā, savukārt viens no savas grupas līderiem Georgs Šmalcs Slovākijā U10 grupā milzu slalomā ieguva 2. un 3.vietu.
 • Sestdien Rīgas kausa izcīņa slēpošanā Uzvaras parkā
  17.jan. Sestdien Rīgas kausa izcīņa slēpošanā Uzvaras parkā
  Šo sestdien, 21. janvārī, biedrība “Baltic Events” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu rīkos “Rīgas Kausu distanču slēpošanā”, kas norisināsies Uzvaras parka teritorijā. Šāds pasākums radīts ar mērķi ne tikai attīstīt jau esošo sportistu meistarību, bet arī piesaistīt jaunus ziemas sporta veidu piekritējus un pilsētas iedzīvotājus, tādējādi veicinot sabiedrības veselības un fiziskās sagatavotības uzlabošanu.
 • Tie paši uzvarētāji jauniešiem arī otrajā dienā LČ slēpošanā
  17.jan. Tie paši uzvarētāji jauniešiem arī otrajā dienā LČ slēpošanā
  Svētdien Vietalvā ar sacensībām vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu noslēdzās norises vietas ziņā pārceltais Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā. Sešās jauniešu grupās uzvaras izcīnīja to pašu piecu sporta skolu – Madonas, Cēsu, Alūksnes, Siguldas un divas uzvaras nopelnījušās Rīgas (“Arkādija”) slēpotāji, jo atkal nepārspēti palika Niks Saulītis, Kristīne Brunere, Gustavs Lukstiņš, Samanta Krampe, Daniels Kodaļevs un Marta Upmale, bet Master grupās pirmo vietu izcīnīja talsinieks Mareks Birkentāls un daugavpiliete Ļubova Pavļukova. Tikmēr bez minētajām piecām uzvaru nopelnījušajām sporta skolām, godalgotas vietas ieguva arī Aizkraukles un Talsu novada sporta skolas. Kamēr daži tika pie savām kartējām uzvarām, tikmēr daļa pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla.
 • M.Zvejnieks FIS slalomā sasniedz savus labākos FIS punktus
  16.jan. M.Zvejnieks FIS slalomā sasniedz savus labākos FIS punktus
  Nedēļas nogalē Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) spēcīga sastāva sacensībās kalnu slēpošanā, kas tika aizvadītas Vācijas ciematā Zudelfeldā, lieliski slalomā nostartējis Latvijas izlases dalībnieks un Kristapa Zvejnieka brālis Miks, kurš vairāk nekā pēc divu gadu pārtraukuma uzlaboja savus labākos punktus (24,28 FIS punkti) un 62 dalībnieku vidū ieņēma 14.vietu, uzvarētājam divu braucienu summā zaudējot pusotru sekundi. Pats Kristaps ieguva 5.vietu, par brāli nobraucot sekundi ātrāk un nopelnot 16 FIS punktus.
 • 29. janvārī Zilo kalnu atklātais čempionāts slēpošanā
  16.jan. 29. janvārī Zilo kalnu atklātais čempionāts slēpošanā
  29. janvārī Ogres Zilo kalnu trasē notiks sacensības distanču slēpošanā "Zilo kalnu atklātais čempionāts distanču slēpošanā 2017", pirmais starts pulksten 12.00. Dalībnieku iepriekšēja pieteikšanās līdz 26. janvārim.
 • Slidsolī Bikše un Eiduka otrie FIS sacensībās un LČ slēpošanā (Video)
  16.jan. Slidsolī Bikše un Eiduka otrie FIS sacensībās un LČ slēpošanā (Video)(3)
  Svētdien Vietalvas slēpošanas trasē „Mailes” Latvijas čempionāta un FIS sacensību otrajā dienā vidējā distancē brīvajā stilā jeb slidsolī ar intervāla startu atkal labākie no Latvijas bija Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka, kuri šodien uz goda pjedestāla kāpa par vienu pakāpienu augstāk, jo abi izcīnīja otro vietu, turklāt Patrīcijai sasniedzot savus labākos punktus karjerā – 112 FIS punkti. Otro dienu pēc kārtas nepārspēti palika pasaules čempionāta 6.vietas ieguvējs komandu sprintā kazahs Deniss Volotka un Igaunijas vicečempione skiatlonā Anete Vērpalu.
 • Bikše un Eiduka trijniekā LČ un FIS sacensībās Vietalvā (video)
  15.jan. Bikše un Eiduka trijniekā LČ un FIS sacensībās Vietalvā (video)(2)
  Sestdien no Priekuļiem uz Vietalvas trasi „Mailes” pārceltajā Latvijas čempionāta pirmajā posmā distanču slēpošanā, kas bija arī FIS sacensības, labākie no Latvijas pirmajā sacensību dienā klasiskā stila distancē ar intervālu startu bija nupat „Tour de ski” ļoti labi nostartējušais Indulis Bikše un Jaunatnes Olimpisko spēļu 21.vietas ieguvēja Patrīcija Eiduka, kuri abi ieguva trešās vietas. Uzvaras svinēja pasaules kausa posma uzvarētājs komandu sprintā Denis Volotko no Kazahstānas un Andrusa Vērpalu meita Anete.
 • Vairākām sporta skolām uzvaras LČ jauniešiem klasikā
  14.jan. Vairākām sporta skolām uzvaras LČ jauniešiem klasikā
  Sestdien uz Vietalvas trasi „Mailes” pārceltajā Latvijas čempionāta pirmajā posmā distanču slēpošanā, pirmajā sacensību dienā klasiskā stila distancē ar intervālu startu sešās jauniešu grupās, kurās piedalījās 116 slēpotāji, uzvaras izcīnīja piecas sporta skolas, kas ir vairāk nekā parasti. Pie pirmajām vietām tika Cēsu pilsētas (CPSS), Alūksnes, Madonas, Siguldas un arī Rīgas „Arkādija”, kurai vienīgajai bija divi augstākie panākumi.
 • Gandrīz 200 skolēni sākuši „Fischer” kausu distanču slēpošanā
  14.jan. Gandrīz 200 skolēni sākuši „Fischer” kausu distanču slēpošanā
  Piektdien „Fischer” slēpošanas trasē Siguldā ar 200m sprintu sākās trešā sezona daudzposmu distanču slēpošanas seriālam „Fischer” skolēnu čempionāts, kas norisinās pie Laurenču pamatskolas atrodošajā trasē, kas tagad ieguvusi nosaukumu „Fischer” slēpošanas trase. Pirmajā posmā dalībniekiem tāpat kā pērn bija jāsacenšas vienīgajā sprinta distancē – 200m sprintā, pašiem mazākajiem to veicot klasiskajā stilā, bet pārējiem brīvajā stilā. Kopumā pa visām desmit dažāda vecuma grupām – piecām puišu un piecām meiteņu – sacentās 175 slēpotāji no visdažādākajām Latvijas vietām.
 • Šveicietis Hintermans gūst pirmo uzvaru pasaules kausā
  13.jan. Šveicietis Hintermans gūst pirmo uzvaru pasaules kausā
  Vīriešu kalnu slēpošanas pasaules kausa Vengenas posms iesācies ar sacensībām Alpu kombinācijas (nobrauciens+slaloms) disciplīnā, kurās savu pirmo karjeras uzvaru izcīnīja Šveices pārstāvis Nīls Hintermans.
 • Vona gatavojas atgriezties Pasaules kausa apritē
  09.jan. Vona gatavojas atgriezties Pasaules kausa apritē(1)
  Pazīstamā ASV kalnu slēpotāja Lindsija Vona, kura traumas dēļ nav startējusi kopš pērnā gada marta sākuma, paziņojusi, ka drīz atgriezīsies kalnu slēpošanas PK sacensībās.
 • Bikše pabeidz "Tour de Ski" ar vēsturisku PK punktu izcīnīšanu
  08.jan. Bikše pabeidz "Tour de Ski" ar vēsturisku PK punktu izcīnīšanu(19)
  Šodien īpašu atzīmi Latvijas slēpošanas vēstures lappusēs veicis madonietis un pēdējos gados Rīgas SS „Arkādija” pārstāvējušais šobrīd labākais Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše, kurš ne tikai kā pirmais latvietis piedalījās, bet arī finišēja grūtajā un prestižajā vairāku posmu distanču slēpošanas seriālā „Tour de ski”. Bikše pēdējā posmā, kur kopumā bija jāveic 9km, bet pēdējie 3km jāslēpo pret kalnu slēpošanas trasi, uzrādīja 27.laiku (+2:02), nopelnot pirmo reizi Latvijas vēsturē PK kopvērtējuma punktus.
 • PK slalomā Mariborā Gasūna nefinišē abās disciplīnās
  08.jan. PK slalomā Mariborā Gasūna nefinišē abās disciplīnās
  Šodien Pasaules kausa posmā slalomā, kas norisinājās Mariborā, slaloma disciplīnā Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, otrajā starpfinišā atrodoties sestā desmita beigās, pirmajā braucienā trases lejasdaļā izstājās, līdz ar to nefinišējot otro dienu pēc kārtas, jo tāds pats liktenis viņu piemeklēja arī sestdien milzu slalomā. Par neveiksmi un izstāšanos jau pirmajā braucienā pagājušajā posmā revanšējās 21 gadus vecā amerikāniete Mikaela Šifrina, kura divu braucienu summā par 0,19 sekundēm pārspēja šveicieti Vendiju Holdeneru, kura arī Zagrebā nefinišēja 1.braucienā.
 • Latvijas slēpotājiem punktu rekordi arī otrajā dienā FIS sacensībās Madonā
  08.jan. Latvijas slēpotājiem punktu rekordi arī otrajā dienā FIS sacensībās Madonā
  Svētdien Madonā Lietuvas čempionātā un FIS sacensībās distanču slēpošanā 15km distancē vīriešiem uzvarēja Olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos vairākas reizes sešiniekā iekļuvušais baltkrievs Sergejs Dolidovičs, kuram tikai 35 un 37 sekundes zaudēja abi labākie Latvijas pārstāvji Raimo Vīgants un Oskars Muižnieks, kuriem 4. un 5.vieta, kā arī punktu rekordi – 57 FIS punkti. Sievietēm 10km ārkārtīgi līdzīgā cīņā par uzvaru divu latviešu starpā Anda Muižniece par 0,9 sekundēm pārspēja Ingu Paškovsku, abām nopelnot savus labākos punktus karjerā – 113 FIS punkti.
 • SS „Arkādija” slēpotāji izcīna uzvaru un trešo vietu Igaunijas lielākajās sacensībās
  08.jan. SS „Arkādija” slēpotāji izcīna uzvaru un trešo vietu Igaunijas lielākajās sacensībās
  Vakar otrajā posmā Igaunijas lielākajās distanču slēpošanas sacensībās jauniešiem un junioriem Swedbank kauss, kas norisinājās Joulumā, lieliski nostartējuši Latvijas slēpotāji no Rīgas SS „Arkādija”. 600m sprintā brīvajā stilā meitenēm U14 (2003.g.) grupā 25 dalībnieču konkurencē uzvaru svinēja Samanta Krampe, bet puišiem šajā vecuma grupā trešo vietu 30 slēpotāju vidū ieguva Gustavs Lukstiņš. Tikmēr sešiniekā savās vecuma grupās iekļuva rīdzinieki Pēteris Lukstiņš un Bruno Krampe, kā arī cēsniece Marta Upmale.
 • Bikše tiek uz "Tour de ski” noslēdzošo posmu pret kalnu
  07.jan. Bikše tiek uz "Tour de ski” noslēdzošo posmu pret kalnu(17)
  Šodien Valdifiemmi „Tour de ski” priekšpēdējā sestajā posmā 15km distancē klasiskajā stilā ar masu startu labi nostartēja Latvijas vadošais slēpotājs Indulis Bikše, kurš no tūrē palikušajiem 42 dalībniekiem uzrādīja 41.laiku, uzvarētājam piekāpjoties par 3:10 un kvalificējoties uz pēdējos posmu pret kalnu, kas notiks svētdien. Pirmo reizi šī gada tūrē pirmais nebija Sergejs Ustjugovs no Krievijas, kurš ieņēma otro vietu, jo par divām sekundēm ātrāk noslēpoja un uzvaru beidzot izcīnīja galvenais tūres favorīts un divkārtējais uzvarētājs Martins Jonsruds Sunbī.
 • Snovbordists Petrusevičs izpilda individuālos kritērijus olimpiskajām spēlēm
  07.jan. Snovbordists Petrusevičs izpilda individuālos kritērijus olimpiskajām spēlēm(1)
  Sestdien, 7. janvārī, Maskavā norisinājās Pasaules kausa posms Big Air disciplīnā, kurā Latvijas pārstāvis Toms Petrusevičs izcīnīja 18. vietu un izpildīja individuālos atlases kritērijus Big Air diciplīnā Ziemas Olimpiskajām spēlēm Korejā 2018. Šis Tomam bija ceturtais Pasaules kauss Big Air disciplīnā šajā sezonā, sākoties Olimpiskajma kvalifikācijas ciklam.
 • lasīt vairāk