• Par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretāru apstiprināts Ivo Čerbakovs
  14:12 Par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretāru apstiprināts Ivo Čerbakovs
  Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padomes sēdē par jauno organizācijas ģenerālsekretāru vienbalsīgi tika apstiprināts Ivo Čerbakovs, kurš amatā nomainīja četrus gadus šo amatu veikušo Daci Dimanti.
 • Edžus Treimanis pagarina sadarbību ar ''Thrill Factory'' komandu
  09.jan. Edžus Treimanis pagarina sadarbību ar ''Thrill Factory'' komandu(2)
  Viens no Latvijas labākajiem BMX riteņbraucējiem, šā gada Pasaules čempionāta piektās vietas ieguvējs Edžus Treimanis savos Facebook un Instagram profilos paziņojis, ka noslēdzis jaunu vienošanos ar Beļģijas ''Thrill Factory'' vēl uz četriem gadiem.
 • Saramotins aizvadījis treniņnometni ''Bora Hansgrohe'' sastāvā
  06.jan. Saramotins aizvadījis treniņnometni ''Bora Hansgrohe'' sastāvā
  Janvāra beigās un februāra sākumā Latvijas vadošie šosejas riteņbraucēji uzsāks 2017. gada sacensību sezonu. Aleksejs Saramotins aizvadījis treniņnometni Vācijas vienības “Bora Hansgrohe” sastāvā, bet sezonu viņš uzsāks janvāra beigās ar dalību UCI kategorijas velobraucienos Spānijā. Tikmēr Valdis Berķis pievienojies Gata Smukuļa un Arvja Pizika pārstāvētajai “Delko Marseille Provence KTM” komandai, papildinot tās apkalpojošā personāla sastāvu.
 • Video: 105 gadus vecs riteņbraucējs nespēj labot pasaules rekordu
  05.jan. Video: 105 gadus vecs riteņbraucējs nespēj labot pasaules rekordu(10)
  105 gadus vecais franču riteņbraucējs Robērs Maršāns šonedēļ veica 22.528 kilometrus stundas laikā. Kategorijā virs 100 gadiem pasaules rekords ir 26.927 kilometri stundas laikā - to šis francūzis sasniedza 2014. gadā.
  Video: DW
 • BMX sporta klubs "Tālava/VBSS" aizvadījis lielisku 2016. gada sezonu
  03.jan. BMX sporta klubs "Tālava/VBSS" aizvadījis lielisku 2016. gada sezonu
  BMX sporta kluba “Tālava/VBSS” sportisti aizvadītā gada nogalē pulcējās Strazdiņa ziemas iekštelpu treniņu bāzē Indoor pie Valmieras, kur atzīmēja sekmīgi noslēgto 2016. gada BMX sezonu un saņēma Ziemassvētku dāvanas.
 • Video: Ārzemju latvietes Pušpure, Liepa un Heine par nokļūšanu Rio spēlēs
  02.jan. Video: Ārzemju latvietes Pušpure, Liepa un Heine par nokļūšanu Rio spēlēs
  Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs trīs latvietes pārstāvēja citas valstis. Riteņbraucēja Vita Heine brauca zem Norvēģijas karoga, smaiļotāja Lāsma Liepa cīnījās par Turciju, bet akadēmiskā airētāja Sanita Pušpure startēja zem Īrijas karoga. Īrijas latviešu raidījums "5. novads" sagatavojis sižetu par šīm sportistēm.

  2003. gadā Heine ieradās Norvēģijā, sākotnēji tur vēlējās palikt gadu, taču iepatikās un sanāca krietni ilgāk. 2014. gadā ieguva turienes pilsonību un tika Norvēģijas riteņbraukšanas izlasē. Liepai dzimtenē nebija tādas iespējas, kādas piedāvāja Turcija. Zem turku karoga šogad pārsteidzoši izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Pušpure dzīvo Īrijā jau desmit gadus, kaut gan sākumā bija doma tikai par vienu. Īriju pirmoreiz pārstāvēja 2010. gadā, bet pēcāk tika uz Londonas un Riodežaneiro spēlēm.

  Video: Infinite Wonder Films / Baltic Ireland
 • Pieckārtējais olimpiskais čempions Viginss beidz karjeru
  28.dec. Pieckārtējais olimpiskais čempions Viginss beidz karjeru(3)
  Lielbritānijas šosejas un treka riteņbraucējs Bredlijs Viginss sociālo tīklu vietnē Facebook paziņoja, ka 36 gadu vecumā beidz profesionāla sportista karjeru.
 • "RH3 Fonds" izsaka pateicību un aicina arī turpmāk iesaistīties fonda aktivitātēs
  23.dec. "RH3 Fonds" izsaka pateicību un aicina arī turpmāk iesaistīties fonda aktivitātēs
  Ir pagājuši trīs gadi kopš futbolists Raivis Hščanovičs izveidoja labdarības organizāciju "RH3 Fonds" un aicināja iesaistīties tā kustībā ikvienu sporta sabiedrības locekli, lai palīdzētu bērniem – vēža slimniekiem. Šogad "RH3 Fonda" dibinātājs Hščanovičs saka paldies sportistiem, sporta organizācijām, sabiedrībai par atbalstu līdzšinējā fonda darbības laikā, kā arī aicina turpināt iesaistīties "RH3 Fonda" aktivitātēs.
 • Video: Fogelis par Latvijas karogu visaugstākajā mastā, Porziņģi un prioritātēm
  22.dec. Video: Fogelis par Latvijas karogu visaugstākajā mastā, Porziņģi un prioritātēm
  Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents Einars Fogelis ir viens no latvju sporta smagsvariem. Vēl vecajos sliktajos laikos bijis Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, nu jau vairākus gadus kūrē Latvijas Olimpiskās vienības darbu un mūsu sporta pārzina ļoti vispusīgi. Gan plusus, gan mīnusus. Un nebaidās par tiem arī runāt. Prioritātes? OK! Tad laižam kā Serbijā, kur basketbols un volejbols ir prioritāri jau no 1. klases skolā. Vai Latvijā ir profesionālais sports? Kāpēc sabiedrības atmiņa ir tik īsa? Kāpēc Kristapam Zvejniekam Latvijas kalnos ir tik daudz sekotāju? Arī sociālajos tīklos. Un ko nozīmē Latvijas vārda nešana pasaulē.

  Portāls Sportacentrs.com ir kopā ar Einaru Fogeli viņa bēdās, tēvu mūžībā pavadot.

  Sarunas garums: 63 minūtes
 • Video: Pasaulē ātrākais kalnu riteņbraucējs uz četriem riteņiem
  21.dec. Video: Pasaulē ātrākais kalnu riteņbraucējs uz četriem riteņiem
  Kalnu riteņbraucējs Steisijs Kohats savā dzīvē pārcietis daudz, tomēr sportam ar roku nav atmetis. Dzimis dragreisa braucēju ģimenē, viņš sevi pilnībā atdevis katram sporta veidam, ar ko nodarbojies - lai tas būtu BMX un motokross, vai skeitbords un kalnu slēpošana. Pēc piedzīvota smaga negadījuma, šobrīd viņu var saukt par pasaulē ātrāko kalnu riteņbraucēju, kurš pārvietojas uz četriem riteņiem.
 • Fogelis par Štrombergu, Palameiku, Sevastovu un LOV
  16.dec. Fogelis par Štrombergu, Palameiku, Sevastovu un LOV(16)
  Ceturtdien tika paziņots 2017. gada Latvijas Olimpiskās vienības vasaras sastāvs, tādēļ Sportacentrs.com sazinājās ar LOV valdes priekšsēdētāju Einaru Fogeli, lai tiktu skaidrībā par atsevišķu sportistu esamību vai neesamību šajā sastāvā un kritēriju jauno ievirzi.
 • LOV A sastāvā iekļauts arī Štrombergs, Palameika tikai B sastāvā
  15.dec. LOV A sastāvā iekļauts arī Štrombergs, Palameika tikai B sastāvā(45)
  Šodien Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku sapulce nosauca sastāvus 2017. gadam vasaras sporta veidos, iekļaujot 65 sportistus 13 sporta veidos. A sastāvā iekļauts divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, kamēr Madara Palameika, kura ar atzīstamiem rezultātiem startēja komercmačos, kamēr olimpiskajās spēlēs neattaisnoja cerības, iekļauta tikai B sastāvā. Starp 65 sportistiem nav iekļauta tenisiste Anastasija Sevastova.
 • Melbārdis un Aleksejeva iegūst gada balvas Valmierā
  10.dec. Melbārdis un Aleksejeva iegūst gada balvas Valmierā
  9. decembrī Valmieras Kultūras centrā notika Valmieras sporta balle, kur godināja sporta laureātus – sportistus, trenerus, sporta komandas un sporta klubus. Par gada sportistu tika atzīts bobslejists Oskars Melbārdis, bet labākā sportiste ir BMX riteņbraucēja Sandra Aleksejeva.
 • Veide: "Vēlos startēt Pasaules kausa BMX posmā Latvijā pilnu tribīņu priekšā"
  09.dec. Veide: "Vēlos startēt Pasaules kausa BMX posmā Latvijā pilnu tribīņu priekšā"
  Starpsezonas periodā Latvijas Riteņbraukšanas federācija Valmierā uz lielo sarunu aicināja šī gada Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāju BMX riteņbraukšanā Rihardu Veidi. Intervijā valmierietis stāsta par aizvadīto sezonu, uzvaras garšu, sportiskās formas virsotnēm, spēju pārslēgties uz plānu B, nākotnes iecerēm, kā arī daudzām citām interesantām lietām.
 • Video: Valters Āboliņš par sporta zinātni, nesertificētiem treneriem, dopinga sērgu
  08.dec. Video: Valters Āboliņš par sporta zinātni, nesertificētiem treneriem, dopinga sērgu(15)
  Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantūras students Valters Āboliņš sevi sauc par topošo sporta zinātnieku. Kopā ar kolēģi Edgaru Bernānu viņi ir apņēmušies pēc iespējas vairāk informēt par sporta zinātnes lomu sportā un sabiedrībā. Aicinājām Valteru uz sarunu, lai saprastu, kas šobrīd ir Latvijas sporta zinātne, un uzklausītu viņa viedokli par dažādām aktuālām tēmām sporta jomā.

  00:00:25 - 00:07:15 Par sporta zinātnes lomu sportā un sabiedrībā, tās pirmsākumiem
  00:07:16 - 00:09:35 Par sporta zinātniekam nepieciešamajām zināšanām un savu doktora darbu
  00:09:36 - 00:14:33 Par baskāju skriešanu, tās plusiem un mīnusiem
  00:14:34 - 00:17:12 Par cilvēku tieksmi pārspīlēt ar slodzēm un augstu mērķu izvirzīšanu
  00:17:13 - 00:23:09 Par Latvijas sportistu sniegumu olimpiādē un sistēmas trūkumu
  00:23:10 - 00:32:08 Par nesertificēto treneru problēmu Latvijā un tā sekām
  00:32:09 - 00:43:00 Par dopinga lietošanu profesionāļu un amatieru vidū

  Sarunas ilgums 43 minūtes
 • Lakučs turpinās vadīt Latvijas BMX izlasi arī nākamajā olimpiskajā ciklā
  07.dec. Lakučs turpinās vadīt Latvijas BMX izlasi arī nākamajā olimpiskajā ciklā(3)
  Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padome par Latvijas BMX riteņbraukšanas izlases galveno treneri uz četriem gadiem apstiprinājusi Ivo Lakuču, kurš izlasi vadīja arī aizvadītajā četrgadē.
 • Izmaiņas triāla sacensībās 2017. gada sezonā
  07.dec. Izmaiņas triāla sacensībās 2017. gada sezonā
  Latvijas triāla čempionāta vienā no tradicionālajām mājvietām, Priežkalnos, Ozolnieku novadā, norisinājusies LaMSF triāla komisijas sēde, kur tika apspriesta arī sadarbība ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju (LRF), tātad par iespējām kopīgas sacensības rīkot arī turpmāk, 2017. gada sezonā.
 • Foto: Jelgavā sekmīgi aizvadīta Latvijas BMX klubu balle
  06.dec. Foto: Jelgavā sekmīgi aizvadīta Latvijas BMX klubu balle
  Sestdien, 3. decembrī, Jelgavā esošajā Latvijas Lauksaimniecības universitātes sporta namā norisinājās Latvijas BMX klubu balle. Tās laikā tika godināti "SMScredit.lv BMX čempionāta" laureāti, kā arī pasaules un Eiropas čempionātu izcilnieki. Foto: Aivars Austers.
 • Latvijas BMX klubu ballē Jelgavā godināti sezonas laureāti
  05.dec. Latvijas BMX klubu ballē Jelgavā godināti sezonas laureāti
  Sestdien, 3. decembrī, Jelgavā esošajā Latvijas Lauksaimniecības universitātes sporta namā norisinājās Latvijas BMX klubu balle. Tās laikā tika godināti "SMScredit.lv BMX čempionāta" laureāti, kā arī pasaules un Eiropas čempionātu izcilnieki.
 • “ZZK” braucējiem Olimpiskajā MTB krosā panākumi un izdevusies sezona
  05.dec. “ZZK” braucējiem Olimpiskajā MTB krosā panākumi un izdevusies sezona(7)
  Jau divi mēneši pagājuši, kopš noslēdzās kalnu divriteņu jeb MTB sacensību sezona, un sportisti sākuši gatavošanos nākamajam gadam. Iepriekšējā sezona MTB Latvijai bija veiksmīga un panākumiem bagāta, jo tieši MTB Olimpisko spēļu disciplīnā krosā jeb XCO mūsu līderi Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms no vadošās MTB komandas “ZZK” uzrādīja ļoti augstvērtīgus rezultātus, kādi līdz šim šajā Olimpiskajā sporta veidā nebija sasniegti. Pateicoties abu “ZZK” pārstāvju pūlēm, U23 grupā pirmo reizi mūsu valsts bija desmitniekā pasaules kausa posmā un arī pasaules čempionātā. Pāri par simts dalībnieku konkurencē 1994.gadā dzimušais Arnis Pētersons izcīnīja 4.vietu pasaules kausa posmā un 5.vietu pasaules čempionātā, bet gadu jaunākā Martiņa Blūma kontā ir 12.vieta Eiropas čempionātā, 13.vieta pasaules čempionātā un 9.vieta pasaules kausa posmā. Abi mainītās lomās svinēja dubultuzvaru Latvijas čempionātā MTB krosā (XCO) un maratonā, Arnim finišējot pirmajam maratonā, bet Mārtiņam krosā. Sākot no jūlija vidus, “ZZK” līderi uzvarēja gandrīz visās pašmāju sacensībās – SEB MTB un “Vivus” MTB maratonos, ļoti bieži svinot dubultuzvaras.
 • lasīt vairāk