• Video: Rodke par psiholoģiju, fizisko sagatavotību, uzturu, esportu, auto sēdekļiem...
  23.jan. Video: Rodke par psiholoģiju, fizisko sagatavotību, uzturu, esportu, auto sēdekļiem...(1)
  Piedāvājam Jāņa Celmiņa sarunu ar fiziskās sagatavotības treneri Helmutu Rodki. Fiziskās sagatavotības treneris ar gandrīz 20 gadu stāžu sarunas laikā stāsta par to, kāpēc negatavo individuālās treniņu programmas, bet strādā ar katru individuāli, ko domā par jauniešu sportu un fiziskajām aktivitātēm, Latvijas iedzīvotāju vispusīgo fizisko sagatavotību un daudzām citām lietām, kas saistītas ar fizisko sagatavotību.
 • Valdība piekrīt veidot Latvijas Antidopinga biroju
  16.jan. Valdība piekrīt veidot Latvijas Antidopinga biroju(2)
  LETA. Ministru kabinets šodien akceptēja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus Sporta likumā, tādējādi piekrītot veidot atsevišķu tiešās pārvaldes iestādi - Latvijas Antidopinga biroju, kas būs veselības ministra pārraudzībā.
 • Kas ietekmē bērnu izvēli nodarboties ar konkrēto sporta veidu? 2. daļa
  11.jan. Kas ietekmē bērnu izvēli nodarboties ar konkrēto sporta veidu? 2. daļa(7)
  Pirms dažiem gadiem viena no kolēģēm, kas ikdienā raksta par jaunumiem kultūrā, vaicāja – bet kāda vispār jēga no profesionālā sporta? Pirmajā mirklī pat izjutu nelielu aizvainojumu, jo šāds jautājums apstrīdēja arī mana darba jēgu, tomēr pēc brīža sāku par to aizdomāties. Latvijā, kur profesionālā sporta industrija nav un nebūs bizness, profesionālā sporta jēga varētu būt vienīgi bērnu un jauniešu mudināšanā sportot un piekopt veselīgu dzīvesveidu. Un, kas gan vēl vairāk piesaista uzmanību, ja ne panākumi starptautiskajā arēnā. Bet, vai tiešām profesionālo sportistu sasniegumi liek proporcionāli pieaugt arī audzēkņu skaitam konkrētajā sporta veidā?
 • Kas ietekmē bērnu izvēli nodarboties ar konkrēto sporta veidu? 1. daļa
  10.jan. Kas ietekmē bērnu izvēli nodarboties ar konkrēto sporta veidu? 1. daļa(7)
  Pirms dažiem gadiem viena no kolēģēm, kas ikdienā raksta par jaunumiem kultūrā, vaicāja – bet kāda vispār jēga no profesionālā sporta? Pirmajā mirklī pat izjutu nelielu aizvainojumu, jo šāds jautājums apstrīdēja arī mana darba jēgu, tomēr pēc brīža sāku par to aizdomāties. Latvijā, kur profesionālā sporta industrija nav un nebūs bizness, profesionālā sporta jēga varētu būt vienīgi bērnu un jauniešu mudināšanā sportot un piekopt veselīgu dzīvesveidu. Un, kas gan vēl vairāk piesaista uzmanību, ja ne panākumi starptautiskajā arēnā. Bet, vai tiešām profesionālo sportistu sasniegumi liek proporcionāli pieaugt arī audzēkņu skaitam konkrētajā sporta veidā?
 • Gaiļa mantojums Sunim: Sējēja pauze, Lipmana bungas, Višņeviča diēta
  30.dec. Gaiļa mantojums Sunim: Sējēja pauze, Lipmana bungas, Višņeviča diēta(3)
  Ugunīgā Gaiļa gads tūlīt, tūlīt beigsies un to nomainīs Dzeltenā Zemes Suņa gads. Tas ir īstais brīdis, lai atskatītos uz 2017. gadā piedzīvoto, un šoreiz to darīsim caur Sportacentrs.com videointerviju prizmu. Gada laikā uz lielajām sarunām esam aicinājuši vairākus desmitus sportistu, treneru, sporta funkcionāru un žurnālistu. Katram bijis kas interesants stāstāms vai rādāms, tādēļ piedāvājam izskriet cauri aizvadītajam gadam un atcerēties kaut daļu no šo interviju zīmīgākajiem citātiem vai brīžiem. Gan tos, kuri noderēs arī 2018. gadā, gan tos, kuri vienkārši liks pasmaidīt Vecā gada nogalē.
 • "Sporta Avīzes" aptaujā uzvar Ostapenko, Porziņģis apsteidz Briedi
  29.dec. "Sporta Avīzes" aptaujā uzvar Ostapenko, Porziņģis apsteidz Briedi(9)
  Žurnāla "Sporta Avīze" ikgadējā aptaujā, kurā savu viedokli izsaka politiķi, sporta funkcionāri, treneri, bijušie sportisti un žurnālisti, 2017. gadā triumfējusi tenisiste Aļona Ostapenko.
 • Koha: "Mana personība nav tikai dzelži un treniņtērpi"
  29.dec. Koha: "Mana personība nav tikai dzelži un treniņtērpi"(2)
  2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļniece svarcelšanā Rebeka Koha sarunā ar žurnālu "Pastaiga" atklāj, ka nelasa rakstus un komentārus, savukārt treneris Viktors Šcerbatihs teic, ka "pretinieki viņai ir vienaldzīgi".
 • Par kritērijiem, sekundes simtdaļām, miljoniem un attieksmi
  23.dec. Par kritērijiem, sekundes simtdaļām, miljoniem un attieksmi(9)
  Pirms pāris gadiem Siguldā pirmoreiz notika Eiropas kausa sacensības bobsleja un skeletonā, kur vīriešu konkurencē uzvaru svinēja pašmāju skeletonists Ivo Šteinbergs. Tobrīd šķita, ka aiz brāļu Dukuru mugurām pakāpeniski elitē ielaužas vēl viens latvietis, arī 2018. gada Phjončhanas olimpiskās spēles izskatījās pēc sasniedzama mērķa. Taču sportā visu izšķir centimetri un sekundes, reizēm pat sekundes simtdaļas. Finiša līniju šķērso mirkli vēlāk un turpmākais ceļš pretī lielajam mērķim vairs neizskatās pēc stāva kalna, bet pēc īstas klinšu sienas.
 • Latvijas gada sportistu balvas iegūst Porziņģis un Ostapenko
  21.dec. Latvijas gada sportistu balvas iegūst Porziņģis un Ostapenko(167)
  Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) gada balvu pasniegšanā sumināti 2017. gada laureāti. Par labākajiem sportistiem atzīti Kristaps Porziņģis un Aļona Ostapenko, bet populārākā sportista tituls motosportistam Paulam Jonasam.
 • Video: Plēsnieks par cīņu ar sevi, leišu saknēm, diendusu un zupu brokastīs
  21.dec. Video: Plēsnieks par cīņu ar sevi, leišu saknēm, diendusu un zupu brokastīs
  Latviešu spēka mitriķis Artūrs Plēsnieks no pasaules čempionāta Anaheimā atgriezās ar sudraba godalgu, tomēr viņš nenoliedz, ka savā ziņā pirms pāris gadiem izcīnītā bronza bijusi pat vērtīgāka. Ciemojoties Ventspilī, iztaujājām Artūru par plānotajām izmaiņām svarcelšanā, sportista miega un ēšanas režīmiem, kā arī svarcēlāja treniņu metodiku.

  Izmantotie video: youtube.com/user/ssteinmeir un sportacentrs.com

  00:00:21 - 00:03:47 Par obligāto diendusu un pasaules čempionāta sudraba medaļas vērtību
  00:03:48 - 00:08:06 Par izmaiņām svara kategorijās un "atļauto dopingu"
  00:08:07 - 00:12:10 Par pasaules čempionātā pieļautajām kļūdām un tiesnešu problēmu
  00:12:11 - 00:15:51 Par līdz zeltam trūkstošajiem diviem kilogramiem un cīņu ar sevi
  00:15:52 - 00:22:04 Par svariem treniņu režīmā un hantelēm, skriešanu un baseinu
  00:22:05 - 00:27:22 Par krosiņiem, problēmām ar aizmigšanu sacensībās, sačkošanu
  00:27:23 - 00:31:51 Par leišu saknēm, attiecībām ar divreiz vecāko brāli, bērnības sapni par hokeju
  00:31:52 - 00:35:11 Par kreisā pleca traumu un labo plecu, Eiropas čempionāta izlaišanu
  00:35:12 - 00:39:21 Par konkrētās dienas pusdienām un zupu brokastīs, cepumiem un kliņģeriem

  Sarunas ilgums 39 minūtes
 • Video: Plēsnieks: "Krosiņu pēdējoreiz skrēju vidusskolas 10. klasē"
  20.dec. Video: Plēsnieks: "Krosiņu pēdējoreiz skrēju vidusskolas 10. klasē"(14)
  Pasaules vicečempions svarcelšanā kategorijā līdz 105 kilogramiem Artūrs Plēsnieks videointervijā Sportacentrs.com nenoliedz, ka reizēm treniņos ir gadījies sačkot, taču viņš ar šo vājību cīnās un tagad treniņos piespiež sevi strādāt arī tad, kad trenera nav līdzās.

  P.S. Pilnu videointerviju ar Artūru Plēsnieku portālā Sportacentrs.com piedāvāsim noskatīties ceturtdien.
 • Valmierā aizvadītas gada lielākās sacensības pauerliftingā, uzstādīti jauni rekordi
  20.dec. Valmierā aizvadītas gada lielākās sacensības pauerliftingā, uzstādīti jauni rekordi
  Grandiozi ir noslēgusies pauerliftinga sezona Valmierā, jo tieši tur šāgada izskaņā kopā sanāca spēka trīscīņas atlēti, kuri sevi pierādīja Latvijas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā. Paralēli notika arī Latvijas III Studentu čempionāts klasiskajā spēka trīscīņa, kā arī Valmieras skolu čempionāts klasiskajā spiešanā guļus.
 • Krīt Latvijas rekordi arī svara stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma
  13.dec. Krīt Latvijas rekordi arī svara stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma
  Jelgavā 9. decembrī draudzīgā atmosfērā notika tradicionāli lielākais spēka sporta notikums – Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma.
 • Video: Jānis Domburs: "Ar 50 miljonu budžetu sportā neko nevar atrisināt"
  12.dec. Video: Jānis Domburs: "Ar 50 miljonu budžetu sportā neko nevar atrisināt"(18)
  Pazīstamais žurnālists Jānis Domburs intervijā Sportacentrs.com izteicās, ka sportam atvēlētais budžets ir nepietiekams, kas jau saknē rada dažādas problēmas. Viens no izskaidrojumiem tam ir atbildīgo amatpersonu vājā izpratne par fizisko aktivitāšu nozīmi un interese par sportu kopumā.

  P.S. Jau rītdien Sportacentrs.com varēsiet noskatīties pilnu videointerviju ar žurnālistu Jāni Domburu, kuru iztaujājām par sporta un politikas saikni, karogiem un medaļām, kā arī par viņam tik tuvo basketbolu.
 • Treneris H. Rodke: Problēmas ar ceļiem un citām locītavām
  12.dec. Treneris H. Rodke: Problēmas ar ceļiem un citām locītavām(18)
  Kad ceļa locītavā saveidojas izaugumi ar asām malām un sairst skrimslis, tad tur iekšā burtiski plosās īsta elle un ir nežēlīgas sāpes. Tas attiecas arī uz pārējām: pleca, potītes, gūžas, arī daudzajām mugurkaula starpskriemeļu locītavām. Kas rada šīs problēmas, un kā sportistu savlaicīgi no tām pasargāt, burtiski izglābt viņa nākotni - par to šajā rakstā.
 • Koha: "Treneri mums tic, kad paši jau vairs neticam, tāpēc viss sanāk"
  09.dec. Koha: "Treneri mums tic, kad paši jau vairs neticam, tāpēc viss sanāk"(1)
  Svarcēlājiem Rebekai Kohai un Artūram Plēsniekam pēc medaļu izcīnīšanas pasaules čempionātā atšķiras viedoklis par sacensību gaitu, bet abi neslēpj gandarījumu par izcīnītajām medaļām un ir ļoti motivēti progresēt.
 • Rīgā norisināsies "Strike Sport OlyBet Grand Prix 2017" fināls
  07.dec. Rīgā norisināsies "Strike Sport OlyBet Grand Prix 2017" fināls
  9. decembrī “Olympic Voodoo Casino” telpās norisināsies Strike Sport OlyBet Grand Prix 2017 fināls. Sacensību sākums plkst. 20.00.
 • Ostapenko LOV A sastāvā, ar īpašu lēmumu atbalstīs arī Palameiku un basketbolistus
  05.dec. Ostapenko LOV A sastāvā, ar īpašu lēmumu atbalstīs arī Palameiku un basketbolistus(17)
  Latvijas Olimpiskā komiteja savā mājaslapā publicējusi vasaras sportistu sarakstu, kuri tiks atbalstīti 2018. gadā.
 • Plēsnieks: "Ēdiens Anaheimā bija ļoti švaks, tāds svarcēlājiem neder"
  05.dec. Plēsnieks: "Ēdiens Anaheimā bija ļoti švaks, tāds svarcēlājiem neder"(5)
  Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks LTV ''Sporta Studijas'' Facebook kontā pēc izcīnītās sudraba medaļas pasaules čempionātā neslēpa, ka pirmajā mēģinājumā bija psiholoģiski grūti, bet ar treneru palīdzību turpinājumā kārotas godalgas tomēr izdevies sasniegt.
 • Video: Plēsniekam Anaheimā pietrūkst divu kilogramu līdz pasaules čempionāta zeltam
  05.dec. Video: Plēsniekam Anaheimā pietrūkst divu kilogramu līdz pasaules čempionāta zeltam(1)
  Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks aizvadītajā naktī ASV pilsētā Anaheimā summā pacēla 402 kilogramus, ar ko pietika, lai pasaules čempionātā izcīnītu sudraba godalgu. Par uzvarētāju kļuva Irānas sportists Ali Hašemi. Video: https://tvplay.skaties.lv/parraides...
 • lasīt vairāk