• Publicēts provizoriskais 2017. gada sezonas Pasaules kausa posmu kalendārs
  25.okt. Publicēts provizoriskais 2017. gada sezonas Pasaules kausa posmu kalendārs(2)
  25. oktobrī tika publicēts provizoriskais 2017. gada Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola Pasaules tūres kalendārs. Šajā sezonā tiks mainīta turnīru gradācija, tāpat turnīru kartei pievienoti pavisam jauni un eksotiski punkti.
 • Helmuts Rodke: Spēka treniņš vai sevis iznīcināšana?
  20.okt. Helmuts Rodke: Spēka treniņš vai sevis iznīcināšana?(17)
  Svaru cilāšana, atsitieni, forsēšana, pārslodzes, tehniskā izpildījuma brāķis, racionāla plāna trūkums un dažādas “lamatas”, kurās sportists iekrīt, ir biežāk novērotās spēka treniņu kļūdas. Tiešām ir daudz veidu, kā iznīcināt veselu sezonu vai aizslaucīt mēslainē visu sportisko karjeru, bet individuālais slodžu algoritms un treniņu māksla, kas finālā ļauj atkorķēt šampanieti, uz ceļa nemētājas.
 • Klāt "ELKOR Sport pludmales volejbola līgas" ceturtā sezona
  18.okt. Klāt "ELKOR Sport pludmales volejbola līgas" ceturtā sezona
  ELKOR Sport pludmales volejbola līga arī ceturtajā sezonā ir gatava uzņemt visus pludmales volejbola entuziastus, nodrošinot turnīru ar fināla naudas balvas fondu 6000 EUR. ELKOR Sport līgas pirmsākumi meklējumi pirms 3 gadiem, kad tā pārsteidza pludmales volejbola saimi ar lielo naudas balvu fondu šāda tipa turnīram, tādējādi pulcējot kuplu dalībnieku skaitu. Atgādināsim, ka 2013./2014.gada un pirmās ELKOR Sport līgas sezonas vēsturiskie uzvarētāji bija Klāvs Zaļkalns un Artūrs Kiseļevs, otrajā sezonā fināla uzvarētāji bija Londonas Olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Pļaviņš, spēlējot pārī ar Uģi Puķīti, bet pagājušajā gadā laurus plūca Jānis Grīnbergs un Sandris Andrejevs. Vai arī šī, ceturtā sezona, pārsteigs ar jauniem uzvarētājiem?
 • "O-Sands" smiltīs norisināsies pludmales volejbola nometne
  18.okt. "O-Sands" smiltīs norisināsies pludmales volejbola nometne
  Straujiem soļiem tuvojas pirmā atpūta no mācībām jeb rudens brīvlaiks skolēniem. Kāpēc to nepavadīt pludmales volejbola virzienā. Lai gan termometra stabiņš jau ilgāku laiku neliecina par vasaras laiku, "O-Sands" pludmlaes volejbola halle ļauj atgriezties vasarā. Šoreiz jauniešiem tiek rīkota pludmales volejbola dienas nometne. Katru dienu, divi treņi dienā, Aigara Birzuļa un Atvara Vildes vadībā
 • Video: Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  14.okt. Video: Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  Bijušajam Sporta pārvaldes vadītājam (1980. - 1990.) Daumantam Znatnajam drīz būs jubileja - 60 gadi sportā... Pats skrējis 800 metrus un 400 metrus ar barjerām 1. sporta klases līmenī, lielāko atzinību iegūstot kā sporta organizators. Pašā spicē - Siguldas kamaniņu un bobsleja trases celtniecība. Bez kuras nebūtu arī jaunlaiku Latvijas medaļu. Septembra beigās "Stūra mājā" uzstājies ar lekciju "Čeka un sports", kas nezin kāpēc lielu rezonansi nav radījusi. Par daudzu nīstajiem padomju laikiem Znatnajam ir savs viedoklis: "Nevar teikt, ka blakus man bijuši lieli idioti..." Daumants slavē latviešus par uzņēmību, bet peļ, ka esam bijuši arī ļoti čakli ziņotāji. Man sarunāties ar viņu bija interesanti. Ceru, ka jums arī patiks.

  Sarunas garums: 61 minūte
 • Latvijas XXVII Universiāde tiks atklāta ar sacensībām pludmales volejbolā "O-Sands" smiltīs
  11.okt. Latvijas XXVII Universiāde tiks atklāta ar sacensībām pludmales volejbolā "O-Sands" smiltīs
  Starts Latvijas XXVII Universiādei tiks dots ar studentu sacensībām Pludmales volejbolā, kas norisināsies šā gada 16.Oktobrī, Rīgā, “O - SANDS” pludmales volejbola laukumos, Elektrum Olimpiskajā sporta centrā - Grostonas ielā 6b. Sacensību sākums plkst. 10:00. Komandu reģistrācija no plkst. 9:30 līdz 9:45.
 • Egleskalns: "Darīšu visu, lai mēs iegūtu ceļazīmi uz finālturnīru"
  03.okt. Egleskalns: "Darīšu visu, lai mēs iegūtu ceļazīmi uz finālturnīru"(1)
  Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas volejbola izlases uzbrukuma līderis ir Hermans Egleskalns (25). Sarunā ar laikrakstu "Diena" diagonāles spēlētājs atzīst, ka ir liela vēlme tikt uz Eiropas čempionāta finālturnīru, jo mūsu volejbolam tā būtu iespēja pacelties. Lai to paveiktu, 9. oktobrī Tallinā jāpieveic igauņi.
 • Mūžībā aizgājis pazīstamais sporta žurnālists Arturs Vaiders
  03.okt. Mūžībā aizgājis pazīstamais sporta žurnālists Arturs Vaiders
  Pēc ilgstošas cīņas ar slimību pirmdien, 3. oktobrī, mūžībā aizgājis pazīstamais Latvijas sporta žurnālists Arturs Vaiders. Sportacentrs.com izsaka visdziļāko līdzjūtību Artura tuviniekiem
 • Kravčenoka: "Vēlos nokļūt Tokijas olimpiskajās spēlēs"
  29.sep. Kravčenoka: "Vēlos nokļūt Tokijas olimpiskajās spēlēs"(6)
  U22 Eiropas čempiones Anastasija Kravčenoka (19) un Tīna Graudiņa (18) veiksmīgi noslēgušas pludmales volejbola sezonu. Daugavpiliete sarunā ar lokālo laikrakstu "Seychas" atklāj, ka ir vēlme piedalīties nākamajās olimpiskajās spēlēs.
 • Video: Raimo par motivāciju, gaismu tuneļa galā, sirdsapziņas balsojumu
  28.sep. Video: Raimo par motivāciju, gaismu tuneļa galā, sirdsapziņas balsojumu(6)
  30. septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā notiks arī LOK prezidenta vēlēšanas, kurā pašreizējo prezidentu Aldonu Vrubļevski izaicinās Roberts Raimo. Carnikavas domes deputāts dažas dienas pirms vēlēšanām tomēr izbrīvēja laiku ļoti saspringtajā pēdējo nedēļu grafikā, kas piespiedis ņemt atvaļinājumu pamatdarbā. Sarunas laikā centāmies izprast Raimo motivāciju, pārmetumus pašreizējā LOK darbībā un viņa paša skatījumu uz organizācijas darbību nākotnē.

  00:00:21 - 00:05:58 Par motivāciju kandidēt uz LOK prezidenta amatu
  00:05:59 - 00:15:20 Par iesniegtajiem statūtu grozījumiem un informācijas pieprasījumu no LOK
  00:15:21 - 00:25:15 Par amata kandidātu iesniegtajām programmām
  00:25:16 - 00:30:20 Par kandidāta kampaņas termiņu un sarunām ar sporta veidu federācijām
  00:30:21 - 00:39:36 Par paša iesniegtās programmas piedāvājumiem
  00:39:37 - 00:53:26 Par programmu nepieciešamību katram sporta veidam un disciplīnām
  00:53:27 - 00:55:46 Par izredzēm LOK prezidenta vēlēšanās

  Sarunas ilgums 54 minūtes
 • U22 Eiropas čempiones Graudiņa un Kravčenoka saņems naudas balvas
  26.sep. U22 Eiropas čempiones Graudiņa un Kravčenoka saņems naudas balvas(4)
  U22 Eiropas čempiones pludmales volejbolā Tīna Graudiņa (18) un Anastasija Kravčenoka (19) par savu panākumu saņems naudas balvas gan no valsts, gan no attiecīgajām pašvaldībām. Gaidāms, ka lielākā summārā balva būs jūrmalniecei.
 • Helmuts Rodke: Rio evolūcijas faktors
  21.sep. Helmuts Rodke: Rio evolūcijas faktors(14)
  Taisnīgais Betmens tūlīt sāks niekoties ar vaska figūriņām un adatām. Tāda šķita atsevišķu cilvēku reakcija uz notikumiem pagājušās olimpiādes arēnās vai ārpus tām. Jo dažubrīd taču prasījās atrast kādu vainīgo. Prognozēti vai iepriecinoši, kaitinoši vai pārsteidzoši, notikumi bija kādi bija. Priecāsimies par vieniem, izdarīsim secinājumus un rīkosimies racionāli attiecībā uz otriem. Mans uzskats – sportā ir tikai panākumi vai mācība. Nekādu neveiksmju nav. Tikai uzvara vai evolūcijas faktors, tikai likumsakarības.
 • Regža un Āboliņš iegūst Batumi pludmales zeltu
  17.sep. Regža un Āboliņš iegūst Batumi pludmales zeltu(10)
  Gruzijas otrajā lielākajā pilsētā Batumi noslēdzies EEVZA pēdējais posms pludmales volejbolā, kur piedalījās arī pieci Latvijas dueti. U22 Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ieguva ceturto vietu, savukārt Jūrmalas "Masters" bronzas medaļnieks Haralds Regža kopā ar Armandu Āboliņu šovakar lielajā finālā apspēlēja galvenos favorītus.
 • Samoilovs/Šmēdiņš uzvar un iekļūst ceturtdaļfinālā
  16.sep. Samoilovs/Šmēdiņš uzvar un iekļūst ceturtdaļfinālā(20)
  Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Kanādas pilsētā Toronto Pasaules kausa tūres fināla posmā ar 2-0 (21:19, 21:14) pieveica Aleksandru Brauveru un Robertu Mēvsenu no Nīderlandes, iekļūstot ceturtdaļfinālā.
 • Video: Latvijas "bīčisti" nonāk Batumi dubļos
  16.sep. Video: Latvijas "bīčisti" nonāk Batumi dubļos(2)
  Gruzijas otrajā lielākajā pilsētā Batumi šodien turpinās Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas (EEVZA) noslēdzošais posms pludmales volejbolā. Toms Šmēdiņš / Aleksandrs Solovejs (Latvija) un Aleksandrs Ļihoļetovs / Iļja Ļešukovs (Krievija) šodien spēlēja briesmīgos apstākļos, spēcīgs lietus smiltis pārvērta par dubļu laukumu. Sievietēm vakar apstākļi bija cilvēcīgi.
  Video: Georgian Volleyball Federation
 • Graudiņa un Kravčenoka sāk ar divām uzvarām Batumi
  15.sep. Graudiņa un Kravčenoka sāk ar divām uzvarām Batumi(4)
  Gruzijas otrajā lielākajā pilsētā Batumi sācies Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas (EEVZA) noslēdzošais posms pludmales volejbolā, kur pieteikti arī pieci Latvijas dueti. U22 Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka šodien izcīnīja divas uzvaras un iekļuva trešajā kārtā.
 • Samoilovs un Šmēdiņš PK tūres finālu sāk ar poļu pieveikšanu
  14.sep. Samoilovs un Šmēdiņš PK tūres finālu sāk ar poļu pieveikšanu(11)
  Toronto sācies Pasaules kausa tūres fināls pludmales volejbolā. Pirmo maču aizvadījuši arī latvieši Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, trīs setos ar 2-1 (21:17, 22:24, 15:9) apspēlējot poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu.
 • Volejboliste Stepanova - ASV universitātes Slavas zālē
  14.sep. Volejboliste Stepanova - ASV universitātes Slavas zālē
  Latvijas sieviešu volejbola otrā tempa uzbrucēja Jekaterina Stepanova (27) uzņemta "Missouri State" universitātes sporta Slavas zālē.
 • Samoilovs un Šmēdiņš ar pasaules tūres finālu noslēgs sezonu
  14.sep. Samoilovs un Šmēdiņš ar pasaules tūres finālu noslēgs sezonu(7)
  Kanādas pilsētā Toronto šovakar startēs FIVB Pasaules kausa tūres fināls. Latvijas vadošais pludmales volejbols duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš grupu turnīra pirmajā spēlē tiksies ar pazīstamajiem poļiem Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu.
 • Video: Tikmers par Rio, sportistu un treneru finansējumu, soctīkliem
  12.sep. Video: Tikmers par Rio, sportistu un treneru finansējumu, soctīkliem(2)
  Nepilnas trīs nedēļas pēc Riodežaneiro olimpisko spēļu noslēguma uz sarunu aicinājām Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretāru, 1980. gada olimpisko spēļu vicečempionu airēšanā Žoržu Tikmeru. Šoreiz sarunas laikā vairāk pievērsāmies sportistu un treneru finansējumam, kā arī izrunājām LOK prezentācijā pieminēto problemātiku, kas saistīta ar treneru darba metodiku un kvalifikāciju, un arī... sportistu sociālo tīklu lietošanu.

  00:00:31 - 00:07:39 Par nepiepildītajām cerībām un neizmantotajām iespējām Rio
  00:07:40 - 00:16:24 Par olimpiādē startējušo sportistu finansējumu
  00:16:25 - 00:22:45 Par sportistu dalību komercmačos un Sevastovas iespējamo iekļaušanu LOV
  00:22:46 - 00:26:56 Par treneru finansējumu
  00:26:57 - 00:32:54 Par sportistu atskaitīšanos par saņemto finansējumu
  00:32:55 - 00:47:05 Par treneru metodiku un kvalifikāciju, sportistu sociālo tīklu izmantošanu
  00:47:06 - 00:54:29 Par jaunajiem vasaras olimpiskajiem sporta veidiem un Latvijas konkurētspēju
  00:54:30 - 00:57:34 Par finansējumu, gatavojoties 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm
  00:57:35 - 1:07:28 Par LOK Ģenerālo asambleju un prezidenta vēlēšanām

  Sarunas ilgums 69 minūtes
 • lasīt vairāk