Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

40 grādi ģērbtuvē Slokā, liepājnieki lūdzas pendeles, aiz priekiem laksta un kliedz

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

40 grādi ģērbtuvē Slokā, liepājnieki lūdzas pendeles, aiz priekiem laksta un kliedz
Liepājnieki laksta aiz priekiem. Foto: fkliepaja.lv

Aizvadītās nedēļas nogalē tika aizvadītas "Optibet" futbola Virslīgas 23. kārtas spēles. Sportacentrs.com piedāvā izlasīt komandu treneru sacīto pēcspēles preses konferencēs.

"Spartaks" - "Jelgava" 1:2

Oļegs Kubarevs, "Jelgavas" galvenais treneris: "Esmu ļoti priecīgs gan par uzvaru, gan par to, ka tika izpildīts spēles plāns. Mūs pārsteidza "Spartaka" lielie sastāva zaudējumi - šai ziņā ar pretinieku laikam izlīdzinājāmies. Protams, mums palīdzēja arī veiksme, taču mūsu puiši centās. Lai gan bija redzams, ka dažu labu beigās vajadzēja nomainīt, veicu tikai divas maiņas pašās beigās, jo tikai caur šādām grūtām uzvarām komanda var izlīst no bedres."

Otrā puslaika sākumā "Spartaks" pamatīgi iespieda. Kas notika?
Kubarevs: "Spēlētāji vēlu izgāja no ģērbtuvēm, jo ilgi stāstījām, kā jāspēlē. Taču, ja ārā ir 30, bet ģērbtuvēs 40 grādi, tas vispār nekādā veidā nepalīdz atjaunoties. Tas ir kaut kas briesmīgs - telpas netiek vēdinātas, ir smacīgi. No ģērbtuvēm iznāc tik nosvīdis, it kā treneris tikko būtu nospēlējis puslaiku. Šeit vainoju to, ka futbolistiem netika nodrošināts komforts. Pēc tam varbūt mūs atdzīvināja izlīdzinājuma vārti [jelgavnieki puslaiku uzvarēja ar 1:0 - aut.], varbūt futbolisti gribēja sargāt rezultātu, lai gan pārtraukumā teicām futbolistiem, ka noteikti paši gūsim vārtus. Te gan jāsaka, ka spēlējam ar vienu sastāvu, bija karstums un kondīcijas nav vajadzīgajā līmenī. Tāpēc brīžiem nosēžamies."

Kāpēc izvēlējāties spēlēt ar trim centra aizsargiem? Sastāva problēmu dēļ?
Kubarevs: "Nē, tāds bija mūsu plāns šim mačam. Redzējām, kā spēlē pretinieks un paredzējām, ka tas spēlēs ar trim uzbrucējiem. Tā kā mums nebija kapteiņa [Rode izcieta diskvalifikāciju - aut.] un Minkevičs ir jauns puisis, tāpēc, lai mazinātu problēmas, mainījām shēmu. Neklājās viegli, taču pirmajā puslaikā pie 0:0 mēs izskatījāmies neslikti. Psiholoģija paliek psiholoģija - mēs guvām vārtus un vēlējāmies sargāt rezultātu, kamēr pretinieks ieslēdzās un atrada papildus spēka resursus, lai atspēlētos. Svarīgākais, ka futbolisti spēles beigās [pie 2:1] bija saņēmušies, tiesa, pretinieks trāpīja pa stabu un momenti tam bija. Manuprāt, tiesnesis arī nemanīja pārkāpumus pret mūsu futbolistiem."

Šķiet, "Jelgavas" gūtajos vārtos bija pārkāpums pret Meļņičenko.
Kubarevs: "Nezinu, kas jums šķita, es skatos uz saviem spēlētājiem. Kotlerovs mūk prom, viņā ieķeras manu acu priekšā un netiek parādīta dzeltenā kartīte. Gribējās pašam izskriet laukumā un parādīt, kā Kotlerovs tika apķerts. Šādā epizodē neparādīt dzelteno kartīti, bet pēc tam citās mazāk nozīmīgās epizodēs rādīt... Emocijas spēles laikā pārņem, kas nav pārāk labi. Taču, kamēr mani futbolisti nav gatavi paši tikt galā ar spēli, komandai vajadzīgs dzīvīgs un enerģisks treneris, kurš saka priekšā. Kaut gan teikšu, ka nav viegli tādam būt - kā suflierim."

Pirmo reizi pamatsastāvā izgāja leģionārs Votinovs, kā arī pirmās minūtes sezonā Krušatinam. Kā vērtējat viņus?
Kubarevs: "Votinovs nospēlēja ļoti labi. Izdarīja to, kā mums līdz šim ir trūcis uzbrukumā - prot pieturēt bumbu. Kondīcijas pagaidām neļauj viņam uzsprāgt un aizskriet. Taču viņš ir nobriedis futbolists, visas viņa darbības bija saprotamas, ar turpinājumu. Esmu priecīgs, ka viņš pie mums ir parādījies un ceru, ka progresēs spēli no spēles. Kad Ņikita Ivanovs ar viņu konkurēs, mums jau būs izvēle. Krušatins fiziski ir normāli gatavs, bet man svarīgākais, lai galva ir savā vietā. Vienkārši skraidīt - mūsdienās futbolu tā nevar spēlēt."

Tagad neliela pauze - nāks par labu komandai?
Kubarevs: "Mums jebkurai pauzei jānāk par labu, jo ir iespēja sadziedēt savainojumus, kaut ko uzlabot. Atnākot jauniem spēlētājiem un trenerim, ne visi paguvuši uztvert ideju. Tomēr uzskatu, ka jau spēlējam neslikti, taču gribētos redzēt vairāk nobriedušu futbolu tieši no visas komandas - tā, lai visi futbolu saprastu vienādi, nevis izceltos atsevišķi Votinovs."

Ar kādām sajūtām atgriezāties šajā stadionā pēc pāris gadu pārtraukuma [Kubarevs "Spartakam" dāvāja pirmo Virslīgas titulu 2016. gadā - aut.]?
Kubarevs: "Bija patīkami, bet nekādu sevišķu emociju nebija. Es šeit mēdzu brīvdienās atbraukt, arī stadionā ienāku, tāpēc nemaz tādas pauzes nebija. "Spartaks" tagad ir mans pretinieks, tāda ir futbola dzīve. "Spartaks" man nav sveša komanda. Aprunājos ar "Spartaka" pārstāvjiem gan pirms, gan pēc spēles."

Nuncio Dzavetjēri, "Spartaka" galvenais treneris: "Man ir divējādas sajūtas. No vienas puses esmu priecīgs un pateicīgs futbolistiem, kuri nospēlēja ļoti labu spēli, sevišķi otro puslaiku. No otras puses man ir žēl par šādu rezultātu, jo nebijām tādu pelnījuši."

Cik daudz savainoto jums ir? Dzirdēts par Šarpentjē, Nvaorisu, Oparu.
Dzavetjēri: "Mums ir seši savainotie un vēl viens bija diskvalificēts. Tomēr es par to nedomāju un vēlos pateikt paldies komandas jaunpienācējiem, kuri viņu aizvietoja. Vēlos aizvērt tēmu par šīs dienas rezultātu un uzsvērt, ka aizvadījām labu maču."

Pastāstiet par divu nedēļu treniņnometni Polijā!
Dzavetjēri: "Noorganizējām šo treniņnometni, lai pavērotu jaunpienācējus un pienācīgāk sagatavotos sezonas otrajai daļai. Diemžēl Liepājā [pēdējā spēle pirms šīs nometnes - aut.] zaudējām trīs futbolistus traumu dēļ [Liepājā tika nomainīti Šarpentjē, Opara un Belakovičs - aut.]. Pa vidu mums bija Latvijas kausa spēle [zaudējums pret "Daugavpili", uz kuru "Spartaks" no Polijas atlidoja, pēc tam atkal dodoties atpakaļ - aut.], kā arī divi pārbaudes mači, kuros arī bija spēlētāji, kuri guva savainojumus. Tagad restartējamies un esam gatavi sezonas otrajai daļai."

Vai savainojumiem ir kāds īpašs iemesls? Varbūt laukuma kvalitāte treniņnometnē?
Dzavetjēri: "Nē, nē, laukums bija brīnišķīgs, izcils. Traumas tika gūtas kontaktu rezultātā spēlēs."

Vasarā jums pievienojās 12 spēlētāji. Vai nav par daudz komandai, kas tāpat jau ir "Top3"?
Dzavetjēri: "Vadībai ir ļoti skaidrs redzējums, kā vadīt klubu. Mēs turpināsim iet šo ceļu - ņemt jaunus latviešu spēlētājus un leģionārus. Mums jādomā tālāk, kā panākt, lai viņi progresē, kā arī pie reizes sakrāt pēc iespējas vairāk punktu čempionātā. Sezonas beigās redzēsim, kur mēs būsim."

"Spartaka" līdzjutēji spēles laikā izdarīja lielu spiedienu uz tiesnešiem. Vai piekrītat līdzjutējiem?
Dzavetjēri: "Man nepatīk runāt par tiesnešiem. Arī tiesneši kļūdās - tāpat kā spēlētāji un treneri. Lai dotu savu vērtējumu, es vēlētos redzēt video atkārtojumu šīm divām epizodēm ["Spartakam" vārtus strīdīgi neieskaitīja, bet "Jelgavai" strīdīgi ieskaitīja - aut.]. Mani spēlētāji teica, ka nebija pārkāpuma, kad guvām vārtus un bija pārkāpums, kad mums iesita vārtus. Esmu priecīgs, ka sākām spēli spilgti un spējām arī otro puslaiku nospēlēt ļoti labi."

"Ventspils" - "Daugavpils" 3:0

Viktors Morozs, "Daugavpils" galvenais treneris: "Diemžēl spēles rokraksts bija līdzīgs kā iepriekšējo reizi pret "Ventspili" mājās, kad zaudējām [arī 0:3 - aut.]. It kā nevar teikt, ka spēlējām slikti, bet ļoti neloģiski vārti - gan pirmie, gan otrie. Pēc pirmajiem ielaistajiem vārtiem mums bija jāiesit, bet pēc tam pretuzbrukumā ielaidām un nu jau bija grūti. Nevar teikt, ka "Ventspils" būtu komanda, ar kuru nevar spēlēt. Jā, viņiem ir jaudīgs uzbrukums, bet ir arī problēmas aizsardzībā, un mēs to zinājām. Gribējām iesist, kas diemžēl neizdevās. Diemžēl mums ir sastāva problēmas, zaudējām svarīgus spēlētājus, īpaši centra pussargu un kapteini Skrebelu [pārcēlās uz "Spartaku" - aut.]. Tagad vairs nav balansa, nevaram to atrast. Strādāsim pie tā."

Otrā puslaika vidū jūsu komanda zemu iesēdās un visas bumbas savāca "Ventspils", lai gan pēc tam mača izskaņā pierādījāt, ka spējat uzbrukt.
Morozs: "Spēli sākām ar vienu shēmu, bet pēc tam kļuva skaidrs, ka ir futbolisti, kuri nav gatavi izpildīt savas funkcijas. Jau pirmā puslaika gaitā pārkārtojāmies uz vienkāršāku, mums saprotamāku shēmu. Par nosēšanos - tādas vēlmes nebija, taču pretiniekam ir meistarīgāki spēlētāji un kādā brīdī, turklāt tādos [karstos] laika apstākļos un savā laukumā, viņi piespieda mūs tā darīt. Par atlēkušajām bumbām - tas ir spēlētāju meistarības jautājums, spēja lasīt spēli. Tas ir svarīgs aspekts, kurā mums noteikti jākļūst labākiem. Protam cīnīties, bet ar bumbu biežāk vienmēr būs komanda, kas pratīs salasīt otrās bumbas."

Kāds iespaids par Kasparu Kokinu [no "Ventspils" izīrēts "Daugavpilij" - aut.]?
Morozs: "Pozitīvs. Kaspars viennozīmīgi ir pozitīvs ikvienā aspektā - viņš ļoti cenšas. Varbūt sākumā [pēc pievienošanās] viņš ne vienmēr labi iekļāvās, ko skaidrotu ar faktu, ka kādu laiku nebija spēlējis augstākajā līgā. Taču caur darbu un centību tagad viņš kļuvis par kaujasspējīgu futbolistu. Esam apmierināti ar viņa attieksmi un sniegumu."

Igors Kļosovs, "Ventspils" galvenais treneris: "Šodien pirmajā vietā bija rezultāts, nevis futbola skaistums, saspēle. Zinājām, ka nebūs viegli, jo, lai cik tu būtu gatavs, nogurums uzkrājas. Otrkārt, pēc uzvaras [4:0 pret Maltas "Gzira"] komanda vienmēr spēlē nedaudz piezemētāk. Tas arī vienmēr izraisa bažas, taču, par laimi, puiši bija atbildīgi. Jā, nogurums bija pamanāms - pat tiem, kas nāca uz maiņu. Brāķa procents šodien pieauga. Veiksmīgi, ka guvām agrus pirmos vārtos. Tāds arī bija mērķis - ātri iesist. Par laimi, Raens [Tālbergs] to izdarīja. Esam priecīgi par šo jauno futbolistu. Tagad esam ieguvuši labu fonu pirms došanās uz Maltu. Šodien bija labs ģenerālmēģinājums, laika apstākļus ieskaitot."

Pēdējās divās spēlēs esat uzveikuši "Daugavpili" ar lieliem rezultātiem - 3:0 un 3:0. Ērts pretinieks vai esat atraduši atslēgu šai komandai?
Kļosovs: "Kādas tur atslēgas, futbols ir prognozējama spēle ar neprognozējamiem rezultātiem. Vienkārši apstākļu sakritība, ka mūsu pārsvars pārvērtās tik lielā vārtu skaitā. Gan šodien, gan Daugavpilī rezultāts varēja būt pavisam citāds. Neteikšu, ka "Daugavpils" ir ērts pretinieks un vispār mums nav ērtu pretinieku. Visas komandas ir labas, visām ir savs stils un seja, ir dažādi treneri, kuriem ir katram sava futbola filozofija. Šodien, piemēram, "Daugavpils" gribēja uzvarēt, iznākot laukumā ar trim uzbrucējiem. Acīmredzot vēlējās mūs spēcīgi sagaidīt pēc mūsu Eirokausu mača - tas viņiem neizdevās. Izmantojām viņu kļūdas, taču nedomāju, ka esam atklājuši īpašu atslēdziņu - nešaubos, ka mūsu ceturtajā tikšanās reizē Daugavpilī mums klāsies ļoti grūti un neko nevarēs prognozēt, kamēr vien rezultāts būs 0:0."

Pirmie vārti ne tikai Tālbergam, bet arī Vilelam - vai viņu var uzskatīt par vienu no labākajiem uzbrūkošajiem futbolistiem Virslīgā?
Kļosovs: "Grūti teikt, es vispār neatbalstu tādas kategorijas kā "labākais", "super", "Top". Manuprāt, visam jābūt pieticīgam un mērenam. Bet tā, protams, Lukass [Vilela] neapšaubāmi ir viens no mūsu komandas līderiem. Salīdzināt ar citu komandu spēlētājiem - tas ir žurnālistu darbs. Lūdzu, salīdziniet! Esmu laimīgs, ka Vilela ir manā komandā."

Lukass stila ziņā neatgādina Fortešu [kurš pēcāk pārcēlās uz Liepāju - aut.]?
Kļosovs: "Man labāk patīk Lukass nekā tas futbolists, kuru jūs nosaucāt..."

Maltas komandai gatavosieties no rītdienas?
Kļosovs: "Vakar [smejas]. Es tā bieži nedaru, taču vakar sapulcē pirms spēles pret "Daugavpili" pieminēju arī spēli Maltā. Teicu, ka, ja vēlamies sekmīgi nospēlēt Maltā, tad vispirms labi jānospēlē pret "Daugavpili", jo tas ir kā gatavošanās etaps. Šodien svarīgi bija uzvarēt, noturēt aizsardzību uz nulli, lai sajustu pārliecību."

Šodien vārtos lieliski nospēlēja Kudrjavcevs.
Kļosovs: "Piekrītu jums. Viņš bija lielisks, veica dažus labus seivus. Domāju, Latvijas U-21 izlases treneri, noskatoties šo spēli, arī tam piekritīs."

"Metta" - "Liepāja" 2:3

Aleksandrs Starkovs, "Liepājas" galvenais treneris: "Spēle bija dramatiska. Kādam spēles galotne šķitīs neloģiska. Ko varu teikt? Esam apmierināti, ka apspēlējām labu pretinieku. Saviem futbolistiem pirms mača teicu: "Skaitļi bieži vien par daudz ko liecina. Tabula un tālāk. Taču "Mettas" gadījumā absolūti garām, jo "Metta" ir tabulā pēdējā, taču spēle tai ir sakārtota. Ļoti grūti spēlēt pret to. Nerunāšu šeit par mūsu iemesliem - komanda nebija atjaunojusies, nebija svaiga, trūka ātruma. Tāpēc bijām iedzinējos. Tomēr esmu apmierināts, ka uz maiņu un rakstura rēķina spējām nospiest pretinieku un aizvest trīs punktus."

Arī pēc spēles Jelgavā [mačs pēc Minskas - aut.] teicāt, ka komanda nav atguvusies. Vai tas nozīmē, ka "Liepāja" nav spējīga aizvadīt divas spēles nedēļā labā līmenī?
Starkovs: "Jā. Pat ne divas, bet trīs spēles, ja skatās spēļu ciklu [ceturtdiena, svētdiena, ceturtdiena - aut.]. Ja vēl klāt nāk pārbraucieni... Komandām, kas nepiedalās Eirokausos, ir zināma priekšrocība. Tā tas ir visur - jebkurā ligā."

Kas ir galvenais iemesls, kāpēc "Liepāja" nav gatava spēlēt šādā ritmā?
Starkovs: "Nē, mēs esam - ja atceraties, mēs apspēlējām Minskas "Dinamo", tāpat apspēlējām pretinieku ["Smilteni"] Latvijas kausa izcīņā, lai gan no lielajām komandām bija arī tādas, kas zaudēja 1. līgas komandām. Cīnījāmies Zviedrijā, šodien uzvarējām "Mettu". Kāpēc neesam gatavi? Esam! Cita lieta, ka mēs analizējam savas problēmas - tās ir sastāva dziļums. Izdarām secinājums un pastiprināsimies visos aspektos."

Toberu un Ikaunieku pietaupījāt vai arī viņi šodien nebija gatavi iet laukumā?
Starkovs: "Grūti teikt. Lēmumu, vai viņi gatavi vai nē, pieņemam burtiski pirms pašas spēles. Abi viņi ir pamatsastāva spēlētāji un, ja viņi būtu, tas paplašinātu mūsu opcijas. Redzēsim, vai viņi būs gatavi [turpmāk - aut.]."

Šodien bija problēmas aizsardzībā, pretinieks izdarīja 15 sitienus, "Mettai" bija daudz momentu. Šķiet, sevišķas problēmas bija balsta zonā. Nebija Tobera, bet vai varat minēt vēl citus iemeslus?
Starkovs: "Jā, nebija Tobera, taču nebija arī Ikaunieka, kurš šai pozīcijā arīdzan var spēlēt. Lai kā šobrīd spēlētu Latvijas izlase, abi šie futbolisti ir izlases līmeņa. Viņu neesamība, protams, ir būtisks zaudējums mums."

Paraksturojiet, lūdzu, spēli Zviedrijā [0:2 Eiropas līgā pret IFK "Norrköping"]! Vai izdevās saglabāt intrigu pirms atbildes mača?
Starkovs: "Domāju, jā. Šis rezultāts ir saglabājis cerību. Šādām spēlēm kā šodien pret "Mettu", protams, ir mīnusi, taču ir arī plusi - tas, ka komanda grūtā brīdī var saņemties. Tas par daudz ko liecina - komandai ir raksturs. Mums ir iezīmes uzbrukumā, kuras varam izmantot. Ja mums to izdosies izdarīt pret zviedriem, kuriem ir laba un profesionāla komanda, tad... mēs nezaudējam cerību. Ziniet, ko sacīju futbolistiem, jau gaidot atbildes spēli? Kad nospēlējām mājās neizšķirti pret Minsku, viņiem beigās bija pendele, kuru ar augstu varbūtību parasti realizē. Šodien mēs pret "Mettu" divas pendeles realizējām, turklāt saspringtā brīdī, kas liecina par raksturu. Minska mums pendeli neiesita. Un daudzi gudrinieki, eksperti, žurnālisti sacīja, ka "Liepājai" izredžu nekādu. Toties mēs ticējām, savācāmies, drusku pārkārtojāmies, izdarījām secinājumus. Un, uzskatu, Minskā aizvadījām ļoti kvalitatīvu, fantastisku maču. Redziet, īsā laikā no mīnusa var aiziet plusā. Tāpēc arī pirms atbildes pret zviedriem ticam sev. Es ticu spēlētājiem un ceru, ka viņi tic treneru štābam, sekos mums."

"Norrköping" ir spēcīgāka nekā Minskas "Dinamo"?
Starkovs: "Jā, viennozīmīgi! Ne tikai gatavības ziņā, jo arī viņiem čempionāts ir ieskrējies. Viņi vienkārši ir meistarīgāki, viņi ir ar lielākiem gabarītiem, viņi ir ātri."

Cik ļoti ietekmēja tas, ka Zviedrijā bija jāspēlē mākslīgā seguma laukumā?
Starkovs: "Grūti teikt, arī mēs šeit Latvijā reizēm spēlējam mākslīgā seguma laukumos. Taču, protams, viņi ir pieraduši pie šī sava laukuma. Tas bija acīmredzami, skatoties viņu piespēles, sitienus. Pat pirmajos gūtajos vārtos bija redzams, ka viņi izmanto iemaņas, kas gūtas tieši šajā mākslīgā seguma laukumā - sit pa apakšu ar pēdas malu, sit ļoti izsvērti, ne pārāk spēcīgi."

Pret "Mettu" otrais puslaiks bija kā ģenerālmēģinājums mačam pret zviedriem, ņemot vērā, ka bija visu laiku jāatspēlējas un jāuzbrūk?
Starkovs: "Redzēsim, kā klāsies Eiropas līgā. Šodien vienkārši atbraucām uz kārtējo spēli. Virslīgas tabula griež mums acis, mums tabula ne pārāk patīk. Tāpēc vēlējāmies uzvarēt - savu mērķi sasniedzām."

Andris Riherts, "Mettas" galvenais treneris: "Paldies visiem atnākušajiem, jo laika apstākļi tādi, ka futbolam laikam nebūtu jābūt prioritātei - pat ja spēlē, iespējams, mīļākā komanda. Paldies tiem, kas organizē spēli - bērni, ģimenes šeit ir klāt, tātad organizācija ir laba un ir izklaides iespējas, izņemot futbolu. Par spēli - pretiniekam trīs realizēti standarti, 2:3. It kā kontrolējam spēli, bet pretinieks uzvar. Skaidrs, ka nav ne uz vienu jānoveļ atbildība - tas esmu es, kurš vainīgs pie tā, ka rezultāts ir negatīvs. Manis veiktās maiņas ne tikai nepastiprināja spēli, tās arī nepasliktināja - vienkārši sākām spēlēt ar mīnus trīs [futbolistiem]. Nevar novelt vainu uz maiņas spēlētājiem, jo pats es viņus uzlaidu. Kopumā nenospēlējām ar tādu raksturu, ar kādu šādās spēlēs jāspēlē. Pretinieki "malači" - visu spēli bļāva, kliedza un panāca savu. Savus 11 metru soda sitienus. Nezinu, vai pendeles bija, bet, ja arī bija, tad ļoti savdabīgas."

Domā, ka šī bļaustīšanās visas spēles garumā noveda pie tiesneša lēmumiem beigās piešķirt pendeles?
Riherts: "Katrs pieskāriens viņiem bija pendele, pat ja tas notika laukuma vidū. Es tiesnesim starplaikā teicu - novēlu veiksmi, vajadzēs izturību. Jo tur [no "Liepājas" puses - aut.] pat nebija raudāšana, tur pat bija lūgšanās. Nezinu, varbūt tiesnesis bija Dievs šajā spēlē [smaida]. Viņš šai svētdienā sadzirdēja, cilvēki svētdienās aizlūdz, dažreiz viņus sadzird."

Pieminēji maiņas - nomainītie Džamalutdinovs un Masangane ir futbolisti, kuri šādā spēlē, kad jāsargā rezultāts, spēj pieturēt bumbu, aizskriet kādā reidā. Kāda bija doma, viņus nomainot? Trūka spēku?
Riherts: "Mēs piespiedāmies. Kaut gan Masangane radīja situācijas tik un tā - viņš skrēja viens pret vienu. Tomēr nobeigums kā tāds neeksistēja un gribējās kaut ko svaigu izlaist. Man likās, ka tās brīvās zonas tāpat parādīsies, un mēs mēģināsim aizskriet. Bija vajadzīgi svaigi cilvēki, kuri ņems nost bumbas. Diemžēl šī iecere neizdevās."

Uzlaidi citas pozīcijas spēlētāju, Gulbi. Bija doma vairāk spēlēt uz rezultāta noturēšanu?
Riherts: "Vienkārši viņi caur kreiso malu gāja kā pa caurstaigājamu sētu. Bija jāmaina Tamirlans. Pussargs Rendijs [Šibass] šodien spēlēja aizsarga pozīcijā, kurā šosezon vēl nebija spēlējis. Birkam [ierastajam kreisās malas aizsargam, kurš izlaida pirmo spēli Virslīgas sezonā - aut.] šādos laika apstākļos angīna. Ozoliņš un Ševeļovs arī nespēlēja. Bija robi sastāvā. Tai pašā laikā - "Daugavas" stadionā tās telpas ir diezgan lielas un skaidrs, ka tas ir patīkami, ja 30-gadīgi veči ["Liepājas" futbolisti - aut.] laksta pa ģērbtuvi un kliedz, ka ir mūs vinnējuši. Tas nozīmē, ka mēs ejam uz priekšu. Maziem solīšiem, bet... viņiem būtu jābrauc mājās ar nokārtām galvām, nevis jālaksta pa ģērbtuvi. Vismaz man tā liekas."

Zēģele nav daudz spēlējis Virslīgā, bet šodien, šķiet, aizvadīja labāko spēli. Nevarēja nospēlēt pilnu spēli?
Riherts: "Matīsam tā bija piektā spēle sezonā, no tām otrā pamatsastāvā. Viņš maziem soļiem iet uz priekšu. Varēja arī gūt vārtus, radīja pretiniekiem grūtas situācijas - viņš un Masangane ir ļoti ātri, eksplozīvi spēlētāji. Vai var vairāk spēlēt? Ir jau vairāk nekā iepriekšējā spēlē. Ceru, ka viņš tikpat produktīvi turpinās trenēties un arī spēlēt."

Vairākkārt esi teicis, ka uzvaras gūšanai "Mettai" jāgūst vairāk nekā vieni vārti. Šodien iespēju bija daudz, tai skaitā pie 1:0 un 2:1 un tad "Metta" kontrolētu spēli pa īstam. Piekrīti, ka, esot vadībā, ir vēl vairāk jātic sev un jārealizē momenti?
Riherts: "Ir vēl daudz pastarpinātu momentu. Mēs spēlējam ar pēdām laukuma vidū un savā laukuma pusē. Mēs visu koncentrēšanos veltījām kaut kam citam, nevis uz noslēgšanu. Skaidrs, ka arī pret RFS [1:1] spēle bija jāuzvar. Tai mačā momentu bija ne mazāk. Viņi varbūt izpildīja vairāk stūra sitienus, bet sitienos mēs dominējām, arī pa konstrukciju vairākas reizes trāpījām. Kā jau jaunai komandai - kaut kur citur atdodam savu enerģiju un pie paša galvenā mums tās pietrūkst."

Ir izdevīgi šai laikā spēlēt pret komandām, kas piedalās Eirokausos?
Riherts: "Es īpaši starpību neredzu. Iepriekšējās reizēs pret "Liepāju", man liekas, spēlējām tieši tāpat. Zaudējām tāpat ar 1:2, nezin kāpēc. Mēs koncentrējamies uz sevi. Un turam īkšķus, lai mūsu komandas Eirokausos tiek tālāk un spēlētāji gūst starptautisko pieredzi. Manuprāt, jo komanda ir vairāk pieredzējusi, jo labāk tai spēlēt vairāk. "Liepājā" ir vismaz pieci spēlētāji, kuriem ir pāri 30 gadiem vai tuvu tam, un viņiem spēle noteikti ir labāk nekā kārtējais treniņš."

Starkovs teica, ka viņa komandu spiež situācija tabulā. Vai tu rēķini punktus?
Riherts: "Mums visu laiku jāskatās tabulā - kurš tur aizbēdzis un kurš nav. Mums bija vairākas iespējas pietuvoties. Šobrīd uz priekšu palaista "Jelgava", bet "Daugavpils" ir turpat blakus. Taču tas [cīņa par pirmspēdējo vietu - aut.] noteikti nav tas, ko mēs vēlamies. Tāpat "Liepāja" - šobrīd grūti teikt, vai mēs to noķersim, bet pēc snieguma viņi visdrīzāk ir tajā pašā līmenī, kur mēs. Iespējams, tikai cita pieredze."

RFS - "Valmiera Glass"/ViA 1:0

Tamazs Pertija, "Valmiera Glass"/ViA galvenais treneris: "Vispār nevienā komponentā nepiekāpjamies pretiniekam - gan šodien, gan kausa mačā [kurā RFS dramatiski izrāva uzvaru - aut.]. Mani tas priecē, ka pret RFS spēlējam kā līdzīgs ar līdzīgu, turklāt otrajā puslaikā pat pilnībā pārņēmām iniciatīvu. Bija momenti, standarti. Ar sniegumu esmu apmierināts, bet meistarība paliek meistarība. RFS pagaidām demonstrē, ka meistarība tai ir augstāka. Abās pēdējās spēlēs neesam spējuši nosegt Lemajiču - viņš iznāk un uzvar spēles. Viņš velk visu komandu un viņu, lūk, var saukt par īstu uzbrucēju. Tāds man īss komentārs, negribu runāt par pendeli - bija vai nebija. Taču man jau uzrakstīja [rāda savu mobilo telefonu - aut.], ka pendele bija par 110%. Diemžēl futbolā tā gadās, varbūt tiesnesis neredzēja šo epizodi. Mums jāiet tālāk. Spēles kvalitāte mani otrajā puslaikā ļoti apmierināja. Daļēji uzņemos atbildību par zaudējumu, jo mazliet neuzminēju ar pamatsastāvu. Futbolisti, kuri nāca uz maiņu, Nakamura, Žoržs, ļoti pastiprināja spēli. Līdz pēdējam brīdim domāju, likt Nakamuru pamatsastāvā vai nē, un nez kāpēc neieliku. Mana atbildība - Nakamuru noteikti vajadzēja iekļaut pamatsastāvā."

Par pendeli - domājat roku vai Nakamuras epizodi?
Pertija: "Nakamuras. Man jau raksta [atkal rāda telefonu - aut.], ka televīzijā bija trīs atkārtojumi, un bija jābūt pendelei. Tā jau ir vēsture. Labi, nekomentēšu to."

Viena no kļūdām bija Ērgļa ielikšana aizsardzībā?
Pertija: "Domāju, ka jā. Ne tāpēc, ka viņš slikti spēlētu šajā pozīcijā, bet gan tāpēc, ka viņš jutās šodien vāji. Man tas bija jāsajūt vēl vakardienas pirmsspēles treniņā. Pēdējās divas trīs nedēļas viņš neizskatās labi, mēs pat nosūtījām viņu uz analīzēm. Viņš elpo kaut kā citādi. Tā bija kļūda. Kļūda, ka neieliku Nakamuru. Jo viņš [Nakamura] uzbrūkošajās darbībās ir svarīgs. Tiklīdz viņš izgāja uz maiņu, uzreiz sākām spēlēt un komanda atguva savu seju. Pirmais puslaiks, pirmās 20 minūtes bija briesmīgas. Kļūdas savā laukuma pusē... Varbūt karstums, varbūt brauciens uz šejieni, nepaguvām ieiet spēlē. Bet tie ir aspekti, kas nevienu neinteresē, mani ieskaitot."

Pakomentējiet Kārkliņa atgriešanos komandā!
Pertija: "Cik zinu, viņam bija jāpārceļas uz citu komandu. Neizdevās. Man tas ir paradokss, ka pēc mēneša izlaišanas viņš vairs nav ritmā. Tomēr jūtams, ka viņš ir izlaidis gan treniņprocesu, gan spēles. Redzējāt, ka viņš laukumā nejutās tik labi kā parasti. Tas pat ietekmēja standartus - šodien to bija ļoti daudz un principā puse no tiem tika izpildīta nepareizi. Kad cilvēks ir labā formā, viņš labi izpilda standartus."

Jaunpienācējs Žoržs gan vizuāli, gan futbola stilā atgādina Karašausku.
Pertija: "Mēs ilgu laiku Žoržu nevarējām pieteikt. Līdz aizvakardienai, ja nemaldos. Šodien uzreiz izlaidām un redzams, ka viņš prot apspēlēt viens pret vienu. Viņš ir "Porto" audzēknis, tāpēc viņam ir laba bāze. Esmu apmierināts, kā viņš šodien iegāja spēlē."

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: "Nervoza galotne. Spēli sākām ļoti labi, kontrolējām spēli pirmajās 30 minūtēs - guvām vārtus, izveidojām vēl pāris lieliskas iespējas un domāju, ka 1:0, ejot pārtraukumā, neparādīja īsto ainu. Taču jau pirmā puslaika beigās mazliet pazaudējām savu pavedienu. Pārgrupējāmies pārtraukumā un zinājām, ka Valmiera metīs visus savus spēkus. Viņi to arī darīja - mainīja shēmu otrajā puslaikā, sāka spiest vairāk, taču mēs viņus ķērām pretuzbrukumos. Man vienkārši trūkst vārdu, kādā veidā nespējām gūt otros, trešos un pat ceturtos vārtus. Manuprāt, momentu bija pietiekami daudz, taču efektivitāte vārtu priekšā... Ceru, ka nākotnē mūs sagaida kaut kas patiešām labs. Neizmantojot tik daudz iespēju, beigās, protams, bija jānervozē. Bija jāiztur Valmieras spiediens. Savainojumi un piespiedu maiņas lika mums mainīt shēmu, taču esmu apmierināts, kā aizsargājāmies, jo nedevām Valmierai daudz bīstamu momentu. Pozitīvākais šodien ir sausā spēle un trīs punkti."

Cik nopietni ir Lemajiča un Savaļnieka savainojumi?
Dambrausks: "Lemajičs sajuta sāpes celī vēl vakar, taču viņš ļoti vēlējās spēlēt un iznāca laukumā, it kā nekas nebūtu bijis un, kamēr bija laukumā, spēlēja lieliski. Tad viņš sajuta sāpes celī, taču nedomāju, ka tas ir kas nopietns. Medicīnas personāls pateiks ko vairāk. Ar Robertu nerunāju, taču izskatījās, ka viņam savilka muskuli, nekas nopietns."

Trešā centra aizsarga Bulvīša uzmainīšana bija piespiedu kārtā?
Dambrausks: "[Smagi nopūšas] Es nezinu, kā to nosaukt. Mēs plānojām vienu variantu, laižot Dāvi Ikaunieku, taču tad pēkšņi no nekurienes tiesnesis paziņoja, ka Ikaunieks nedrīkst spēlēt, respektīvi, mēs nevarējām veikt tādu, kādu vēlējāmies, jo pēc viņa vārdiem Ikaunieks nav "homegrown" [asociācijā sagatavotais] spēlētājs. Tas mūs pārsteidza absolūti nesagatavotus. Es nezinu, kā tas ir iespējams un uzskatu, ka nepieciešama ļoti nopietna izmeklēšana, jo jums, puiši, jāiztēlojas, ko mēs, treneri jūtam un cik lielu darbu ieguldām, sagatavojot spēles plānu un futbolistus, pie reizes ievērojot leģionāru limitu. Un, kad gribi uzmainīt latviešu futbolistu, kuram ir Latvijas pilsonība, latviešu vārds un uzvārds un, cik zinu, viņš visu dzīvi ir pavadījis Latvijā, kāds tev pasaka, ka nedrīksti to darīt. Tas patiešām bija grūts brīdis. Esmu ļoti vīlies par šo incidentu. Es uzskatu, ka tā nedrīkst notikt. Un kas notiktu, ja mums tagad būtu jāraksta protests [ja RFS neuzvarētu - aut.]? Kurš atrisinātu šo mistēriju? Kāda veiktais darbs šeit ir absolūti nepieņemams. Es nevēlos teikt neko vairāk, jo redzēju, kā mani kolēģi saskaras ar problēmām, pasakot pārāk daudz. Taču šādi nedrīkst notikt."

Tā ir kļūda, jo Ikaunieks par 100% ir pašmāju futbolists.
Dambrausks: "Bet kurš uzņemsies atbildību par šo kļūdu? Kad mēs pasakām kaut ko sliktu vai futbolists saņem sarkano kartīti, viņš tiek sodīts. Un kas notiks tagad? Tiesnesis vai LFF maksās sodu? Viņi sodīs paši sevi vai ko darīs? Viņi lūgs piedošanu, bet tas nav labi."

Jums ir plašs sastāvs un daži labi futbolisti netiek pie spēles laika. Tagad arī vairs neesat Eirokausos. Vai jūtat, ka līdz pat sezonas beigām jums ir nepieciešams tik plašs sastāvs?
Dambrausks: "Uzskatu, ka mums ir tieši tāds sastāvs, kāds nepieciešams. Jā, reizēm pāris futbolisti netiek pieteikumā, taču tāds ir liktenis, ja vēlies cīnīties par kaut ko, par titulu. Ja tu nāc uz šo komandu, tad apzinies, ka konkurence būs liela. Es saprotu spēlētājus, taču tas nozīme, ka viņiem jāstrādā vairāk, jāparāda vairāk, lai tiktu pieteikumā. Ceru, ka, turpinoties čempionātam un arī Latvijas kausa izcīņai, iespēja radīsies ikvienam. Protams, vienmēr likšu labāko sastāvu - tos, kuri būs vislabāk gatavi."

Par pirmo shēmas maiņu - vēlējāties pāriet uz spēli ar diviem balsta pussargiem vai tas bija Lemajiča traumas dēļ?
Dambrausks: "Sākotnēji izvēlējāmies 4-3-3, kad uzbrukām un 4-5-1, kad aizsargājāmies. Vēlējāmies saglabāt šo shēmu. Paredzējām, ka Valmiera izdarīs daudz lielāku spiedienu otrajā puslaikā un Slavko [Blagojevičam] bija jācīnās ar diviem ļoti uzbrūkošiem futbolistiem viņa flangā. Jutu, ka otrajā puslaikā vajadzīgs lielāks balanss, it sevišķi, kad sākām veidot pretuzbrukumus un futbols kļuva atklātāks. Uzmainītais Seto ir ļoti labs balansa nodrošināšanā. Tā bija plānota maiņa. Negaidījām gan, ka Darko nevarēs spēlēt un izvirzījām Kouadio priekšā. Tā ka pirmā maiņa bija plānota, bet nākamās divas nē. Kaludžerovičs jau iesildījās, bet divas nākamās maiņas nācās veikt neplānoti."

Sorokins veica rezultatīvu piespēli Lemajičam, turklāt ar vājāko kāju, kreiso. Vai treniņos viņš jūtas komfortabli, izpildot piespēles ar kreiso kāju?
Dambrausks: "[Smaida] Esmu ļoti laimīgs par Sorokinu, jo tā bija viņa pirmā rezultatīvā piespēle, kopš strādājam kopā pusotru gadu. Viņš arī ir laimīgs, es viņu apsveicu. Taču mēs, protams, vēlamies no viņa vairāk. Šosezon viņš ir uzlabojis spēles lasīšanas prasmes un aizsardzību - tagad viņš ir uzticams aizsargs. Taču, protams, jāuzlabo vēl daudz kas, sevišķi palīdzība uzbrukumā. Prieks, ka šodien viņš to izdarīja, taču Sorokinam jāpateicas arī Lemajičam, kurš izdarīja labu kustību tuvā staba virzienā un labi uzsita. Abi paveica labu darbiņu."

Iepriekšējās kārtās:
1. kārta: "Riga" un Kubarevs, Tosina negantās medības, īpašais Zjuzins, Sūlšera veiksme
2. kārta: "Riga" nespēlē kā čempione, "Spartaka" darba atļaujas, Pertijas plāni Valmierā
3. kārta: Karašauska portrets ģērbtuvē, slavas dziesma Savaļniekam, Liepājas ķibeles
4. kārta: Tamazs kosmosā, Riherta 8 sekundes, Dodo liktenīgā nenomainīšana
5. kārta: Liepājnieku vēlme redzēt Zidānu, vieglprātīgais Amansiu un nosalušais Marians
6. kārta: Dzavetjēri trūkst vārdu, Ventspils grūtais gads, Liepājai jāierodas uz maču vēl agrāk
7. kārta: Nuncio izdara spiedienu pats sev, "Mettas" labākais futbols, Jangs gari nerunā
8. kārta: "Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku
9. kārta: Futbola stadioni: Pertija nikns par apdalīto "Mettu", Morozs bēdīgs par Daugavpili
10. kārta: Dejans atvadās, Starkovs sveicinās, Daugavpils kā Andora, padomju leksika
11. kārta: Tiesneši kā Cēzaru sievas, Pertija bīda Morozu un 7. klases diskotēka
12. kārta: Riherts aizstāv Marianu, Pahars - Dambrausku, Kļosovs par prezidenta Adlana lomu
13. kārta: Pensionāri no RFS, Dambrausks un Pertija par tiesāšanu veic mājienus "ar mietu"
14. kārta: Zuntnera loma pie Starkova, RFS lāsts, pelēkais uzbrucējs Askerovs
15. kārta: "Lēdija Veiksme" palīdz futbola studentam Dambrauskam izbeigt melno sēriju
16. kārta: Jelgavas krīze, Blanks par triumfu lielajā derbijā un promejošā Lemajiča nozīmi
17. kārta: Starkovs akcentē tiesāšanu, Ventspils visus četrus ielaiž pēc standartiem
18. kārta: "Mettai" nepilngadīgi vārtu guvēji, Starkovam topā uzbrukums, Kubarevs par "Riga" kāzusu
19. kārta: "Ventspils" bombardē tiesnešus un LFF, Dambrausks par smieklīgo "Liepājas" uzvaru
20. kārta: Pertija uzvelkas par tēmu "vietējais/ne vietējais", "Metta" plāno palikt "Skonto" stadionā
21. kārta: Dambrausks aizstāv Latvijas futbolistu atgriešanos un spēlēšanu Virslīgā
22. kārta: Vulkāna Adlans izvirdums (pilnā versija)

     [+] [-]

, 2019-07-31 01:10, pirms gada
Izskaidrojiet man kāds, kas ir LAKSTA? Izlasot virsrakstu, padomāju, ka drukas kļūda. Bet skatos, ka zem foto arī vārds LAKSTA (...Liepājnieki laksta aiz priekiem...). ???

  -2 [+] [-]

, 2019-07-31 01:51, pirms gada
Laikam Metta ir vienīgā komanda pasaulē kura kopš spēlējot savas valsts augstākajā līgā katru gadu maļas pa pašu apakšu bet treneri nekad nevaino un neatlaiž..vot tas ir divu fruktu līmenis kuri no sevis ir iedomājušies baigos profiņus savās sfērās..ja neko nemainīs savā domāšanā,klubs nekad neprogresēs un toksizēsies vēl vairāk!

  +1 [+] [-]

, 2019-07-31 02:34, pirms gada
ampels rakstīja: Izskaidrojiet man kāds, kas ir LAKSTA? Izlasot virsrakstu, padomāju, ka drukas kļūda. Bet skatos, ka zem foto arī vārds LAKSTA (...Liepājnieki laksta aiz priekiem...). ???
Arī es apjuku, bet izrādās, ka tāds vārds tomēr ir: https://tezaurs.lv/#/sv/lakst%C4%ABt

  -3 [+] [-]

, 2019-07-31 10:01, pirms gada
Novikam atradušies sekotāji piesaistot uzmanību ar nesaprotamiem virsrakstiem.

  -4 [+] [-]

, 2019-07-31 10:19, pirms gada
Riherts savā elementā, kā zaudē RFS, Ventspij, Rīgai, tā atzīst, ka zaudējums pelnīts. Kā nāk Liepājas kārta, tad izskatās ka ne liepājnieku spēlētāji raud, bet pats Riherts, preses konferencēs. Un tā tas ir izsenis bijis pret FKL, kopš Metta spēlē virslīgā. Pie tādas attieksmes, es kā liepājnieku atbalstītājs, novēlu Mettai izkrist no virslīgas.

  -3 [+] [-]

, 2019-07-31 10:47, pirms gada
Šur tur Rihertam varbūt arī ir taisnība,tomēr tas viss tiek izteikts"izlejot" pilnībā žulti.