• "RTU Open 2017" pēc sestās kārtas pārliecinošs līderis – ukrainis Vladimirs Oņiščuks
  11.aug. "RTU Open 2017" pēc sestās kārtas pārliecinošs līderis – ukrainis Vladimirs Oņiščuks
  Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2017", kas sākās pirmdien, tuvojas noslēgumam. Pēc sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā vadībā izvirzījies viens līderis – turnīra 7. numurs Ukrainas lielmeistars Vladimirs Oņiščuks, kurš uzvarējis visas sešas partijas.
 • Foto: Sākusies 24. "Liepājas rokāde"
  04.aug. Foto: Sākusies 24. "Liepājas rokāde"
  Ar teju 130 šahistu dalību Liepājas Latviešu biedrības namā sācies tradicionālais šaha festivāls "Liepājas rokāde 2017". Šīs sacensības uzskatāmas par vienas no lielākajām Baltijas valstīs.Balvu fonds šogad 7000 eiro.
 • Bernotas un Reizniece-Ozola kļūst par Latvijas čempioniem šahā ātrspēlē
  03.jūl. Bernotas un Reizniece-Ozola kļūst par Latvijas čempioniem šahā ātrspēlē(1)
  Atpūtas bāzē Mežezers aizvadīts Latvijas čempionāts ātrspēlē. Vīriešiem par uzvarētāju kļuva šā gada Latvijas čempions klasiskajā šahā Arturs Bernotas, savukārt dāmām par čempioni tika kronēta lielmeistare, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
 • Pērnā gada Eiropas vicečempions Kovaļenko šoreiz finišē 42. vietā
  10.jūn. Pērnā gada Eiropas vicečempions Kovaļenko šoreiz finišē 42. vietā(1)
  Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā šodien noslēdzās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Pērnā gada vicečempions, Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko pēdējā kārtā nespēja būt rezultatīvs cīņā ar Rīgā dzimušo Vācijas šahistu Danielu Fridmanu un kopvērtējumā ierindojās vien 42. pozīcijā.
 • Šahists Kovaļenko pēc zaudējuma EČ noslīd uz 22. vietu
  08.jūn. Šahists Kovaļenko pēc zaudējuma EČ noslīd uz 22. vietu
  Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turpinās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Pērnā gada vicečempions, Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko astotajā kārtā piedzīvoja zaudējumu un no kopvērtējuma trešās vietas atkrita uz 22.
 • Šahists Kovaļenko izvirzās Eiropas čempionāta līderpozīcijā
  06.jūn. Šahists Kovaļenko izvirzās Eiropas čempionāta līderpozīcijā(5)
  Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turpinās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Pērnā gada vicečempions, Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko pēc sešām kārtām izvirzījies kopvērtējuma spicē.
 • Jaunajam šahistam Miķelim Vingrim bronza pasaules čempionātā
  03.jūn. Jaunajam šahistam Miķelim Vingrim bronza pasaules čempionātā(2)
  Minskā aizvadīts pirmais pasaules čempionāts ātrajā šahā (10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu) jauniešiem vecuma grupās U-8, U-10 un U-12, kurā startēja arī deviņi Latvijas spēlētāji. Jaunākajā grupā par bronzas medaļas ieguvēju kļuva Miķelis Vingris (1463), kurš 9 partijās izcīnīja 8 uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu.
 • Raimonds Vipulis - septiņkārtējais Latvijas čempions 100 lauciņu dambretē
  07.mai. Raimonds Vipulis - septiņkārtējais Latvijas čempions 100 lauciņu dambretē(2)
  Noslēdzies 2017. gada Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Finālā, kur pēc atlases sacensībām spēlēja 12 dalībnieki, par septiņkārtējo Latvijas čempionu ar 17 punktiem no 22 iespējamiem kļuva starptautiskais lielmeistars Raimonds Vipulis.
 • Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas
  07.mai. Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas(1)
  Sestdien Rīgā noslēdzies Latvijas čempionāta fināls klasiskajā šahā vīriešiem, kurā sacentās 34 dalībnieki, no kuriem deviņi bija lielmeistari (GM) un starptautiskie meistari (IM). Visa negaidīti par čempionu kļuva devītā starta reitinga īpašnieks, 21 gadu vecais FIDE meistars (FM) Arturs Bernotas (2393), kuram šis bija pirmais tituls.
 • Latvijas sieviešu izlase izcīna sudrabu pasaules čempionātā šahā senioriem
  03.mai. Latvijas sieviešu izlase izcīna sudrabu pasaules čempionātā šahā senioriem
  Latvijas sieviešu izlase izcīnīja sudraba medaļas Grieķijas kūrortpilsētā Hersonisos notikušajā pasaules komandu čempionātā senioriem klasiskajā šahā vecuma grupā virs 50. Līdz šim trīs gadus pēc kārtas mūsu dāmas ieguva bronzas medaļas.
 • Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  23.apr. Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  Ar svinīgo apbalvošanu sestdien Rīgā noslēdzies 2017.gada Eiropas čempionāts šahā sievietēm. Čempiones titulu izcīnīja Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze. Gruzijas šahiste tika pie 8,5 punktiem, bet par puspunktu no viņas atpalika vien 18 gadus vecā krieviete Aleksandra Gorjačkina.Trešo vietu ar 8 punktiem, taču ar sliktākiem papildrādītājiem par Gorjačkinu izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova, raksta ziņu aģentūra LETA.
 • Šahiste Bērziņa pēc septiņām kārtām EČ Rīgā ieņem 36. vietu
  18.apr. Šahiste Bērziņa pēc septiņām kārtām EČ Rīgā ieņem 36. vietu
  Rīgā risinās Eiropas čempionāts šahā sievietēm, kur piedalās ar 17 mūsu sportistes. Pēc septītās kārtas kārtas līderpozīcijā gruzīniete Nana Dzagnidze. No mūsējām augstāko vietu ieņem Latvijas izlases nominālā līdere Ilze Bērziņa, kura šobrīd atrodas 36. pozīcijā.
 • Jau 10.aprīlī Rīgā sāksies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  31.mar. Jau 10.aprīlī Rīgā sāksies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  No 10. līdz 22.aprīlim Rīgā, viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču zālē "Omega" tiks aizvadīts 18. Eiropas čempionāts klasiskajā šahā sievietēm, kas ir nozīmīgākais turnīrs mūsu valstī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, vēsta Latvijas Šaha federācija.
 • Savdabīgi sašķobas FIDE prezidenta krēsls
  28.mar. Savdabīgi sašķobas FIDE prezidenta krēsls
  Aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās īpatnēji notikumi pasaules šaha vadībā. Starptautiskā šaha federācija (FIDE) uzskata, ka organizācijas vadītājs Kirsans Iļumžinovs paziņojis par atkāpšanos, turklāt, neskatoties uz prezidenta noliegumu, gatavojas šo jautājumu izskatīt ārkārtas sēdē.
 • "Ararat" uzvar Latvijas komandu čempionātā bridžā
  28.mar. "Ararat" uzvar Latvijas komandu čempionātā bridžā
  25. un 26. martā Ogrē noslēdzās Latvijas komandu čempionāts bridžā. Augstākajā līgā piedalījās sešas komandas, kas izspēlēja divu apļu divdesmit sadalījumu mačus. Uzvaru izcīnīja komanda "Ararat".
 • Toms Kantāns uzvar zonālā turnīra posmā un izpilda pēdējo lielmeistara normu
  27.mar. Toms Kantāns uzvar zonālā turnīra posmā un izpilda pēdējo lielmeistara normu
  Latvijas šahistiem veiksmīgi noslēdzies Baltijas zonālā turnīra otrais posms, kas no 21. līdz 27.martam notika Viļņā. Par uzvarētāju kļuva Toms Kantāns (reitings - 2452), kurš izpildīja noslēdzošo lielmeistara (GM) normu, savukārt pirmo starptautiskā meistara (IM) normu spēja sasniegt FM Arturs Bernotas (2332).
 • LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā
  24.mar. LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā(2)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2017.gadam, kur vairāk kā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.
 • LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  24.mar. LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā tika aktualizēts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pēkšņi plānotais projekts apvienot četras Nacionālās sporta bāzes – Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, “Daugavas stadionu”, tenisa centru “Lielupe” un sporta centru “Mežaparks”, izveidojot valsts SIA “Nacionālais sporta centrs”. Šāda IZM iecere nav apspriesta ar sadarbības partneriem un iesaistītajām pusēm, un stiprā slepenība un straujā virzība raisa bažas par projekta mērķi un lietderību.
 • Jaunups: "Valdība ar nodokļu reformu apņēmusies iznīcināt sporta nozari"
  24.mar. Jaunups: "Valdība ar nodokļu reformu apņēmusies iznīcināt sporta nozari"(61)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā (ĢA) basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups akcentēja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās nodokļu politikas reformas katastrofāli negatīvo ietekmi uz sporta nozari. Atņemot nodokļu atlaides ziedotājiem, kā to paredz FM piedāvājums, sports vairs nesaņems atbalstu ar visām no tā izrietošām negatīvajām sekām. Faktiski tas nozīmē sporta nozares likvidāciju.
 • Sportacentrs.com komanda zolītē uzvar "Dinamo", federāciju un visus citus
  21.mar. Sportacentrs.com komanda zolītē uzvar "Dinamo", federāciju un visus citus
  Svētdien Mārupes sporta centrā "Motivācija" notika tradicionālais hokeja sabiedrības zolītes turnīrs. Esam gandarīti paziņot, ka tajā uzvarēja žurnālistu komanda, kas par 50% bija pārstāvēta ar Sportacentru - Jāni Matuli un Armandu Briedi. Uzvaras laurus plūkt abiem mūsējiem palīdzēja "Latvijas Avīzes" feļetonists Egīls Līcītis, kā arī divos pasaules U-20 čempionātos spēlējušais hokeja un žurnālistikas brīvmākslinieks Haralds Matulis.
 • lasīt vairāk