• Savdabīgi sašķobas FIDE prezidenta krēsls
  28.mar. Savdabīgi sašķobas FIDE prezidenta krēsls
  Aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās īpatnēji notikumi pasaules šaha vadībā. Starptautiskā šaha federācija (FIDE) uzskata, ka organizācijas vadītājs Kirsans Iļumžinovs paziņojis par atkāpšanos, turklāt, neskatoties uz prezidenta noliegumu, gatavojas šo jautājumu izskatīt ārkārtas sēdē.
 • "Ararat" uzvar Latvijas komandu čempionātā bridžā
  28.mar. "Ararat" uzvar Latvijas komandu čempionātā bridžā
  25. un 26. martā Ogrē noslēdzās Latvijas komandu čempionāts bridžā. Augstākajā līgā piedalījās sešas komandas, kas izspēlēja divu apļu divdesmit sadalījumu mačus. Uzvaru izcīnīja komanda "Ararat".
 • LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā
  24.mar. LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā(2)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2017.gadam, kur vairāk kā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.
 • LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  24.mar. LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā tika aktualizēts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pēkšņi plānotais projekts apvienot četras Nacionālās sporta bāzes – Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, “Daugavas stadionu”, tenisa centru “Lielupe” un sporta centru “Mežaparks”, izveidojot valsts SIA “Nacionālais sporta centrs”. Šāda IZM iecere nav apspriesta ar sadarbības partneriem un iesaistītajām pusēm, un stiprā slepenība un straujā virzība raisa bažas par projekta mērķi un lietderību.
 • Jaunups: "Valdība ar nodokļu reformu apņēmusies iznīcināt sporta nozari"
  24.mar. Jaunups: "Valdība ar nodokļu reformu apņēmusies iznīcināt sporta nozari"(61)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā (ĢA) basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups akcentēja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās nodokļu politikas reformas katastrofāli negatīvo ietekmi uz sporta nozari. Atņemot nodokļu atlaides ziedotājiem, kā to paredz FM piedāvājums, sports vairs nesaņems atbalstu ar visām no tā izrietošām negatīvajām sekām. Faktiski tas nozīmē sporta nozares likvidāciju.
 • Sportacentrs.com komanda zolītē uzvar "Dinamo", federāciju un visus citus
  21.mar. Sportacentrs.com komanda zolītē uzvar "Dinamo", federāciju un visus citus
  Svētdien Mārupes sporta centrā "Motivācija" notika tradicionālais hokeja sabiedrības zolītes turnīrs. Esam gandarīti paziņot, ka tajā uzvarēja žurnālistu komanda, kas par 50% bija pārstāvēta ar Sportacentru - Jāni Matuli un Armandu Briedi. Uzvaras laurus plūkt abiem mūsējiem palīdzēja "Latvijas Avīzes" feļetonists Egīls Līcītis, kā arī divos pasaules U-20 čempionātos spēlējušais hokeja un žurnālistikas brīvmākslinieks Haralds Matulis.
 • Fogelis ievēlēts par LSFP prezidentu uz vēl četriem gadiem
  14.mar. Fogelis ievēlēts par LSFP prezidentu uz vēl četriem gadiem(4)
  Rīgā šodien risinājās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) biedru kopsapulce, kur notika arī prezidenta un valdes vēlēšanas. "Sportacentrs TV" tiešraidē par organizācijas prezidentu uz četriem gadiem tika ievēlēts līdzšinējais vadītājs Einars Fogelis.
 • Česnokovai un Valnerim bronza un solīda naudas balva PK finālā
  13.mar. Česnokovai un Valnerim bronza un solīda naudas balva PK finālā(3)
  Baškortostānas galvaspilsētā Ufā noslēdzies Pasaules kausa fināls dambretē. Latvijas jaunā talante Jeļena Česnokova (17) zaudēja pēdējās četrās cīņās, līdz ar to nenoturēja līderpozīciju un finišēja trešā. Mūsu vadošais dambretists Guntis Valneris (49) visu turnīru atradās ārpus trijnieka, bet pēdējā mačā izrāva bronzu.
 • Sieviešu dienā Česnokova saņem visvairāk ziedu un kļūst par PK fināla līderi
  08.mar. Sieviešu dienā Česnokova saņem visvairāk ziedu un kļūst par PK fināla līderi(2)
  Baškortostānas galvaspilsētā Ufā turpinās Pasaules kausa fināls dambretē. Piektās kārtas mačā Latvijas jaunā talante Jeļena Česnokova (17) nupat izcīnīja pārliecinošu uzvaru un izvirzījās kopvērtējuma līderpozīcijā.
 • Dambretiste Česnokova apspēlē savu titulēto audzinātāju Golubevu
  06.mar. Dambretiste Česnokova apspēlē savu titulēto audzinātāju Golubevu(4)
  Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas dambretes talante Jeļena Česnokova (17) uzvarēja savu treneri - piecpadsmitkārtējo pasaules čempioni Zoju Golubevu (49). Tas notika Pasaules kausa finālsacensībās, kas risinās Baškortostānas galvaspilsētā Ufā. Sieviešu turnīrā jaunā censone pēc četrām kārtām ieņem otro vietu.
 • Rīgā noslēdzies starptautisks dambretes turnīrs "Rīga Open"
  13.feb. Rīgā noslēdzies starptautisks dambretes turnīrs "Rīga Open"
  Ar fenomenāli lielu dalībnieku skaitu Rīgā noslēdzies starptautiskais turnīrs 100 lauciņu dambretē Rīga Open 2017, kurā piedalījās 107 dalībnieki no 11 valstīm. Turnīrs norisinājās 3 dienas no 2017. gada 10. februāra līdz 12. februārim viesmīlīgajā Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā.
 • Konflikta dēļ šahists Širovs vairs nevēlas pārstāvēt Latviju
  18.jan. Konflikta dēļ šahists Širovs vairs nevēlas pārstāvēt Latviju(17)
  Latviju pārstāvošais šahists, mūsu valsts iedzīvotājs un Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs sarunā ar krievu reportieri atklāj, ka plāno atkal spēlēt par Spāniju, jo ir konflikts ar Latvijas Šaha federācijas viceprezidentu Andri Ozolu.
 • Eiropas čempionātā Rīgā šahistes sadalīs 75 000 eiro
  22.dec. Eiropas čempionātā Rīgā šahistes sadalīs 75 000 eiro
  2017. gada 10.-23. aprīlī Rīgā norisināsies Eiropas sieviešu individuālais čempionāts šahā, kas ir nebijis notikums Latvijas šaha vēsturē. Dāmas sadalīs 75 000 eiro balvu fondu.
 • Neveiksme pēdējā kārtā Širovam liedz vietu uz goda pjedestāla
  17.dec. Neveiksme pēdējā kārtā Širovam liedz vietu uz goda pjedestāla
  Eiropas čempionātā ātrajā šahā Tallinā tikai zaudējums pēdējā kārtā liedza mūsu lielmeistaram Aleksejam Širovam (2662) kāpt uz goda pjedestāla, informē Latvijas Šaha federācija. Pēc desmitās kārtas viņš bija otrajā vietā, tomēr noslēgumā nācās samierināties ar septīto pozīciju, kas Latvijas šahistiem gan ir labākā pēdējos gados.
 • Latvijas šahisti sākuši cīņas jaunajā pasaules čempiona pretendentu ciklā
  13.dec. Latvijas šahisti sākuši cīņas jaunajā pasaules čempiona pretendentu ciklā(2)
  Pērnavā (Igaunija) otrdien noslēdzies Baltijas zonālā turnīra pirmais posms. Deviņu kārtu klasiskā šaha turnīrā piedalījās pa astoņiem sportistiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 24 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ar 7 punktiem ieguva Igaunijas lielmeistars Kaido Kulaots (2556). Ar 6,5 punktiem otrais palika viens no Latvijas šaha līderiem, liemeistars Igors Kovaļenko (2684), bet trešais (arī 6,5 punkti) finišēja vēl viens mājinieks GM Otomārs Ladva (2510).
 • Nosaukti "Latvijas Gada balvu sportā 2016" kandidāti
  02.dec. Nosaukti "Latvijas Gada balvu sportā 2016" kandidāti(64)
  Ceremonijas Latvijas Gada balvas sportā žūrija nosauc pretendentus uz Latvijas Gada Balvu Sportā 2016 desmit nominācijās, kā arī balvas par Mūža ieguldījumu sportā ieguvēju. To 22. decembrī saņems modernās pieccīņas pamatlicējs Latvijā un treneris Ainars Eglons Leja.
 • Karlsens uzvar ātrajā šahā un nosargā pasaules čempiona titulu
  01.dec. Karlsens uzvar ātrajā šahā un nosargā pasaules čempiona titulu(5)
  Pasaules čempiona titulu šahā nosargāja 26 gadus vecais norvēģis Magnuss Karlsens, kurš pēc neizšķirta pirmajās 12 kārtas ātrajā šahā tika galā ar krievu Sergeju Karjakinu.
 • Karlsens un Karjakins pasaules čempionu šahā noskaidros ātrspēlēs
  28.nov. Karlsens un Karjakins pasaules čempionu šahā noskaidros ātrspēlēs(17)
  Magnusa Karlsena un Sergeja Karjakina cīņā par pasaules čempiona titulu šahā neizšķirts saglabājies arī pēc 12. partijas, un čempiona noteikšanai būs nepieciešamas pārspēles ātrajā šahā.
 • LSFP stipendiju saņēmējus uz pludmales volejbola spēli izaicina Samoilovs un Pļaviņš
  25.nov. LSFP stipendiju saņēmējus uz pludmales volejbola spēli izaicina Samoilovs un Pļaviņš
  Ceturtdien norisinājās ikgadējā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju pasniegšanas ceremonija, kurā sveica 48 sportistus, kas uzrādījuši augstus rezultātus gan sportā, gan studijās kādā no Latvjas augstskolām. Stipendijas saņēmēju vidū bija vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, smaiļotājs Roberts Akmens, BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers, kā arī volejbolisti – Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs.
 • Karlsens sešās stundās beidzot salauž Karjakinu un atjauno neizšķirtu titulcīņā
  25.nov. Karlsens sešās stundās beidzot salauž Karjakinu un atjauno neizšķirtu titulcīņā(2)
  Mačā par pasaules čempiona titulu šahā pirms pēdējām divām partijām atjaunots neizšķirts. Par to parūpējās pašreizējais čempions Magnuss Karlsens, šonakt īpaši ilgā un saspringtā cīņā pārspējo krievu lielmeistaru Sergeju Karjakinu.
 • lasīt vairāk