• RTU šaha komanda izcīna 17.vietu Eiropas klubu kausā
    16.okt. RTU šaha komanda izcīna 17.vietu Eiropas klubu kausā
    Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šaha komanda izcīnīja 17.vietu Eiropas klubu kausā, kas aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās Turcijā.
  • Valneris ceturtais pēc pirmajām sešām pasaules čempionāta fināla kārtām
    11.okt. Valneris ceturtais pēc pirmajām sešām pasaules čempionāta fināla kārtām
    Pieredzējušais Latvijas dambertists Guntis Valneris ieņem ceturto vietu pēc Tallinā notiekošā pasaules čempionāta finālsacensību pirmajām sešām kārtām, kamēr dāmām līdere ir Zoja Golubeva.
  • Latvijas šahā jauna čempione – Linda Krūmiņa
    11.okt. Latvijas šahā jauna čempione – Linda Krūmiņa(7)
    Otrdien Rīgā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās noslēdzās Latvijas čempionāts šahā sievietēm. Ar 6 punktiem no 7 par zelta medaļas īpašnieci pirmo reizi kļuva WFM Linda Krūmiņa (2096). Pēc četrām bronzām pēc kārtas sudrabs tika WGM Ilzei Bērziņai (2245), bet bronzu izcīnīja Nellija Maklakova (1800).
  • Latvijas jaunajiem šahistiem labākā vieta pasaules čempionātos kopš 2009.gada
    26.sep. Latvijas jaunajiem šahistiem labākā vieta pasaules čempionātos kopš 2009.gada
    Urugvajas galvaspilsētā aizvadīts pasaules čempionāts jauniešiem vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, kurā startēja arī deviņi Latvijas sportisti. Labāko vietu no mūsējiem negaidīti ieņēma Arsens Bataševs (2058), kurš ar 6,5 punktiem no 11 iespējamajiem U-16 grupā ieņēma augsto 20.vietu.
  • Trīs jaunajiem šahistiem Eiropas čempionātā izdodas iekļūt labāko divdesmitniekā
    15.sep. Trīs jaunajiem šahistiem Eiropas čempionātā izdodas iekļūt labāko divdesmitniekā(1)
    Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā aizvadīts Eiropas čempionāts jauniešiem, kurā startēja 17 mūsu šahisti. Trijiem no viņiem izdevās iekļūt labāko divdesmit skaitā. Labākais no Latvijas šahistiem bija Miķelis Vingris (1282), kur U-8 vecuma grupā ar 6 punktiem ierindojās 16.vietā.
  • "Sporta viktorīnas" trešās sezonas finālā triumfē "KoBalts"
    21.aug. "Sporta viktorīnas" trešās sezonas finālā triumfē "KoBalts"(2)
    Pirms dažām dienām sporta bārā “Brooklyn Pub & Whiskey Room" tika aizvadīts “Sporta viktorīnas” fināls jeb Kausa izcīņa nu jau trešajā sezonā. Sezona sākās 20. martā un kopā tika aizvadītas 8 kārtas, kurās komandas varēja pierādīt savu erudīciju sporta pasaulē. Lai automātiski kvalificētos finālam bija nepieciešams iekļūt labāko četriniekā; tas izdevās komandām “Fireball”, “Japānas beisbola izlasei”, “KoBalts” un komandai “Zigfrīds Muktupāvels”. Par pārējām 6 vietām finālā komandas sacentās divos pusfinālos, kur no katra finālā iekļuva 3 labākās.
  • "RTU Open 2017" pēc sestās kārtas pārliecinošs līderis – ukrainis Vladimirs Oņiščuks
    11.aug. "RTU Open 2017" pēc sestās kārtas pārliecinošs līderis – ukrainis Vladimirs Oņiščuks
    Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2017", kas sākās pirmdien, tuvojas noslēgumam. Pēc sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā vadībā izvirzījies viens līderis – turnīra 7. numurs Ukrainas lielmeistars Vladimirs Oņiščuks, kurš uzvarējis visas sešas partijas.
  • Toms Kantāns kļuvis par šaha lielmeistaru
    10.aug. Toms Kantāns kļuvis par šaha lielmeistaru
    Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Prezidenta padome apstiprinājusi jaunos titulu īpašniekus. Starp tiem ir arī Toms Kantāns (2541), kurš nu kļuvis par Latvijas vienpadsmito lielmeistaru. Līdz apstiprināšanai Kantāns bija paguvis izpildīt septiņas normas, no kurām piecas šogad, kaut gan titulam pietiek ar trim.
  • Sācies Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2017"
    08.aug. Sācies Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2017"
    Pirmdien, 7. augustā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā svinīgi atklāts Ziemeļeiropā lielākais un viens no prestižākajiem starptautiskajiem šaha festivāliem nedēļas garumā – «RTU Open 2017». Panākumus dalībniekiem novēl Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents un Starptautiskās Šaha federācijas Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš. Laba vēlējumus sūta arī Latvijas finanšu ministre, šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.
    04.aug. Foto: Sākusies 24. "Liepājas rokāde"
    Ar teju 130 šahistu dalību Liepājas Latviešu biedrības namā sācies tradicionālais šaha festivāls "Liepājas rokāde 2017". Šīs sacensības uzskatāmas par vienas no lielākajām Baltijas valstīs.Balvu fonds šogad 7000 eiro.
  • Joprojām iespēja pieteikties šaha festivālam "RTU Open 2017"
    31.jūl. Joprojām iespēja pieteikties šaha festivālam "RTU Open 2017"
    No 7. līdz 13. augustam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētais septītais starptautiskais šaha festivāls «RTU Open 2017».
  • Bernotas un Reizniece-Ozola kļūst par Latvijas čempioniem šahā ātrspēlē
    03.jūl. Bernotas un Reizniece-Ozola kļūst par Latvijas čempioniem šahā ātrspēlē(1)
    Atpūtas bāzē Mežezers aizvadīts Latvijas čempionāts ātrspēlē. Vīriešiem par uzvarētāju kļuva šā gada Latvijas čempions klasiskajā šahā Arturs Bernotas, savukārt dāmām par čempioni tika kronēta lielmeistare, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
  • Pērnā gada Eiropas vicečempions Kovaļenko šoreiz finišē 42. vietā
    10.jūn. Pērnā gada Eiropas vicečempions Kovaļenko šoreiz finišē 42. vietā(1)
    Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā šodien noslēdzās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Pērnā gada vicečempions, Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko pēdējā kārtā nespēja būt rezultatīvs cīņā ar Rīgā dzimušo Vācijas šahistu Danielu Fridmanu un kopvērtējumā ierindojās vien 42. pozīcijā.
  • Šahists Kovaļenko pēc zaudējuma EČ noslīd uz 22. vietu
    08.jūn. Šahists Kovaļenko pēc zaudējuma EČ noslīd uz 22. vietu
    Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turpinās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Pērnā gada vicečempions, Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko astotajā kārtā piedzīvoja zaudējumu un no kopvērtējuma trešās vietas atkrita uz 22.
  • Šahists Kovaļenko izvirzās Eiropas čempionāta līderpozīcijā
    06.jūn. Šahists Kovaļenko izvirzās Eiropas čempionāta līderpozīcijā(5)
    Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turpinās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā. Pērnā gada vicečempions, Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko pēc sešām kārtām izvirzījies kopvērtējuma spicē.
  • Jaunajam šahistam Miķelim Vingrim bronza pasaules čempionātā
    03.jūn. Jaunajam šahistam Miķelim Vingrim bronza pasaules čempionātā(2)
    Minskā aizvadīts pirmais pasaules čempionāts ātrajā šahā (10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu) jauniešiem vecuma grupās U-8, U-10 un U-12, kurā startēja arī deviņi Latvijas spēlētāji. Jaunākajā grupā par bronzas medaļas ieguvēju kļuva Miķelis Vingris (1463), kurš 9 partijās izcīnīja 8 uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu.
  • Raimonds Vipulis - septiņkārtējais Latvijas čempions 100 lauciņu dambretē
    07.mai. Raimonds Vipulis - septiņkārtējais Latvijas čempions 100 lauciņu dambretē(2)
    Noslēdzies 2017. gada Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Finālā, kur pēc atlases sacensībām spēlēja 12 dalībnieki, par septiņkārtējo Latvijas čempionu ar 17 punktiem no 22 iespējamiem kļuva starptautiskais lielmeistars Raimonds Vipulis.
  • Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas
    07.mai. Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas(1)
    Sestdien Rīgā noslēdzies Latvijas čempionāta fināls klasiskajā šahā vīriešiem, kurā sacentās 34 dalībnieki, no kuriem deviņi bija lielmeistari (GM) un starptautiskie meistari (IM). Visa negaidīti par čempionu kļuva devītā starta reitinga īpašnieks, 21 gadu vecais FIDE meistars (FM) Arturs Bernotas (2393), kuram šis bija pirmais tituls.
  • Latvijas sieviešu izlase izcīna sudrabu pasaules čempionātā šahā senioriem
    03.mai. Latvijas sieviešu izlase izcīna sudrabu pasaules čempionātā šahā senioriem
    Latvijas sieviešu izlase izcīnīja sudraba medaļas Grieķijas kūrortpilsētā Hersonisos notikušajā pasaules komandu čempionātā senioriem klasiskajā šahā vecuma grupā virs 50. Līdz šim trīs gadus pēc kārtas mūsu dāmas ieguva bronzas medaļas.
  • Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
    23.apr. Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
    Ar svinīgo apbalvošanu sestdien Rīgā noslēdzies 2017.gada Eiropas čempionāts šahā sievietēm. Čempiones titulu izcīnīja Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze. Gruzijas šahiste tika pie 8,5 punktiem, bet par puspunktu no viņas atpalika vien 18 gadus vecā krieviete Aleksandra Gorjačkina.Trešo vietu ar 8 punktiem, taču ar sliktākiem papildrādītājiem par Gorjačkinu izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova, raksta ziņu aģentūra LETA.