• Jaunajam šahistam Miķelim Vingrim bronza pasaules čempionātā
  03.jūn. Jaunajam šahistam Miķelim Vingrim bronza pasaules čempionātā(2)
  Minskā aizvadīts pirmais pasaules čempionāts ātrajā šahā (10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu) jauniešiem vecuma grupās U-8, U-10 un U-12, kurā startēja arī deviņi Latvijas spēlētāji. Jaunākajā grupā par bronzas medaļas ieguvēju kļuva Miķelis Vingris (1463), kurš 9 partijās izcīnīja 8 uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu.
 • Raimonds Vipulis - septiņkārtējais Latvijas čempions 100 lauciņu dambretē
  07.mai. Raimonds Vipulis - septiņkārtējais Latvijas čempions 100 lauciņu dambretē(2)
  Noslēdzies 2017. gada Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Finālā, kur pēc atlases sacensībām spēlēja 12 dalībnieki, par septiņkārtējo Latvijas čempionu ar 17 punktiem no 22 iespējamiem kļuva starptautiskais lielmeistars Raimonds Vipulis.
 • Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas
  07.mai. Par Latvijas čempionu negaidīti kļūst Arturs Bernotas(1)
  Sestdien Rīgā noslēdzies Latvijas čempionāta fināls klasiskajā šahā vīriešiem, kurā sacentās 34 dalībnieki, no kuriem deviņi bija lielmeistari (GM) un starptautiskie meistari (IM). Visa negaidīti par čempionu kļuva devītā starta reitinga īpašnieks, 21 gadu vecais FIDE meistars (FM) Arturs Bernotas (2393), kuram šis bija pirmais tituls.
 • Latvijas sieviešu izlase izcīna sudrabu pasaules čempionātā šahā senioriem
  03.mai. Latvijas sieviešu izlase izcīna sudrabu pasaules čempionātā šahā senioriem
  Latvijas sieviešu izlase izcīnīja sudraba medaļas Grieķijas kūrortpilsētā Hersonisos notikušajā pasaules komandu čempionātā senioriem klasiskajā šahā vecuma grupā virs 50. Līdz šim trīs gadus pēc kārtas mūsu dāmas ieguva bronzas medaļas.
 • Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  23.apr. Rīgā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  Ar svinīgo apbalvošanu sestdien Rīgā noslēdzies 2017.gada Eiropas čempionāts šahā sievietēm. Čempiones titulu izcīnīja Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze. Gruzijas šahiste tika pie 8,5 punktiem, bet par puspunktu no viņas atpalika vien 18 gadus vecā krieviete Aleksandra Gorjačkina.Trešo vietu ar 8 punktiem, taču ar sliktākiem papildrādītājiem par Gorjačkinu izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova, raksta ziņu aģentūra LETA.
 • Šahiste Bērziņa pēc septiņām kārtām EČ Rīgā ieņem 36. vietu
  18.apr. Šahiste Bērziņa pēc septiņām kārtām EČ Rīgā ieņem 36. vietu
  Rīgā risinās Eiropas čempionāts šahā sievietēm, kur piedalās ar 17 mūsu sportistes. Pēc septītās kārtas kārtas līderpozīcijā gruzīniete Nana Dzagnidze. No mūsējām augstāko vietu ieņem Latvijas izlases nominālā līdere Ilze Bērziņa, kura šobrīd atrodas 36. pozīcijā.
 • Jau 10.aprīlī Rīgā sāksies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  31.mar. Jau 10.aprīlī Rīgā sāksies Eiropas čempionāts šahā sievietēm
  No 10. līdz 22.aprīlim Rīgā, viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču zālē "Omega" tiks aizvadīts 18. Eiropas čempionāts klasiskajā šahā sievietēm, kas ir nozīmīgākais turnīrs mūsu valstī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, vēsta Latvijas Šaha federācija.
 • Savdabīgi sašķobas FIDE prezidenta krēsls
  28.mar. Savdabīgi sašķobas FIDE prezidenta krēsls
  Aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās īpatnēji notikumi pasaules šaha vadībā. Starptautiskā šaha federācija (FIDE) uzskata, ka organizācijas vadītājs Kirsans Iļumžinovs paziņojis par atkāpšanos, turklāt, neskatoties uz prezidenta noliegumu, gatavojas šo jautājumu izskatīt ārkārtas sēdē.
 • "Ararat" uzvar Latvijas komandu čempionātā bridžā
  28.mar. "Ararat" uzvar Latvijas komandu čempionātā bridžā
  25. un 26. martā Ogrē noslēdzās Latvijas komandu čempionāts bridžā. Augstākajā līgā piedalījās sešas komandas, kas izspēlēja divu apļu divdesmit sadalījumu mačus. Uzvaru izcīnīja komanda "Ararat".
 • Toms Kantāns uzvar zonālā turnīra posmā un izpilda pēdējo lielmeistara normu
  27.mar. Toms Kantāns uzvar zonālā turnīra posmā un izpilda pēdējo lielmeistara normu
  Latvijas šahistiem veiksmīgi noslēdzies Baltijas zonālā turnīra otrais posms, kas no 21. līdz 27.martam notika Viļņā. Par uzvarētāju kļuva Toms Kantāns (reitings - 2452), kurš izpildīja noslēdzošo lielmeistara (GM) normu, savukārt pirmo starptautiskā meistara (IM) normu spēja sasniegt FM Arturs Bernotas (2332).
 • LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā
  24.mar. LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā(2)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2017.gadam, kur vairāk kā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.
 • LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  24.mar. LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā tika aktualizēts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pēkšņi plānotais projekts apvienot četras Nacionālās sporta bāzes – Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, “Daugavas stadionu”, tenisa centru “Lielupe” un sporta centru “Mežaparks”, izveidojot valsts SIA “Nacionālais sporta centrs”. Šāda IZM iecere nav apspriesta ar sadarbības partneriem un iesaistītajām pusēm, un stiprā slepenība un straujā virzība raisa bažas par projekta mērķi un lietderību.
 • Jaunups: "Valdība ar nodokļu reformu apņēmusies iznīcināt sporta nozari"
  24.mar. Jaunups: "Valdība ar nodokļu reformu apņēmusies iznīcināt sporta nozari"(61)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā (ĢA) basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups akcentēja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās nodokļu politikas reformas katastrofāli negatīvo ietekmi uz sporta nozari. Atņemot nodokļu atlaides ziedotājiem, kā to paredz FM piedāvājums, sports vairs nesaņems atbalstu ar visām no tā izrietošām negatīvajām sekām. Faktiski tas nozīmē sporta nozares likvidāciju.
 • Sportacentrs.com komanda zolītē uzvar "Dinamo", federāciju un visus citus
  21.mar. Sportacentrs.com komanda zolītē uzvar "Dinamo", federāciju un visus citus
  Svētdien Mārupes sporta centrā "Motivācija" notika tradicionālais hokeja sabiedrības zolītes turnīrs. Esam gandarīti paziņot, ka tajā uzvarēja žurnālistu komanda, kas par 50% bija pārstāvēta ar Sportacentru - Jāni Matuli un Armandu Briedi. Uzvaras laurus plūkt abiem mūsējiem palīdzēja "Latvijas Avīzes" feļetonists Egīls Līcītis, kā arī divos pasaules U-20 čempionātos spēlējušais hokeja un žurnālistikas brīvmākslinieks Haralds Matulis.
 • Fogelis ievēlēts par LSFP prezidentu uz vēl četriem gadiem
  14.mar. Fogelis ievēlēts par LSFP prezidentu uz vēl četriem gadiem(4)
  Rīgā šodien risinājās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) biedru kopsapulce, kur notika arī prezidenta un valdes vēlēšanas. "Sportacentrs TV" tiešraidē par organizācijas prezidentu uz četriem gadiem tika ievēlēts līdzšinējais vadītājs Einars Fogelis.
 • Česnokovai un Valnerim bronza un solīda naudas balva PK finālā
  13.mar. Česnokovai un Valnerim bronza un solīda naudas balva PK finālā(3)
  Baškortostānas galvaspilsētā Ufā noslēdzies Pasaules kausa fināls dambretē. Latvijas jaunā talante Jeļena Česnokova (17) zaudēja pēdējās četrās cīņās, līdz ar to nenoturēja līderpozīciju un finišēja trešā. Mūsu vadošais dambretists Guntis Valneris (49) visu turnīru atradās ārpus trijnieka, bet pēdējā mačā izrāva bronzu.
 • Sieviešu dienā Česnokova saņem visvairāk ziedu un kļūst par PK fināla līderi
  08.mar. Sieviešu dienā Česnokova saņem visvairāk ziedu un kļūst par PK fināla līderi(2)
  Baškortostānas galvaspilsētā Ufā turpinās Pasaules kausa fināls dambretē. Piektās kārtas mačā Latvijas jaunā talante Jeļena Česnokova (17) nupat izcīnīja pārliecinošu uzvaru un izvirzījās kopvērtējuma līderpozīcijā.
 • Dambretiste Česnokova apspēlē savu titulēto audzinātāju Golubevu
  06.mar. Dambretiste Česnokova apspēlē savu titulēto audzinātāju Golubevu(4)
  Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas dambretes talante Jeļena Česnokova (17) uzvarēja savu treneri - piecpadsmitkārtējo pasaules čempioni Zoju Golubevu (49). Tas notika Pasaules kausa finālsacensībās, kas risinās Baškortostānas galvaspilsētā Ufā. Sieviešu turnīrā jaunā censone pēc četrām kārtām ieņem otro vietu.
 • Rīgā noslēdzies starptautisks dambretes turnīrs "Rīga Open"
  13.feb. Rīgā noslēdzies starptautisks dambretes turnīrs "Rīga Open"
  Ar fenomenāli lielu dalībnieku skaitu Rīgā noslēdzies starptautiskais turnīrs 100 lauciņu dambretē Rīga Open 2017, kurā piedalījās 107 dalībnieki no 11 valstīm. Turnīrs norisinājās 3 dienas no 2017. gada 10. februāra līdz 12. februārim viesmīlīgajā Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā.
 • Konflikta dēļ šahists Širovs vairs nevēlas pārstāvēt Latviju
  18.jan. Konflikta dēļ šahists Širovs vairs nevēlas pārstāvēt Latviju(17)
  Latviju pārstāvošais šahists, mūsu valsts iedzīvotājs un Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs sarunā ar krievu reportieri atklāj, ka plāno atkal spēlēt par Spāniju, jo ir konflikts ar Latvijas Šaha federācijas viceprezidentu Andri Ozolu.
 • lasīt vairāk