Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0
Viens no pasaules čempiones Francijas līderiem Pols Pogbā. Foto: EMPICS Sport/Scanpix
34

Pētījums: populārākā sporta veida statusu Latvijā atguvis futbols

Kā liecina mediju aģentūras "Mindshare" veiktā pētījuma rezultāti, kā populārāko no sporta veidiem Latvijas iedzīvotāji 2018. gadā ierindojuši futbolu. Apjomīgais “Latvijas sporta veidu tops” šoruden izveidots jau septīto reizi, un tajā apkopoti dati par sporta nozares aktualitātēm un attīstības tendencēm kopš 2009. gada. Šogad pētījuma ietvaros analizēti 55 sporta veidi, kuru popularitātes indekss noteikts, balstoties uz sabiedrības aktīvo un pasīvo līdzdalību, sporta veidu statistiskajiem rādītājiem, kā arī kopējo sporta notikumu auditoriju TV un interneta vidē.
Latvijas florbola izlases līderis Atis Blinds. Foto: Ritvars Raits, Floorball.lv
3

Piecnieks kērlingam un florbolam, futbolam un volejbolam – fui...

Ar divām piektajām vietam Latvijai finišējis 2018. gads mūsu sporta spēļu komandām. Kā pēdējie to paveica florbolisti, pasaules čempionātā Prāgā piekto reizi izcīnot 5. vietu. Pirms kāda laiciņa 5. vieta Eiropas čempionātā pa spēkam bija arī Latvijas sieviešu kērlinga komandai. Ja vēl atceramies Latvijas hokeja izlases 8. vietu pasaules čempionātā, tad tie ir trīs sporta spēļu lielākie panākumi šogad. Ja nebūtu šo divu piekto vietu, tad mūsu sporta spēles gada griezumā izskatītos diezgan šķidri. Jo pārējā frontes līnijā esam atkāpušies. Kaut kur pa solīti, kaut kur ievērojami. Kā tas sportā mēdz gadīties.
Verners Putka. Foto: Latvijas Šaha federācija

Putka vienīgais no Latvijas iekļūst simtniekā EČ ātrajā šahā

Verners Putka nedēļas nogalē Skopjē kā vienīgais no mūsu valsts pārstāvjiem iekļuva simtniekā Eiropas čempionātā ātrajā šahā jeb rapidā, tomēr Latvijas Šaha federācija sacensības sauc par veiksmīgām, jo deviņiem no 11 valsts pārstāvjiem izdevās palielināt savu reitingu.
Verners Putka. Foto: Latvijas Šaha federācija

Šahistam Putkam 37. vieta Eiropas čempionātā ātrspēlē

Latvijas šahists Verners Putka ceturtdien un piektdien izcīnīja 37. vietu Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē notikušajā Eiropas čempionātā ātrspēlē jeb blicā.
Valdis Ķuzis 1992. gada olimpiskās spēles Albērvila. Foto: Armands Puče, f64
5

Balvu par mūža ieguldījumu saņems Valdis Ķuzis

Otrdien tika paziņoti "Latvijas Gada balvas sportā 2018" nominanti, bet balvu par mūža ieguldījumu saņems kamaniņu sportists un mehāniķis Valdis Ķuzis.
Latvijas jaunatnes šaha izlase. Foto: Latvijas Šaha federācija

Latvijas šahistiem 33. vieta U16 Olimpiādē

Latvijas U16 izlase ar 33. vietu 46 valstu vidū Turcijā noslēgusi dalību pasaules jauniešu Olimpiādē.
Natālija Sadovska. Organizatoru foto
2

Poliete Sadovska Rīgā kļūst par pasaules čempioni dambretē

Polijas sportiste Natālija Sadovska piektdien Rīgā noturēja neizšķirtu pret titulēto mājinieci Zoju Golubevu, kļūstot par pasaules čempioni sievietēm simtlauciņu dambretē. Par panākumu sportiste saņēma 10 000 eiro prēmiju.
Foto: Dambrete.lv

Golubeva uzvar rapidā un pirms pēdējās kārtas saglabā izredzes uz titulu

Titulcīņā par pasaules čempiones titulu 100 lauciņu dambretē, kas norisinās Rīgā, aizvadīta astotā, priekšpēdējā, kārta, un tajā Latvijas dambretiste Zoja Golubeva pārspēja polieti Natāliju Sadovsku rapidā. Kopvērtējumā Golubeva samazināja deficītu līdz 44:52.
Oļegs Batakovs. Foto: Latvijas Šaha federācija

Šahistam Batakovam 69. vieta pasaules senioru čempionātā

Latvijas šahists Andrejs Batakovs ceturtdien ierindojās 69. vietā pasaules senioru čempionāta, kas risinājās Slovēnijas pilsētā Bledā.
Magnuss Kārlsens un Fanianu Karuana. Foto: AP/Scanpix
1

Pēc 12 neizšķirtiem Kārlsens taibreikā aizstāv pasaules čempiona titulu šahā

Norvēģijas šahists Magnuss Kārlsens sekmīgi aizstāvējis pasaules čempiona titulu šahā, kas viņam pieder kopš 2013. gada. Šodien taibreikā Londonā viņš bija pārāks ar 3:0, pieveicot savu izaicinātāju, amerikāni Fabiano Karuanu.
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska septītās kārtas duelī. Organizatoru foto

Poliete Sadovska pēc brīvdienas uzvar Golubevu un sper platu soli pretim čempiones titulam

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva trešdien Rīgā piekāpās savai poļu oponentei Natālijai Sadovskai pasaules čempiones titulcīņas dāmām septītajā kārtā, līdz ar to pēdējās divās dienās mājiniecei būs jācenšas izglābties.
Natālija Sadovska un Zoja Golubeva sestās kārtas cīņā. Organizatoru foto

Dambretistes Rīgā iet šahistu pēdās un atkal vienojas par neizšķirtu

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva pirmdien Rīgā cīnījās neizšķirti arī sestajā kārtā pasaules čempiones titulcīņā dāmām, līdz ar to sērijā pret viņas daudz jaunāko poļu oponenti Natāliju Sadovsku rezultāts saglabājas līdzsvarā.
Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuana. Foto: AP / Scanpix
1

Kārlsena un Karuanas kaujā atkal neizšķirts, uzvarētāju lūkos noskaidrot taibreikā

LETA. Norvēģis Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuana no ASV arī pirmdien Londonā noslēdzošo - 12.partiju - par pasaules šaha čempiona troni aizvadīja neizšķirti, tiekot līdz taibreikam. Abi šahisti visas 12 partijas spēlējuši neizšķirti, tāpēc šobrīd rezultāts ir 6-6.
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska piektās kārtas cīņā. Organizatoru foto

Golubeva un Sadovska Rīgā noslēdz neizšķirti piekto cīņu par pasaules čempiones titulu

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva sestdien Rīgā cīnījās neizšķirti piektajā cīņā par pasaules čempiones titulu dāmām, līdz ar to sērijā pret viņas daudz jaunāko poļu oponenti Natāliju Sadovsku rezultāts saglabājas neizšķirts.
Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuans 11. kārtas cīņā. Foto: EPA/Scanpix

Arī 11. partijā Kārlsens un Karuans spēlē neizšķirti

Neizšķirti sestdien Londonā noslēdzās arī 11. cīņa par pasaules šaha čempiona troni, kurā amerikānis Fabiano Karuans no troņa cenšas gāzt norvēģi Magnusu Kārlsenu. Līdz ar to rezultāts kļuvis neizšķirts 5,5-5,5, bet pamatsacensībās atlicis aizvadīt vairs tikai vienu dueli.
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska pirms trešās kārtas cīņas. Organizatoru foto

Poliete uzvar Golubevu un izlīdzina rezultātu cīņā par pasaules čempiones titulu

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva sestdien Rīgā piekāpās ceturtajā cīņā par pasaules čempiones titulu dāmām, līdz ar to sērijā ar viņas daudz jaunāko poļu oponenti Natāliju Sadovsku rezultāts kļuvis neizšķirts.
Magnuss Kārlsens (no labās) un Fabiano Karuans. Foto: EPA/Scanpix
3

Jau desmito reizi - cīņā par pasaules čempiona titulu šahā joprojām neizšķirts

Neizšķirti ceturtdien Londonā noslēdzās arī desmitā cīņa par pasaules šaha čempiona troni, kurā amerikānis Fabiano Karuans no troņa cenšas gāzt norvēģi Magnusu Kārlsenu. Līdz ar to rezultāts kļuvis neizšķirts 5-5 un sabiedrība joprojām gaida, kad kādam izdosies lauzt šo ilgo neizšķirtu sēriju.
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska trešās kārtas duelī. Organizatoru foto
3

Golubeva un Sadovska pēc piecu stundu dueļa vienojas par neizšķirtu

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva un viņas daudz jaunākā poļu oponente Natālija Sadovska ceturtdien Rīgā aizvadīja piecas stundas ilgu trešo cīņu par pasaules čempiones titulu dāmām, noslēgumā vienojoties par neizšķirtu. Pēc tam neizšķirts tika fiksēts arī papildus partijās.
Foto: EPA/Scanpix

Cīņā par pasaules čempiona titulu šahā neizšķirts rezultāts saglabājas arī pēc 9. partijas

LETA. Norvēģis Magnuss Kārlsens un Fabiano Karuana no ASV arī trešdien Londonā devīto partiju par pasaules šaha čempiona troni aizvadīja neizšķirti.
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska otrās kārtas cīņā. Organizatoru foto
2

Golubeva un Sadovska Rīgā vienojas par neizšķirtu otrajā titulcīņas spēlē

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva un viņas daudz jaunākā poļu oponente Natālija Sadovska trešdien Rīgā vienojās par neizšķirtu otrajā cīņā par pasaules čempiones titulu dāmām.