• Ar "Kurzemes pavasari" sāksies 2017. gada Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā
  04.apr. Ar "Kurzemes pavasari" sāksies 2017. gada Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā
  Jau šīs nedēļas nogalē, 8. un 9. aprīlī, Talsu novada Mācītājmuižā ar sacensībām “Kurzemes pavasaris” tiks atklāta 2017. gada Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā. Tās būs pirmās sezonas pasaules ranga (WRE) sacensības Baltijā, kurās savu meistarību pierādīs kopumā teju 800 orientieristi gan no Latvijas, gan tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm.
 • SVĢ uzvar pirmajā Skolu orientēšanās kausa posmā
  29.mar. SVĢ uzvar pirmajā Skolu orientēšanās kausa posmā(5)
  Trešdien, 29. martā, ar teju trīssimt skolēnu dalību noslēdzies Latvijas Skolu orientēšanās kausa pirmais posms, kas notika Rīgā, Lucavsalā, un pulcēja kopumā 37 Rīgas apkārtnes skolas. Visātrākie un precīzākie, skolai izcīnot pirmo vietu, bija Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni.
 • Aicina piedalīties "Liepājas orientēšanās nedēļas" pasākumos
  28.mar. Aicina piedalīties "Liepājas orientēšanās nedēļas" pasākumos
  Ar vairākām orientēšanās sacensībām laikā no 2. līdz 7. maijam Liepājā un tās apkārtnē tiks aizvadīta “Liepājas orientēšanās nedēļa”. Šo orientēšanās svētku ietvaros būs iespējams piedalīties Liepājā vēl nebijušā piedzīvojumā – telpu orientēšanās sacensībās koncertzālē “Lielais dzintars”.
 • Rīgas pavasara rogainings noslēdzies, Bībers un Ronimoiss uzvar ceturto reizi
  28.mar. Rīgas pavasara rogainings noslēdzies, Bībers un Ronimoiss uzvar ceturto reizi
  Svētdien, 26.martā, Mežaparkā norisinājies sestais Rīgas rogainings. Ar pārliecinošu uzvaru garākajā 6 stundu distancē uzvarēja nu jau četrkārtējie Rīgas rogaininga čempioni – Zigmunds Bībers un Andris Ronimoiss, komanda “Laid mums tur laimē diet”, distancē pavadot 5 stundas un 52 minūtes, kuru laikā savākti 189 punkti no iespējamiem 200 punktiem. Uzvarētāji nepilnās sešās stundās veica 70 kilometrus.
 • LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā
  24.mar. LOK apstiprina 2017.gada budžetu 6,4 miljonu eiro apmērā(2)
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2017.gadam, kur vairāk kā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.
 • LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  24.mar. LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteikta kritika iecerei apvienot Nacionālās sporta bāzes
  Piektdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā tika aktualizēts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pēkšņi plānotais projekts apvienot četras Nacionālās sporta bāzes – Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, “Daugavas stadionu”, tenisa centru “Lielupe” un sporta centru “Mežaparks”, izveidojot valsts SIA “Nacionālais sporta centrs”. Šāda IZM iecere nav apspriesta ar sadarbības partneriem un iesaistītajām pusēm, un stiprā slepenība un straujā virzība raisa bažas par projekta mērķi un lietderību.
 • Eksperimentā noskaidrots - skolēni, skolotāji un vecāki ikdienā kustas par maz
  22.mar. Eksperimentā noskaidrots - skolēni, skolotāji un vecāki ikdienā kustas par maz(3)
  Vairums Latvijas skolēnu, viņu vecāku un skolotāju ikdienā kustas par maz un lielākoties neizpilda Pasaules Veselības organizācijas (PVO) noteikto dienas fizisko aktivitāšu minimumu – secināts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase veiktajā fizisko aktivitāšu eksperimentā, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu (LMT). Tomēr eksperimenta laikā noskaidrots, ka modernās tehnoloģijas jauno paaudzi var pamudināt pievērsties kustīgākam dzīvesveidam un ikdienas rādītājus krietni uzlabot.
 • Skolēni aicināti piedalīties skolu orientēšanās sacensībās
  22.mar. Skolēni aicināti piedalīties skolu orientēšanās sacensībās
  Latvijas Orientēšanās federācija aicina Latvijas skolas piedalīties skolēnu orientēšanās sacensībās – “Latvijas Skolu orientēšanās kauss 2017”. Sacensību pirmais posms norisināsies trešdien, 29. martā, Rīgā, Lucavsalā.
 • Kivlenieks izcīna Latvijas sportistu augstāko vietu pasaules ziemas čempionātos
  11.mar. Kivlenieks izcīna Latvijas sportistu augstāko vietu pasaules ziemas čempionātos
  Latvijas izlases ziemas orientierists Raivo Kivlenieks dalību Pasaules čempionāta ziemas orientēšanās sportā garajā distancē šodien noslēdzis 12. vietā, kas ir augstākais Latvijas ziemas izlases sportistu sniegums starptautiskajos čempionātos.
 • Raize izcīna 16. vietu pasaules čempionāta vidējā distancē
  10.mar. Raize izcīna 16. vietu pasaules čempionāta vidējā distancē
  Latvijas ziemas orientierists Nauris Raize šodien ieguva augsto 16. vietu Krievijā notiekošā pasaules čempionāta ziemas orientēšanās sportā vidējā distancē.
 • Latvijas komandai 5. vieta Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta stafetē
  13.feb. Latvijas komandai 5. vieta Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta stafetē
  Somijā notiekošo Eiropas čempionātu ziemas orientēšanās sportā ar piekto vietu stafetē pabeigusi Latvijas ziemas orientieristu komanda Andris Kivlenieks, Raivo Kivlenieks un Nauris Raize.
 • Kivleniekam 16. vieta Eiropas čempionāta vidējā distancē
  11.feb. Kivleniekam 16. vieta Eiropas čempionāta vidējā distancē(1)
  Šodien Somijā noslēgušās Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta sacensības vidējā distancē. 16. vietā ierindojies Latvijas ziemas orientierists Andris Kivlenieks.
 • Latvijas komandai astotā vieta Eiropas čempionāta jauktajā stafetē
  08.feb. Latvijas komandai astotā vieta Eiropas čempionāta jauktajā stafetē
  Ar labiem rezultātiem Latvijas izlases pārstāvji turpina dalību Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās sportā, Andrim Kivleniekam un Līgai Valdmanei izcīnot 8. vietu jauktajā stafetē, informē Latvijas Orientēšanās federācija
 • Kivlenieks Eiropas čempionātu sāk ar 14. vietu sprintā
  07.feb. Kivlenieks Eiropas čempionātu sāk ar 14. vietu sprintā
  Somijā, Imatrā, ar sacensībām sprinta distancē sācies Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās sportā, kur Latvijas sportistu vidū labākais sniegums Raivo Kivleniekam – izcīnīta 14. vieta, kas ir viens no visu laiku labākajiem Latvijas sportistu rezultātiem kādā no Eiropas čempionāta individuālajām distancēm.
 • Eiropas čempionātā startēs 17 Latvijas ziemas orientēšanās izlases pārstāvji
  06.feb. Eiropas čempionātā startēs 17 Latvijas ziemas orientēšanās izlases pārstāvji
  7. februārī, Somijā, Imatrā, sāksies Latvijas ziemas orientēšanās izlases ceļš uz godalgām Eiropas ziemas orientēšanās čempionātā pieaugušajiem un jauniešiem un arī pasaules junioru čempionātā ziemas orientēšanās sportā. Latviju kopumā pārstāvēs 17 sportisti.
 • Aizvadītas Baltijas nozīmes ziemas orientēšanās sacensības
  29.jan. Aizvadītas Baltijas nozīmes ziemas orientēšanās sacensības
  Nedēļas nogalē Madonas novada Lubejā aizvadītas sezonas līdz šim nozīmīgākās ziemas orientēšanās sacensības Baltijas ietvaros – "Madonas Kauss 2017". Vīriešu elites grupā abās dienās nepārspēts bija Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC), savukārt sieviešu elitē no Latvijas pārstāvēm visaugstāk kopvērtējumā ierindojās Līga Valdmane (ZVOC), izcīnot 2. vietu.
 • Helmuts Rodke: No sliedēm
  19.jan. Helmuts Rodke: No sliedēm(10)
  Seksīgais čalis X savos 20 gados patiesībā jau bija sporta invalīds. Daudzi hroniski iekaisumi, līdz galam neizārstēti savainojumi, forsēti treniņi un haoss slodzēs viņu noņēma no trases ātri vien. Bet pirmajā klasē sporta gaitas taču sākās tik rožaini! Jauno sportistu vecāki, atcerieties, ka ir iespējams jebkurš scenārijs. Gan panākumi sportā, gan pāragri noskriet no sliedēm.
 • Video: 2016. gada jautrie kāzusi: kautiņi, klupieni, kļūdas un kļūdiņas...
  08.jan. Video: 2016. gada jautrie kāzusi: kautiņi, klupieni, kļūdas un kļūdiņas...(15)
  Vēl viens ļoti sportisks gads aiz muguras. Jautrs tas bijis arī mūsu nodrošinātajās tiešraidēs, veidotajos video sižetos, kā arī video intervijās. Ja parasti īsi pēc gadu mijas piedāvājam atskatu uz to, kas paliek aizkadrā, tad šoreiz ieskatīsimies 2016. gada neveiklākajos momentos.
 • "RH3 Fonds" izsaka pateicību un aicina arī turpmāk iesaistīties fonda aktivitātēs
  23.dec. "RH3 Fonds" izsaka pateicību un aicina arī turpmāk iesaistīties fonda aktivitātēs
  Ir pagājuši trīs gadi kopš futbolists Raivis Hščanovičs izveidoja labdarības organizāciju "RH3 Fonds" un aicināja iesaistīties tā kustībā ikvienu sporta sabiedrības locekli, lai palīdzētu bērniem – vēža slimniekiem. Šogad "RH3 Fonda" dibinātājs Hščanovičs saka paldies sportistiem, sporta organizācijām, sabiedrībai par atbalstu līdzšinējā fonda darbības laikā, kā arī aicina turpināt iesaistīties "RH3 Fonda" aktivitātēs.
 • Video: Valters Āboliņš par sporta zinātni, nesertificētiem treneriem, dopinga sērgu
  08.dec. Video: Valters Āboliņš par sporta zinātni, nesertificētiem treneriem, dopinga sērgu(15)
  Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantūras students Valters Āboliņš sevi sauc par topošo sporta zinātnieku. Kopā ar kolēģi Edgaru Bernānu viņi ir apņēmušies pēc iespējas vairāk informēt par sporta zinātnes lomu sportā un sabiedrībā. Aicinājām Valteru uz sarunu, lai saprastu, kas šobrīd ir Latvijas sporta zinātne, un uzklausītu viņa viedokli par dažādām aktuālām tēmām sporta jomā.

  00:00:25 - 00:07:15 Par sporta zinātnes lomu sportā un sabiedrībā, tās pirmsākumiem
  00:07:16 - 00:09:35 Par sporta zinātniekam nepieciešamajām zināšanām un savu doktora darbu
  00:09:36 - 00:14:33 Par baskāju skriešanu, tās plusiem un mīnusiem
  00:14:34 - 00:17:12 Par cilvēku tieksmi pārspīlēt ar slodzēm un augstu mērķu izvirzīšanu
  00:17:13 - 00:23:09 Par Latvijas sportistu sniegumu olimpiādē un sistēmas trūkumu
  00:23:10 - 00:32:08 Par nesertificēto treneru problēmu Latvijā un tā sekām
  00:32:09 - 00:43:00 Par dopinga lietošanu profesionāļu un amatieru vidū

  Sarunas ilgums 43 minūtes
 • lasīt vairāk