• "RH3 Fonds" izsaka pateicību un aicina arī turpmāk iesaistīties fonda aktivitātēs
  23.dec. "RH3 Fonds" izsaka pateicību un aicina arī turpmāk iesaistīties fonda aktivitātēs
  Ir pagājuši trīs gadi kopš futbolists Raivis Hščanovičs izveidoja labdarības organizāciju "RH3 Fonds" un aicināja iesaistīties tā kustībā ikvienu sporta sabiedrības locekli, lai palīdzētu bērniem – vēža slimniekiem. Šogad "RH3 Fonda" dibinātājs Hščanovičs saka paldies sportistiem, sporta organizācijām, sabiedrībai par atbalstu līdzšinējā fonda darbības laikā, kā arī aicina turpināt iesaistīties "RH3 Fonda" aktivitātēs.
 • LSFP stipendiju saņēmējus uz pludmales volejbola spēli izaicina Samoilovs un Pļaviņš
  25.nov. LSFP stipendiju saņēmējus uz pludmales volejbola spēli izaicina Samoilovs un Pļaviņš
  Ceturtdien norisinājās ikgadējā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju pasniegšanas ceremonija, kurā sveica 48 sportistus, kas uzrādījuši augstus rezultātus gan sportā, gan studijās kādā no Latvjas augstskolām. Stipendijas saņēmēju vidū bija vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, smaiļotājs Roberts Akmens, BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers, kā arī volejbolisti – Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs.
 • LSFP lielākā stipendija tiek Caucei, Rašmanei un Zvejniekam
  08.nov. LSFP lielākā stipendija tiek Caucei, Rašmanei un Zvejniekam(3)
  7. novembrī Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes sēdē apstiprināti LSFP Sporta stipendijas saņēmēji jaunajam studiju gadam. Kopumā stipendijas tiks piešķirtas 48 sportistiem, tostarp vieglatlētei Guntai Latiševai-Čudarei un pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam, Mihailam un Aleksandram Samoiloviem.
 • Helmuts Rodke: Spēka treniņš vai sevis iznīcināšana?
  20.okt. Helmuts Rodke: Spēka treniņš vai sevis iznīcināšana?(17)
  Svaru cilāšana, atsitieni, forsēšana, pārslodzes, tehniskā izpildījuma brāķis, racionāla plāna trūkums un dažādas “lamatas”, kurās sportists iekrīt, ir biežāk novērotās spēka treniņu kļūdas. Tiešām ir daudz veidu, kā iznīcināt veselu sezonu vai aizslaucīt mēslainē visu sportisko karjeru, bet individuālais slodžu algoritms un treniņu māksla, kas finālā ļauj atkorķēt šampanieti, uz ceļa nemētājas.
 • Kuldīgā sestdien noslēgsies velo sezona ar "xVelo" velorogainingu
  14.okt. Kuldīgā sestdien noslēgsies velo sezona ar "xVelo" velorogainingu
  Sestdien, 15.oktobrī, Kuldīgas pilsētā un novadā notiks ikgadējās velo orientēšanās sacensības “xVelo”, kur individuāli vai komandās startēs ģimenes, draugi un velo entuziasti no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī viesi no Lietuvas. Sacensības norisinās dažādās gleznainās Latvijas vietās kopš 2011.gada.
 • Video: Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  14.okt. Video: Znatnajs par stukačiem un čeku, smiltīm Kalgari trasē un sportu sirdī
  Bijušajam Sporta pārvaldes vadītājam (1980. - 1990.) Daumantam Znatnajam drīz būs jubileja - 60 gadi sportā... Pats skrējis 800 metrus un 400 metrus ar barjerām 1. sporta klases līmenī, lielāko atzinību iegūstot kā sporta organizators. Pašā spicē - Siguldas kamaniņu un bobsleja trases celtniecība. Bez kuras nebūtu arī jaunlaiku Latvijas medaļu. Septembra beigās "Stūra mājā" uzstājies ar lekciju "Čeka un sports", kas nezin kāpēc lielu rezonansi nav radījusi. Par daudzu nīstajiem padomju laikiem Znatnajam ir savs viedoklis: "Nevar teikt, ka blakus man bijuši lieli idioti..." Daumants slavē latviešus par uzņēmību, bet peļ, ka esam bijuši arī ļoti čakli ziņotāji. Man sarunāties ar viņu bija interesanti. Ceru, ka jums arī patiks.

  Sarunas garums: 61 minūte
 • Noslēgušās jau 44. "Siguldas Rudens" orientēšanās sacensības
  10.okt. Noslēgušās jau 44. "Siguldas Rudens" orientēšanās sacensības
  Svētdien aizvadītas vienas no senākajām orientēšanās sacensībām Latvijā – “Siguldas Rudens". Sacensības notika Inčukalna pagasta Egļupē un tajās piedalījās aptuveni 300 orientieristi. Vīriešu elites grupā uzvaru izcīnīja Kristaps Bērziņš (Taka TOK), bet sieviešu elitē – Ieva Brice (Saldus OK).
 • Kūms un Krūmiņa - čempioni orientēšanās maratonā
  08.okt. Kūms un Krūmiņa - čempioni orientēšanās maratonā
  Sestdien, 8. oktobrī, Baldones novadā pie Kausezera noslēdzās pēdējais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā šosezon – čempionāts maratonā jeb pagarinātajā distancē. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad uzvaru vīriešu elites grupā izcīnīja Jānis Kūms (Alūksne-Ape OK), bet sieviešu elitē līdere – Linda Krūmiņa (Briksnis SK).
 • Izturīgākie orientieristi tiksies Latvijas čempionāta maratona distancē
  04.okt. Izturīgākie orientieristi tiksies Latvijas čempionāta maratona distancē
  Tuvojas Latvijas orientēšanās sporta sezonas noslēguma nopietnākais pārbaudījums -Latvijas čempionāts maratonā, kas sestdien, 8. oktobrī, notiks Baldones novadā pie Kausezera. Tas būs arī pēdējais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā šosezon, kas arīdzan tiks vērtēts Latvijas kausa ieskaitē.
 • Noslēgusies ''Cēsu rudens'' un Euromeeting garā distance
  24.sep. Noslēgusies ''Cēsu rudens'' un Euromeeting garā distance
  24. septembris Zvārtes ieža apkārtnē aizvadīts, izcīnot medaļas garajā distancē. Paralēli notika divi orientieristu saimei svarīgi pasākumi – nacionālo orientēšanās izlašu sacensību Euromeeting 2016 otrā diena un šī gada 13. Latvijas kausa posms – “Cēsu rudens”. Pie Zvārtes ieža kopumā pulcējās aptuveni 750 orientieristi. Par garās distances uzvarētāju sieviešu elitē kļuva Marika Teini (Marika Teini) no Somijas, bet vīriešu elitē – Frederiks Tranšands (Frederic Tranchand) no Francijas, kuri abi uzvaras laurus plūca arī piektdien vidējā distancē.
 • Helmuts Rodke: Rio evolūcijas faktors
  21.sep. Helmuts Rodke: Rio evolūcijas faktors(14)
  Taisnīgais Betmens tūlīt sāks niekoties ar vaska figūriņām un adatām. Tāda šķita atsevišķu cilvēku reakcija uz notikumiem pagājušās olimpiādes arēnās vai ārpus tām. Jo dažubrīd taču prasījās atrast kādu vainīgo. Prognozēti vai iepriecinoši, kaitinoši vai pārsteidzoši, notikumi bija kādi bija. Priecāsimies par vieniem, izdarīsim secinājumus un rīkosimies racionāli attiecībā uz otriem. Mans uzskats – sportā ir tikai panākumi vai mācība. Nekādu neveiksmju nav. Tikai uzvara vai evolūcijas faktors, tikai likumsakarības.
 • Orientieristiem rudens sāksies nedēļas nogalē Cēsīs
  20.sep. Orientieristiem rudens sāksies nedēļas nogalē Cēsīs
  Šajā nedēļas nogalē Cēsu apkārtnē notiks vienas no populārākajām ikgadējām orientēšanās sacensībām rudens sezonā – “Cēsu rudens” un Cēsu sprints”. Orientēšanās klubs (OK) “Meridiāns”, kā ierasts, dalībniekiem gatavo sarežģītas, taču ļoti interesantas sacensības. Garajā distancē neizpaliks orientieristu iecienītais Cēsu apkārtnei raksturīgais apvidus, bet sprintā, kas notiks pilsētā, var gaidīt jaunas, līdz šim sacensībās neizmantotas pilsētas vietas.
 • Augsta ranga orientieristi pulcēsies Cēsu apkārtnē
  15.sep. Augsta ranga orientieristi pulcēsies Cēsu apkārtnē
  No 22. līdz 25. septembrim Cēsu apkārtnē vienkopus pulcēsies pasaules elites līmeņa orientieristi, lai piedalītos ikgadējās nacionālo orientēšanās izlašu sacensībās Euromeeting. Trīs dienas dalībnieki no vairāk nekā 10 pasaules valstīm sacentīsies dažādās distancēs. Īpaši svarīgi viņiem ir iepazīt Latvijas apvidu, lai jau nākamgad atgrieztos uz Pasaules kausa izcīņu, bet 2018. gadā – uz Pasaules orientēšanās čempionātu.
 • Daugmalē noskaidroti labākie piedzīvojumu orientēšanās sportisti
  14.sep. Daugmalē noskaidroti labākie piedzīvojumu orientēšanās sportisti
  Ar Daugmales piedzīvojumu noslēgusies Latvijā vienīgā piedzīvojumu orientēšanās seriāla sezona, kur piecu posmu summā Garmin Sporta distancē uzvaru pēc gada pārtraukuma svinēja ISOSTAR komanda, kurā startēja titulētais orientierists Jānis Krūmiņš, Kristaps Epners un Raivo Kivlenieks. Komandai uzvara arī Daugmales posmā, bet Veloatlaides.lv Tautas distancē Daugmales posmā triumfēja “Gotham” komanda, savukārt sezonas kopvērtējuma uzvaru jau iepriekš bija nodrošinājuši “TERRA TOPO”, kur šosezon startēja Ivars Žagars, Raitis Beitāns un Kristaps Cepurītis.
 • Sesto reizi notiks "Rīgas Sporta nakts"
  08.sep. Sesto reizi notiks "Rīgas Sporta nakts"
  17. septembrī no divpadsmitiem dienā līdz pat pusnaktij galvaspilsētas centrā un Brīvības ielā risināsies jau par tradīciju kļuvušais aktīvās atpūtas, veselīga dzīvesveida un sporta festivāls "Rīgas Sporta nakts". Ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim "Rīgas Sporta naktī" būs iespēja iepazīties ar jaunumiem, aktualitātēm veselīga dzīvesveida jomā, kā arī iesaistīties dažādos sportiskos izaicinājumos un piedalīties aizraujošās sacensībās, kas garantēs atpūtu, jautras aktivitātes visām gaumēm, interesēm un jebkurai vecuma grupai.
 • H.Rodke: "Miljons dolāru zirgs"
  06.sep. H.Rodke: "Miljons dolāru zirgs"(28)
  Serēna Viljamsa saindējās. Pavisam nesen. Pasaules vadošā miljonus vērtā un nopelnījusī tenisiste bija nolēmusi pagaršot sava mīluļa suņu barību. Lasi ar rīsiem 15 eiro vērtībā. Bums un gatavs! Rezultāts? Tā kuņģa ceļi viņai bija neizdibināmi (labi vēl, ka tā). Morāle – neēdiet to, kas nav paredzēts jums.
 • Latvijas čempionātā triumfē Dišlers, Puķīte, "Ozons" un "Meridiāns"
  05.sep. Latvijas čempionātā triumfē Dišlers, Puķīte, "Ozons" un "Meridiāns"
  Latvijas čempionāta saldākās distances – vidējā un stafete – aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils pusē pulcēja 650 orientieristu no visas Latvijas, padarot šo par dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklēto čempionātu pēdējo trīs gadu laikā. Pie elites grupu čempionu tituliem vidējā distancē pirmo reizi karjerā tika Dāvis Dišlers un Irita Puķīte, savukārt stafetē pārliecinošas uzvaras izcīnīja abas favorītkomandas – OK “Ozons” ar Jāni Tamužu, Anatoliju Tarasovu, Dāvi Dišleru un OK “Meridiāns” ar Viedu Lūsu, Zandu Abzaloni un Sandru Grosbergu sastāvā.
 • Latvijas orientēšanās čempionātam pieteikušies vairāk nekā 600 dalībnieki
  30.aug. Latvijas orientēšanās čempionātam pieteikušies vairāk nekā 600 dalībnieki
  Jau šīs nedēļas nogalē (3. un 4. septembrī) Ventspils apkārtnē notiks orientieristu rudens sezonas centrālais notikums – Latvijas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetē. Ventspils piejūras kāpas ir viens no Latvijas sarežģītākajiem orientēšanās apvidiem, tāpēc gaidāmas īpaši interesantas sacensības. Jau šobrīd sacensībām pieteikušies vairāk nekā 600 dalībnieki un 171 komanda, bet to skaits vēl augs.
 • Latvijai bronza pasaules taku orientēšanās čempionātā
  27.aug. Latvijai bronza pasaules taku orientēšanās čempionātā(3)
  Pasaules taku orientēšanās čempionātā, kas šonedēļ norisinās Zviedrijā, Latvijas sportists Jānis Rukšāns (OK-Kāpa) izcīnījis bronzas medaļu Pre-O distances atklātajā grupā. "Protams, priecīgs esmu, bija grūti, konkurenti spēcīgi," tā savas izjūtas pēc iegūtās medaļas komentēja Rukšāns.
 • Dambe - 19., Bertuks - 24.vietā Pasaules čempionātā orientēšanās sportā
  26.aug. Dambe - 19., Bertuks - 24.vietā Pasaules čempionātā orientēšanās sportā
  Pasaules čempionātā orientēšanās sportā, kas šonedēļ norisinās Zviedrijā, pie Stromstadas, aizvadītas visas individuālās distances, kurās labākie Latvijas izlases rezultāti bijuši Ingas Dambes 19.vieta vidējā distancē un Edgara Bertuka 24.rezultāts garajā distancē. Čempionāts noslēgsies rīt ar stafetes sacensībām.
 • lasīt vairāk