Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Latviešu talantu medīšana: "Facebook" un "Instagram" futbola "aģenti" nav nopietni

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Latviešu talantu medīšana: "Facebook" un "Instagram" futbola "aģenti" nav nopietni
Andris Riherts. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Svētdien un pirmdien tika aizvadītas "Optibet" futbola Virslīgas 24. kārtas trīs spēles, kamēr "Riga" un "Ventspils" duelis tika pārcelts. Sportacentrs.com piedāvā izlasīt komandu treneru sacīto pēcspēles preses konferencēs.

"Metta" - "Spartaks" 1:1

Nuncio Dzavetjēri, "Spartaka" galvenais treneris: "Ir nožēla par noraidījumu, jo pirms tam spēle bija mūsu rokās un kājās ["Spartaks" palika mazākumā 78. minūtē, kad rezultāts jau bija 1:1 - aut.]. Abas komandas spēlēja labi, bet mēs bijām pelnījuši iegūt 1:0 vadību. Pēc noraidījuma spēle kļuva atklāta - esmu apmierināts ar savu spēlētāju mentalitāti, kuri pēc palikšanas mazākumā neieslēdzās savā soda laukumā. Gribējām uzvarēt šo spēli, vienlaikus riskējot zaudēt. Esmu priecīgs par to, kā spēlē mūsu komanda."

Kas notika ar aizsardzības kreiso flangu, kurā "Mettas" Nr.11 [Masangane] nepārtraukti veica reidus?
Dzavetjēri: "Nr.11 sagādā problēmas visām komandām. Šodien tas kļuva vēl acīmredzamāk, kad palikām 10 spēlētāju sastāvā."

Pakomentējiet, kāpēc Nerugals šoreiz stājās vārtos Meļņičenko vietā!
Dzavetjēri: "Tehniskas dabas lēmums. Mums ir divi labi vārtsargi, taču ar dažāda veida prasmēm. Šoreiz gribēju izmantot Nerugalu, jo viņš labāk spēlē ar kājām."

Mača galotnē "Spartaka" soliņš burtiski uzsprāga [sevišķi Gauračs - aut.]. Ko varat sacīt par epizodi, kur varēja piešķirt 11 metru soda sitienu uz "Mettas" vārtiem?
Dzavetjēri: "[Ironiski smaida] Es cienu tiesnešu darbu un negribētu to komentēt. Varētu teikt, ka pēdējās divās spēlēs mums nav paveicies - ir bijuši četri lēmumi, ar kuriem mums nav paveicies."

Pēc spēles pret "Jelgavu" preses konferencē sacījāt, ka jānoskatās divu strīdīgo epizožu video, lai dotu galīgo spriedumu.
Dzavetjēri: "Kā jau minēju, šie lēmumi bija pret mums. Vai jūs nepiekrītat?"

Gribējām dzirdēt jūsu viedokli. Šodien izmantojāt 3-4-3. Kāpēc tik bieži maināt shēmas? Kāpēc pret "Mettu" pirmo reizi sezonā izmantojāt šo shēmu?
Dzavetjēri: "Ar šo shēmu spēlējām arī pret Liepāju, Daugavpili un Jelgavu. Ko jūs tur redzējāt?"

Iepriekš pret "Mettu" spēlējāt ar četriem aizsargiem.
Dzavetjēri: "Transfēru periodā jūtami pamainījām sastāvu, līdz ar to mainījās arī shēma. Varbūt vēl nepieciešams laiks, lai komanda pēc pārmaiņām kļūtu kā viens vesels. Joprojām ir daži spēlētāji, kuri nevar piedalīties traumu dēļ. Taču tā notiek, mums šobrīd jādomā par svarīgo maču pret Valmieru."

Andris Riherts, "Mettas" galvenais treneris: "Paldies abām komandām un abu komandu atbalstītājiem - labs sestdienas vakars. Spēle bija interesanta un pirmās 75 minūtes arī pietiekami kvalitatīvas. Beigas atgādināja, kad spēlē sētā, mamma sauc mājās un līdz pēdējam goliņam. Paldies Dievam, ka nebija tā pēdējā goliņa. Katrā ziņā arī mēs ļoti labas divas iespējas izveidojām, tomēr arī mums piedeva - pāris epizodēs, manuprāt, tiesnesis kļūdījās epizodēs, kuras varēja būt mums letālas [acīmredzot domāta nepiešķirtā pendele - aut.]. Pirms tam arī Tamirlans sita pendeli, taču šoreiz neiesita. Paldies visiem par atbalstu, diemžēl "Daugavas" stadionā esam bez uzvarām."

Kāpēc pēdējās 15 minūtes bija tādas?
Riherts: "Divi jauni kolektīvi, kuri jūt, ka var aizķerties - tad visi skrien uz priekšu. Spēlē, kurā visi ir piekusuši un galvas atslēgušās, spēlētājus ir grūti ietekmēt. Paldies Dievam, līdzsvaru saglabājām, taču mums bija par vienu spēlētāju vairāk - "Spartakam" cepuri nost par to, ka drosmīgi uzdrīkstējās šādi spēlēt."

Ielaistajos vārtos Fazili individuālā kļūda?
Riherts: "Jā, viņu, protams, var lamāt, taču tai pašā laikā... piespēli starp kājām dot ir pārāk liela avantūra un arī iepriekšējās spēlēs mums ir bijušas avantūras. Kaut ko esam ņēmuši vērā, kaut ko neesam. Skaidrs, ka vēlamies iziet no aizsardzības ar bumbu - šoreiz šī kļūda mums maksāja vārtus. Kaut gan pēc tam aizsargi varēja izglābt šo kļūdu, taču arī tur pozicionāli kļūdījāmies."

Pie 0:0 Tamirlanam bija kritiens, šķiet, soda laukumā.
Riherts: "Abās komandās ir ļoti ātri spēlētāji. Vienu tiesnesis iedeva, bet, manuprāt, varēja iedot vēl trīs."

Pretinieks pirmo reizi pret jums spēlēja 3-4-3. Vai tas tev kā trenerim kaut ko mainīja? Bija vairāk brīvo zonu starp līnijām?
Riherts: "Mums bija plašākas iespējas gan vidū, gan malās. Jā, viņiem bija trīs uzbrucēji, taču Belakovičs laidās zemāk, līdz ar to būtībā viņi ar diviem uzbrucējiem spēlēja. Beigās bija pat kaut kas līdzīgs 3-5-2 Belakoviča dēļ. Numur 20 [Nvaorisa] gāja uz labo malu. Mēs pārorientējāmies un tikām galā. Aizsargi, izņemot Krautmani, bija lieli - mums bija labs risinājums ātros spēlētājus atstāt viens pret vienu ar Kramēnu un leģionāru [Usmanu Sajē]."

17 gadus vecais Krollis ar pieciem vārtiem kļuvis par rezultatīvāko Latvijas futbolistu Virslīgā līdzās Jagodinskim. Tas ir liels sasniegums šajā vecumā vai sīkums?
Riherts: "Tas jāprasa pašam Raimondam, bet, ņemot vērā, kā attīstās Virslīgas tabula, cik cieši visas komandas spēlē, tad pieci vārti nav tas vieglākais pasākums. Jācer, ka viņš turpinās. Kad viņš ieguva otrā apļa labākā jaunā spēlētāja balvu, motivācijai teicu, ka nākamreiz ir jābūt vismaz nominētam. Ceru, ka viņš uz to strādā un palīdz arī komandai. Pirms tam viņš bija guvis vārtus tikai pret Valmieru un Liepāju [pret abām pa diviem - aut.], tagad arī "Spartaks" ir viņa kontā."

Aģenti, skauti ap Raimondu un varbūt arī citiem jūsu spēlētājiem spieto?
Riherts: "[Gara pauze] Atsevišķa tēma. Es uzreiz varu nodot arī visiem pārējiem [spēlētājiem] - aģenti, skauti, tie, kas raksta "Facebook", "Instagram", lūdzu, neuzķeraties uz to! Solīds aģents vai skauts ir tas, kurš nāk pa taisno pie kluba. Neslēpšu, ka "Facebook", "Instagram" un pārējie čati, kas ir pieejami, daudziem spēlētājiem ir piepildīti. Bet vai ar to lepoties? Visdrīzāk, ka nē. Vai ir cilvēki, kas griežas pie kluba? Jā, ir arī tādi. Mēs zinām, ka Latvijas spēlētāju pieprasījums ir vecumā no 16 līdz 18. Pēc tam, kā veiksies. Domāju, šobrīd, ja jaunais spēlētājs spēlē Virslīgā, tad doties uz kādu ārzemju akadēmiju... neteikšu, ka treniņprocesā tas būtu solis atpakaļ, bet kopumā - ja ceļš šeit [Virslīgā] ir iesākts, to vajag turpināt un būt pārliecinātam par sevi."

Cik bieži gadās, ka spēlētājs salasās "Facebook" un "Instragram", kaut ko izdomā darīt un tad viņam jāiestāsta, ka nav tā, kā ir iedomājies.
Riherts: "Mēs šo procesu sākam diezgan agri - jau 14-15 gadu vecumā. Es personīgi lasu lekcijas - ne vienu vien. Ir melnā saraksta cilvēki, kurus es jauniešiem arī parādu bildēs. Tāpat ir vecāku sapulces. No paša sākuma skaidrojam, ka tādas lietas būs. Atgādinām. Pienāk laiks, un tā arī notiek. Šobrīd tie mūsu audzēkņi, kuri ir ilgāku laiku ar mums, saprot, ka nopietni cilvēki griezīsies pa taisno pie kluba, un mēs tālāk informēsim vecākus. Tie, kuri ir nenopietni [aģenti], visdrīzāk izteiks nenopietnus piedāvājumus. Man ir prieks par mūsu savstarpējo uzticību ar spēlētājiem un viņu vecākiem."

Krollis ir vienīgais izvirzītais uzbrucējs?
Riherts: "Ir Ričards Žaldovskis, kuru ņēmām šai pozīcijai. Šobrīd ir nedaudz pamainījusies viņa dzīve - viņš ir pārcēlies uz Rīgu, treniņi ir citādi, slodzes ir citas. Viņam ir kvalitātes, taču jāuzlabo pozicionālā spēle, tāpat jāiemācās skriet projām, kas iepriekš sanāca. Tā ka Raimondam Krollim konkurence ir, lai gan šodien viņš bija viens."

Kā norit Renāra Varslavāna atlabšanas process?
Riherts: "Ļoti pozitīvi, Renāram viss iet uz priekšu ļoti labi, viņš ir motivēts. Kamēr viņš vēl nav sācis darbības laukumā ar bumbu, viss iet pēc plāna."

Kādi varētu būt aptuvenie viņa atgriešanās termiņi?
Riherts: "Viņš var atgriezties arī šogad, bet domāju, ka jaunam spēlētājam nevajag steigties, viss jāizdara līdz galam. Būtisks ir mentālais stāvoklis - trauma ir diezgan nopietna. Fiziski var diezgan ātri dabūt atpakaļ, bet mentāli daudz jāstrādā. Mentālā puse sāks uzlaboties, kad sāks strādāt ar bumbu vai kaut vai iesildīšanās daļā. Kad būs kopējā grupā, tāpat būs saasinājumi, ar kuriem mums būs jātiek galā."

Birka joprojām apslimis?
Riherts: "Emīlam bija strutojošā angīna. Viņš visu iepriekšējo nedēļu gulēja, un mēs aizsūtījām viņu uz Limbažiem, lai, nedod Dievs, kādu neaplipina. Praktiski visu nedēļu nebija ēdis un mīnus četri kilogrami - es viņu nepazinu, tieviņš puika [smaida]. Skaidrs, ka ir sekas arī sirdij, jo bija antibiotikas. Nav ko steigties, jāļauj atjaunoties, lai laukumā būtu konkurētspējīgs."

"Valmiera Glass" - "Liepāja" 2:1

Aleksandrs Starkovs, "Liepājas" galvenais treneris: "Spēle risinājās ar mūsu pārsvaru, mēs dominējām un izveidojām pietiekami daudz momentu, lai uzvarētu. Tomēr netikām galā ar Valmieras uzbrukumu. Aizsardzībā nospēlējām vājāk nekā parasti. Zinājām, ka Valmiera uzbrūk asi, taču ielaidām divus vārtus - tas ir daudz. Uzbrukumā gan izveidojām daudz, varbūt veiksme nebija mūsu sabiedrotā."

Tamazs Pertija, "Valmiera Glass"/ViA galvenais treneris: "Spēlējām pret spēcīgu pretinieku, ko zinājām no paša sākuma, tāpēc vienīgais veids, kā varējām uzvarēt, - traka cīnīšanās. Ja nezaudējam cīņassparā, tad saprotam, ka būs iespēja. Jo Liepāja ir spēcīga - labi atlasīti futbolisti, disciplinēta komanda. Mūsu uzdevums bija turēt tempu 90 minūtes, jo liepājnieki pēc Eirokausiem ir drusku noguruši. Domāju, puiši tika galā. Esmu ļoti priecīgs, ka uzvarējām, jo tabulā bijām blakus. Un Liepāja bija principiāls pretinieks - kad pretinieks ir spēcīgs, komanda ir divreiz vairāk koncentrējusies. Novēlu turpmāk veiksmi gan Liepājai, gan mums, jo mums bez veiksmes čempionāta beigās klāsies grūti."

Spēles plāns pilnībā izdevās vai kaut kas pārsteidza?
Pertija: "Puišiem tieši ģērbtuvēs teicu, ka prasu no viņiem maksimumu, jo viņi to var. Ja futbolists nevar, tad tu no viņa neko neprasi. Redzu spēlētājus treniņos, redzu, ka viņi katru dienu kļūst citādi. Tāpēc esmu prasīgs un pret tādiem pretiniekiem kā Liepāja neviens spēlētājs nedrīkst krist ārā no kopējā zīmējuma. Citādi mūs sodīs. Pārsteidza tas, ka visas 90 minūtes saglabājām cīnīšanos - iepriekš tas notika ar kritumiem. Parasti 12 minūtes izslēdzāmies. Šodien tā nebija, bet, ja būtu, tad rezultāts būtu 4:2 vai 5:2 Liepājas labā. 100%. Tādi spēlētāji kā Fortišs, Ķigurs, Fraidejs, Askerovs, kurš katru sekundi ir bīstams - pret viņiem nedrīkst atslābt. Pārsteidza, ka noturējām šo spriedzi."

Piekrītat, ka šodien uzbrukumā pietrūka diskvalificētā Spataru?
Starkovs: "Jā, mums svarīgs ir jebkurš spēlētājs. Viņš ir viens no pamatsastāva spēlētājiem, taču domāju, ka arī bez viņa mēs izveidojām pietiekami daudz momentu, lai gūtu tos trīs četrus vārtus."

Šodien Tobers palika rezervē. Kāpēc šāds lēmums?
Starkovs: "Trauma. Jā, viņš izgāja spēlē uz maiņu, taču tas notika ar līdz galam nesadziedētu savainojumu. Tāds stāvoklis - uz robežas. Tikai tāpēc nebija pamatsastāvā."

Sūtāt daļēji savainotus spēlētājus, jo pietrūkst rotācijas futbolistu?
Starkovs: "Ja par Toberu, lēmumu pieņēmām mēs, treneri. Kam jāpieņem lēmums - līdzjutējiem, vadībai, žurnālistiem, pretiniekam? Pieņēmām tādu lēmumu. Domāju, viņam pašam bija vēlme. Pirms spēles viņš bija skeptisks, bet, redzot laukumā notiekošo, viņš bija gatavs iziet."

Jūsu komandas gūtie vārti bija skaisti individuāli iesisti. Tagad individuālās meistarības komandā ir vairāk nekā sezonas sākumā?
Pertija: "Jā, tā var sacīt. Pievienojies portugālis Žoržs - jūs redzat, kā viņš darbojas ar bumbu. Arī Tolu [Toluvalase Arokodare] - 19 gadi [patiesībā 18 - aut.], viņš pagaidām adaptējas un vēl nesaprot, kas ir spēles disciplīna. Āfrikas puisītis. Pamazām adaptēsies. Taču komandas darbības man šodien patika vairāk nekā individuālās."

Tolu fiziskās spējas esat sapratis? Viņš katru spēli reizi divas krīt un nav skaidrs, vai spēs piecelties.
Pertija: "[Smaida] Jā, es viņam jau pārmetu, kāpēc krīt kā meitenīte. Divu metru garumā, spēcīgs puisis, visi no viņa baidās, kad viņš novelk kreklu. Bet visu laiku krīt, kliedz. Laikam pie vainas vecums, nesaprot to vēl."

Valmierā nebijāt bijis 15 gadus. Kad tajos laikos bijāt, vienmēr uzvarējāt. Šodien pirmo reizi zaudējāt. Kādas atmiņas par senajiem laikiem, kad cīnījās "Skonto" un Valmiera?
Starkovs: "Zaudēt nav patīkami nekur - tai skaitā Valmierā. Šeit daudz kas ir mainījies - cits stadions, laikam tāpēc zaudējām [smaida]. Ja nopietni, Valmierai tagad ir laba komanda, ar cīņassparu, rāda zobus, nepatīkama pretiniekiem. Vienīgais, kā šeit pietrūkst, ir vairāk skatītāju. Komanda tā spēlē, ka būtu pelnījusi lielāku uzmanību. Manuprāt."

Divi Mali futbolisti [Kamarā un Kanutē] šodien bija rezervē. Cik ilgi viņi ir ar komandu un kurās pozīcijās spēlē?
Starkovs: "Centra aizsargs un malējais pussargs, drīzāk malējais uzbrucējs. Ieradās pirms nedēļas, viņiem vēl jāadaptējas Latvijā. Taču saistu ar viņiem cerības, jo pirmajos treniņos redzams, ka viņi ir kvalificēti, labi futbolisti."

Krievu vārtsargs [Eleferenko] šodien bija uz rezervistu soliņa. Ar kādu mērķi viņu piesaistījāt?
Pertija: "Mums nebija otrā vārtsarga. Otrais vārtsargs bija 2002. gadā dzimis puisītis [patiesībā Plakanis ir dzimis 1998. gadā, kamēr Eleferenko ir pat jaunāks, 2000. gadā dzimis - aut.]. Nedod Dievs, Lazarevs gūs savainojumu... Vietējā tirgū mēs neatradām atbilstošu vārtsargu, bet šis piesaistītais puisis ir "Spartak" audzēknis, ļoti talantīgs. Protams, izjūtam nedaudz diskomfortu, ņemot vērā, ka viņš ir leģionārs, taču ko darīt?"

Soloveičiks pametis komandu?
Pertija: "Jā, viņš pie mums atradās īrē. Mēs ļoti gribējām viņu saglabāt savā klubā, taču neizdevās - viņš atgriezies "Zenit", kas diktēja savus noteikumus. Tas mums izdevās."

Šonedēļ izteicāties par izlases treneri. Šodien viņš ieradās uz spēli.
Pertija: "Kurš ieradās uz spēli?"

Izlases treneris [Stojanovičs]. Viņš Valmierā pirmo reizi?
Pertija: "Nezinu, es viņu nepazīstu. Tikai fotogrāfijās esmu redzējis. Es taču neskatos tribīnēs."

Pierādīja sevi Punculs, citi puiši?
Pertija: "[Smaida] Kad būs izlases kandidātu saraksts, tad arī redzēsim. Kaut vai tīri pieklājības pēc kādu izsauktu, pilsētas labā. Visi tikai runā - reģioni, reģioni... Viņš vienkārši uzskata, ka mani futbolisti nav gatavi spēlēt pamatsastāvā. Kāpēc nepaņemt futbolistu no Valmieras? Turklāt šeit futbolu mīl. Taču tā ir viņa kompetence, negribu par to runāt, jau visu esmu pateicis. Neviens manī neieklausījās [smaida]."

"Daugavpils" - RFS 0:1

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: "Bija grūti, bet neko citu arī negaidījām, jo zinām, kā Daugavpils cīnās šīs sezonas gaitā. Arī iepriekš šosezon divreiz spēlējām ar viņiem un bija grūti mači. Izbraukuma spēlē nesagaidīju neko vieglāku. Man ir simpātijas pret to, kā strādā "Daugavpils" treneris, kā komanda ir izveidota un organizēta. Viņiem būtu bijis jābūt grūti pēc tik lieliem sastāva zaudējumiem un izmaiņām, taču redzam atkal, cik konkurētspējīgi viņi ir. Futbolisti, kuri ir pievienojušies, lieliski iekļaujas tajā pašā taktikā - šai komandai ir savs stils. Zinājām, ka būs grūti un ka jāgūst vārti pirmajiem, lai uzvarētu. Vārti ilgi netika gūti. Ir divējādas sajūtas. No vienas puses uzskatu, ka bijām pelnījuši uzvarēt, jo kontrolējām spēli un, lai gan neizveidojām 100 momentu, veidojām tos regulāri. Varbūt otrajā puslaikā mazāk. Zināju, ka mums trūks asuma, jo aizvadījām smagu treniņu nedēļu. Protams, kad rezultāts ilgi turas 0:0, riskējam izlaist pretuzbrukumu, un Daugavpilij bija lieliska iespēja otrā puslaika vidū. Taču Kaspars Ikstens tai epizodē nospēlēja labi un mēs bijām pelnījuši gūt vārtus. Vēlos uzslavēt Lemajiču, kurš smagi cīnījās - viņam vienam pašam bija trīs četras labas iespējas. Viņa spiediens uz aizsargu sekmēja šī aizsarga kļūdu un sitienu savos vārtos. Esmu priecīgs par uzvaru, taču vēlos apsveikt kolēģi ar labu spēli. Novēlu viņam labas spēles arī nākotnē."

Viktors Morozs, "Daugavpils" galvenais treneris: "Gribējām šodien būt konkurētspējīgi. Domāju, tas izdevās. Esmu apmierināts ar spēli aizsardzībā, bet uzbrukumā mums bija dažas problēmas. Ir jauni spēlētāji - šķiet, ka ne visai labi saprotam viens otru. Gan spēlētāji, un arī es šodien ieraudzīju un uzzināju daudz ko jaunu, jo uzbrukumā šodien nespēlējām to, kas bija plānots. Jā, otrajā puslaikā varējām iesist, taču gribējām vairāk šādu momentu. Zinājām, ka būs grūti kontrolēt bumbu, un arī negribējām to darīt, jo pret tādiem pretiniekiem tas ir muļķīgi. Ielaistie vārti bija drusku muļķīgi, taču kopumā man patika, kā otrajā puslaikā darbojās mūsu aizsardzība."

Iepriekš vaicāju, kā ir pret RFS spēlēt bez diviem spēlētājiem, Baloža un Toņiševa [abi īrē no RFS - aut.], tagad tādu ir divreiz vairāk - arī Regža un Jangs. Kā ir spēlēt bez viņiem?
Morozs: "Nevar teikt, ka Regža un Jangs tagad ir pamatsastāva spēlētāji. Viņi iejūtas komandā, es arī gribu viņus labāk iepazīt. Pagaidām nepārzinu visas viņu īpašības. Jā, viņi ir labi spēlētāji, ir iejutušies komandā, taču nevaru saukt viņus par 100% pamatsastāva spēlētājiem. Toņiševs, Balodis - jā, bez viņiem ir grūti, taču arī viņi ir gados jauni spēlētāji un ne katru maču aizvada izcili. Piemēram, Ventspilī viņi abi man ne īpaši patika. Kas zina, varbūt viņi šodien nespēlētu, pat ja drīkstētu."

Cik labi nigēriešu jaunpienācēji Akintola un Ofors saprot visas norādes?
Morozs: "Nav grūti ar viņiem strādāt, jo viņi runā angliski, kontakts ir. Tomēr jau minēju par uzbrukumu, kas mums bija citāds nekā plānots - Ofors nāk no cita futbola, pat no citas planētas..."

Kāpēc Daugavpilī nebija Maleca?
Dambrausks: "Tāds lēmums, kuru stipri ietekmēja pēdējā spēle, kad mums uz soliņa bija tikai divi vietējie spēlētāji un tika konstatēts, ka Dāvis Ikaunieks nevar spēlēt [kā asociācijā sagatavotais futbolists - aut.]. Šodien gribējām vismaz trīs latviešu spēlētājus uz soliņa, lai varētu veikt maiņas, ja nu kas. Tāpēc neatradās vieta Malecam."

Kāds ir izskaidrojums tam, ka otrajā puslaikā neizveidojāt tik daudz vārtu gūšanas iespēju kā pirmajā?
Dambrausks: "Taktiski iemesli, mans kolēģis pārtraukumā veica dažas korekcijas. Kļuva grūtāk, pretinieks novērsa tās brīvās zonas, kas mums radās pirmajā puslaikā, sevišķi Cigaņika un Kuadio flangā. Mums bija liela bumbas kontrole, taču zonu vairs nebija tik daudz un netikām pie centrējumiem soda laukuma tuvumā. Kad tas izdevās, centrējumi bija bīstami. Taču problēma bija, ka pie šiem centrējumiem otrajā puslaikā tikām retāk. Siņeļņikova centrējums [pēc kura sekoja vārti - aut.] un standarti bija tas, ko vēlējāmies redzēt. Zinājām, ka nebūs izgājienu viens pret viens, jo to ir grūti izdarīt, ja pretinieks spēlē tik dziļi un ar pieciem aizsargiem. Varbūt mans kolēģis gribētu labāku rezultativitāti, taču viņu Nr.9 [Ofors] ir tiešām labs, saglabājot bumbu un ļaujot komandai sabalansēt spēli. Viņš ieķeras bumbās, saglabā bumbu, rada pretuzbrukumu iespējas. Mums ir jāatgriežas, jāatņem bumba un jābūvē viss no jauna. Tas viss nebija viegli, tāpēc biju priecīgs par beigās gūtajiem vārtiem, lai gan būtu vēlējies vārtus jau pirmajā puslaikā. Tad būtu cita spēle. Redzējāt, pēc mūsu gūtajiem vārtiem "Daugavpils" atvērās un bija cits futbols."

Šovasar komandu pameta vairāki vadošie spēlētāji. Kura futbolista aiziešana bija vissāpīgākā? Kuram vēl nav izdevies atrast aizvietotāju?
Morozs: "Vissāpīgākais ir Skrebela zaudējums. Viņš bija mūsu kapteinis un balsta pussargs. Bija īsts vīrs mūsu komandā, bez viņa ļoti grūti. Viņam aizvietotāju neesam atraduši. Kopš esmu Daugavpilī, Skrebels spēlēja katru spēli, izņemot varbūt vienu. Protams, trūkst arī Vugara [Askerova] - bez viņa mēģinām spēlēt drusku citādi."

Nedēļas nogalē Rīgas derbijs. Vai šo spēli pret "Riga" var dēvēt par sezonas svarīgāko, ņemot vērā situāciju turnīra tabulā?
Dambrausks: "Mūsu nākamās 10 spēles ir sezonā vissvarīgākās. Kāda atšķirība ir starp spēlēm pret "Riga" un "Daugavpili"? Abās var iegūt trīs punktus. Tu vari uzvarēt "Riga", bet zaudēt punktus pret "Daugavpili". Taču spēle pret "Riga", domāju, būs laba un visi to gaidīs. Domāju, apkārt virmos ažiotāža. Atnāks fani, aicinu viņus nākt kuplā skaitā. Un novēlu "Riga" veiksmi pret HJK - esam ienaidnieki Virslīgā, bet Eirokausos mums jāatbalsta vienam otrs, jo tas nāk par labu mūsu Latvijas futbolam. Esmu priecīgs, ka viņi tikuši tik tālu. Novēlu uzveikt arī somu komandu."

"Daugavpilij" šomēnes Latvijas kausa ceturtdaļfināls. Saredzat dalību kausā kā lielo iespēju?
Morozs: "Tagad par to nedomājam, domāsim, kad šī 21. augusta spēle būs tuvāk. Kad pienāks šis mačs, protams, cīnīsimies - ne par kausu, bet konkrētajā spēlē. Līdzīgi ir vietējā čempionātā - cenšamies uzvarēt katrā spēlē."

"Riga" - "Ventspils" [pārcelta uz 18. septembri]

Iepriekšējās kārtās:
1. kārta: "Riga" un Kubarevs, Tosina negantās medības, īpašais Zjuzins, Sūlšera veiksme
2. kārta: "Riga" nespēlē kā čempione, "Spartaka" darba atļaujas, Pertijas plāni Valmierā
3. kārta: Karašauska portrets ģērbtuvē, slavas dziesma Savaļniekam, Liepājas ķibeles
4. kārta: Tamazs kosmosā, Riherta 8 sekundes, Dodo liktenīgā nenomainīšana
5. kārta: Liepājnieku vēlme redzēt Zidānu, vieglprātīgais Amansiu un nosalušais Marians
6. kārta: Dzavetjēri trūkst vārdu, Ventspils grūtais gads, Liepājai jāierodas uz maču vēl agrāk
7. kārta: Nuncio izdara spiedienu pats sev, "Mettas" labākais futbols, Jangs gari nerunā
8. kārta: "Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku
9. kārta: Futbola stadioni: Pertija nikns par apdalīto "Mettu", Morozs bēdīgs par Daugavpili
10. kārta: Dejans atvadās, Starkovs sveicinās, Daugavpils kā Andora, padomju leksika
11. kārta: Tiesneši kā Cēzaru sievas, Pertija bīda Morozu un 7. klases diskotēka
12. kārta: Riherts aizstāv Marianu, Pahars - Dambrausku, Kļosovs par prezidenta Adlana lomu
13. kārta: Pensionāri no RFS, Dambrausks un Pertija par tiesāšanu veic mājienus "ar mietu"
14. kārta: Zuntnera loma pie Starkova, RFS lāsts, pelēkais uzbrucējs Askerovs
15. kārta: "Lēdija Veiksme" palīdz futbola studentam Dambrauskam izbeigt melno sēriju
16. kārta: Jelgavas krīze, Blanks par triumfu lielajā derbijā un promejošā Lemajiča nozīmi
17. kārta: Starkovs akcentē tiesāšanu, Ventspils visus četrus ielaiž pēc standartiem
18. kārta: "Mettai" nepilngadīgi vārtu guvēji, Starkovam topā uzbrukums, Kubarevs par "Riga" kāzusu
19. kārta: "Ventspils" bombardē tiesnešus un LFF, Dambrausks par smieklīgo "Liepājas" uzvaru
20. kārta: Pertija uzvelkas par tēmu "vietējais/ne vietējais", "Metta" plāno palikt "Skonto" stadionā
21. kārta: Dambrausks aizstāv Latvijas futbolistu atgriešanos un spēlēšanu Virslīgā
22. kārta: Vulkāna Adlans izvirdums (pilnā versija)
23. kārta: 40 grādi ģērbtuvē Slokā, liepājnieki lūdzas pendeles, aiz priekiem laksta un kliedz

     [+] [-]

, 2019-08-07 19:56, pirms pusgada
Tas Pertija visulaiku gadus jauc spēlētājiem! Vai tas ir apzināti? Kļūdīties par 3,4 gadiem
tas ir padaudz no treneru puses!!

     [+] [-]

, 2019-08-08 18:12, pirms pusgada
Tādu nemaz nav. Būtībā jau ir, bet skauti taču nesāks vazāties pa lauku skolām un citām šaubīgām vietām.