Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Pertijam histēriski smiekli, Jelgavai pietrūka naudas, lai uzspēlētu pret "Ajax"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Pertijam histēriski smiekli, Jelgavai pietrūka naudas, lai uzspēlētu pret "Ajax"
Tamazs Pertija. Foto: Jānis Līgats

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika izspēlēti "Optibet" futbola Virslīgas 29. kārtas četri mači. Piedāvājam izlasīt komandu treneru sacīto pēcspēles preses konferencēs.

"Ventspils" - "Jelgava" 1:1

Oļegs Kubarevs, "Jelgavas" galvenais treneris: "Rezultāts likumsakarīgs. Brīžiem spēles sākumā komandas uzņēma solīdu tempu. Bija cīņa, daudz divcīņu. Mēs centāmies spēlēt futbolu, centāmies kombinēt. Nebija viegli, daudz kas nesanāca, taču soli uz priekšu pa šo pauzi esam veikuši. Lai gan pēc pauzes vienmēr ir bažas, jo nav spēļu tonusa, turklāt izlaidām iepriekšējo kārtu. Spēle noslēdzās godīgi, tāpēc man nav daudz, ko komentēt. Mačs man sniedza daudz informācijas un bija interesants no analītikas viedokļa.

Aleksandrs Kulakovs, "Ventspils" vārtsargu treneris: "Neapšaubāmi, ka neesam apmierināti ar rezultātu. Spēlējot mājās, uzdevums ir tikai viens - uzvarēt. Šodien tas neizdevās vairāku iemeslu dēļ. Var minēt to pašu pauzi - pēc ilgstošas pauzes spēlēt ir satraucoši. Prom uz Šveici devies Tosins un bez viņa pagaidām neesam gatavi uzbrukumā spēlēt tik agresīvi. Nepieciešams pārkārtoties un domāju, ka zinām, kā tas ir izdarāms. Domāju, mums tas izdosies. Šodien mums kārtējo reizi bija pretenzijas pret tiesnešiem. Bija jāpiešķir 11 metru soda sitiens, tas nerada šaubas. Bija vesela virkne ar nesaprotamām kartītēm. Mums ir lielas pretenzijas pret tiesnešiem, un tendence šajā ziņā nemainās [zemāk "Ventspils" sagatavotie video izgriezumi tiesāšanas sakarā - aut.]. Žēl un ir sāpīgi, taču neko nepadarīsi - turpināsim turēt savu līniju, centīsimies rādīt labu futbolu."

Abi treneri minēja pauzes. Kā tās izmantojāt? Citi Latvijas klubi aizvadīja pārbaudes mačus pret spēcīgām Maskavas komandām [RFS nospēlēja 1:1 ar "Dinamo", "Spartaks" ar 0:2 piekāpās "Lokomotiv" - aut.].
Kubarevs: "Mēs gribējām spēlēt pret Amsterdamas "Ajax", taču mums nav naudas, lai aizlidotu. Strādājām mājās. Vēlreiz saku - pauze pati par sevi nav problēma. Tu veic iestrādnes, taču izjauktā spēļu ritma dēļ nezini, ko sagaidīt no komandas. Un, piemēram, šodien redzēju, ka pauze nav nākusi komandai par sliktu. Citiem klubiem laikam ir iespējas kaut kur lidot, sarunāt, maksāt. Mums ir tas, kas ir. Piemēram, man liels zaudējums bija Kotļerova trūkums, un mēs viņa aizvietotāju meklējam iekšējās rezervēs. Izgāja Krušatins, kurš iepriekš spēlējis maz. Ivo Minkevičs atbrauca no U-21 izlases un pēc divu dienu treniņiem jau šodien spēlēja, jo Rodem bija problēmas. Visu darām ar iekšējām rezervēm."

Tīdenbergs iepriekšējā spēlē bija viens no labākajiem - guva vārtus, no tukšiem izsita. Kāpēc viņa nebija pat pieteikumā?
Kulakovs: "Pirmsspēles treniņā guva traumu. Domāju, viņš izlaidīs arī nākamo spēli [jau šodien pārceltā spēle pret "Riga" - aut.]."

Minējāt par Tosinu, bez kura "Ventspils" uzbrukums patiešām bija bezzobains. Kluba prezidents solīja, ka mēģinās atrast viņam aizvietotāju.
Kulakovs: "Ja prezidents teica, tad noteikti viņš meklē aizvietotāju. Ceram, ka kaut kas būs. Pagaidām nav."

"Daugavpils" - "Valmiera Glass"/ViA 2:2

Tamazs Pertija, "Valmiera Glass"/ViA galvenais treneris: "[Smejas] Godīgi teikšu, man ir histēriski smiekli pēc šī mača, jo sajūta, ka varēju paredzēt, kas notiks nākamo trīs minūšu laikā. Pie 2:1 neizmantojām divus 100% momentus, netrāpot tukšos vārtos, plus izlaižam sitienu cauri laukuma centram, lai gan uzlaidu papildus centra aizsargu, lai šo zonu pilnībā kontrolētu. Tā vietā pēdējās sekundēs sitiens un gols. Tas izraisa smieklus. Histēriskus, jo tā nevar būt, ka izlaid spēlētāju uz maiņu un saki viņam, ka tas un tas varētu notikt, un tieši tā arī notiek. Nezinu, ko domā pretinieks, bet mēs noteikti uzskatām, ka divus punktus esam zaudējuši, lai gan pirmajā puslaikā Daugavpilij bija pārsvars. Otrajā puslaikā kontrolējām bumbu, bija vairāk momentu, biežāk uzbrukām - par to šaubu nav. Spēle bija interesanta, Daugavpilij ir kareivīga komanda, cīnās līdz pēdējai sekundei. Šeit nevar mierīgi spēlēt, ir sarežģīti, lai gan daugavpiliešiem ir liela sastāva mainība. Šodien bija daudz asu divcīņu - līdzjutēji, domāju, devās mājup apmierināti, bet personīgi es neesmu apmierināts ar 2:2."

Viktors Morozs, "Daugavpils" galvenais treneris: "Piekrītu trenerim, spēle bija dinamiska, līdzjutēji varēja būt apmierināti. Daudz vārtu, daudz divcīņu, daudz strīdīgu epizožu. Mums bija neveiksmīgs sākums, jau pašā startā atvedām sev vārtus. Var teikt, ka sākām maču ar 0:1. Bija bažas, ka jaunais Roberts Magrins pēc kļūdas ielaistajos vārtos nespēs ieiet spēlē, taču viņš ir malacis, tika galā. Mani pilnībā apmierināja turpmāko notikumu gaida pirmajā puslaikā - izlīdzinājām rezultātu un vēl bija momenti. Taču, kā pareizi minēja kolēģis, otrais puslaiks bija citāds - pretinieki pārkārtojās, savukārt mūsu iedomātais akcents viņu korekciju dēļ nestrādāja. Brīžiem nesapratām, ko darīt ar bumbu. Pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem atkal tas pats scenārijs, it kā iekāpjot tajā pašā upē otrreiz - sākām kustēties, sākām meklēt momentus. Beigās gājām uz pilnu banku un gadījās, ka aizsardzībā mums palika tikai viens aizsargs. Riskējām un, par laimi, fortūna beigās mums uzsmaidīja."

Jau ne pirmo reizi komanda vispirms ielaiž vārtus un tikai tad sāk kustēties. Psiholoģijas jautājums?
Morozs: "Atbildot uz šo jautājumu, protams, ka nevaru runāt par tehniku, taktiku vai tamlīdzīgi. Protams, ka tā ir psiholoģija. Jauni puiši, kuriem atsevišķos brīžos pietrūkst pārliecības. Citos brīžos parādās sapratne, ka zaudēt vairs neko nevar, un komanda sāk spēlēt atbrīvotāk. Saprotams, ka pievēršam tam uzmanību, mēs, treneri, arī neesam muļķi un analizējam to. Redzam, ka tas nenotiek pirmo reizi. Arī tagad puišiem pēc mača teicu, ka esam atkārtojuši šo pašu situāciju. Izeja ir tikai viena - darbs. Jācenšas, lai šādas situācijas nerastos. Tā ir nepatīkama tendence."

"Riga" - "Metta" 5:0

Andris Riherts, "Mettas" galvenais treneris: "Apsveicu pretinieku ar pelnītu uzvaru. Ja par mūsu sniegumu, tad rezultāts ir krietni nepatīkamāks, nekā darbības laukumā. Izlašu pauze ir izdarījusi savas korekcijas - pirmajā puslaikā varējām cīnīties ar šo pretinieku, bet otrajā puslaikā nepietika ne spēku, ne emociju, lai nospēlētu līdzvērtīgi. Taču paldies spēlētājiem par centību

Mihails Koņevs, "Riga" galvenais treneris: "Man bija bažas par šo spēli - kā parasti pēc izlašu pauzēm. Komanda bija izšķirta, septiņi spēlētāji bija Latvijas izlasē, pārējie trenējās. Kā likums, pirmais mačs pēc izlašu pauzes ir grūts, jo komanda nav saspēlēta. Treniņos tas bija redzams. Arī pirmais puslaiks parādīja, ka bažām bija pamats. Bija ļoti daudz kļūdu visās zonās. "Mettai" ir daudz ātru puišu, kuri var pāriet uzbrukumā. Labi, ka otrajā puslaikā puiši saņēmās, sajuta saiknes un noveda spēli līdz uzvarai."

RFS - "Spartaks" 6:0

Nuncio Dzavetjēri, "Spartaka" galvenais treneris: "Man ir tikai daži vārdi, ko teikt. Tā bija mūsu sliktākā spēle čempionātā. Mēs nespēlējām kā komanda, zaudējām visas divcīņas. Jutām, ka pretinieki ir spēcīgāki fiziski, viņi bija agresīvāki. Tā ir diena, kas mums ir jāaizmirst. Līdzīgas neveiksmes mums šajā čempionātā jau ir bijušas vairākas reizes. Nākamajās spēlēs mums visiem ir jāierauga cits "Spartaks"."

Kāpēc tā notika? Trūka sapratnes starp jaunpienācējiem un tiem, kuri spēlē visu sezonu?
Dzavetjēri: "To ir grūti pateikt, ir vairāki iemesli. Šodien spēlējām slikti arī individuāli, gan arī kā komanda. Tagad mums jābūt klusiem un cītīgi jāstrādā."

Jau pirmajā puslaikā veicāt divas maiņas, trešo pārtraukumā. Traumu dēļ?
Dzavetjēri: "Enins guva savainojumu. Pārējās maiņas veicu, lai komanda sāktu spēlēt agresīvāk. Taču arī pēc maiņām tas nenotika, un tas ir arī labi spēlējošās RFS nopelns. Mēs šodien guvām labu mācību."

Zaudējāt "Daugavpilij" pēc nometnes Polijā, tagad 0:6 pēc nometnes Krievijā. Vai te saskatāt sakarību?
Dzavetjēri: "Statistika to parāda, bet neesmu drošs, ka šeit ir sakarība."

Kāda bija ideja sarunāt spēli pret Maskavas "Lokomotiv"?
Dzavetjēri: "Tā bija ļoti laba iespēja puišiem un labi pastrādājām tur. Ceru, ka šodienas negatīvā pieredze bija nepatīkams izņēmums, un mēs to pēc iespējas ātrāk aizmirsīsim."

Agita un Abdullāhi debitēja Virslīgā pamatsastāvā. Viņi tam ir gatavi?
Dzavetjēri: "Samiru Abdullāhi ir 2001. gadā dzimis futbolists, viņš labi nospēlēja. Taču, manuprāt, šodien būtu absurdi vērtēt spēlētājus individuāli pēc šāda mača. Šodien visi bijām slikti - sākot no futbolistiem un beidzot ar treneri. Tā gadās."

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: "Sagaidījām sarežģītu spēli, taču pēkšņi sākām maču agresīvi - tā, kā mēs vēlētos spēlēt visu laiku. Zinājām, ka "Spartakam" trūkst dažu atslēgas spēlētāju traumu un diskvalifikācijas dēļ. Varbūt tāpēc mums klājās nedaudz vieglāk. Jebkurā gadījumā esmu laimīgs par komandas sniegumu pirmajā puslaikā - no pirmās līdz pēdējai minūtei nodemonstrējām lielisku komandas garu. Sevišķi labs bija presings, turot tā līniju augstu. Kad radās iespējas uzbrukumā, tas bija "Top" sniegums, esmu priecīgs par puišiem. Man patiktu, ja mēs šādā stilā turpinātu arī nākamajās spēlēs."

Isajevs šodien atgriezās laukumā. Kāda situācija ar viņu un Zjuzinu?
Dambrausks: "Abi trenējas kopējā grupā, abi izgāja laukumā Maskavā pret "Dinamo". Isajevs ir tuvāk pamatsastāvam, taču arī Zjuzinam šodien varējām dot spēlēt. Iespējams, tas notiks tuvākajā nākotnē. Abi viņi uzņem formu. Isajevam vajadzīgs spēļu ritms, un šodienas spēles ritējums bija parocīgs tam, lai iedotu viņam tik daudz minūšu, cik vēlējāmies."

Dāvis Ikaunieks guva divus vārtus. Vai var sacīt, ka tagad viņš ir atgriezies savā līmenī?
Dambrausks: "Nezinu. Esmu laimīgs par to, kādu sniegumu viņš rādīja šodien. Nav runa tikai par vārtiem - atskaitot realizētos momentus, viņam bija vēl divi trīs "Top" momenti. Runa ir par viņa cīņassparu, to, kā viņš skrien, presingu. Pat pēdējās minūtēs, kad nosūtījām viņu uz kreiso flangu, Dāvis pēc tam, kad "Spartaka" vārtsargs noķēra bumbu, reaģēja ātri un veikli atgriezās savā pozīcijā. Viņš tuvojas savai optimālajai fiziskajai formai. Ja viņš tā turpinās, tad teikšu, ka viņš ir "Top" formā, jo viena spēle vēl neko nenozīmē. Labam spēlētājam tāda stabilitāte jādemonstrē vismaz dažu maču garumā."

Iepriekš vārtos stājās Grigorjevs. Cik sarežģīti jums un Koliņko bija izlemt, kurš būs Nr.1 šodien?
Dambrausks: "Abi mūsu vārtsargi ir labi un lēmums, kuru likt vārtos, ne vienmēr ir saistīts ar viņu individuālo sniegumu, bet komandas sniegumu. Ja komanda uzvar, neviens nemaina vārtsargu. Ja komanda zaudē, tu mēģini kaut ko mainīt. Biju priecīgs, kad ar Grigorjevu krājām punktus, taču Ikstens ir pieredzējis vārtsargs. Mēs uzskatījām, ka pēc šīs divu nedēļu pauzes viņš būs pārlādējis savas baterijas un atbrīvojis prātu. Šodien viņš spēlēja ļoti labi, veica pāris svarīgus atvairījumus."

Kā bija iespējams sarunāt nometni Maskavā un pārbaudes spēli pret "Dinamo"?
Dambrausks: "Es to nesauktu par nometni. Devāmies sestdien, aizvadījām vienu treniņu, svētdien nospēlējām maču pret "Dinamo" patiešām brīnišķīgā stadionā. Mums visiem klubā tā bija lieliska pieredze. "Dinamo" pret mums spēlēja ar labāko sastāvu, neskaitot tos trīs četrus futbolistus, kuri bija izlasēs. Savukārt mums nebija praktiski visas aizsardzības līnijas - Jagodinska, Sorokina, Girdvaiņa, Savaļnieka. Tāpat vidū bijām bez Cigaņika. Viņus aizvietot bija grūti, taču puiši attiecās pret šo spēli "Top" līmenī, aizvadījām tiešām ļoti labu maču. Nospēlējām neizšķirti [1:1], taču izveidojām vairāk momentu. Nākotnē mēs vēlētos tādas spēles uzvarēt, taču šī spēle mums palīdzēja sagatavoties šodienai, kā arī iedeva nedaudz pārliecības."

Kā vērtējat Cigaņika, Savaļnieka, Girdvaiņa sniegumu Latvijas un Lietuvas izlasēs?
Dambrausks: "Mūsu valstīm, Latvijai un Lietuvai, ir grūti, jo notiek paaudžu maiņa un reizēm esam bedrē. Nevienam nepatīk, ka mūsu puiši zaudē ar tādām vārtu starpībām, taču esmu pārliecināts, ka viņi cenšas parādīt, ko spēj. Viņi ir jauni un svarīgākais ir nepadoties. Lasīju medijos Gutkovska [retorisko] citātu par karjeras beigšanu. Mēs darām visu, ko spējam, taču domāju, ka tā nav tikai futbolistu un treneru atbildība. Arī Latvijas un Lietuvas futbola federācijām jāpaskatās, ko tās ir darījušas un kāpēc tā notiek. Kur pieļautas kļūdas, kas neļauj spēlēt solīdā līmenī. Un tad jālabo šīs kļūdas. Ticu, ka futbolisti dara visu iespējamo, taču reizēm ar to nepietiek."

Iepriekšējās kārtās:
1. kārta: "Riga" un Kubarevs, Tosina negantās medības, īpašais Zjuzins, Sūlšera veiksme
2. kārta: "Riga" nespēlē kā čempione, "Spartaka" darba atļaujas, Pertijas plāni Valmierā
3. kārta: Karašauska portrets ģērbtuvē, slavas dziesma Savaļniekam, Liepājas ķibeles
4. kārta: Tamazs kosmosā, Riherta 8 sekundes, Dodo liktenīgā nenomainīšana
5. kārta: Liepājnieku vēlme redzēt Zidānu, vieglprātīgais Amansiu un nosalušais Marians
6. kārta: Dzavetjēri trūkst vārdu, Ventspils grūtais gads, Liepājai jāierodas uz maču vēl agrāk
7. kārta: Nuncio izdara spiedienu pats sev, "Mettas" labākais futbols, Jangs gari nerunā
8. kārta: "Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku
9. kārta: Futbola stadioni: Pertija nikns par apdalīto "Mettu", Morozs bēdīgs par Daugavpili
10. kārta: Dejans atvadās, Starkovs sveicinās, Daugavpils kā Andora, padomju leksika
11. kārta: Tiesneši kā Cēzaru sievas, Pertija bīda Morozu un 7. klases diskotēka
12. kārta: Riherts aizstāv Marianu, Pahars - Dambrausku, Kļosovs par prezidenta Adlana lomu
13. kārta: Pensionāri no RFS, Dambrausks un Pertija par tiesāšanu veic mājienus "ar mietu"
14. kārta: Zuntnera loma pie Starkova, RFS lāsts, pelēkais uzbrucējs Askerovs
15. kārta: "Lēdija Veiksme" palīdz futbola studentam Dambrauskam izbeigt melno sēriju
16. kārta: Jelgavas krīze, Blanks par triumfu lielajā derbijā un promejošā Lemajiča nozīmi
17. kārta: Starkovs akcentē tiesāšanu, Ventspils visus četrus ielaiž pēc standartiem
18. kārta: "Mettai" nepilngadīgi vārtu guvēji, Starkovam topā uzbrukums, Kubarevs par "Riga" kāzusu
19. kārta: "Ventspils" bombardē tiesnešus un LFF, Dambrausks par smieklīgo "Liepājas" uzvaru
20. kārta: Pertija uzvelkas par tēmu "vietējais/ne vietējais", "Metta" plāno palikt "Skonto" stadionā
21. kārta: Dambrausks aizstāv Latvijas futbolistu atgriešanos un spēlēšanu Virslīgā
22. kārta: Vulkāna Adlans izvirdums (pilnā versija)
23. kārta: 40 grādi ģērbtuvē Slokā, liepājnieki lūdzas pendeles, aiz priekiem laksta un kliedz
24. kārta: Latviešu talantu medīšana: "Facebook" un "Instagram" futbola "aģenti" nav nopietni
25. kārta: Dambrausks netic brīnumiem, Koņevs par fotogrāfiju prezidentam
26. kārta: Pertija preses konferencē ar dēlu, Koņevs joprojām ilgojas pēc Lemajiča
27. kārta: Kubarevs nekoncentrē visas domas par Latvijas kausu, Mihelsons apslimušā Riherta vietā
28. kārta: Adlans debitē kā treneris un apšauba Slavišas neatkarību, 75 000 eiro par Tamirlanu

  -1 [+] [-]

, 2019-09-18 09:47, pirms 4 mēnešiem
Spēles komentators ļoti slavēja tiesneša Ķeres darbību. Kulakovs pelnījis divu spēļu diskvalifikāciju. Kļosovs izplata lipīgu dezinformāciju...

  -1 [+] [-]

, 2019-09-18 12:11, pirms 4 mēnešiem
strops rakstīja: Spēles komentators ļoti slavēja tiesneša Ķeres darbību. Kulakovs pelnījis divu spēļu diskvalifikāciju. Kļosovs izplata lipīgu dezinformāciju...
Nu ar kartiņām Ķere,manuprāt,nedaudz pārsālīja.Gluži kā Treimaņu Aņdžs karjeras sākumāKas attiecās uz to momentu,kur it kā bija pārkāpums soda laukumā pret Mordatenko,tad šeit nostrādāja variants,ka Anastasijs jau ir tiesnešu blociņos,kurš soda laukumā mīl "izprasīt" 11 metriniekus.Protams,Anastasijs ātrs un ir momenti,kad tiešām pret viņu pārkāpj noteikumus,bet vēl biežāk Mordatenko mēdz pietēlot.Līdz ar to tiesneši var neiedot pendeli arī tur,kur it kā bija.Pie tam šajā spēlē viens vienpadsmitnieks jau bija ventspilnieku labā.Katrā ziņā tiesneši spēles rezultātu neietekmēja un šī žēlošanās,manuprāt,bija lieka.Rezultāts atbilda spēles gaitai.Jā,vēlreiz atkārtošos,brīdinājumi bija gan vietā,gan arī nevietā.

  -1 [+] [-]

, 2019-09-18 18:34, pirms 4 mēnešiem
Nezinu ko domā Namejs, bet viņš vienmēr domās savādāk kā Pertija. Ja gruzīns teiks ka viņam ir viena galva, Namejs teiks ka divas

     [+] [-]

, 2019-10-22 15:53, pirms 3 mēnešiem
strops rakstīja: Spēles komentators ļoti slavēja tiesneša Ķeres darbību.
Tik spīdoša tiesāšana 14.septembra spēlē, ka viņam jau veselu mēnesi neuztic pildīt galvenā tiesneša pienākumus Virslīgā.