• Video: Brūniņš par "buku" bronzām, tituliem ar "Baronu", basketbolu Gulbenē
  25.dec. Video: Brūniņš par "buku" bronzām, tituliem ar "Baronu", basketbolu Gulbenē(3)
  Bijušais basketbolists Artūrs Brūniņš jau piekto sezonu strādā par "Gulbenes Buku" galveno treneri. Sarunā ar Andreju Siliņu treneris atceras savas spēlētāja karjeras pirmsākumus Gulbenē, slavenās bronzas izcīnīšanas ar "bukiem", FIBA Eiropas kusa iegūšanu ar "Baronu", leģionāra gaitas Polijā un Lietuvā, kur sanāca pārstāvēt "Neptūnas" tieši pirms kluba straujā izrāviena. Sarunas otrajā daļā Artūrs stāsta par šī brīža situāciju Gulbenes basketbolā, Pāvela Veselova, Raimonda Gabrāna un Ingara Aizpura atgriešanos "bukos" un ikdienas darbu ar komandu.

  Sarunas ilgums: 54 minūtes
 • Kāpēc Meiers nespēlē? Dodiet Štālbergam U18! Boli varēja spēlēt arī LBL...
  12.dec. Kāpēc Meiers nespēlē? Dodiet Štālbergam U18! Boli varēja spēlēt arī LBL...(40)
  Pēdējās nedēļas laikā atkal sakrājušās dažādas ar pašmāju basketbolu saistītas aktualitātes, tāpēc nolēmu dažas no tām aplūkot. Kas notiek ar Mārtiņu Meieru Kazaņā? Kas notiek ar Artūru Štālbergu Panevēžā? Un vai slavenie tīneidžeri brāļi Boli varēja spēlēt arī Latvijas čempionātā?
 • Spēļu analīze: aizsardzība, uzbrukums, Pasečņika progress
  28.nov. Spēļu analīze: aizsardzība, uzbrukums, Pasečņika progress(39)
  Latvijas basketbola valstsvienība aizvadījusi pirmās divas spēles Pasaules kausa kvalifiikācijas turnīrā - gan zaudējumā Turcijai, gan uzvarā pār Zviedriju atmiņā palika labākas un sliktākas epizodes, ko šajā reizē centīšos izanalizēt. Apzīmējot spēles, tika dzirdēti vārdu savienojumi kā “šausmīga “pick’n’roll” aizsardzība” vai “neorganizēts uzbrukums”, un savas kompetences līmenī centīšos skaidrot, kāpēc šādas epizodes bija. Tāpat pieskaršos lietām, kas atstāja labu iespaidu.
 • Kurucs par spēles laiku Barselonā: "Ir neliela vilšanās..."
  21.nov. Kurucs par spēles laiku Barselonā: "Ir neliela vilšanās..."(24)
  "Man tas viss šķita smieklīgi. Dažreiz palasu, ko raksta cilvēki, bet lielos vilcienos neiedziļinos. Man nav saprotama šo cilvēku motivācija [iebilst pret manu spēlēšanu izlasē], varbūt tie ir aģentu savstarpējie strīdi. Tā ir tāda mazu bērnu uzvedība," pēc treniņa Latvijas valstsvienības rindās pirms Pasaules kausa kvalifikācijas spēles pret Turciju Rodions Kurucs komentēja atsevišķu basketbola darboņu iebildumus par viņa spēlēšanu izlasē. Tāpat Kurucs dalījās iespaidos par pirmajiem treniņiem izlasē un situāciju ar savu spēles laiku "Barcelona" klubā.
 • Pasečņiks: "Vēlos palīdzēt Latvijas izlasei, par spēles laiku neuztraucos"
  21.nov. Pasečņiks: "Vēlos palīdzēt Latvijas izlasei, par spēles laiku neuztraucos"(16)
  "Eiropas čempionātā redzēju vairākas mūsējo spēles un tiešām pārliecinājos, ka uz laukuma atrasties vai uz soliņa ir daudz vieglāk, nekā skatīties spēles mājās pie televizora," pēc sava pirmā treniņa Latvijas valstsvienības sastāvā pirms Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra sacīja basketbolists Anžejs Pasečņiks. Sarunā Anžejs arī dalījās pārdomās par līdz šim aizvadīto sezonu "Gran Canaria" klubā Spānijā.
 • Ar vai bez Eirolīgas spēlētājiem: pret Zviedriju favorīti, pret Turciju - nē
  16.nov. Ar vai bez Eirolīgas spēlētājiem: pret Zviedriju favorīti, pret Turciju - nē(33)
  Pirms novembra nākamnedēļ gaidāmās 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra sākšanās joprojām līdz galam nav skaidrības par vairāku turnīra dalībnieču iespējamajiem sastāviem - cik un kuri Eirolīgas spēlētāji dosies palīgā savām izlasēm un kurām izlasēm savu labāko spēlētāju iztrūkums atstās lielāko ietekmi uz sniegumu. Arī Arnim Vecvagaram būs jāiztiek bez daudziem no valsts labākajiem spēlētājiem, tomēr, ņemot vērā mūsu grupas sastāvu, milzīgu iespaidu uz potenciālajiem rezultātiem tam nevajadzētu atstāt.
 • Video: Vecvagars par izlases kandidātiem: "Neviens nepaliks nepamanīts"
  10.nov. Video: Vecvagars par izlases kandidātiem: "Neviens nepaliks nepamanīts"(6)
  Septembra beigās par Latvijas basketbola valstsvienības galveno treneri tika iecelts Arnis Vecvagars, kurš kā spēlētājs savulaik septiņas reizes izcīnīja Latvijas čempiontitulu, bet trenera karjeras laikā ar Latvijas U20 izlasi sasniedzis 5. un 6. vietu Eiropas čempionātos. Sarunā ar Andreju Siliņu treneris stāsta, kādu pieredzi ieguvis ASV, viesojoties pāris NBA komandās un vairākās koledžās, skaidro, pēc kādiem principiem veidojis kandidātu sarakstu uz pirmo Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra sabraukumu, kas paredzēts šī mēneša otrajā pusē, novērtē kandidātu sniegumu līdzšinējā sezonā, dalās pārdomās par aktuālajiem jautājumiem Eirolīgas spēlētāju, kā arī Rodiona Kuruca, Anžeja Pasečņika, Rinalda Mālmaņa, Rolanda Freimaņa un citu sakarā, atklāj, kā izvēlējies asistentus un ieskicē pirmā sabraukuma darba plānu.

  Sarunas ilgums: 53 minūtes
 • Video: Bagatskis par kandidātiem, gatavošanos, čempionātu, aģentiem
  16.okt. Video: Bagatskis par kandidātiem, gatavošanos, čempionātu, aģentiem(19)
  Latvijas basketbola valstsvienība septembrī aizvadīja Eiropas čempionāta finālturnīru, izcīnot piecas uzvaras septiņās spēlēs un ierindojoties piektajā pozīcijā, kas ir labākais panākums kopš 1939. gada. Ainars Bagatskis pēc čempionāta pavēstīja, ka astoņu gadu darba ciklu izlasē noslēdzis un ar komandu neturpinās strādāt. Sarunā ar Andreju Siliņu bijušais valstsvienības galvenais treneris atskatās uz aizvadīto Eiropas čempionātu, atbild uz jautājumiem par kandidātu sarakstu un gatavošanos, pieskaras aģentu tēmai, kā arī ieskicē savus tuvākās nākotnes plānus.

  Sarunas ilgums: 80 minūtes
 • Bagatskis: "Ja aģents dara tā, lai spēlētājs nespēlē izlasē, tā ir cūcība"
  13.okt. Bagatskis: "Ja aģents dara tā, lai spēlētājs nespēlē izlasē, tā ir cūcība"(17)
  "Spēlētājs [sezonas laikā] jāaiztiek pēc iespējas mazāk, jo viņam ir jākoncentrējas uz darbu klubā. Viņam nav laika domāt, kas būs pēc tam, viņam ir jādomā par to, kas notiek tajā brīdī. Tāpēc viņiem ir pārstāvji. Nekomunicēju tikai ar Kalnīti, es runāju ar visiem aģentiem," komentējot publiskajā telpā laiku pa laikam izskanējušās aizdomas par aģenta Artūra Kalnīša ietekmi uz procesiem Latvijas valstsvienībā, intervijā Sportacentrs.com norāda tās bijušais galvenais treneris Ainars Bagatskis.
 • Blogs: Par LBL startu, 3 apļiem, leģionāru limitu
  03.okt. Blogs: Par LBL startu, 3 apļiem, leģionāru limitu(9)
  Jaunā Latvijas čempionāta sezona sākusies, aizvadītas pirmās spēles, sagaidīti pirmie pārsteigumi, kas ļauj izdarīt pirmos secinājumus un dalīties pirmajos iespaidos.
 • Blogs: Izlases treneris, FIBA un ULEB karš
  25.sep. Blogs: Izlases treneris, FIBA un ULEB karš(82)
  Ainars Bagatskis piektdien pavēstīja, ka neturpinās darbu ar Latvijas valstsvienību. Nē, viņam nestāv uz galda cita darba piedāvājums, taču treneris apzinās, ka, piekrītot vadīt izlasi, viņš šādus piedāvājumus var arī nesaņemt vai - ja saņemt, tad nonākt neapskaužamā situācijā, kad jāizvēlas starp izlasi un personīgo karjeru. Nebūtu godīgi par to nopelt cilvēku, kurš astoņus gadus ir vadījis izlasi, pārņemot to brīdī, kad neviens to nevēlējās un Latvijas basketbols atradās zemākajā punktā.
 • Blogs: Bilde ar haizivi, pelde Marmora jūrā, no Ķīnas par Slovēniju
  12.sep. Blogs: Bilde ar haizivi, pelde Marmora jūrā, no Ķīnas par Slovēniju(1)
  Pēc uzvaras astotdaļfinālā pār Melnkalni Latvijas valstsvienība turpināja ierastajā ritmā - no spēlēm brīvajā dienā atkal treniņnodarbība un šoreiz tā pielāgota ceturtdaļfināla spēles sākuma laikam - 21:30. Laiku līdz treniņam izmantojām tālākai Stambulas apskatei.
 • Blogs: "No Fenerbahce", Stambulas Gada māte, Melnkalnes piespiestie
  10.sep. Blogs: "No Fenerbahce", Stambulas Gada māte, Melnkalnes piespiestie(6)
  Pēc lieliskām basketbolistu sagādātām emocijām grupu turnīrā Stambulas Āzijas daļā cerību pilni nākamajā rītā sēdāmies taksī, lai pārbrauktu uz civilizēto Eiropu, vismaz tā mums šķita.
 • Blogs: mežonīgā Stambula, pašus turkus pārsteigusī Turcijas izlase
  07.sep. Blogs: mežonīgā Stambula, pašus turkus pārsteigusī Turcijas izlase(1)
  Otrā no spēlēm brīvā diena Sportacentra/f64 komandai izvērtās aizraujošāk nekā pirmā - tā kā Latvijas izlases treniņš notika visai vēlu vakarā, dienas laikā nolēmām doties uz blīvi apdzīvoto Stambulas Āzijas daļas rajonu Kadikējas vārdā.
 • Blogs: mošejas un debesskrāpji, ēdiens un briti prātā
  04.sep. Blogs: mošejas un debesskrāpji, ēdiens un briti prātā(1)
  Atceros 2008. gada U20 čempionātu Rīgā, kad pēc vienas no spēlēm pie dienesta izejas satiku Rihardu Kuksiku un Rolandu Freimani, kuri gāja prom no Arēnas Rīga pēc grupu turnīra pēdējās spēles. Pavadīju abus ar vārdiem: “Nu, ko, rītdien vismaz brīvdiena.” Uz ko sekoja atbilde, ka tā nav brīvdiena - treniņš būs tik un tā. Un tas arī ir ļoti precīzs labojums.Tā ir no spēlēm brīvā diena, bet visbiežāk spēlētājiem un nekādā gadījumā treneriem tā nav brīvdiena. Starp citu, arī moderno mediju pārstāvjiem tā lielākoties nav brīvdiena. Bet nu par visu pēc kārtas.
 • Blogs: Montijs Viljamss, draudzīgie turki, Dāvja spēlēšana zem jautājuma
  02.sep. Blogs: Montijs Viljamss, draudzīgie turki, Dāvja spēlēšana zem jautājuma(10)
  Domāt, ka pēc Serbijas spēles mačs ar Beļģiju būs jūtami vieglāks, var atļauties līdzjutēji un citi optimisti, taču realitātē mūs gaida sīva cīņa pret sīkstu pretinieku, kas turklāt spēlē līdzīgu spēles stilu, kādu spēlē trenera Bagatska vadītā komanda. Spēles rītā nav skaidrības, vai laukumā varēs doties Dāvis Bertāns.
 • Blogs: Stambulā nacionālie svētki, arēnā neliels bardaks
  01.sep. Blogs: Stambulā nacionālie svētki, arēnā neliels bardaks(6)
  Nevaru sūdzēties par apgūto Eiropas ģeogrāfiju, taču Stambulā esmu nonācis pirmo reizi. Tiesa, šī ir pilsēta, kas ir divos kontinentos, un arī Āzijā, kur notiek Eiropas čempionāta finālturnīra D grupas turnīrs, esmu pirmo reizi. Šoreiz par pirmajās divās dienās piedzīvoto.
 • Video: Aiz sānu līnijas: Cipruss un Gulbis par sastāvu, pretiniekiem, mērķiem
  30.aug. Video: Aiz sānu līnijas: Cipruss un Gulbis par sastāvu, pretiniekiem, mērķiem(15)
  Pienākusi pēdējā Andreja Siliņa veidotā raidījumu cikla "Aiz sānu līnijas" epizode, un tajā kopā ar Kasparu Ciprusu un Mārtiņu Gulbi tiek analizēts Ainara Bagatska izvēlētais Latvijas valstsvienības sastāvs, sausais atlikums pēc pārbaudes spēlēm, kungi pievēršas arī grupas pretinieku analīzei un uzstāda mērķus mūsu izlasei Stambulā.

  2:30-6:15 Studijas viesi un spēlētāji min basketbolistus
  6:45-13:00 Latvijas izlases sastāva analīze
  13:30-26:55 Spēle pret Čehiju un atskats uz pārbaudes spēlēm
  27:05-32:00 Kārļa Muižnieka viedoklis par valstsvienības sagatavošanos un izredzēm
  32:20-48:00 Latvijas pretinieču Serbijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Krievijas un Turcijas analīze
  48:30-56:20 Latvijas mērķi un favorītkomandas Eiropas čempionātā
  56:30-57:41 Veikala "ProBasketball" konkurss
 • Video: Aiz sānu līnijas: Regnārs Vaivars - tiešs un skarbs, intervija ar K. Bērziņu
  24.aug. Video: Aiz sānu līnijas: Regnārs Vaivars - tiešs un skarbs, intervija ar K. Bērziņu(67)
  Klāt priekšpēdējā Andreja Siliņa veidotā raidījuma "Aiz sānu līnijas" epizode un šoreiz bez raidījuma vadītāja un pastāvīgā viesa Kaspara Ciprusa viedoklī dalās arī režisors un aktieris Regnārs Vaivars, kurš nekautrējas būt tiešs un skarbs.

  2:15-4:45 Regnārs Vaivars un Kristaps Janičenoks min citātus no latviešu filmām
  5:00-22:40 Ziedoņa Jansona komentārs un pārbaudes spēles pret Lietuvu analīze
  22:57-35:10 Lietuviešu leģendas Rimanta Kaukēna komentārs, Latvijas un Rumānijas spēles analīze
  35:20-41:15 Twitter aptaujas rezultāti, pārbaudes spēļu skaits un pretinieki
  41:35-48:05 Intervija ar Kasparu Bērziņu
  48:30-49:20 "ProBasketball" konkurss
  49:35-51:30 Regnārs Vaivars vēršas pie Latvijas basketbola līdzjutējiem
 • Video: Dāvis Bertāns par NBA debiju, spēlēšanu ar un pret Porziņģi, izlases mērķiem
  18.aug. Video: Dāvis Bertāns par NBA debiju, spēlēšanu ar un pret Porziņģi, izlases mērķiem(10)
  Basketbolists Dāvis Bertāns pievienojies Latvijas valstsvienībai pēc piecu gadu pārtraukuma. Sarunā ar Andreju Siliņu uzbrucējs stāsta par debijas sezonu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), atklāj, par ko balsoja Visu zvaigžņu spēles balsojumā, spēlēšanu pie Grega Popoviča, četrām spēlēm Attīstības līgā un, protams, atgriešanos valstsvienības sastāvā.

  Sarunas ilgums: 59 minūtes
 • lasīt vairāk