Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:135, Did:0, useCase: 0

Muižnieks: "Nopietnu trenēšanu šobrīd esmu nolicis malā, bet..."

Andrejs Siliņš

Muižnieks: "Nopietnu trenēšanu šobrīd esmu nolicis malā, bet..."
Kārlis Muižnieks un Moriss Krīks. Foto: fbu.ua

Kārlis Muižnieks aizvadītajā sezonā pēc divu gadu pārtraukuma atkal strādāja par treneri, vadot Ukrainas superlīgas ambiciozo komandu "Prometey". Marta pirmajā pusē kluba un trenera ceļi tika šķirti, bet sarunā ar Sportacentrs.com Muižnieks norāda - šķiršanās notika bez asumiem un abas puses saglabāja labas attiecības.

"Situācija Ukrainā [klubu basketbolā] bija pilnīgi atšķirīga no situācijas Latvijā. Protams, grūti prognozēt, kāda būs attīstība Ukrainas basketbolā pēc šī vīrusa un ekonomiskajiem satricinājumiem, bet kopējā tendence līdz šim rādīja, ka Ukrainas basketbols sāk attīstīties arvien vairāk. Šosezon bija ļoti sīva konkurence starp visām komandām. Komandu komplektācija un budžeti bija daudz nopietnāki nekā iepriekšējos gados. Uz nākamo sezonu bija paredzēts, ka superlīgai pievienosies vēl vairākas komandas, un budžeti pieaugs vēl vairāk," Muižnieks norādīja, ka Ukrainas klubu basketbolā šosezon bija novērojama attīstība. "Pēc šī brīža notikumiem grūti prognozēt, kāds būs nākamais gads, bet, visticamāk, nebūs paredzētais pieaugums."

Muižnieks, kurš nebija trenējis nevienu komandu kopš 2017. gada pavasara, kad noslēdza darba ciklu "Ventspils" klubā, pērnā gada augustā parakstīja līgumu ar Ukrainas superlīgas debitanti "Prometey". Kluba bagātais īpašnieks Ukrainas elitē gribēja ienākt ar lielām ambīcijām, un kā viens no stūrakmeņiem bija Ukrainā teicamu reputāciju izveidojušā Muižnieka piesaiste.

Ar Južnijas "Khimik" Muižnieks 2014. gadā, komandā spēlējot arī Rolandam Freimanim, izcīnīja Ukrainas sudrabu (finālā piekāpās Ainara Bagatska un Jāņa Strēlnieka pārstāvētajai, tosezon Eirolīgā spēlējušajai "Budivelnik") un iekļuva ULEB Eiropas kausa astotdaļfinālā, bet gadu vēlāk Muižnieka vadītā Južnijas vienība triumfēja Ukrainā. "Prometey" mērķis bija izveidot stabilu Eiropas līmeņa komandu. "Klubs pie manis vērsās ar ļoti interesantu piedāvājumu un pēc ilgām pārdomām, kas vilkās jau no maija, tomēr piekritu. Kluba vadība jau ar lielām ambīcijām skatījās uz šo sezonu. Ļoti pozitīvi cilvēki, kas iegulda basketbolā savus līdzekļus un enerģiju, lai ietu uz mērķiem," motivāciju atgriezties pie trenēšanas skaidroja Muižnieks.

Lielu sezonas daļu debitanti bija tabulas vadībā, taču no februāra vidus līdz marta sākumam pēc diviem zaudējumiem trijos mačos klubs nolēma pārtraukt sadarbību ar treneri. Muižnieks gan bilst, ka šāds attīstības scenārijs bijis abām pusēm pieņemams: "Kluba vadībai bija savs redzējums par komandas komplektāciju un disciplīnu, īpaši attiecībā uz amerikāņu spēlētājiem. Mūsu redzējumi atšķīrās. Vadība iejaucās komandas darbībā un izteica savas domas, es kā galvenais treneris izteicu savas domas. Gala iznākumā manā vienā par komandas galveno treneri tika iecelts kluba direktors, kas apliecina, ka kluba vadība pati gribēja vadīt komandu. Nebiju par to īpaši priecīgs, vairākkārt par to teicu arī vadībai, un beigu beigās draudzīgi vienojāmies, ka kluba vadība vada komandu pati. Šķīrāmies bez asumiem. Klubs publiski pateica man lielu paldies, ka daudz no manis mācījušies un šīs zināšanas noteikti noderēs tālākajā darbībā."

Tāpat kā pirms pievienošanās "Prometey", arī tagad, atkal kļūstot par treneri bez komandas, Muižnieks neraujas jauna darba meklējumos basketbolā. "Jau pirms šī piedāvājuma biju iesaistīts interesantos projektos uzņēmējdarbībā, un tagad šī darbība turpinās. Nopietnu trenēšanu esmu nolicis malā. Protams, dzīvē viss var mainīties. Man šī profesija ļoti patīk, izbaudu lielāko daļu šī darba. Protams, ir arī sava garoza, kā jebkurā profesijā. Šajā gadījumā - neesmu mājās tik bieži, cik gribētos, nav ierastais cikliskums, kad piecas dienas nedēļā strādā un tad ir divas brīvdienas. Esmu no šīs profesijas daudz ieguvis, esmu daudz ko uzvarējis. Šajā brīdī tā nav mana prioritāte, man ir citi projekti."

Pēc koronavīrusa pandēmijas sākšanās Ukrainas superlīgas sezona tika pārtraukta pavisam, par čempioni nosaucot tā brīža tabulas līdervienību "Dnipro". Otro vietu jeb sudrabu izcīnīja latviešu treneru Ainara Bagatska un Māra Bružika pārstāvētā "Kyiv Basket", bet Muižnieka trenētā "Prometey" palika trešajā pozīcijā. Lai gan superlīgas pārtraukšanas brīdī Muižnieks jau vairs nebija komandas galvenais treneris, tieši latviešu speciālista vadībā komanda aizvadīja pilnīgi visas sezonas spēles (pēdējais mačs 5. martā, Muižnieks pameta komandu divas dienas vēlāk).

Podkāsts “Ārpus Kadra” skatāms portālā Sportacentrs.com un klausāms visās podkāstu straumēšanas vietnēs. Jaunākajā epizodē viedokļos dalījās: Jānis Kalniņš, Kaspars Gorkšs, Raivis Ušackis, Edgars Jaunups, Kārlis Muižnieks, Einars Fogelis, Māris Verpakovskis, Rihards Lomažs, Kaspars Daugaviņš, Krišs Upenieks un Rolands Eliņš.

Klausies sev ērtākajā veidā:
Spotify: https://ej.uz/AKspotify
Podbean: https://ej.uz/AKPodbean
Apple Podcasts: https://ej.uz/AKApple
PlayerFM: https://ej.uz/AKPlayerFM
Podkasti.lv: https://ej.uz/AKDelfi
SoundCloud: https://ej.uz/ArpusKadra

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 19:52, pirms 3 mēnešiem
Lai gan neesmu VEF fans bet...man kā skatītājam būtu interesanti viņu redzēt tieši pie šī kluba stūres + atpkaļ latvijā

     [+] [-]

, 2020-03-22 08:51, pirms 3 mēnešiem
bobiits rakstīja: Lai gan neesmu VEF fans bet...man kā skatītājam būtu interesanti viņu redzēt tieši pie šī kluba stūres + atpkaļ latvijā
Gailītis ir nistjag !!!