Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:116, Did:0, useCase: 0

"Preiļi": "Mērķi ir plašāki par sportiskajiem - nodrošinājām patīkamu futbola atmosfēru"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

"Preiļi": "Mērķi ir plašāki par sportiskajiem - nodrošinājām patīkamu futbola atmosfēru"
"Preiļi"

Sportacentrs.com ir sazinājies ar visiem 16 šīs sezonas komanda.lv 1.līgas klubiem, piedāvājot izteikt savas domas par aizvadīto sezonu. Šoreiz savas pārdomas atklājuši "Preiļi" - šai komandai turnīra noslēgumā pēdējā 16.vieta.

Ko izdevās sasniegt un ko neizdevās (prieki un vilšanās)?
Sākšu ar mūsu kluba pamatnostādnēm attiecībā uz 1. līgas čempionātu – spēlēt tikai ar saviem audzēkņiem, radīt futbola atmosfēru mājas spēļu laikā, strādāt pie publicitātes (mājas lapa, facebook lapa).

Izejot no augstāk minētā, arī sezonas mērķi bija plašāki par tīri sportiskajiem, par ko pirmssezonas intervijā informējām Sportacentrs.com. Pirmkārt – lai spēles Preiļos notiktu sakārtotā sporta bāzē un patīkamā futbola atmosfērā. Diez vai kolēģi man īpaši pārmetīs, ja teikšu, ka laukuma kvalitāte, spēles organizācija, stadiona vizuālais izskats bija vieni no labākajiem līgā. Pieplusosim arī to, ka mums ir ļoti sakarīga mājas lapa un esam laikam vienīgais klubs, kuram ir pamatīgas fotoreportāžas gan no mājas, gan no izbraukuma spēlēm. Jāatzīst, ka pietrūka spēka tādam svarīgam momentam kā spēļu programmiņas.

Otrkārt – komandas iekšienē radīt gaisotni, kurā labi justos gan Preiļu jaunieši, gan Rīgā studējošie un strādājošie. Kopumā ņemot, tas izdevās. Galvenokārt tāpēc, ka tika atrisināti visi organizatoriskie un finansiālie jautājumi, par ko ar spēlētājiem bijām vienojušies pirms sezonas. Bez tam, ja komanda nav profesionāla, neredzu jēgu tādam jēdzienam kā „uzdevums uz sezonu” – līdz ar to nebija nekādas spriedzes. Mēģinājām spēlēt, cik labi mākam un gūt no tā baudu. Protams, ne vienmēr tas izdevās. Mūsu spēles stilu labi raksturo ļoti daudz ielaistie vārti un, netipiski turnīra lejasgala komandai, diezgan daudz iesisto vārtu [30 spēlēs 40 vārti; šai rādītājā tika apsteigtas trīs komandas, bet vēl divām komandām bija tikai par 1-2 vārtiem vairāk - aut.]. Galu galā mēs esam vienīgie 1. līgas pārstāvji, kuri kausa izcīņas spēlēs prata pārspēt Virslīgas komandas vārtsargu [1:6 pret "Spartaku" - aut.]. Izejot no mūsu spēles stila, loģiska ir arī izcīnītā Fair Play balva, kas pienākas korektākajai komandai.

Treškārt – ir tas, kas neizdevās, t.i. vieta turnīra tabulā. Pirms sezonas biju pārliecināts, ka būsim kaut kur pa vidu, bet finišējām pēdējie. Pamatproblēma – sastāva nestabilitāte. Gatavojoties sezonai bija ilūzija, ka spēlēšanu 1. līgā un Latvijas futzāla grandā FK Nikars varēs savienot Matīss Babris un Jānis Pastars. Cik puiši varēja, tik palīdzēja, tomēr nācās respektēt profesionāla kluba intereses. Tāpat nejutāmies tiesīgi uzstāt, lai mūsu spēlētāji nepiedalītos tādās aktivitātēs kā pludmales futbola izlase, SELL spēles, Baltijas minifutbola (6:6) kauss, Universiāde, Pasaules policistu spēles. Cilvēku skaita ziņā ar sastāvu īpašu problēmu nebija, bet ne vienmēr maiņas bija līdzvērtīgas.

Kā vērtējat turnīru kopumā (organizācija, tiesāšana, līmenis)? Vai attaisnojas spēlēšana bez Virslīgas dublieru klātbūtnes?
Attiecībā uz čempionāta organizāciju viss ir kārtībā (dažus sīkumiņus var atrisināt darba kārtībā). Tāpat piekrītu tam, ka dublieru komandas ir „no citas operas”. Komandu spēku samērs ir diezgan līdzvērtīgs. Spēles organizācijas un sastāva ziņā Caramba, Valmiera un RFS bija pārākas, bet pārējo komandu spēļu rezultāti bija neprognozējami. Mazliet pārsteidza lielā leģionāru klātbūtne daudzās komandās. Kāda no tā 1. līgā ir jēga, tā teikt, „sausais atlikums” – nezinu. Daži vairāk iegūti punkti neatsver savējo atstāšanu malā – bet te, protams, katram sava ideja. Runājot par tiesāšanu, pieķēru sevi pie domas, ka arvien biežāk izsaku pretenzijas tiesnešiem, bet tas droši vien, tāpēc, ka palieku vecāks un īgnāks, arī redze bojājas un, galu galā, arī ceturtais tiesnesis vienmēr norādīja, ka esmu kļūdījies – tātad viss it kā kārtībā.

Vai jau šobrīd ir skaidrība par nākamo gadu (budžets, sastāvs, treneris utt.)?
Šobrīd nav skaidrs, kur spēlēsim nākamgad. Mēs palikām pēdējā vietā un izkritām uz 2. līgu. Tā ir formālā puse, bet neformālā ir tā, ka šobrīd 1. līgas sastāvs nav nokomplektēts un, ja būs piedāvājums palikt 1. līgā, labprāt to izmantosim. Jebkurā gadījumā Preiļos futbols būs, turpināsim spēlēt ar saviem audzēkņiem, turpināsim labiekārtot stadionu un veicināt interesi par futbolu preiliešos.

Preiļu BJSS komandas treneris Imants Babris.

1.līgas klubu atsauksmes pēc 2015.gada sezonas noslēgšanās

KlubsMateriāls
Caramba/Dinamo"Caramba/Dinamo": "Priecēja progress sezonas gaitā; Virslīgā trenēsimies vairāk"
Valmiera Glass
RFSPopkovs: "Virslīgā trūkst spēcīgu ārzemju treneru"
1625 Liepāja"1625 Liepāja": "Izdevās palikt par vienu no vadošajām komandām"
Auda
Rēzekne"Rēzekne": "Mūsu pilsētā futbols visos laikos ir raisījis skatītāju interesi"
Tukums 2000"Tukums 2000": neizpildīti mērķi; toties parādās talanti; turnīrā slikta tiesāšana
AFA OlaineAFA "Olaine": labi; ka paņēmām gulbeniešus; tiesnešu darbs ar "-" zīmi
Alberts
Ogre
Jēkabpils
Salaspils
Staiceles Bebri"Staiceles Bebri": "Uzstādījumu noturēties 1.līgā izpildījām ar uzviju"
Saldus/Brocēni
Smiltene"Smiltene": "Mums ir labākie līdzjutēji - nedrīkstam viņus zaudēt"
Preiļi"Preiļi": "Mērķi ir plašāki par sportiskajiem - nodrošinājām patīkamu futbola atmosfēru"

     [+] [-]

, 2015-11-20 18:54, pirms 5 gadiem
Kāds zin cik sēdvietu ir Preiļu stadionā?!?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2015-11-20 19:46, pirms 5 gadiem
Lido rakstīja: Kāds zin cik sēdvietu ir Preiļu stadionā?!?
Tribīnēs - 450, bet skatītāji izvietojas arī uz soliņiem apkārt laukumam.

     [+] [-]

, 2015-11-20 20:09, pirms 5 gadiem
IeBa rakstīja: Tribīnēs - 450, bet skatītāji izvietojas arī uz soliņiem apkārt laukumam.
Paldies!
Varētu jau arī šadu info mājas lapā ielikt, tāpat kā laukuma izmērus, piemēram...

  -3 [+] [-]

, 2015-11-20 20:47, pirms 5 gadiem
priekskam jums 1 liga ja jus spelejat visus turnieos kas notik Latvija ?nu tad spelejat labak futzalu un pludmales futbolu!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja