Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource591 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource591), Fid:2840, Did:0, useCase: 0

Dramatiskā finiša spurtā uzvara Nīderlandes riteņbraucējai Bregenai

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Dramatiskā finiša spurtā uzvara Nīderlandes riteņbraucējai Bregenai
Anna van der Bregena
Foto: AP/Scanpix

Šodien Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs tika aizvadītas dramatiskas sacensības šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā sievietēm. Līdere tika apsteigta pirms paša finiša un triumfēja Nīderlandes riteņbraucēja Anna van der Bregena.

Kopā piedalījās 67 sportistes no 38 valstīm, tostarp Norvēģiju pārstāvošā 31 gadu vecā latviete Vita Heine, kura tikai 26 gadu vecumā pastiprināti pievērsās šosejas riteņbraukšanai un kurai karjerā ir divas sudraba medaļas Latvijas čempionātā individuālajā braucienā. Šodien programmā gan grupas brauciens, un agrā atrāvienā devās beļģiete Lote Kopecki.

Kopecki labi turējās, taču pēc kāda laika izveidojās piecu visai spēcīgu sportistu sekotāju grupa ar divkārtējo olimpisko čempioni individuālajā braucienā Kristinu Armstrongu priekšgalā (amerikānietei pēc četrām dienām apritēs 43 gadi). Šai brīdī pakaļdzīšanos sāka realizēt peletons, kas nenovēršami noveda pie daļējas tā izjukšanas. Galu galā, kā ierasts, visi sākotnējie atrāvienu, bēgšanu mēģinājumi izrādījās nesekmīgi un, kad līdz finišam atlika ap 60 kilometriem, vairums riteņbraucēju atkal bija kopā.

Sākās jauni un jauni uzrāvieni un izlēcieni, bet nopietnas lietas notika 39 kilometrus pirms finiša, kad izveidojās septiņu draudīgu līderu grupa ar Londonas spēļu olimpisko čempioni holandieti Mariannu Vosu ierindā. Šis septiņnieks ātri vien uzaudzēja vairāk nekā minūtes pārsvaru.

Un tomēr arī šim šķietami nopietnajam atrāvienam nebija lemts dalīt medaļas – pelotons aizmucējas atkal panāca. 20 kilometrus pirms finiša vēl viens atrāviens – šoreiz četru sportistu sastāvā ar divām holandietēm, kuru vidū nebija Vosas. Trases beigu daļu kāpums bija tik grūts, ka šis kvartets drīz vien pajuka un izveidojās duets - vispirms vadībā izvirzījās holandiete Annemika van Vletena, kurai drīz pievienojās Mera Ebota.

Kalnainu trašu lietpratēja Ebota mēģināja nomest Vletenu – tas neizdevās, taču drīz sāka līt, un holandiete piedzīvoja sāpīgu kritienu un tika nogādāta slimnīcā. Ebota uz līdzenuma izbrauca kā vienīgā līdere. 30 gadus vecās amerikānietes pārsvars pār tuvāko trīs sekotāju grupu aizvien ruka, un skatītāji bija liecinieki drāmai. Ebota, kura atdeva tik daudz spēku un bija tik tuvu uzvarai, tika panākta un apdzīta aptuveni 150 metrus pirms finiša. Ebota palika ne tikai bez uzvaras, bet arī bez medaļas, finišējot 4. vietā.

Labākā starp trim dalībniecēm izrādījās holandiete Anna van der Bregena. Sudrabs zviedrietei Emmai Juhansonei, bet bronza itālietei Longo Bordžīni. Vosai finišā 9. vieta, Heinei 33. vieta starp 52 finišējušajām.

Šosejas riteņbraukšana. Grupas brauciens sievietēm

VSportisteValstsLaiks
1.A.van der BregenaNīderlande3:51:27
2.E.JuhansoneZviedrija0:00
3.E.K.BordžīniItālija0:00
4.M.EbotaASV+0:04
5.L.ArmitstedaLielbritānija+0:20
6.K.ŅeviadomaPolija+0:20

Piedalījās 67 sportistes

Izcīnītās medaļas šosejas riteņbraukšanā

VValstsZSBKopā
1.Beļģija1001
Nīderlande1001
3.Dānija0101
Zviedrija0101
5.Polija0011
Itālija0011

Sadalīti 2 no 4 medaļu komplektiem

Pēdējo OS laureāti šosejas riteņbraukšanā, sieviešu grupas brauciens

OSZeltsSudrabsBronza
2012M. Vosa (Nīderlande)L. Armitsteda (Lielbritānija)O. Zabeļinskaja (Krievija)
2008N. Kuka (Lielbritānija)E. Juhansone (Zviedrija)T. Guderco (Itālija)
2004S. Kerigana (Austrālija)J. Ārnda (Vācija)O. Sļusareva (Krievija)

  +1 [+] [-]

, 2016-08-08 00:07, pirms 3 gadiem
Vakardienas riteņbraukšanu radīja 3 kanali. Šodien viens i tas knapi.. Kāda jēga no tiem 7 viasat kanāliem ja neko pratīgu tāpat tur nerāda...

     [+] [-]

, 2016-08-08 01:57, pirms 3 gadiem
Lūk ko nozīmē strādāt, nevis sačkot. Vakar polim paveicās, ka tikai beļgis ar dāni aizbrauca atrāvienā.