Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Ševļakovs: "Sāpīgi, ka turnīra tabula tiek tik neglīti ietekmēta"

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Ševļakovs: "Sāpīgi, ka turnīra tabula tiek tik neglīti ietekmēta"
Jurijs Ševļakovs
Foto: RFS

Piedāvājam FK "Ventspils” un RFS galveno treneru komentārus pēc "SynotTip" Virslīgas sezonas pēdējā mača, kurā komandas cīnījās neizšķirti 1:1.

Jurijs Sevļakovs, RFS galvenais treneris:: "Vispirms gribu pateikties visiem spēlētājiem, klubam un apsveikt ar sezonas noslēgumu. Galvenais uzdevumus komandai, kas faktiski ir pilnīgi jauna un pirmo gadu spēlēja Virslīgā, bija saglabāt vietu līgā, kas arī paveikts. Tikai žēl, ka lietas, kas nav saistītas ar futbolu, galu galā nosaka komandu secību turnīra tabulā. Tas ir ļoti slikti. Laikam jau tas ir jautājums, kuru vispirms jārisina futbola federācijai. Nedrīkst taču tā būt, ka nenotiek augstākās līgas spēles. Tas ir nonsenss. Nenotika spēlē, un tas ietekmēja komandu secību turnīra tabulā. "Riga" mūs apsteidz, taču ne sportiskā cīņā. Tas ir ļoti bēdīgi. Par šīs dienas spēli komandai arī varu pateikt paldies, puiši ļoti centās, tā bija sportiska cīņa, komanda centās uzvarēt, taču tas neizdevās. Tomēr visiem paldies par spēli un sezonu.”

Pols Ašvorts, "Ventspils" galvenais treneris: “Spēlēja vairāki jaunie spēlētāji, gribēju viņus pārbaudīt, jau domājot par nākamo sezonu, taču mums arī bija daudz problēmu ar sastāvu. Principā tā ir pēdējās trīs spēlēs, un tiešām žēl, ka tā notika tieši sezonas beigās. Četriem spēlētājiem jau veikta operācija, vēl vienam būs operācija pēc sezonas, bet Vitālijs Rečickis tikko zaudējis tēvu un vakar bija bērēs, tāpēc nebija gatavs nospēlēt visas 90 minūtes. Tāpēc vajadzēja spēlēt ar jaunajiem, bet par to esmu priecīgs. Kopumā viņi nospēlēja labi un parādīja, ko no varam gaidīt nākamgad. Protams, nav lielas starpības, otrā vai trešā vieta, bet, zinot, kā spēle risinās Jelgavā, gribējām uzvarēt un būt otrie. Taču nedaudz pietrūka, bet to var teikt arī par visu čempionātu. Nedaudz pietrūka, lai būtu pirmie. Karlsons guva 17 vārtus, bet bija vajadzīgs vēl kāds uzbrucējs, kurš gūst daudz vārtu. Tā trūka visu sezonu un pietrūka arī šodien.”

Jau pirmajā puslaikā veicāt maiņu. Ar ko tas bija saistīts?
Ševļakovs: "Maiņa saistīta tikai ar savainojumu. Pirmā puslaika vidū Sorokins iedzīvojās traumā, tāpēc pēc tam tika nomainīts. Tieši tas pats gadījās ar Isajevu – trauma, un bijām spiesti veikt maiņu. Ar spēlētāju sniegumu, atdevi šodien bijām pilnībā apmierināti, bet nācās veikt piespiedu maiņas.”

Mukins tika nomainīts jau pēc pirmā puslaika. Netika tomēr galā, vai maņai bija kādi citi iemesli?
Ašvorts: "Tas bija saistīts ar taktiskajiem risinājumiem. Vienkārši viņiem ir divi ļoti ātri malējie pussargi, un es nospriedu, ka Pauļus šajā flangā varētu apturēt pretspēlētāju, kas otrajā puslaikā arī izdevās. Tāpēc arī tika veikta maiņa.”

Uz ātru roku, protams, tas nav viegli, tomēr kā var vērtēt šo sezonu?
"Protams, nav tās labākās sajūtas, jo gribējām būt pirmie, bet, kā jau teicu, nedaudz pietrūka. Varbūt arī nedaudz trūka veiksmes, jo sezonas beigās bija daudz traumu. Piemēram, Žuļevs ļoti nepatīkami savainojās mačā ar "Spartaku", bet viņš ir aizsargs, un ir ļoti svarīgi lai šī līnija būtu iespēlēta un saprastos. Labi, ka komanda šajā situācijā tomēr nodemonstrēja raksturu, taču nevar cerēt, ka viss būs labi, ja uz katrā mačā spēlē cits sastāvs. Jābūt vienam labam sastāvā, kas spēlē maču no mača. Veiksmes trūkums jāsaista tieši ar traumām, turklāt tās ir tiešām nopietnas. Jau teicu, ka pietrūkst vēl viena rezultatīva spēlētāja Parasti tie ir uzbrucēji, bet var būt arī malējais pussargs. Ediks šogad guva astoņus vārtus, bet četrus no 11 metriem, Alans piecus, maz vārtus guva centra aizsargi. Nedaudz pietrūkst, bet mēs, domājot par nākamo gadu, jau esam sākuši pie tā strādāt.”

Kura no spēlēm palikusi atmiņā visvairāk?
"Droši vien pēdējais mačs ar "Jelgavu”, jo mēs to zaudējām jau pieliktajā laikā. Pirmais nāk prātā mačs, kas mums nebeidzās labi, taču tā bija izšķiroša spēlē. Domāju, ja mēs uzvarētu, tad kļūtu par čempioniem. Pirmo puslaiku nospēlējām nervozi, otrajā jau bijām labāki, bet nerealizējām savus momentus un ielaidām vārtus 93. minūtē. Kā trenerim pirmā atmiņā nāk šī spēle, kas nebija mums veiksmīga.”

Vai sezonas laikā trāpījās arī kāda īpaša uzvara?
"Varbūt mačs ar "Spartaku”, kurā bija ļoti līdzīgs scenārijs, bet jau mūsu labā. Kad rezultāts vēl bija 0:0, mēs zaudējām Žuļevu un Koļesovu, bet Kaspars divas minūtes pēc nākšanas laukumā guva izšķirošos vārtus. Tā droši vien bija mūsu emocionālākā un visveiksmīgākā spēle.”

Ja neskaitām piektās vietas zaudēšanu turnīra tabulā, tad RFS laikam jau nav, par ko šajā sezonā sūdzēties?
Ševļakovs: "Kopumā esam apmierināti ar sezonu, jo, galu galā, pirmais uzdevums bija saglabāt vietu Virslīgā. Šo uzdevumu izpildījām, turklāt lielāko daļu sezonas bijām piektie. Objektīvi vērtējot savus spēkus, sapratām, ka pirmais četrinieks tomēr ir spēcīgāks, bet piektā vieta būtu mums labs sasniegums. Taču jāatkārtojas, ka tad, kad vietu sadalē iejaucas lietas, kas nav saistītas ar sportu, ir bēdīgi. Diemžēl tāds nu mums ir tas čempionāts, var nenotikt spēles un tāpēc esam sestie. Tur nu mēs neko nevaram izmainīt. Mēs sitāmies līdz pēdējai kārtai, līdz pēdējam mačam, lai saglabātu piekto vietu, tāpēc ir skumji, ka iejaucas tādi blakus apstākļi. Tas ir neglīti, tas nav futbols, un par to pat runāt īsti negribas. Lai ar to tagad tiek galā federācija, ja tā, protams, to darīs.”

  -1 [+] [-]

, 2016-11-05 23:07, pirms 3 gadiem
uzdevums saglabāt vietu Virslīgā? - jebkurš muļķis var pārbaudīt, ka tāds nebija uzdevums un mērķis..

 +11 [+] [-]

, 2016-11-05 23:09, pirms 3 gadiem
LFF algu un nesliktu saņem laikam gandrīz simts ierēdņu. Prezidents, par kuru tik vienoti balsoja futbola sabiedrība un viņa rokaspuisis ģenseks, abi it kā mitinās Jūrmalā, vēl ir Sinototovirslīgas direktors (algots) un neviens nepacēla pakaļu un neko neizdarija lai virslīgas noslēguma spēle ar čempionu piedališanos notiktu. Sniegs taču izkrita vairāk kā diennakti pirms spēles. Kauns pirmkārt tādiem čempioniem, kā Spartaks, kauns LFF un visam Latvijas futbolam. Galu galā federācijai pašai vajadzēja notīrīt sniegu unpēc tam sodīt laukuma saimniekus. Pēdejā kārtā nenotika vel 2 1.līgas spēles (ietekmēja pat medaļu sadalijumu) un viena dublieru - tas ir neapšaubami Latvijas futbola visu laiku ANTIREKORDS - BRAVO!!! Žēl RFS, kluba saimnieki laikam iztērēja limonu un viņus tā uzmeta. Futbola sabiedrība norīs šo kaunu un nekas nemainīsies. Lai dzīvo bardaks un diletanti pie varas!!!

     [+] [-]

, 2016-11-05 23:47, pirms 3 gadiem
nopietns jautājums - vai tad jebkur tika izziņots, ka Spartakam par nespēju uzņemt pretiniekus savā laukumā ir piešķirts tehniskais zaudējums? izklausās jau pēc pelnīta soda, bet nekur šādu paziņojumu neesmu lasījis/dzirdējis.

  -1 [+] [-]

, 2016-11-06 00:36, pirms 3 gadiem
Nevar saprast - vai tad spēle ir atcelta nevis pārcelta? Kārta taču būtu jāizspēlē.

  +3 [+] [-]

, 2016-11-06 00:37, pirms 3 gadiem
reinis2408 rakstīja: nopietns jautājums - vai tad jebkur tika izziņots, ka Spartakam par nespēju uzņemt pretiniekus savā laukumā ir piešķirts tehniskais zaudējums? izklausās jau pēc pelnīta soda, bet nekur šādu paziņojumu neesmu lasījis/dzirdējis.
Tas varētu tikt izziņots tikai pēc nākamās LFF DK sēdes, jo viņi pieņem lēmumus šādās situācijās.

     [+] [-]

, 2016-11-06 01:10, pirms 3 gadiem
reikons rakstīja: Tas varētu tikt izziņots tikai pēc nākamās LFF DK sēdes, jo viņi pieņem lēmumus šādās situācijās.
nu jā, loģiski. paldies par atbildi!

  +1 [+] [-]

, 2016-11-06 01:22, pirms 3 gadiem
reinis2408 rakstīja: nu jā, loģiski. paldies par atbildi!
Spēļu pārcelšana uz vēlāku datumu nav iespējama, jo Virslīgas un Pirmās līgas reglamenti paredz pārspēles par iekļūšanu 2017. gada Virslīgas čempionātā aizvadīt līdz 13. novembrim.
LFF Sacensību organizācijas komitejas 4....

  +3 [+] [-]

, 2016-11-06 07:29, pirms 3 gadiem
soccerfans rakstīja: LFF algu un nesliktu saņem laikam gandrīz simts ierēdņu. Prezidents, par kuru tik vienoti balsoja futbola sabiedrība un viņa rokaspuisis ģenseks, abi it kā mitinās Jūrmalā, vēl ir Sinototovirslīgas direktors (algots) un neviens nepacēla pakaļu un neko neizdarija lai virslīgas noslēguma spēle ar čempionu piedališanos notiktu. Sniegs taču izkrita vairāk kā diennakti pirms spēles. Kauns pirmkārt tādiem čempioniem, kā Spartaks, kauns LFF un visam Latvijas futbolam. Galu galā federācijai pašai vajadzēja notīrīt sniegu unpēc tam sodīt laukuma saimniekus. Pēdejā kārtā nenotika vel 2 1.līgas spēles (ietekmēja pat medaļu sadalijumu) un viena dublieru - tas ir neapšaubami Latvijas futbola visu laiku ANTIREKORDS - BRAVO!!! Žēl RFS, kluba saimnieki laikam iztērēja limonu un viņus tā uzmeta. Futbola sabiedrība norīs šo kaunu un nekas nemainīsies. Lai dzīvo bardaks un diletanti pie varas!!!
Labākais risinājums būtu ielikt kādu lieku spēli vasarā un atteikties no futbola martā un novembrī. Kas tur par spēli sniegā? Futbolistiem viena veselības maitāšana, turklāt par fanu piesaisti arī nevar būt ne runas.

  +1 [+] [-]

, 2016-11-06 08:55, pirms 3 gadiem
Meža_briesmonis rakstīja: Labākais risinājums būtu ielikt kādu lieku spēli vasarā un atteikties no futbola martā un novembrī. Kas tur par spēli sniegā? Futbolistiem viena veselības maitāšana, turklāt par fanu piesaisti arī nevar būt ne runas.
Tas nemaina faktu, ka čempionāts ir jānospēlē līdz galam! Nu ir līmenis! Es par tādu attieksmi atņemtu Spartakam čempionu titulu. Iznāk tā- gribu spēlēju, negribu nespēlēju! Uzsnigušais sniegs te nevar būt par attaisnojumu.

  +1 [+] [-]

, 2016-11-06 10:07, pirms 3 gadiem
Par ko stress?
Vecais čekists kopā ar korišiem taču gandrīz ideāli vada visu futbola sabiedrību jau gandrīz 20 gadus, viņu ievēl vienos vārtos, šis ir kārtējais gandrīz ideālais lēmums un tagad kāds te purkšķina pretī?

  +3 [+] [-]

, 2016-11-06 10:07, pirms 3 gadiem
Var piekrist Ševļakovam,tomēr ir sacensību reglaments un noteikumi,kuri jāievēro visiem.Tā kā Spartaks viennozīmīgi ir nopelnījis tehnisko zaudējumu.Varbūt vajadzētu tikai tādas naudas sodus uzlikt šādos gadījumos,ka klubs darītu visu,lai spēli aizvadītu.Šajā gadījumā acīm redzot Spartakam vieglāk samaksāt soda naudu un uzdāvināt Rīgai trīs punktus.

  +3 [+] [-]

, 2016-11-06 10:33, pirms 3 gadiem
alguns rakstīja: Var piekrist Ševļakovam,tomēr ir sacensību reglaments un noteikumi,kuri jāievēro visiem.Tā kā Spartaks viennozīmīgi ir nopelnījis tehnisko zaudējumu.Varbūt vajadzētu tikai tādas naudas sodus uzlikt šādos gadījumos,ka klubs darītu visu,lai spēli aizvadītu.Šajā gadījumā acīm redzot Spartakam vieglāk samaksāt soda naudu un uzdāvināt Rīgai trīs punktus.
Piekritu par lielāku sodu. Jā ir tāda attieksme, tad Daugavpīlim arī nevajadzēja braukt uz Liepāju ( lētāk samksāt sodu ), RFS arī nebraukt uz Ventspili. Super . Vienkarši anulēt pēdējo kārtu. Bet ja vasarā būs stiprs lietus un spēlēt nevar, tad ko , arī tehnisko zaudējumu vai tomer pārcels spēli? Nevienam nekas nav vajadzīgs.

  -2 [+] [-]

, 2016-11-06 10:58, pirms 3 gadiem
Kāpēc nevarēja nospēlēt uz mākslīgā seguma?
Bet starpības 5. vai 6. vieta nav nekādas
Ašvortam pat vienalga 2. vai 3., bet vietas tabulas vidusdaļā vispār ir bez jebkādas nozīmes

  +2 [+] [-]

, 2016-11-06 11:50, pirms 3 gadiem
Jādarbojas sportiskajam principam un katrai vietai ir būtiska nozīme,jo tas ietekmē katra kluba prestižu.čempioni pārāk ātri atslābinājās,kas nedara godu viņiem.Federācijai,kā augstāk stāvošai organizācijai bija jādod rīkojumi par laukumu sakopšanu,nevis palaist visu pašplūsmā.Cik zinu Piņķu stadionā to mēgināja savest kārtībā treneri,rezerves spēlētāji,apsrdzes darbinieki ar lāpstu palīdzību,diemžēl laks bija ierobežots.

  -1 [+] [-]

, 2016-11-06 12:21, pirms 3 gadiem
Tiešām "Sevļakovs"? Varbūt tomēr pirms publicēšanas ir jāpārlasa raksts, lai jau pašā sākumā ieboldētā tekstā kļūdu nepieļautu???

     [+] [-]

, 2016-11-06 13:18, pirms 3 gadiem
alguns rakstīja: Var piekrist Ševļakovam,tomēr ir sacensību reglaments un noteikumi,kuri jāievēro visiem.Tā kā Spartaks viennozīmīgi ir nopelnījis tehnisko zaudējumu.Varbūt vajadzētu tikai tādas naudas sodus uzlikt šādos gadījumos,ka klubs darītu visu,lai spēli aizvadītu.Šajā gadījumā acīm redzot Spartakam vieglāk samaksāt soda naudu un uzdāvināt Rīgai trīs punktus.

Es domāju, ka Spartaks pārsūtīs rēķinu ar sodu pretiniekiem. Tas būtu fair play.

     [+] [-]

, 2016-11-06 13:31, pirms 3 gadiem
Maksims Krivunecs rakstīja: Es domāju, ka Spartaks pārsūtīs rēķinu ar sodu pretiniekiem. Tas būtu fair play.
Spartaks rīkojās nesolīdi, jo ļoti gribot varēja noorganizēt spēli
Bet nedomāju, ka Jums tas ir būtiski izšķiroši būt 5. vai 6.
Un ja arī spēle būtu notikusi, Spartaks spēlētu ar dublieriem un visticamāk Riga tāpat uzvarētu

  +3 [+] [-]

, 2016-11-06 13:46, pirms 3 gadiem
fkscd rakstīja: Spartaks rīkojās nesolīdi, jo ļoti gribot varēja noorganizēt spēli
Bet nedomāju, ka Jums tas ir būtiski izšķiroši būt 5. vai 6.
Un ja arī spēle būtu notikusi, Spartaks spēlētu ar dublieriem un visticamāk Riga tāpat uzvarētu
Uzprasiet mūsu līdzjutējiem un cilvēkiem kuri strāda klubā vai viņiem ir svarīgi būt augstāk tabulā nekā Riga FC, uzprasiet Riga FC vadību vai viņiem ir svarīgi būt augstāk nekā RFS.

P.s. Spartakam protokolā pirms spēles bija spēcīgākais sastāvs un viņi gribēja spēlēt, bet diemžēl vadība pieņem lēmums tīrīt sniegu vai nē. Un jā Riga FC apspēlētu Spartaku, man personīgi nebūtu jautājumu. Tas būtu godīgi un es būtu apmierināts ar 6. vietu.

  +2 [+] [-]

, 2016-11-06 14:15, pirms 3 gadiem
Jautjums, ki izdarija Biedrība Latvijas futbola virslīga vadība lai spēle notiktu. Ja neko, kāda velna pēc tāda organizācija bija izveidota. Tagad LFF ar milzīgo naudas (lielāku nekā LOKam) un cilveku resursu novels vainu uz klubiem un miers.

  +1 [+] [-]

, 2016-11-06 14:47, pirms 3 gadiem
Maksims Krivunecs rakstīja: Uzprasiet mūsu līdzjutējiem un cilvēkiem kuri strāda klubā vai viņiem ir svarīgi būt augstāk tabulā nekā Riga FC, uzprasiet Riga FC vadību vai viņiem ir svarīgi būt augstāk nekā RFS.

P.s. Spartakam protokolā pirms spēles bija spēcīgākais sastāvs un viņi gribēja spēlēt, bet diemžēl vadība pieņem lēmums tīrīt sniegu vai nē. Un jā Riga FC apspēlētu Spartaku, man personīgi nebūtu jautājumu. Tas būtu godīgi un es būtu apmierināts ar 6. vietu.
Nezinu, vai tas tiešām ir tik izšķiroši
Nākamgad mērķi būs augstāki un tad arī Rīgas klubu pretstāve būs principiālāka
Ja šajā spēlē būtu izšķīries zelta liktenis, gan jau Spartaks noorganizētos. Tagad vienkāršāk ir samaksāt sodu. Gan jau arī Riga bija apmierināta ar tehnisko uzvaru
Bet kalendāra sastādītājiem neko nevar pārmest. Sniega vētra novembra pašā sākumā ir eksecess, Ginesa rekorda grāmatas cienīgs notikums

     [+] [-]

, 2016-11-06 21:05, pirms 3 gadiem
Šodien notika dublieru spēle starp RFS un Ventspīli, bet starp Riga un Spartaku atcelta. Viss ir loģiski.