Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Ceturtais uzvarētājs un jauns līderis spīdveja GP seriālā

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Ceturtais uzvarētājs un jauns līderis spīdveja GP seriālā
Fredriks Lindgrens kļuva par spīdveja GP seriāla līderi.

Četri posmi - četri dažādi uzvarētāji. Vēl vairāk - neviens no pirmo triju posmu uzvarētājiem neiekļuva ceturtā posma finālā. Tik aizraujoši sākās 2020. gada spīdveja "Grand Prix" seriāls.

Ceturtajā posmā Gožuvas mototrekā Polijā triumfēja zviedrs, bijušais Daugavpils "Lokomotīves" braucējs Fredriks Lindgrens. Pamatsacensībās viņš sakrāja 12 punktus un pārliecinoši iekļuva pusfinālā.Tieši stabilais sniegums ir viens no stiprākajiem zviedru meistara trumpjiem - divas trešās un viena ceturtā vieta iepriekšējos trijos posmos, bet tagad uzvara.

Lindgrens ir vienīgais, kurš visos četros posmos iekļuva finālā. Šoreiz viņš pusfinālā finišēja otrais aiz austrālieša Džeisona Doila, bet finālā ieguva vadību pēc pirmā līkuma un uzvarēja pārliecinoši. Otrais - pagājušā gada pasaules vicečempions dānis Leons Madsens (otrais fināls pēc kārtas), bet trešais - Doils, kurš trijniekā iekļūst otrajā posmā pēc kārtas, bet pirms tam - 13 posmi pēc kārtas bez fināla. Lidgrenam šis bija 30. fināls GP posmos viņa karjerā un piektā uzvara.

Otro reizi pēc kārtas kaut vai pusfinālā netika pirmā posma uzvarētājs Artjoms Laguta (Krievija; tikai 3 punkti), finālā netika arī iepriekšējo divu posmu uzvarētāji - pašreizējais titula īpašnieks Bartošs Zmaržliks un šā gada Polijas čempions Macejs Janovskis.

Līdz ar to finālā nebija neviena mājinieka. Zmaržliks sāka ļoti pārliecinoši, uzvarēja četros braucienos pēc kārtas un likās, ka neviens viņu nepieveiks. Pieveica. Vispirms 18. braucienā "Barteks" finišēja tikai trešais aiz brita Taia Vofindena un Doila, tas nebija nekas īpaši slikts, jo vieta pusfinālā jau bija nodrošināta, taču tad - tikai trešais arī pusfinālā aiz Emīla Saifutdinova (Krievija; pēc diviem braucieniem bija tikai viens punkts, bet tad - trīs uzvaras pēc kārtas) un Madsena. Janovskis arī šoreiz ne bez pūlēm iekļuva pusfinālā (9 punkti), kur palika 4. vietā.

Pēc četriem posmiem Lindgrenam ir 66 punkti, Zmaržlikam - 59, Janovskim - 57, Vofindenam - 53, Madsenam - 50 un Lagutam - 45 punkti. Līderu sešiniekam pietuvojās Doils - 42 punkti, nav tālu arī Saifutdinovs - 36 un slovāks Martins Vaculiks - 35 punkti. Vai jau ir iemesls atcerēties, ka zviedrs pēdējo reizi pasaules čempions bija 2005. gadā, kad sesto reizi titulu ieguva leģendārais Tonijs Rikardsons? Atcerēties var. Redzēsim, vai būs iemesls to darīt pēc nedēļas - nākamie divi GP posmi jau 18. un 19. septembrī Prāgā.