Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Čempioni paliek bešā: Sportacentrs.com balsojumā triumfē Šimkovičs un Pertija

Agris Suveizda

Čempioni paliek bešā: Sportacentrs.com balsojumā triumfē Šimkovičs un Pertija
Tomašs Šimkovičs. Foto: FK RFS

Latvijas futbola sezona ir galā, un laiks apkopot notikušo. Kā ierasts, portāla Sportacentrs.com redakcija veikusi balsojumu, lai noteiktu, mūsuprāt, šā gada izcilniekus "Optibet" Virslīgā. Lai arī pie titula otro gadu pēc kārtas tika "Riga", mūsu skatījumā sezonas spilgtākās figūras bija meklējamas citās komandās – par labāko spēlētāju sīvā cīņā esam atzinuši RFS uzbrūkošo pussargu Tomašu Šimkoviču, kurš izcēlās ar astoņiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, bet par labāko treneri iebalsojām valmieriešu Eiropas kampaņas režisoru Tamazu Pertiju.

Labākie spēlētāji (maksimums – 24,0 punkti)

PozīcijaSpēlētājsKomandaPunkti
VārtsargsV. LazarevsValmiera Glass/ViA20.0
AizsargsA. ČernomordijsRiga15.5
PussargsT. ŠimkovičsRFS20.5
UzbrucējsD. LemajičsRiga/RFS18.5

Labākie treneri (maksimums – 9,0 punkti)

VTrenerisKomandaPunkti
1.T. PertijaValmiera Glass/ViA7.0
2.M. KoņevsRiga6.0
3.V. MorozsDaugavpils3.0
4.V. DambrausksRFS1.5
5.O. KubarevsRiga/Jelgava0.5

Balsošana

Balsojumā piedalījās seši Sportacentrs.com žurnālisti, TV komentētāji vai vienkārši Latvijas futbola cienītāji: Arkādijs Birjuks, Kārlis Justovičs, Pēteris Neimanis, Edmunds Novickis, Emīls Ozerinskis un Agris Suveizda. Gluži kā pirms gada, katram respondentam bija jānosaka A un B izlase, pa trim A un B izlašu rezervistiem (A izlases rezervisti būtībā bija trīs labākie B izlases laukuma spēlētāji) – kopumā 25 spēlētāji -, trīs labākie treneri, kā arī jānosaka gan pa diviem labākajiem individuāli katrā pozīcijā, gan divi labākie spēlētāji vispār.

Pirmkārt, katrs drīkstēja izvēlēties, kādu shēmu vien vēlas (izņemot mūsdienās absolūti neaktuālas). Otrkārt, abām simboliskajām izlasēm drīkstēja būt atšķirīgas shēmas. Treškārt, lai maksimizētu izlases kopējo spēku, drīkstēja izvēlēties, piemēram, divus labās malas aizsargus, nevis vienu kreisās un vienu labās malas. Tāpat, piemēram, drīkstēja izlasē iekļaut trīs uzbrūkošos pussargus un nevienu balsta pussargu, kā arī divus centra aizsargus un tikai vienu malējo u.tml.

Ceturtkārt, normas robežās drīkstēja pēc savas gaumes piekārtot spēlētāja pozīciju - piemēram, Ritvaru Ruginu drīkstēja uzskatīt gan kā kreisās, gan kā labās malas aizsargu un gan kā centra, gan kā malējo pussargu. Piektkārt, nebija nekādu spēļu skaita ierobežojumu. Tomēr jāņem vērā, ka Virslīgas īpatnību dēļ - vasarā notiek milzīgas izmaiņas komandu sastāvos - spēlētāju aizvadītais minūšu un maču skaits var ievērojami atšķirties, tāpēc kāds no autoriem varēja uzskatīt, ka, piemēram, spēlētājs A uz papīra ir vājāks nekā spēlētājs B, taču ir aizvadījis krietni vairāk spēļu un tādējādi šo starpību kompensējis sev par labu.

Punktu skaitīšana

Par iekļūšanu A izlasē spēlētājs saņēma 2,0 punktus, par iekļūšanu B izlasē – 1,0 punktus, bet par atrašanos A vai B izlases rezervistu sarakstā varēja saņemt 0,5 punktus. Tādējādi A izlases trīs rezervisti tika pie 1,5 punktiem (0,5 punkti par rezervista statusu un 1,0 punkti par būšanu B izlasē). Par nomināciju kā labākajam vārtsargam/aizsargam/pussargam/uzbrucējam pienācās viens punkts. Par nomināciju kā otram labākajam vārtsargam/aizsargam/pussargam/uzbrucējam varēja iegūt puspunktu. Par izvirzīšanu kā līgas labākajam spēlētājam varēja saņemt vienu punktu, par izvirzīšanu kā otram labākajam spēlētājam - puspunktu. Treneru balsojumā par vietām varēja iegūt attiecīgi 1,5, 1,0 un 0,5 punktus.

Simboliskās izlases tika noteiktas pēc kopējā punktu skaita. Vienādu punktu gadījumā nākamie kritēriji bija šādi:

- nomināciju skaits kā labākajam spēlētājam,
- nomināciju skaits kā otrajam labākajam spēlētājam,
- nomināciju skaits kā labākajam spēlētājam kādā pozīcijā,
- nomināciju skaits kā otrajam labākajam spēlētājam kādā pozīcijā,
- nomināciju skaits A izlasē,
- nomināciju skaits kā A izlases rezervistam,
- nomināciju skaits B izlasē,
- nomināciju skaits kā B izlases rezervistam,
- komandas vieta turnīra tabulā,
- papildbalsojums.

A izlase


Grafisko attēlu izveidoja Emīls Ozerinskis. Foto: Jānis Līgats/Valmiera Glass ViA, Zigismunds Zālmanis/Riga FC, FK RFS, FK Ventspils, Nora Krevņeva-Baibakova/FK Spartaks/FK Jelgava.

B izlase


Grafisko attēlu izveidoja Emīls Ozerinskis. Foto: Zigismunds Zālmanis/Riga FC, Mārtiņš Sīlis/FK Liepāja, Jānis Līgats/Valmiera Glass ViA, FK Ventspils, FK RFS, Nora Krevņeva-Baibakova/FK Jelgava.

Labākā spēlētāja noteikšana nebija viegls uzdevums. Seši balsotāji par labāko spēlētāju kopumā izvirzīja četrus dažādus futbolistus, un neviens no viņiem nesaņēma vairāk par divām balsīm. Balsojuma procesā izkristalizējās divi galvenie kandidāti: bijušais Viļņas "Žalgira" pussargs Šimkovičs un šā gada uzlecošā zvaigzne valmieriešu vārtos Vladislavs Lazarevs, kurš Austrijas slovākam beigās zaudēja tikai par puspunktu. Abi divreiz tika atzīti par labāko spēlētāju, Lazarevs visu sešu balsotāju skatījumā bija sezonas labākais vārtsargs, bet Šimkoviču par labāko pussargu uzskatīja pieci balsotāji. Un tomēr RFS līderis virsroku guva tādēļ, ka saņēma arī divas otrās vietas labākā spēlētāja balsojumā, kamēr Lazarevam nebija nevienas otrās vietas.

Kaut arī "Riga" izcīnīja titulu un ar četriem spēlētājiem ir visvairāk pārstāvētā komanda A simboliskajā izlasē, mūsu balsojums rāda, ka, atšķirībā no RFS vai citām komandām, "Riga" nebija izteiktu zvaigžņu un spēcīgs bijis tieši komandas mehānisms. Visvairāk punktu no "Riga" ieguva centra aizsargs Antonijs Černomordijs, kurš tika atzīts par labāko aizsargu, taču kopējā balsojumā ieņēma tikai ceturto vietu. Savukārt pārējie trīs – aizsargi Armands Pētersons un Herdi Prenga un uzbrūkošais pussargs Filipi Brizola – kopējā balsojumā bija tikai astotajā, devītajā un desmitajā vietā. A izlases pēdējā vilcienā ielēca "Ventspils" sezonas otrās daļas līderis Lukass Villela, kurš krietni atpalika no Prengas, taču par puspunkta tiesu B izlasē atstāja valmieriešu uzbrucēju Tolu Arokodari.

Černomordija apbalvojums aizsargu konkurencē tā arī palika vienīgā "Riga" balva mūsu balsojumā. Par labāko vārtsargu un pussargu, kā jau noprotat, iebalsojām Lazarevu un Šimkoviču, bet priekšējā līnijā pārliecinoši triumfēja bijušais "Riga" uzbrucējs Darko Lemajičs, kamēr jaunie "Riga" uzbrucēji netika pat B simboliskajā izlasē. Bez pirmās vietas "Riga" tomēr palika arī treneru konkurencē: kaut arī Mihails Koņevs tika pie visvairāk pirmajām vietām (trim), stabilāk punktus krāja Pertija. Gruzīnu speciālists par Virslīgas labāko treneri mūsu balsojumā tika atzīts arī 2014. gadā, kad ar Rīgas "Skonto" ieguva sudrabu, bet no spēlētājiem iepriekš A izlasē bijuši tikai divi: Lemajičs iebalsots otro gadu pēc kārtas, bet Tosins Aijeguns, kurš nu jau iet pamatsastāvā Šveices Superlīgā, trešo gadu pēc kārtas.

Balsojums par labākajiem spēlētājiem un treneriem

BalsotājsVārtsargsAizsargsPussargsUzbrucējsTrenerisSpēlētājs
Emīls Ozerinskis LazarevsPētersonsŠimkovičsAijegunsMorozsLazarevs
OzolsPrengaBelakovičsLemajičsPertijaAijeguns
Edmunds NovickisLazarevsJagodinskisŠimkovičsLemajičsKoņevsŠimkovičs
RaļkevičsČernomordijsBrizolaArokodarePertijaJagodinskis
Arkādijs BirjuksLazarevsČernomordijsŠimkovičsLemajičsPertijaŠimkovičs
OzolsJagodinskisBelakovičsAijegunsKoņevsLemajičs
Agris SuveizdaLazarevsJagodinskisPaničsLemajičsKoņevsPaničs
OzolsČernomordijsŠimkovičsAijegunsPertijaŠimkovičs
Pēteris NeimanisLazarevsČernomordijsŠimkovičsLemajičsKoņevsČernomordijs
OzolsJagodinskisVillelaAijegunsPertijaŠimkovičs
Kārlis JustovičsLazarevsJurkovskisŠimkovičsLemajičsPertijaLazarevs
KurakinsČernomordijsBrizolaAijegunsMorozsLemajičs

Katrā pozīcijā izvirzītie spēlētāji

VārtsargiPunktiA/BAizsargiPunktiA/BPussargiPunktiA/BUzbrucējiPunktiA/B
Lazarevs20.06/0Černomordijs15.55/1Šimkovičs20.56/0Lemajičs18.56/0
Ozols7.00/4Jagodinskis14.55/1Belakovičs13.06/0Aijeguns15.56/0
Raļkevičs1.50/1Pētersons12.05/1Brizola11.05/0Arokodare7.00/6
V.Kurakins1.00/1Prenga10.54/2Villela7.52/2Punculs5.00/4
Jurkovskis6.02/1Paničs6.52/0Ofors1.50/1
Fernandišs5.00/4Blagojevičs5.00/4Ennins1.00/1
Litvinskis4.51/2Ķigurs3.51/1Debelko1.0
Leliss4.00/3J. Ikaunieks3.50/2D.Ikaunieks0.5
Solovjovs3.00/2Džamalutdinovs3.50/2
Savaļnieks3.00/3Laizāns3.01/1
Sorokins2.01/0Masangane3.00/3
Ļotčikovs1.50/1Vukmaničs2.01/0
Balodis1.00/1V.Fjodorovs2.01/0
Žuļevs1.00/1Ulimbaševs2.00/2
Ēliu0.5Kazačoks2.00/2
Mamā0.5Ērglis1.50/1
I.Stuglis1.50/1
Nakamura1.50/1
I. Kozlovs1.00/1
Tobers1.00/1
Amansiu1.00/1
Žoržinju0.5
Mordatenko0.5

Spēlētāju sadalījums pa komandām

KomandaABKopā
Riga426
RFS314
Ventspils213
Valmiera Glass/ViA134
Spartaks101
Liepāja033
Jelgava011
Daugavpils000
Metta000

Iepriekšējo gadu eSports.lv vai Sportacentrs.com simboliskās izlases

2018. gada simboliskā izlase
2017. gada simboliskā izlase
2016. gada simboliskā izlase
2015. gada simboliskā izlase
2014. gada simboliskā izlase
2013. gada simboliskā izlase
2012. gada simboliskā izlase
2011. gada simboliskā izlase
2010. gada simboliskā izlase
2008. gada simboliskā izlase
2007. gada simboliskā izlase

  +3 [+] [-]

, 2019-11-26 19:01, pirms 11 mēnešiem
Viens gudrs cilvēks apgalvo, ka Pertija neko īpašu nav paveicis un Šimkovičs arī nav labs leģionārs. Kā tad tā - pat futbola speciālisti neorientējas futbolā.

  +1 [+] [-]

, 2019-11-26 23:09, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Viens gudrs cilvēks apgalvo, ka Pertija neko īpašu nav paveicis un Šimkovičs arī nav labs leģionārs. Kā tad tā - pat futbola speciālisti neorientējas futbolā.
Tātad tas cilvēks nesaprot Latvijas futbolu.

  +1 [+] [-]

, 2019-11-26 23:12, pirms 11 mēnešiem
Interesanta sezona. Riga FC tik plaša rotācija, ka tieši tā, komanda nevis personības izceļas.
Šimkovičs savukārt sākumā uguņoja, vēlāk jau viņu atkoda un RFS viss izplēnēja.
Tamazam kā komandierim līdzvērtīgu nav, aizsiet muti nevar

  +1 [+] [-]

, 2019-11-27 00:13, pirms 11 mēnešiem
Pelnīti!

     [+] [-]

, 2019-11-28 15:27, pirms 11 mēnešiem
2011.gada simboliskajā izlasē bija 6 leģionāri, šogad pirmoreiz - jau 7.