Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:118, Did:0, useCase: 0

Joksts: "Būtu gatavs spēlēt "Oldham Athletic" arī par velti"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Joksts: "Būtu gatavs spēlēt "Oldham Athletic" arī par velti"
Edijs Joksts (pa labi)
Foto: oldhamathletic.co.uk

Latvijas futbola 1.96m garais centra aizsargs Edijs Joksts šodien nokārtojis pēdējās formalitātes un kļuvis par Anglijas 3. spēcīgākās līgas kluba "Oldham Athletic" pilntiesīgu spēlētāju. Nelielā sarunā ar Sportacentrs.com Joksts dalās pirmajās pārdomās pēc ierašanās Anglijā.

Edijs Joksts: "Piedāvājumu doties uz Angliju saņēmu no Aleksandra Čekulajeva [kā zināms, Čekulajevs paralēli futbolista karjerai sper pirmos soļus aģenta lauciņā - aut.piez.]. To nevarēju palaist garām, zinot, kādas futbola tradīcijas šeit ir godā. Parakstīju līgumu pēc sistēmas 1+1. Komanda šeit mani sagaidīja ļoti draudzīgi, praktiski uzreiz pieņēma kā savējo.

Ļoti interesanti bija uzzināt, no kādām komandām šie spēlētāji nākuši - sarakstā bija "Chelsea", "Hull City", "Celtic", "Sunderland" un tā tālāk. Tas lika aizdomāties par savu pagātni... Komanda ir samērā jauna, protams, ir arī pāris vecāki spēlētāji, kuri ir palikuši no pagājušā gada. Arī treneris Lī Džonsons ir jaunākais treneris visā līgā. No sākuma jutos mazs un nevarīgs, bet katrā treniņā centos sevi pierādīt un dzīvoju ar moto: rītdienai jābūt labākai nekā šodienai.

Pirmajā vakarā satikos ar treneri un pārrunājām nianses. Es viņam biju kā lielais nezināmais un man pašam tikpat liela neziņa bija par angļu futbola struktūru. Viss, ko treneris bija redzējis, bija video izgriezumi un U-21 izlases spēle pret Lihtenšteinu. Saprotot, ko viņš sagaida un kādu spēlētāju meklē, centos to maksimāli izpildīt.

Šobrīd man nav skaidrības par savu vietu komandā, taču esam četri centra aizsargi (viens gan bieži spēlē arī aizsardzības malā) un darīšu visu iespējamo, lai sezonu sāktu pamatsastāvā. Esmu šeit, lai spēlētu un pilnveidotos.

Lai gan pagājušajā sezonā komanda sezonu beidza apakšgalā, šogad komanda ir motivēta atrasties tabulas augšējā daļā. Protams, konkrētu vietu treneris vēl nav nosaucis. Tai pašā laikā skaidrs, ka galvenā misija būs tikt "Championship" [pēc spēka 2. līgā - aut.piez.]."

Kāpēc nepaliki Polijas Ekstraklases klubā "Zawisza", ar kuru tik ilgi trenējies?
"Polijā nepaliku, jo bija problēmas vienoties par līgumu. Protams, arī treneru maiņa darīja savu... Varbūt vienkārši nebija lemts."

Vai atalgojums tev bija svarīgs, izvēloties tieši "Oldham"?
"Par atalgojumu, protams, nevēlos runāt, taču šeit būtu gatavs atrasties arī pa velti, jo šādas iespējas ir jāizmanto. Tā kā esmu vēl jauns, domāju, Anglija ir labākā vieta attīstībai. Sākumā sevi ir jāpierāda."

Kā vērtē Pahara aiziešanu no U-21 uz lielo izlasi?
"Protams, ļoti žēl, ka Pahars pameta U-21 izlasi, bija ļoti patīkami strādāt kopā ar tik zinošu un saprotošu cilvēku. Tomēr domāju, ka nacionālā izlase ir īstā vieta, kur viņam būtu jāatrodas. Domāju, tieši viņš ir cilvēks, kas palīdzēs attīstīties izlasei un pacels Latvijas futbolu citos augstumos."

Ja spēlēsi regulāri, vai uzskati, ka tas jau būs pamats Paharam kādu reizi izsaukt tevi uz lielo izlasi, īpaši ņemot vērā, ka viņš labi zina tavas spējas?
"Būtu ļoti priecīgs par šādu uzaicinājumu, taču daudz kas arī būs atkarīgs, piemēram, kādā līmenī būs pārējie Latvijas spēlētāji. Neuzskatu, ka, atrodoties šeit, man būtu kādas privilēģijas. Katrā ziņā treneris pats pratīs izskatīt Latvijas resursus un izdarīt rezumē."

 +10 [+] [-]

, 2013-07-17 18:17, pirms 6 gadiem
ak, tad redz, kur mūsu Maradona Čekulajevs palicis

  +5 [+] [-]

, 2013-07-17 18:23, pirms 6 gadiem
Brīnums, ka Čekulajevs savā bombardieru zemē Igaunijā Jokstu neievilka

  +3 [+] [-]

, 2013-07-17 18:32, pirms 6 gadiem
Gan jau drusku naudiņas vajadzēs... kur nu tā uzreiz par velti.
p.s. beidzot informācija par Čekulajevu.

 +11 [+] [-]

, 2013-07-17 18:41, pirms 6 gadiem
visu cieņu Čekulajevam, ļoti aktīvi sācies darboties aģenta amatā pēdējā laikā,. cerams, ka tā arī turpinās

 +13 [+] [-]

, 2013-07-17 18:43, pirms 6 gadiem
Čekulajevs malacis! Liels prieks! Cerams mūsējos turpinās izsūtīt uz Rietumeiropu

  +4 [+] [-]

, 2013-07-17 18:43, pirms 6 gadiem
Čekulajevs nokārtojis Oldham?
Malacis , bet kādā valodā Čekulajevs runāja ar kluba pārstāvjiem?

  +3 [+] [-]

, 2013-07-17 18:44, pirms 6 gadiem
igauņu
Zelta sietiņš rakstīja: Čekulajevs nokārtojis Oldham?
Malacis , bet kādā valodā Čekulajevs runāja ar kluba pārstāvjiem?

  +6 [+] [-]

, 2013-07-17 18:44, pirms 6 gadiem
Zelta sietiņš rakstīja: Čekulajevs nokārtojis Oldham?
Malacis , bet kādā valodā Čekulajevs runāja ar kluba pārstāvjiem?
lotgaļu???

  +5 [+] [-]

, 2013-07-17 18:56, pirms 6 gadiem
Izlases vecis nakotne. Premjerlīgā spēlēs.

  +2 [+] [-]

, 2013-07-17 19:00, pirms 6 gadiem
Pačko decembrī: "Joksts ir Latvijas futbola tīrradnis"
( Pačko: "Šādas "Jūrmalas" komandas nākamgad... )

  +1 [+] [-]

, 2013-07-17 19:02, pirms 6 gadiem
Paskatījos to puslaiku pret rumāņiem un no sastāva ārā viņš nekrita. Lielais augums tādam fubolam kā radīts

  +1 [+] [-]

, 2013-07-17 19:40, pirms 6 gadiem
1 rakstīja: Pačko decembrī: "Joksts ir Latvijas futbola tīrradnis"
( Pačko: "Šādas "Jūrmalas" komandas nākamgad... )
pati galvena piebilde.vinam vecaki ar nopietni.cik tad ieblekoja

  +2 [+] [-]

, 2013-07-17 19:42, pirms 6 gadiem
1 rakstīja: Pačko decembrī: "Joksts ir Latvijas futbola tīrradnis"
( Pačko: "Šādas "Jūrmalas" komandas nākamgad... )
Pačko par Joksta potenciālu runāja jau pēc 2012.g. Virslīgas 1. kārtas spēles starp Jūrmalu un Skonto (3:3), kas Jokstam patiesībā bija neveiksmīga (muļķīga pendele uz saviem vārtiem):
"Jūrmalas" treneris: "Manā mūžā tā ir pirmā...
Pačko: "Īpaši gribētos uztrenēt jauniešus. Piemēram, Joksts ir talantīgs, viņam ir lieliski auguma parametri - šobrīd viņam jāiekļūst jaunatnes izlasē, bet domāju, ka nākotnē viņš būs potenciāls lielās izlases spēlētājs."

     [+] [-]

, 2013-07-17 20:07, pirms 6 gadiem
fasans rakstīja: Izlases vecis nakotne. Premjerlīgā spēlēs.
Izlasē spēlēs Bulvītis, jo viņš spēlē izlases fārmklubā. Jokstu paņems uz kādu pārbaudes spēli piemēram pret Indonēziju viņu laukumā un uzlaidīs viņu 92. minūtē. Pēc tam teiks, ka nav īsti sevi pierādījis un turpmāk uz izlasi nesauks.Diemžēl.

     [+] [-]

, 2013-07-17 20:35, pirms 6 gadiem
Demar's rakstīja: Izlasē spēlēs Bulvītis, jo viņš spēlē izlases fārmklubā. Jokstu paņems uz kādu pārbaudes spēli piemēram pret Indonēziju viņu laukumā un uzlaidīs viņu 92. minūtē. Pēc tam teiks, ka nav īsti sevi pierādījis un turpmāk uz izlasi nesauks.Diemžēl.
Vecīt, Starkovs ir prom. Pahars ir pavisam savādāks cilvēks

     [+] [-]

, 2013-07-17 21:25, pirms 6 gadiem
Vecīt lai izdodas iekļūt pamatā un izsisties uz augšu! Lai veicas!

Mēs que un club!

  -1 [+] [-]

, 2013-07-17 21:32, pirms 6 gadiem
Cilvēks Parastais rakstīja: Vecīt, Starkovs ir prom. Pahars ir pavisam savādāks cilvēks
Veids kādā notika rokāda starkovs/pahars pavisam skaidri parādīja ka LV futbola virtuvē izmaiņas nav un nebūs.

     [+] [-]

, 2013-07-17 22:24, pirms 6 gadiem
Demar's rakstīja: Veids kādā notika rokāda starkovs/pahars pavisam skaidri parādīja ka LV futbola virtuvē izmaiņas nav un nebūs.
Un tu domā ka Mauriņjū vai Gvardiola no komandas, kuras vidējais līmenis ir Krievijas 1. līgas rezervista līmenī (izņemot 3-4 kadrus), spēs izspiest vairāk?

     [+] [-]

, 2013-07-17 22:37, pirms 6 gadiem
Cilvēks Parastais rakstīja: Un tu domā ka Mauriņjū vai Gvardiola no komandas, kuras vidējais līmenis ir Krievijas 1. līgas rezervista līmenī (izņemot 3-4 kadrus), spēs izspiest vairāk?
Kāds sakars?
Es nerunāju par izlases līmeni/potenciālo līmeni cita trenera vadībā utt, es rakstīju par trenera nomaiņas veidu. Ja reāli būtu atbrīvots Starkovs, būtu kaut kāds konkurss/kandidātu izskatīšanas process un tad tiktu pasniegta Pahars kā labākais variants kurš nāk ar konkrētu piedāvājumu būs tā tā un tā, mainīsies tas tas un tas tad ok, bet šajā gadijumā kad vēl pirms pāris nedeļām Starkovs bija superneaizvietojams treneris, kuru nomainīt būtu stulbums, bet te vienā dienā vecais treneris ir prom un jaunais jau vietā liecina tikai par to ka LFF negribēja neko mainīt.
Ja Starkovs nostrādātu līdz atlases cikla beigām un tad aizietu, tad būtu vairāk laika un cilvēki prasītu kandidātus, būtu kaut kādi viedokļi medijos utt un tad kaut ko samuģīt LFF garā būtu daudz grūtāk, a tā viss vienkārši Stariks pēkšņi iesniedz atlūgumu un pēc 5min Pahars jau ir vietā.

     [+] [-]

, 2013-07-17 23:45, pirms 6 gadiem
Zemeņu lasīšanu ar spēlēšanu būtu grūti apvienot

     [+] [-]

, 2013-07-18 01:31, pirms 6 gadiem
Prieks par Jokstu. Kā pats saka, Anglija ir lieliska vieta karjeras attīstībai. Auguma parametri ir izcili britu fubolam, jācenšas nostiprināties, un tālāk jau laiks un veiksme rādīs. Skaidrs, ka lielā izlase pagaidām vēl nespīd konkurencē ar Gorkšu, Ivanovu un Bulvīti centrā, bet U21 tīrs pamatsastāva spēlētājs.