Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

Martins Dukurs: "Kad vismazāk gaidi, vislabāk sanāk"

Ints Megnis
Ints Megnis

Martins Dukurs: "Kad vismazāk gaidi, vislabāk sanāk"
Martins Dukurs pēc uzvaras pasaules čempionātā. Foto: AP/Scanpix

Pasaules titulētākais skeletonists Martins Dukurs sarunā ar Sportacentrs.com atzīst, ka ir pārsteigts par tik pārliecinošu uzvaru šī gada pasaules čempionātā un nav gaidījis, ka tieši Vistleras trasē varētu izdoties uzvarēt ar tik lielu atrāvienu.

Piektdien un sestdien Kanādā notikušajās sacensībās Martins Dukurs bija labākais visos braucienos, kļūstot par seškārtēju pasaules čempionu.

"Protams, esmu ļoti priecīgs, ka izdevās tik labi. Visās komponentēs viss salikās - gan fiziski sanāca labi sagatavoties, gan arī braukšana. Protams, ja fiziski jūties labi, arī braukšana iet vieglāk," teica seškārtājais pasaules čempions. "Izdevās četri braucieni. Priekš tās trases jāsaka, ka pat ļoti labi. Sezona iesākās ar eksperimentiem un bija iekšējs mērķis labāk nostartēt tieši Eiropas un pasaules čempionātā. Tomēr tieši uz Vistleru nebija tik liels akcents, jo Tomass tur brauca īpaši trenēties, bet es atteicos. Tomēr tā bieži ir - kad vismazāk gaidi, vislabāk sanāk."

"No šīs trases negaidīju, tik lielu atrāvienu un arī tik labu startu. Arī treniņi neliecināja par to, jo bija nianses braukšanā, liels prieks, ka beigās viss sanāca," saka Dukurs, kurš jau iepriekš bija atklājis, ka trases izjūtas noķēris vien pašā pēdējā treniņbraucienā. "Biju iedomājies, ka noslēdzošajā dienā braukšu tikai vienu braucienu, jo arī nogurums iekrājās, tomēr pirmo ļoti švaki nobraucu un pa pieciem atvēlētajiem treniņu braucieniem tā arī nebiju atkodis lejasgalu, allaž kļūdoties 11. virāžā. Tomēr nobraucu vēl vienu un pašā pēdējā uzķēru, kā to vietu jābrauc. Jā, joprojām tur zaudēju laiku, bet vairs nebija tik daudz kā iepriekš."

"Savukārt sasniegtais starta rekords ir vēl lielāks pārsteigums nekā visas trases rekords. Šajā trasē nav man parocīgākais starts - tur, Pārksitijā, Vinterbergā parasti man nav labi laiki, tomēr šoreiz kaut kā pareizi nostrādājām. Parasti labi paveicu tikai ieskrējiena sākumu, bet tagad noslīpējām arī, lai sanāk beigas. Visu sezonu bija problēmas ar ieskrējiena beigām, jo ceļa operācijas dēļ biju mazāk skrējis. Paldies Miham [Arhipovam], ka tiešām trāpījām. Startā tiešām vairāk nevarēju pielikt," stāsta sportists.

"Citreiz, ja ir labs rezultāts, citi nočakarē vai paveicas ar laikapstākļiem, bet šeit pats esmu gandarīts par savu sniegumu," stāsta Dukurs. "Pirmais brauciens man nebija tik labs, tomēr pat ar tādu bija priekšā, tāpēc radās pārliecība, ka ar tehniku ir trāpīts un uzreiz bija cits azarts braukt. Pirms starta gribējās pacīnīties par trijnieku, bet sanāca vēl labāk."

"Katrā Pasaules kausa posmā šogad braucu ar jaunām sliecēm, tāpēc uz pasaules čempionātu jau no pirmā treniņa bija skaidrs ar ko braukšu. Upurējot kausu, tiku pie skaidrības ar tehniku pasaules čempionātam," atklāj sportists, kurš Pasaules kausā šosezon vairākkārt samierinājās ar sev neraksturīgi zemiem rezultātiem, divreiz ieņemot septīto vietu, bet reizi tikai astoto. "Protams, ka pie šādiem rezultātiem nolaižas rokas, visu laiku liekas, kāpēc man to visu vajag - man ir normāla tehnika un būtu konkurētspējīgs. Nākas sev atgādināt kāds ir mērķis, ka kaut kas jāziedo. Šoreiz spēru solīšus atpakaļ, lai nākamsezon tie kļūtu par solīšiem uz priekšu. Šis mērķis ir Pekinas olimpiskās spēles, kurām, ja vajadzēs, vēl kaut ko noziedošu. Kamana, kas sezonas sākumā negāja tik labi, tagad ir pārtaisīta un drīz Siguldā to vēl mēģināšu. Sezonas sākumā bija jauna tehnika, jaunas slieces, cits izsvarojums, tas iespaidoja arī braukšanu, ja gribi braukt tīri jāņem viena sliece un vienas kamanas, ir grūti staigāt. Tāpēc gribas pirms olimpiskajām spēlēm saprast laicīgi."

Šosezon Dukurs uzvarēja vien divās sacensībās, bet sezonas svarīgākās - pasaules čempionātā, kā arī Eiropas čempionātā, kur turklāt to paveica desmito gadu pēc kārtas.

"Vasarā varbūt darbs nebūs tik apjomīgs, tomēr kopumā nekas daudz neatšķirsies ar to kā strādājām līdz šim. Visus gadus esam pierakstījuši katru treniņu. Ja pēc tam sportiskā forma sanākusi laba, mēģinām atkārtot. Tāpat turpināsies darbs pie tehnikas," runājot par gaidāmo vasaru, saka pieredzējušais sportists. "Tāpat gribu uztaisīt magnētisko rezonansi otrajam celim, jo viņš man kādu laiku jau sāp. Skatīsimies, kas tur būs - ja vajadzēs griezt vaļā, griezīšu."

  +8 [+] [-]

, 2019-03-11 16:45, pirms 2 gadiem
Novēlu arī šādi tikt pie Pekinas zelta!

     [+] [-]

, 2019-03-11 18:59, pirms 2 gadiem
Nudien, lai sastājas viss tā, lai Martinam izdodas tikt pie pirmā tīrā zelta (Soču zelts tāds bez īstas uzvaras sajūtas)! Būs ideāls noslēgums fantastiskajai karjerai!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-03-11 19:03, pirms 2 gadiem
iihf750 rakstīja: Piekrītu, piemērs, aizejot uz klubu ar domu nokniebties čiks vien sanāk, nevienu nevar dabūt. Bet ejot ar domu pavadīt labi laiku ar čomiem iedzert kokčus, nākamajā dienā attopies ar divām plikām čikšam uzreiz.
Skolnieka sapņi
Slēpts komentārs: Cofijs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-03-11 19:58, pirms 2 gadiem
iihf750 rakstīja: 24 gados tev skolnieks?
viņam kremt..

     [+] [-]

, 2019-03-12 10:10, pirms 2 gadiem
Būba rakstīja: Nudien, lai sastājas viss tā, lai Martinam izdodas tikt pie pirmā tīrā zelta (Soču zelts tāds bez īstas uzvaras sajūtas)! Būs ideāls noslēgums fantastiskajai karjerai!
Vai tad bija