Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Slēpotāji Paipals ar Ribakovu Pasaules kausa debijā nostartē savā līmenī

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Slēpotāji Paipals ar Ribakovu Pasaules kausa debijā nostartē savā līmenī
J.Paipals nākamajās brīvdienās startēs Somijā.

Vakar Čehijas biatlona un slēpošanas centrā Novemesto notikušajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā sprintā brīvajā stilā 88 dalībnieku konkurencē kvalifikācijā 75.vietā ierindojās Jānis Paipals un 82.vietā Pāvels Ribakovs. Finālā uzvaru svinēja kvalifikācijas labākā laika uzrādītājs Sergejs Ustjugovs no Krievijas, bet dāmām pārliecinoši triumfēja amerikāniete Kikana Randala.

Šīs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Kūsamo (Somija) startēja Arvis Liepiņš, un pēc dažiem posmiem Latvija atkal bija pārstāvēta augstākajā sabiedrībā, jo 11.janvārī Novemesto savu debiju Pasaules kausā piedzīvoja Jānis Paipals un Pāvels Ribakovs.

Abi pirms nedēļas turpat bija piedalījušies FIS sacensībās, tā kā trase nebija sveša. 1,6km sprintu brīvajā stilā J.Paipals veica 3:11,60 un no labākā laika uzrādītāja Sergeja Ustjugova atpalika 19,16 sekundes, bet P.Ribakovu Jānis apsteidza par divām ar pusi sekundēm. Mūsējie ierindojās 75. un 82.vietā no 88 startējušajiem un nopelnīja attiecīgi 133,33 un 150,31 FIS punktus.

Šie iegūtie punkti nav tie labākie un krietni atpaliek (par aptuveni 30 punktiem – aut.piez.) no viņu vidējā rezultāta, taču nedrīkst aizmirst, ka tas ir pasaules kauss. Viena lieta ir labu rezultātu uzrādīt FIS sacensībās, kaut arī tajās piedalās daži spēcīgi sprinteri, bet pavisam kas cits ir sacensties ar pašiem labākajiem. Kaut vai salīdzinot ar čehu Dušanu Kozišeku, kurš šobrīd vairs nav starp vadošajiem sprinteriem (vakar kvalifikācijā bija tikai 42.vietā – aut.piez.), bet savulaik pāris reizes ir iekļuvis pasaules kausa posmos sprinta finālos.

Jāņem vērā, ka spēcīgie sprinteri FIS sacensībās kvalifikācijā tomēr brauc ar zināmu rezervi, bet, sacenšoties ar pašiem spēcīgākajiem, „pieliek klāt” un nekāda taupīšanās vairs nav. Neskatoties uz to, ka Latvijas pārstāvju iegūtie FIS punkti krietni atpaliek no viņu reitinga, tomēr viņu startu var vērtēt kā labu, it īpaši Pāvela, kuram, starp citu, pasaules kausā labāks rezultāts nekā pirms nedēļas FIS sacensībās. Abi mūsējie patiesībā nostartēja savu spēju robežās. Paši optimistiskākie varbūt cerēja uz ko vairāk (tas vairāk domāts saistībā ar Paipalu – aut.piez.), taču iepriekšējie rezultāti neliecināja, ka varētu gaidīt kādu pārsteigumu un pie „lielajiem večiem” iegūt uz Sočiem nepieciešamos 80 un pat mazāk FIS punktus.

Jā, daži var minēt, ka par sliktu nāca Ustjugova sniegums, ka viņš pat otro vietu kvalifikācijā apsteidza par 3,5 sekundēm, taču, ja Ustjugovs kvalifikāciju veiktu, piemēram, par trim sekundēm lēnāk, tad tāpat mūsējie iegūtu virs simts FIS punktiem (Paipals ap 112, Ribakovs 129 – aut.piez.). Par 133,3 FIS punktiem pasaules kausos sprintā tikai divas reizes no astoņām labāks ir bijis mūsu pieredzējušākais „kausu” dalībnieks Arvis Liepiņš, iegūstot 119 un 131 FIS punktus. Arvis ir piedalījies tikai klasiskajā stilā un tur ir grūtāk uzrādīt labāku rezultātu, it īpaši tādās reljefa trasēs kā Otepē un Kūsamo.

Šajās sacensībās neiztika bez pārsteigumiem. Atkārtojot pagājušā gada neveiksmi pasaules kausa posmā Sočos, kvalifikāciju sprintā nepārvarēja poliete Justīna Kovaļčika, kuras līmenis slidsolī vēl vairāk krītas, jo iepriekšējās sezonās ir bijusi godalgotajās vietās brīvā stila sprintā. To, ka joprojām ir pavājā formā, apstiprināja zviedrs Markuss Helners, jo pašreizējais pasaules čempions šajā disciplīnā (2011.gada Oslo viņš triumfēja slidsoļa sprintā – aut.piez.) neiekļuva starp trīsdesmit labākajiem, uzrādot kvalifikācijā 48.rezultātu. Tūlīt aiz ceturtdaļfināla 31.vietā palika Olimpiskais vicečempions Aleksandrs Panžinskis no Krievijas.

Vīriem finālā, kur Krievija bija pārstāvēta ar trim pārstāvjiem, savu pārākumu apliecināja Ustjugovs, kurš apsteidza azartisko itāli Fredriko Pelegrīni, kurš vienā no „Tour de ski” sprintiem arī bija otrais. Ierastā taktika (līdz pusdistancei turēties beigās un tad sākt virzību līderpozīcijās – aut.piez.), kas nostrādāja ceturtdaļfinālā un pusfinālā, tomēr finālā nepalīdzēja krievam Aleksejam Petuhovam, kurš palika trešajā vietā. Dāmām konkurentēm cerības neatstāja Kikana Randala, kura finālā aiz sevis atstāja šveicieti Lorēnu Van der Grāfu un norvēģieti Ingvildu Estbergu.

No igauņiem vienīgais, kurš pārvarēja kvalifikāciju, bija Peters Kummels, kurš kvalifikācijā izrādīja 26.laiku (+7,72 sekundes), bet finālbraucienos palika 29.vietā. Jāatzīmē, ka pusotru sekundi aiz Paipala un sekundi priekšā Ribakovam bija 2006.gada Turīnas Olimpisko spēļu pusfinālists un 8.vietas ieguvējs Anti Sārepū no Igaunijas, kurš kopš 2013.gada februāra nebija startējis un šobrīd pēc atgriešanās ir tālu no labākās formas.

Kā vērtējat mūsu slēpotāju startu Pasaules kausā?

  • 18

  • 7

  • 2

  • 49


  +2 [+] [-]

, 2014-01-12 19:04, pirms 6 gadiem
Nez vēl mēģinās ākstīties šie abi ?? Grib aizbraukt uz OS tikai lai nostartētu sprintu un ceļojumā uz lepno Krieviju. Piemirsu vēl šmotkas ar LV uzrakstiem savākt. Liepiņš ir malacis un vienīgais, kas ir pelnijis būt OS.

  -1 [+] [-]

, 2014-01-12 19:11, pirms 6 gadiem
Izcila aptauja.

  +1 [+] [-]

, 2014-01-12 19:35, pirms 6 gadiem
Ribakovs vel ok, bet Paipalam 30 gadi! Kurs kulas par pedejam vietam. Nafig vajadzigs tad LV izlase, labak butu palaidusi kadu divdesmitgadnieku...

  +1 [+] [-]

, 2014-01-12 20:14, pirms 6 gadiem
var piekrist, ka nostartējuši savā līmenī. Biatlonisti, izņemot Rastorgujevu, jau nav augstākās vietās.
Paskatīsimies, ko Liepiņš parādīs nākamned''el Polijā pēc trenēšanās Igaunijā.

     [+] [-]

, 2014-01-12 20:20, pirms 6 gadiem
Gribējās domāt ka tas līmenis viņiem tomēr ir labāks. Bet tas iespējams rezultāts tādai muļķīgai dzīšanās pakaļ tikai kvalifikācijai, kurai ar pašu sportu un attīstību nav nekāda sakara... nesaprotu ko viņi pagājušā gadā darīja, ka nevarēja jau visu nokārtot.

     [+] [-]

, 2014-01-12 20:45, pirms 6 gadiem
Sorry,bet abi tūristi!
Šodien skeletonu skatoties,bija labs komentārs par to,kā Vācija ir uzstādījusi augstus kritērijus savējiem,lai varētu piedalīties olimpiādē!Tā ir valsts ar labāko ekonomiku Eiropā!Kaut gan domāju,ka galvenais iemesls ir tas,ka friči negrib,lai valstij taisa kaunu!
Hallo,Mēs esam tik bagāti,ka varam sūtīt veselu kaudzi ar tūristiem uz Sočiem?Kāda hrena pēc?????????
Slēpotāji un kalnu slēpotāji no Latvijas būs tūristi un nav ko gvelzt,ka ir savādāk!Ja nevari cīnīties par augstām vietām(nav jau obligāti medaļām jābūt,nu kaut vai TOP30),tad nav ko tur darīt,bet pēdējais laiks ir deklarēt prioritātes sporta veidus Latvijā,nevis atbalstīt visus "atpūtniekus"!

  +1 [+] [-]

, 2014-01-12 21:14, pirms 6 gadiem
Varat tos 250 Ls gadā savākt, ko valsts piešķir slēpošanas federācijai. Mēģināsim izdzīvot mož izdosies saglabāt tos, kas vel tic un turpina trenēties savā brīvajā laikā pēc darba un mācībām.

  -1 [+] [-]

, 2014-01-12 21:33, pirms 6 gadiem
Šis bija īpašs PK posms, pēc sprinta karalienes Ariannas aiziešanas pirmo reizi kāda Ariannas tautiete spēja kvalificēties sprinta finālam, cik tur trūku un Gaia būtu kāpusi uz goda pjedestāla. Gan jau ar laiku tas notiks! Liels prieks par to. Žēl, ka Federiko neizdevās pirmā uzvara.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2014-01-13 08:41, pirms 6 gadiem
arhivs X rakstīja: Pilnīgi pie kājas! Kas tie par kadriem?
Atkarīgs no tā, kur kuram tā kāja atrodas. Kadri pēdējā laikā ir visnotaļ pamanāmi, ja seko līdzi.

  +1 [+] [-]

, 2014-01-13 10:36, pirms 6 gadiem
Piekrītu, ka ir jāmēģina cīnīties par augstām vietām, bet nevar salīdzināt skeletonu, bobsleju ar kalnu vai distanču slēpošanu. Skeletonā, boslejā vai kamaniņās nemaz 30 dalībnieku nav PK posmos. Kā arī ne vairāk par 10 valstīm piedalās.