Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

PK mazākā valsts Tonga cer uz pirmo ceturtdaļfinālu

Juris Miņins
Juris Miņins

PK mazākā valsts Tonga cer uz pirmo ceturtdaļfinālu
Tonga 2015. gada Pasaules kausā
Foto: Reuters/Scanpix

Tongas regbija savienība ir publicējusi galvenā trenera Toutai Kefu izvēlēto spēlētāju sarakstu, kuri bijušā Austrālijas izlases spēlētāja vadībā dosies uz 2019. gada Pasaules kausu.

Toutai Kefu, kurš pats ir dzimis Tongā, taču starptautiskajā arēnā ir pārstāvējis Austrālijas valstsvienību (60 spēlēs gūti 10 piezemējumi), ir nosaucis savas trenētās komandas sastāvu startam Pasaules kausa finālturnīrā, kas jau mazāk kā pēc trijām nedēļām sāksies Japānā.

Jāsaka, ka Tongas izlasei, kā jau visām Okeānijas salu valstu komandām, lielākais pārdzīvojums šādos gadījumos ir viņu valstī dzimušie spēlētāji (vai spēlētāji, kuri varētu pārstāvēt izlasi balstoties uz vecāku dzimšanas vietām), kas jau ir iespēlēti citās izlasēs, tādēļ nevar pārstāvēt dzimtenes komandu. Vien no Jaunzēlandes izlases atskaitītajiem komandai būtu iespaidīgs papildinājums sešu regbistu izskatā.

Visādi citādi lielu pārsteigumu Tongas izlases sastāvā nebija un tajā spēlēs visi galvenie tās spēki, sākot no Bena Tameifuns, līdz Telusam Veainu.

Tongas regbija savienība ir arī publiskojusi savus mērķus, proti, tā cer, ka pirmo reizi vēsturē viņu izlasei izdosies iekļūt izslēgšanas mačos. Lai tas notiktu, komandai, visdrīzāk, būs nepieciešamas trīs uzvaras apakšgrupu spēlēs. Jāsaka gan, ka tas noteikti nebūs viegls uzdevums, jo tongieši spēlē vienā grupā ar Angliju, Franciju, Argentīnu un ASV.

Jāpiebilst, ka Tonga, kurā dzīvo aptuveni 100 tūkstoši iedzīvotāju, ir mazākā no visām 2019. gada Pasaules kausa finālturnīra dalībniecēm.

Tongas izlases sastāvs 2019. gada Pasaules kausam regbijā

Uzbrucēji: Sigfrīds Fisīhoi, Vunipola Fifita, Latu Talakai, Paula Ngauamo, Sosefo Sakalia, Siua Mailī, Siua Halanukonuka, Māfu Fia, Bens Tameifuna, Sems Lousi, Leva Fifita, Sitiveni Mafi, Sione Kalamafoni, Māma Vaipulu, Fotu Lokotui, Zeins Kapeli, Dens Faleafa, Nasi Manu.
Aizsargi: Sonate Takulua, Leons Fukofuka, Samisoni Fisialu, Kurts Morats, Džeimss Favia, Siale Piutau, Malietoa Hingano, Nafi Tuitavake, Atieli Pakalani, Deivids Halifonua, Viliams Lolohea, Kūpers Vuna, Telusa Veainu.

Izmantotie resursi:
https://www.world.rugby/