Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Zuntners: "Esam kā ievainoti zvēri, varam eksplodēt"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Zuntners: "Esam kā ievainoti zvēri, varam eksplodēt"
Mareks Zuntners
Foto: Mārtiņš Sīlis, FK "Liepāja"

Otrdienas vakarā "SynotTip" futbola Virslīgas pārceltajā spēlē "Riga" izcīnīja 10. sauso uzvaru pēc kārtas, šoreiz ar 1:0 tiekot galā ar "Liepāja"/"Mogo". Pēc mača Mareks Zuntners atzina pretinieku meistarību, bet Viktors Skripņiks kārtējo reizi bija pateicīgs saviem futbolistiem.

Mareks Zuntners, "Liepāja"/"Mogo" treneris: "Pretinieki mainās, bet es tikai apsveicu viņus ar uzvaru [rūgti nosmejas]. Nav pārāk patīkami. Spēlēja divas vienādas komandas, bet ar divām dažādām psiholoģijām. "Riga" - ar uzvarētāju psiholoģiju, paredzot, kas katrā epizodē notiks tālāk. Viņi kontrolēja spēli, atdodot kaut kādas epizodes - tā ir liela meistarība, no malas var just viņu pārliecību. Viņi atdot dažas epizodes, reizēm atdod iniciatīvu, bet vienlaikus kontrolē spēli, sevišķi aizsardzībā. Kopumā līdzīga spēle ar "Riga" pretuzbrukumiem un maz momentiem abu komandu izpildījumā."

Kopš sezonas pirmās spēles, kad tika izrauta uzvara pār "Riga" [1:0], nākamajās deviņās spēlēs pret TOP4 komandām esat bez uzvarām. Likumsakarīgi? "Kopumā jā. Tas ir tas, uz ko mēs kā klubs šobrīd esam gatavi. Protams, ja analizētu atsevišķas spēles, varētu atrast tādas, kurās rezultāts varēja būt labāks, kurās neveicās, bet pieminētais fakts ir fakts." Vai Torresam šoreiz netrūka pēdējās piespēles? "Pēdējā laikā mums ir daudz pēdējo piespēļu, tikai pēc tam bumba nenonāk tīklā... Protams, ka pēdējās piespēles nav pietiekami labas un neesmu apmierināts ar mūsu rezultativitāti, uzbrukumu noslēgumu. Pretinieku treneris teica, ka labi kontrolējam bumbu - tam nav nekādas jēgas, ja nav gūto vārtu. Ar bumbas kontroli ir krietni par maz. Šodiena atkal to pierādīja. Ir jābūt aukstasinībai, ir jābūt vārtiem - vienalga kādiem, skaistiem vai neskaistiem, kaut vai ar roku gūtiem."

Par disciplīnu - liepājniekiem bija jūtami vairāk kartīšu un pārkāpumu nekā pretiniekiem. "Esam kā ievainoti zvēri, kuri grib rezultātu, kuri zina, ka varam, ka neesam vājāki, bet tai pašā laikā bumba nekādi neiet aiz vārtu līnijas. Un kad tas notiek nevis vienu reizi, bet atkārtojas, tas sāk sadusmot. Tāpēc arī seko kartītes un neapdomīgas rīcības no futbolistiem. Mēs esam tuvu limitam, tuvu tam, lai eksplodētu - uz pozitīvo vai negatīvo pusi. Esam tādā stāvoklī un to var just laukumā. Varbūt arī tāpēc sasteidzam, jo nav tā miera un pārliecības. Varbūt tāpēc nav labas pēdējās piespēles un sitiena, nav viegluma un miera. Dažreiz pie 16 metru atzīmes ir jāapstājas, jāievelk elpa un jāizdara precīzs sitiens vārtu stūrī."

Kurš izvēlas sastāvu un taktiku? Kāpēc netika veikta trešā maiņa, kāpēc maz spēlē Jurkovskis un Karlsons? "Tagad galvenā trenera vietā esmu es, un es arī izvēlos gan sastāvu, gan taktiku. Arī maiņas veicu es. Protams, Karlsons kā pēdējā maiņa laikam prasījās, bet tad būtu Dams [Gejs], Apiņš, Grebis, Karlsons - tie ir četri futbolisti, kuri būtu soda laukumā. Pat ja paliek tikai četras minūtes, ar četriem futbolistiem soda laukumā pretiniekiem noteikti rastos pretuzbrukumi. Spēles beigās gribas nospiest līdz galam, nevis aizsargāties. Jau daudz priekšējās līnijas spēlētāju bija. Jurkovskis [ilgi domā]... prasās tas, kurš pēdējā spēlē devis lielāku devumu. Jurkovskis vēl ir jauns, viņam brīžiem trūkst miera, bet mēs esam tuvu limitam tieši emocionālā ziņā. Viņš tomēr vēl ir pārāk jauns, lai grūtās situācijās nospēlētu aukstasinīgi." Karlsons vājākais no četriem pieciem uzbrucējiem? "Katram bija savs laiks. Ģirtam bija [120 minūtes kausā pret "Ventspili"], Kristaps [Grebis] palīdz, nākot uz maiņu, Apiņam bija laiks pret "Jelgavu", un tieši viņš savu iespēju izmantoja mazliet labāk, kamēr Ģirts pret Ventspili neizmantoja. Apiņš Jelgavā guva vārtus, šodien turpinājām ar viņu."

Vai netraucē neskaidrība ar treneriem? "Var daudz kas patraucēt - arī iebraukšana stadionā 10 minūtes par vēlu, ēdiens un tā tālāk. Tas, kas mums traucē visvairāk, ir bumbas neiešana aiz vārtu līnijas - ja tas nenotiks, nebūs uzvaru. Ceru, ka mūsu sausā sērija [ieskaitot kausa maču, "Liepāja"/"Mogo" nav guvusi vārtus četrās no pēdējām piecām spēlēm - aut.] neturpināsies tik ilgu, cik "Riga" sausā uzvaru sērija."

Viktors Skripņiks, "Riga" galvenais treneris: "Redzot, kā ritēja spēle un to, ka izmantojām savu vienu iespēju, mums jābūt apmierinātiem, ka trīs punkti palika mums. Patīk, ka mana komanda spēj būt pacietīga. Mūsu pretinieks labi kontrolēja bumbu, devās uz priekšu, centās, taču manā rīcībā ir puiši, kuri prot spēlēt aizsardzībā, prot spēlēt, ņemot vērā rezultātu uz tablo. Centāmies aizskriet pretuzbrukumos un izmantot standartus. Mēs varam un mums vajag spēlēt labāk, bet abas komandas spēlēja trīs dienas pēc iepriekšējā mača. Protams, esam apmierināti, uzvarot kārtējo TOP spēli. Mums patīk situācija tablo, bet apzināmies, ka priekšā vēl daudz pārbaudījumu un savstarpējo spēļu."

Bajenko savainojums. "Esam priecīgi, ka mums ir Černomordijs, kurš līdz savai traumai spēlēja visās spēlēs, bet tagad labu formu uzņēmis Elvis Stuglis [kurš aizsardzības centrā spēlē ar Bajenko, izstumjot Černomordiju uz rezervi - aut.]. Bajenko cieta potīte, bet šobrīd nevaru pateikt, cik savainojums ir nopietns. Ceram, ka nebūs nopietns un tādi spēlētāji kā Bajenko mums ir vajadzīgi, bet no otras puses mums sastāvā ir laba konkurence." Laukuma kvalitāte. "Laukums bija labs un mēs taču nevaram šeit aizliegt pasākumus Rīgas svētku laikā. Cenšamies neraudāt un uzvarēt jebkurā laukumā."

Zemā nosēšanās otrajā puslaikā. "Jau minēju, ka pretiniekam patīk kontrolēt bumbu, šai komandā ir ļoti ātri puiši ar ātrām kājām. Gribējām samazināt brīvās zonas - mums izdevās ierobežot viņu ātrumu. Beigās viņi veica masīvus uzbrukumus, bet tieši tas mums bija vajadzīgs, jo mums ir puiši, kuri ļoti labi spēlē gaisā. Plāns principā izdevās, vienīgi varbūt gribējām uzvarēt ar mazākiem upuriem. Kā jau teicu, varam spēlēt labāk, bet, ja jūs man pirms spēles piedāvāsiet uzvaru ar 1:0, es uzreiz parakstīšos." Par fenomenālo 10 sauso uzvaru sēriju. "[Smaida] Piekrītu, bet šī sērija nav pilnībā mana - pirmajās piecās spēlēs komandu vadīja Mihails Koņevs, es cenšos šo latiņu turēt. Mani šodien apmierinātu arī 4:3, bet tā gadās, ka uzvaram uz nulles."

Vai trofejas izcīnīšana Virslīgā var dot iespēju tāda kalibra trenerim kā Skripņiks pavērst savu trenera karjeru uz augšu? "[Smaida] Ticiet man, es neizvēlējos darba vietu ar domu par kaut kādu tramplīnu. Man bija labi piedāvājumi, bet man ir ērti šeit, jo nedzīvoju tālu no šejienes un man pusotras stundas lidojums ir tas pats, kas aizbraukt uz vasarnīcu. Neskatījos uz prestižu, man šeit ir ērti. Biju šeit vienu mēnesi pirms līguma parakstīšanas - man viss šeit patika, tāpat patika cilvēki, kuri šeit strādā, arī komanda. Pieņēmu lēmumu un to nenožēloju. Mana ģimene ir priecīga, ka esmu Rīgā. Ceru šeit palikt ilgāk. Man nav plāna [izsisties caur Virslīgu], esmu jau zināmā mērā sevi pierādījis. Man šeit ir ērti."

  -2 [+] [-]

, 2018-08-29 22:09, pirms 2 gadiem
Vot beidz tirst!!!

  +4 [+] [-]

, 2018-08-29 23:45, pirms 2 gadiem
Rūgta ironija - Zuntneram bija iespēja, bet... Nu, laikam jau nevar. C'est la vie..

  +1 [+] [-]

, 2018-08-30 00:05, pirms 2 gadiem
Vienīgā vieta kur Zuntners eksplodē ir tualetē pēc čilli apēšanas.

     [+] [-]

, 2018-08-30 00:09, pirms 2 gadiem
Zuntners prātīgāk runā nekā pēc virsraksta varētu domāt.
Komandai trūkst noslēguma.
Spēlē patika tas, ka varēja (pirms izlases spēlēm) redzēt Kameša, Rakela, Lukjanova, Gabova domāšanas ātrumu, izcēlās pret lielāko daļu pārējem.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-30 01:21, pirms 2 gadiem
Zuntners pratigak par Tamazu runa. Dobrecovam ar sakuma presenes negaja. Lai jau trenejas.

  +3 [+] [-]

, 2018-08-30 01:40, pirms 2 gadiem
Virsraksts neatspoguļo pateikto domu un drīzāk ir tendenciozs ar domu dabūt vairāk skatījumu - mūsdienu ‘žurnālistika’ visā tās krāšņumā.

     [+] [-]

, 2018-08-30 07:39, pirms 2 gadiem
Pēc Tamaza aiziešanas, pilnīgi vienalga kas tur notiek. Nākamgad, ja tā turpinās, FKL ar visu savu lielo naudu, pārspēles garantētas. Ir simtiem piemēru pasaulē, kur klubiem nauda ir, bet organizācija un sapratne par futbolu, "atejas" līmenī.

  +3 [+] [-]

, 2018-08-30 09:29, pirms 2 gadiem
Jau pērn pēc Kamaza pievienošanās FKL bija skaidrs, ka kaut kas tamlīdzīgs notiks ar šo klubu. Takā bez pārsteigumiem, jo šis nav pirmais klubs, kuru Pertija sačakarēja, un patreiz viss tajā notiekošais ir tikai sekas.
Diemžēl, bet arī Verpakovskis kā futbola funkcionārs atkārtoja tieši to pašu ko tas izdarīja kā futbolists-sāka izcili un spoži, bet beidza blāvi un neizteiksmīgi. Ja viņam ir liela ietekme LFF, tad paredzu, ka arī šī organizācija varētu piedzīvot smagus laikus.
Neskatoties ne uz ko es FKL vēlu visu to labāko, jo visādi kamazi, zuši un verpakovski nāks un ies, bet Liepājas futbols paliks.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-30 09:49, pirms 2 gadiem
Liepājas komandā pilnīgs bardaks!!!!!!!!!!!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-08-30 11:53, pirms 2 gadiem
Gan jau, ka eksplodēs ar.

     [+] [-]

, 2018-08-30 11:54, pirms 2 gadiem
timoty rakstīja: Rūgta ironija - Zuntneram bija iespēja, bet... Nu, laikam jau nevar. C'est la vie..
Jāpieliek. Koņevs varēja.

     [+] [-]

, 2018-08-30 11:54, pirms 2 gadiem
kreesls rakstīja: Liepājas komandā pilnīgs bardaks!!!!!!!!!!!!!
Mazliet ir zaudējumu par daudz.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-30 12:58, pirms 2 gadiem
Nebaro ievainotu zvēru ar rokas granātām, var eksplodēt!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-08-30 18:39, pirms 2 gadiem
Priekš kam tas Dams tur bija priekšā? Hrams cer dabūt atpakaļ vismaz tik, cik par viņu atgrūda?

  -1 [+] [-]

, 2018-08-31 00:22, pirms 2 gadiem
Es vienmēr esmu zinājis, ka Pertia ir zinošs ne tikai kā treneris, bet arī kā cilvēks. Lai arī kur viņš nebūtu bijis, viņa komanda vienmēr tieši spēles ziņā bija visspēcīgākie. Viņs liepājniekiem parādīja, uz ko mūsu futbols ir spējīgs, kā arī lika saprast, kas mēs bijām pirms viņa ierašanās un kādi palikām pēc. Man šķiet, ka daudzi man piekritīs, ka ar viņu komanda spēlēja kvalitatīvāk un rezultatīvāk..