Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Argentīnietis Aurelio tuvākajās spēlēs vēl nevarēs vadīt "Liepāju/Mogo"

Rolands Eliņš

Argentīnietis Aurelio tuvākajās spēlēs vēl nevarēs vadīt "Liepāju/Mogo"
Dario Aurelio
Foto: FK "Liepāja"/"Mogo"

LETA. Jaunajam Latvijas "SynotTip" futbola virslīgas komandas "Liepāja"/"Mogo" galvenajam trenerim Karlosam Dario Aurelio no Argentīnas vēl joprojām tiek kārtota strādāšanai Eiropā derīga licence, tāpēc šonedēļ paredzētajos mačos viņš vēl nevarēs vadīt vienību, aģentūrai LETA atklāja kluba pārstāvis Dāvids Jansons.

Aurelio par liepājnieku galveno treneri tika apstiprināts augusta sākumā, amatā nomainot gruzīnu speciālistu Tamazu Pertiju. Argentīnietim ir Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) licence, taču tā nav derīga darbam Eiropā. Līdz ar to spēļu laikā speciālists nedrīkst atrasties uz komandas soliņa, tāpēc šobrīd liepājniekus vada Mareks Zuntners un pārējie vienības treneri.

"Esam saņēmuši informāciju gan no Argentīnas Futbola federācijas, gan treneru asociācijas, kas ir divas atšķirīgas organizācijas. Vajadzēja divus apstiprinājumus, kur viņš ir trenējis. To visu iztulkojām un sūtīsim uz Latvijas Futbola federāciju (LFF). Ja LFF tas apmierinās, tad tālāk informācija tiks sūtīta uz Eiropas Futbola federāciju asociāciju (UEFA), kas lems, vai piešķirt licenci vai nē," stāstīja Jansons.

Šonedēļ Liepājas vienībai būs divi Virslīgas mači, bet nākamais duelis tiks aizvadīts 15.septembrī pēc izlašu pārtraukuma. Zuntneram ir A-UEFA licence, ar kuru viņš galvenā trenera vietas izpildītajā statusā var vadīt komandu 60 dienas. Lai vadītu komandu pastāvīgi, nepieciešama PRO-UEFA licence, kuras iegūšanai jāiziet 420 stundu ilgi kursi.

"Cerams, ka iekļausimies tajās 60 dienās. Latvijā, lai uzsāktu PRO-UEFA licences kursus, vajadzīgs noteikts cilvēku skaits. Šobrīd kursiem pieteicies Mareks un vēl viens cilvēks, tāpēc tie vēl nav sākušies. Ja Mareks uzsāktu PRO-UEFA licences kursus, tad viņš varētu būt galvenais treneris," teica Jansons.

Ja Latvijā būs pārāk ilgi jāgaida uz kursu sākumiem, netiek izslēgta iespēja, ka Zuntners varētu mēģināt PRO-UEFA licenci kārtot citā valstī.

Pagājušajā nedēļā tika ziņots, ka "Liepāja"/"Mogo" sastāvu pastiprinājusi ar senegāliešu futbolistiem Mamdū Gando Bā un Kasimu Sumarē. Tiesa, Bā tomēr komandā nespēlēs un viņa vārds vairs nav atrodams LFF pāreju sarakstā.

Bez galvenā trenera problēmas vēju pilsētas vienība šonedēļ saņēma vēl vienu triecienu, jo kļuva zināms, ka "Liepāja"/"Mogo" uzbrukuma līderim Jānim Ikauniekam pleca traumas dēļ šī sezona ir beigusies.

Liepājas vienība ar 31 punktu 17 spēlēs ieņem piekto vietu Virslīgas kopvērtējuma tabulā.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2018-08-28 16:21, pirms 2 gadiem
Ja Namgejs nebutu aizlaidis lidzi Tamazam,problemu ar treneriem nebutu

  +2 [+] [-]

, 2018-08-28 17:45, pirms 2 gadiem
Salaist grīstē to, kas labi iesākts, nav liela māka.. Liepāja pievienojusies sarakstam, diemžēl. Sākumā ļoti simpatizēja, tagad - klubs bez sejas, kaut kas diezgan haotisks. Tad jau pat Riga FC veidojumam ir vairāk loģikas nekā tam, kas šobrīd notiek Liepājā. Laikam pietrūka pacietības.

  -2 [+] [-]

, 2018-08-28 19:50, pirms 2 gadiem
Mekl︍︍ējat p︍uisi!
E︍s es︍︍mu Lu︍na, e︍s e︍smu 2︍1, ja︍utrs, sla︍ids u︍n na︍v pie︍ticīg︍s v︍isp︍ār))
Fo︍to u︍n tālr︍uņa num︍urs anke︍︍tā >>︍> 18pop.tk