Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Virslīga protestē pret LFF lēmumu UEFA solidaritātes maksājumu sadalē

Rolands Eliņš

Virslīga protestē pret LFF lēmumu UEFA solidaritātes maksājumu sadalē
Maksims Krivuņevs (centrā) LFV sēdē. Foto: Latvijas futbola virslīga

Biedrība „Latvijas futbola virslīga” paziņojumā savā mājaslapā vērsusi uzmanību uz, savuprāt, nepareizo principu, kā Latvijas Futbola federācija sadala UEFA solidaritātes maksājumus. Biedrības izpilddirektors Maksims Krivuņecs portālam Sportacentrs.com paskaidroja, ka Virslīga vēlas panākt, lai pirms trim dienām valdes sēdē pieņemtais lēmums tiktu pārskatīts.

„Latvijas futbola virslīgas klubi vienbalsīgi atbalstīja principu, ka par tā izlietojumu un sadales apjomu lēmums jāpieņem Virslīgas klubiem kopā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF). Balstoties uz UEFA solidaritātes maksājumu sadales principiem, finansējums novirzāms Virslīgas klubu jaunatnes akadēmiju vajadzībām,” vēstīts Virslīgas mājaslapā.

Virslīgas mājaslapā norādīts, ka LFF turpina savu tendenci, nesaskaņojot UEFA solidaritātes maksājumu sistēmu ar Virslīgas klubiem, lai gan UEFA reglamentā šis maksājums paredzēts kā atbalsts tieši augstākās līgas klubu jaunatnes akadēmijām. „Pēc dokumentu saņemšanas no iesaistītajām organizācijām un informācijas apkopošanas biedrība "Latvijas Futbola Virslīga" vērsīsies pie Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes, kā arī attiecīgajā komitejā ar konkrētiem priekšlikumiem nākamo periodu UEFA solidaritātes maksājumu sadalei,” vēsta biedrība.

LFF valdes sēdē, kas notika 19. augustā Staicelē, tika pieņemts lēmums „turpināt atbalstīt futbola akadēmijas”. Publicētajā paziņojumā presei norādīts: „A. Isakovs, kurš LFF valdē pārstāv klubu attīstības bloku, aktualizēja jautājumu, kāpēc UEFA solidaritātes maksājumi paredzēti tieši futbola akadēmiju vajadzībām un kāpēc to nevar novirzīt, piemēram, virslīgas klubu pamatkomandu vajadzībām. Balsojumā septiņi valdes locekļi nobalsoja par esošās sistēmas saglabāšanu, bet divi - A. Isakovs, kā arī Elites futbola attīstības segmenta pārstāvis LFF valdē A. Gaidels, balsojumā atturējās.” Pilns sēdes protokols pagaidām nav publicēts, taču Virslīgas vadība protestē, ka šī lēmuma apspriešanā nav tikuši tiešā veidā iesaistīti Virslīgas klubi.

„Vēlamies panākt, lai LFF rīkojas atbilstoši UEFA principiem,” mūsu portālam paskaidroja Krivuņecs. „LFF apgalvo, ka UEFA ir piekritusi izņēmuma gadījumam par solidaritātes maksājumu sadali Latvijā, taču es pats šo apstiprinājumu un vienošanos neesmu redzējis. Taču, ja arī ir izņēmuma gadījums un nepieciešama citāda sistēma nekā UEFA paredzētā (maksājums tiek sadalīts starp Virslīgas klubiem, kas nespēlē Eirokausu grupu turnīrā), šīs sistēmas pieņemšanā tāpat vajag iesaistīt pašus Virslīgas klubus!”

„Galvenokārt, vēlos noraidīt LFF pārstāvju veikto retoriku, ka Virslīga tagad vēlas kādam kaut ko atņemt,” teica Krivuņevs. „Virslīga vēlas atgūt šos līdzekļus savā rīcībā. Noteikti atbalstām, ka LFF iegulda līdzekļus futbola akadēmijās, taču UEFA solidaritātes maksājums ir paredzēts Virslīgas klubiem. Pēc iepriekš novērotās maksājumu izmaksas nevaru arī apgalvot, ka LFF šos līdzekļus neizmantot arī saviem mērķiem.”

Krivuņecs norādīja, ka Virslīgas klubu nesen panāktā vienošanās par piedāvājumu LFF iekļauj sevī principu 80%-20% par solidaritātes maksājumiem, proti, 80% šīs summas tiek novirzīta to Virslīgas klubu akadēmijām, kas vispār nespēlē Eirokausos (attiecīgi vadošie klubi no savas daļas piekrituši atteikties), bet 20% tiek novirzīti 1. līgas klubu akadēmijām. Šis ir viens no punktiem Virslīgas piedāvājumā, kas sevī iekļauj arī leģionāru limita pacelšanu pēc sistēmas 8+3.

Jāpiemin, ka 2017./18. gada sezonā UEFA solidaritātes maksājums Latvijai bija 402 tūkstoši eiro, kas bija viens no mazākajiem UEFA dalībvalstu vidū.

Izmantotie resursi:
https://optibetvirsliga.com/news/lf...

1 2 44 komentāri

     [+] [-]

, 2019-08-22 15:37, pirms gada
Cik no LFV klubiem ir tiešām nopietnas jaunatnes akadēmijas. Vairākiem klubiem ir tikai ķeksīša pēc, jo to prasa LFV prasības. Līgumi ar futbola skolām.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2019-08-22 15:41, pirms gada
Tapec jau ari ir cepsanas, ka naudina "aiziet" prom no kluba, jo tas akademijas ir parak talu no galvenas komandas. Virsligas klubi pasi iebalsoja tadus valdes loceklus, lai vinu intereses parstavetu lff, tagad grib pasi vel kaut ko iespaidot.

  +3 [+] [-]

, 2019-08-22 15:42, pirms gada
Nu re, Kasparam atkal jāskaidrojas, kāpēc nav par skaistām acīm UEFA jaunatnes akadēmiju naudu atdevis klubiem bez jaunatnes akadēmijām, neuzdodot jautājumus.

  +3 [+] [-]

, 2019-08-22 15:54, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Cik no LFV klubiem ir tiešām nopietnas jaunatnes akadēmijas. Vairākiem klubiem ir tikai ķeksīša pēc, jo to prasa LFV prasības. Līgumi ar futbola skolām.
"Spartakam" ir līgums ar JFC "Skonto". Kas ir pārējie vairāki klubi?

     [+] [-]

, 2019-08-22 16:01, pirms gada
Latfootball rakstīja: "Spartakam" ir līgums ar JFC "Skonto". Kas ir pārējie vairāki klubi?
FC Rīga, kuriem ir līgums ar Šitika futbola skolu, FKL līgums ar LSSS (kaut ko gan mēģina veidot arī zem sava kluba).
Īsti nezinu, kas tur ir ar Valmieru

  -2 [+] [-]

, 2019-08-22 16:08, pirms gada
nez kā iepriekš to naudu dalīja...

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 16:08, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: FC Rīga, kuriem ir līgums ar Šitika futbola skolu, FKL līgums ar LSSS (kaut ko gan mēģina veidot arī zem sava kluba).
Īsti nezinu, kas tur ir ar Valmieru
Riga FC ir pārņemusi Šitika Futbola Skolu un tā tagad saucas Genādija Šitika futbola akadēmija "Riga". Jauniešu komandas visos vecumos spēlē ar Riga FC nosaukumu.

     [+] [-]

, 2019-08-22 16:10, pirms gada
zaipis rakstīja: nez kā iepriekš to naudu dalīja...
Iespējams ka es kļūdos, bet šis solidaritātes maksājums nav nemaz ar tik senu vēsturi. Kaut kādas pāris sezonas.

     [+] [-]

, 2019-08-22 16:11, pirms gada
Latfootball rakstīja: Riga FC ir pārņemusi Šitika Futbola Skolu un tā tagad saucas Genādija Šitika futbola akadēmija "Riga". Jauniešu komandas visos vecumos spēlē ar Riga FC nosaukumu.
Skaidrs!
Nezināju.

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 16:18, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Īsti nezinu, kas tur ir ar Valmieru
"Valmierai" ir savas komandas U13, U14 un U18. Pieļauju, ka U16 un U15 nevar sakomplektēt spēlētāju trūkuma dēļ, jo U18 komandas pieteikumā ir gan 2001., gan 2002., gan 2003.gadā dzimuši spēlētāji.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-22 16:21, pirms gada
Manuprāt diezgan loģiska Krivuņeca prasība ,manuprāt tas būtu liels plus mazbudzeta klubiem,kā Daugavpils ,Valmiera ,nākotne Tukums lai gūtu pašvaldības atbalstu virslīgas kluba atbalstīšanai, tomēr ienāk papildus nauda jaunatnes sporta attīstībā.
Šobrīd ir kautkāda kārtība ,ko fīrē Kazakevičs ,ar mistiskiem akadēmiju nosacījumiem (ko pārbauda inspektori) ,reģionālām izlasēm,reģionu vadītājiem,konsultantiem utt
Kā saka,jo sarezģītāk ,jo grūtāk saprast :kurš,kad,cik, un par ko...

  +2 [+] [-]

, 2019-08-22 16:22, pirms gada
Bet nauda jau arī ir paredzēta klubu jaunatnes sistēmām nevis pašam klubam. Ja tagad Virslīgas klubi tiktu pie šī piķa, tad uz jaunatnes sistēmām labi, ja 10% aizietu.
Protams, cik labi LFF pārvalda šos līdzekļus, man nav ne jausmas.
Lai beidz bezdēt un apvainoties, ka netika pie LFF krēsla.

     [+] [-]

, 2019-08-22 16:29, pirms gada
Jurichs4 rakstīja: Bet nauda jau arī ir paredzēta klubu jaunatnes sistēmām nevis pašam klubam. Ja tagad Virslīgas klubi tiktu pie šī piķa, tad uz jaunatnes sistēmām labi, ja 10% aizietu.
Protams, cik labi LFF pārvalda šos līdzekļus, man nav ne jausmas.
Lai beidz bezdēt un apvainoties, ka netika pie LFF krēsla.
Jā,bet virslīgas klubu, piemēram Rēzeknes pasvaldībai nahren tēreties virslīgas klubam , jo viņi uztaisa zem sporta skolas visu vecumu komandas (neattīstot citus sporta veidus) un saņem vairāk nekā Valmiera kam jākonkurē ar basi,hoķi,florbolu utt

  -1 [+] [-]

, 2019-08-22 16:48, pirms gada
Latfootball rakstīja: "Valmierai" ir savas komandas U13, U14 un U18. Pieļauju, ka U16 un U15 nevar sakomplektēt spēlētāju trūkuma dēļ, jo U18 komandas pieteikumā ir gan 2001., gan 2002., gan 2003.gadā dzimuši spēlētāji.
Skaidrs.

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 16:51, pirms gada
Jawa rakstīja: Manuprāt diezgan loģiska Krivuņeca prasība ,manuprāt tas būtu liels plus mazbudzeta klubiem,kā Daugavpils ,Valmiera ,nākotne Tukums lai gūtu pašvaldības atbalstu virslīgas kluba atbalstīšanai, tomēr ienāk papildus nauda jaunatnes sporta attīstībā.
Šobrīd ir kautkāda kārtība ,ko fīrē Kazakevičs ,ar mistiskiem akadēmiju nosacījumiem (ko pārbauda inspektori) ,reģionālām izlasēm,reģionu vadītājiem,konsultantiem utt
Kā saka,jo sarezģītāk ,jo grūtāk saprast :kurš,kad,cik, un par ko...
Pro klubiem naudu no solidaritātes naudas dot tikai ar vienu nosacījumu u.t.i., ka katru gadu noteikts skaits jauno spēlētāju no savām akadēmijām virslīgā nospēlē noteiktu skaitu spēļu.
Par cik LFV vēlas palielināt leģionāru skaitu, tad ....... lai paši meklē sev sponsorus.

  +2 [+] [-]

, 2019-08-22 17:08, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Pro klubiem naudu no solidaritātes naudas dot tikai ar vienu nosacījumu u.t.i., ka katru gadu noteikts skaits jauno spēlētāju no savām akadēmijām virslīgā nospēlē noteiktu skaitu spēļu.
Par cik LFV vēlas palielināt leģionāru skaitu, tad ....... lai paši meklē sev sponsorus.
Piekrītu ,ka naudai jāaiziet tieši akadēmijām,nevis kopējā kluba katlā, jo no kurienes tad tie jaunie radīsies. Šobrīd vīri taisa mistiskus prejektus ,tipa Starkova talantu akadēmija(vai kautkas līdzīgs kādreiz bija) kur ir bars ar konsultantiem,inspektoriem,reģionālām izlasēm,un to vadītājiem utt Un vis šitais pasākums tiek izlaists caur Staiceles atmazgāšanas mašīnu (labi,ka uzspēja atcelt ēdināšanas bloka celtniecību) un darboņiem vis ir zoo ,nevar izmērīt ieguvumu,nevar izmērīt zaudejumus.... Ļapota!!!

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 17:29, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Iespējams ka es kļūdos, bet šis solidaritātes maksājums nav nemaz ar tik senu vēsturi. Kaut kādas pāris sezonas.
principā lielākā daļa klubu Latvijā veģetē uz sporta skolām un to infrastruktūru, ko paši nav veidojuši...tagad parādijusies naudas tērece, steidz apgūt un protestē. paši gan praktiski neko neiegulda jaunatnes sportā. par infrastruktūru vispār nerunājot!

     [+] [-]

, 2019-08-22 17:56, pirms gada
zaipis rakstīja: principā lielākā daļa klubu Latvijā veģetē uz sporta skolām un to infrastruktūru, ko paši nav veidojuši...tagad parādijusies naudas tērece, steidz apgūt un protestē. paši gan praktiski neko neiegulda jaunatnes sportā. par infrastruktūru vispār nerunājot!
Manuprāt sporta skolas priekš tam arī ir domātas lai attīstītu sportu ,tā ir valsts funkcija un futbola federācija infrastruktūras ( laukumu ) ziveidošanas ziņā ir bezgalību priekšā citiem sporta veidiem . Protams lai būtu kvalitatīvi treneri ,viņiem ir adekvāti jāmaksā,tāpēc ir šis miks , valsts apmaksā tautas sporta līmeni un klubi piemaksa augstu sasniegumu sportam

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 18:08, pirms gada
Šodien izdevās aprunāties ar futbola cilvēkiem. Izrādas, NEVIENAM virslīgas klubam NAV savas jaunatnes akadēmijas!!! Visiem divas dažādas juridiskas organizācijas! FK Spartak- JFC Skonto, FK Mett- FS Metta, FK Ventspils- Ventspils OC, Rīgā FC- ŠFS, RFS- Rīgas Futbola skola(izgl. iestāde), FK Liepāja- Liepājas Futbola skola, FK Jelgava-JFA Jelgava! Un visas ir patstāvīgās organizācijas!

  +2 [+] [-]

, 2019-08-22 18:12, pirms gada
Jawa rakstīja: Jā,bet virslīgas klubu, piemēram Rēzeknes pasvaldībai nahren tēreties virslīgas klubam , jo viņi uztaisa zem sporta skolas visu vecumu komandas (neattīstot citus sporta veidus) un saņem vairāk nekā Valmiera kam jākonkurē ar basi,hoķi,florbolu utt
Sliktu piemēru izvēlējies. Rēzeknes BJSS nav tikai futbols. Sporta skolā ir vēl 8 sporta veidi.

     [+] [-]

, 2019-08-22 18:13, pirms gada
coman rakstīja: Šodien izdevās aprunāties ar futbola cilvēkiem. Izrādas, NEVIENAM virslīgas klubam NAV savas jaunatnes akadēmijas!!! Visiem divas dažādas juridiskas organizācijas! FK Spartak- JFC Skonto, FK Mett- FS Metta, FK Ventspils- Ventspils OC, Rīgā FC- ŠFS, RFS- Rīgas Futbola skola(izgl. iestāde), FK Liepāja- Liepājas Futbola skola, FK Jelgava-JFA Jelgava! Un visas ir patstāvīgās organizācijas!
Daugavpils?

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 18:19, pirms gada
Daugavpils futbola skola

  -1 [+] [-]

, 2019-08-22 18:22, pirms gada
Iedodot naudu Krivuņecam, tā noteikti aizies klubu jaunatnes akadēmijām.

Es tam 100% uzticos.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-22 18:25, pirms gada
Dainis1998 rakstīja: Sliktu piemēru izvēlējies. Rēzeknes BJSS nav tikai futbols. Sporta skolā ir vēl 8 sporta veidi.
reti kura pašvaldību sponsorēta BJSS kultivē kādu vienu sportu, parasti tie 5-10 sporti atkarībā no skolas...

     [+] [-]

, 2019-08-22 18:37, pirms gada
Dainis1998 rakstīja: Sliktu piemēru izvēlējies. Rēzeknes BJSS nav tikai futbols. Sporta skolā ir vēl 8 sporta veidi.
Bet domu Tu saprati un runa nav par Rēzekni bet par sadales principu ...

  -1 [+] [-]

, 2019-08-22 18:42, pirms gada
Jawa rakstīja: Bet domu Tu saprati un runa nav par Rēzekni bet par sadales principu ...
bet reti kuram klubam ir sava jaunatnes sistēma! pārsvarā tā ir pašvaldību sponsorētas skolas, kurās klubi neiegulda ne santīma...tāpat neveido sava kluba infrastruktūru , bet parazitē uz valsts un pašvaldību rēķina.

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:09, pirms gada
Vajag uztaisīt likumu lai katrs virslīgas klubs kurš vēlas piedalīties čempionātā pārskaita savai akadēmijai piem. 100 tūkstošus.Tad klubi būs kaut cik ieinteresēti savu futbolistu attīstībā.Tagad pāšvaldības ieskaita it kā sporta skolām,bet tās lielajām komandām,jo pa taisno pašvaldības to nedrīks darīt.Notiek visādas shēmas.Ja domājat ka tagad klubiem interesē tās akadēmijas,muļķības.Nav nekāda sadarbošanās,tikai priekš žurnālistiem,acu aizmālēšana.Tāpēc jau klubi grib lai tiem skraidītu,paši zināt.Kāpēc lai krievijas biznesmenis gribētu lai attīstās Latvijas jaunatne.Tikai bizness.Tikai mans viedoklis,ja kas.

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:13, pirms gada
zaipis rakstīja: bet reti kuram klubam ir sava jaunatnes sistēma! pārsvarā tā ir pašvaldību sponsorētas skolas, kurās klubi neiegulda ne santīma...tāpat neveido sava kluba infrastruktūru , bet parazitē uz valsts un pašvaldību rēķina.
Tu raksti ,reti, tātad Tev ir zināms kāds gadījums kur kāds klubs veiksmīgi strādā autonomi,bez valsts vai pasvaldības līdzfinansējuma ...

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:21, pirms gada
Jawa rakstīja: Tu raksti ,reti, tātad Tev ir zināms kāds gadījums kur kāds klubs veiksmīgi strādā autonomi,bez valsts vai pasvaldības līdzfinansējuma ...
futenē laikam tāds bija Liepājas metalurgs un Skonto, kamēr nesabruka...iespējams tagad Metta to dara. kaut kā bez reāliem skaitļiem un citas info netaisos ko apgalvot.
ja vari pats iedot piemērus, kuram virslīgas klubam ir tā sava akadēmija, ko viņš pats sponsorē...
pārsvarā bērnus sponsorē pašvaldības un vecāki, nevis klubi.

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:31, pirms gada
Jawa rakstīja: Tu raksti ,reti, tātad Tev ir zināms kāds gadījums kur kāds klubs veiksmīgi strādā autonomi,bez valsts vai pasvaldības līdzfinansējuma ...
es vispār nesaprotu kur strīds? kāds virslīgas klubs tagad vispār var pateikt, ka es ieguldu naudu jaunatnes futenē un veidoju savu sistēmu kopā ar infrastruktrūku? plika tiršana un naudas saņemšana par neko...

  +1 [+] [-]

, 2019-08-22 19:40, pirms gada
Metalurgs bija tuvu ,tomēr stadions,treniņlaukumi un pašvaldības līdzfinansējums neizpalika.
Skonto ...ja vienās rokās ir divi maki kluba un federācijas ,izlase(LFF) īrē no Skonto stadionu,bāzi Mežaparkā utt , cik maksā nauda lai aizņemtos ???, a ja ir otrs maks kur paņemt...ieslēdz izdomu un vis Tev izdosies!
Ventspils , hūte no laika gala uzturejis basi un palīdzējis futbolam ,vēl nesen manīju ,ka LDZ pa 100 000 katru gadu ieskaita šiem klubiem bet ir taču vēl valsts kantori....
Metisti ,tapēc jau bļauj,ka netiek zem valsts(sporta skolas statusa) tapēc slauc vecākus un LFF .
Nu tā ir visos sporta veidos,ka valsts nodrošina caur sporta skolām iespeju nodarboties ar sporta veidu un tad klubi un federācijas (cik nu kuram ir rocība un gribēšana) špricē klāt . Cits ar groziem, cits ar vārtiem,cits ar segumiem utt
Tu tak negribi lai Dukurs uzceļ pats savu trasi

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:44, pirms gada
Jawa rakstīja: Tu tak negribi lai Dukurs uzceļ pats savu trasi
lai vismaz apmaksā savu hobiju...reni laikam būs visiem jāuztur, kamēr kāds nenodedzinās vai nesabruks!

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:48, pirms gada
zaipis rakstīja: lai vismaz apmaksā savu hobiju...
Tu tikai to skaļi nesaki Siguldā....

     [+] [-]

, 2019-08-22 19:54, pirms gada
Jawa rakstīja: Tu tikai to skaļi nesaki Siguldā....
Sigulda nav izņēmums, pie tam renē tik bāzti lieli valsts līdzekļi. citas pašvaldības ne to vien sponsorē...kādi brīnumi tik nav lasīti, sākot no planierisma un citas šņagas!
man liekas Siguldas budžets nemaz neuztur reni.
1 2 44 komentāri