Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Citāti: Tamazs apber RFS ar komplimentiem; kam dāvināja punktus Hanzā?

Citāti: Tamazs apber RFS ar komplimentiem; kam dāvināja punktus Hanzā?
Pirms Liepājas un RFS spēles LFV izpilddirektors Ainārs Dakša apbalvoja Tamazu Pertiju, bet pēc mača jau Pertija vārdiski "apbalvoja" RFS
Foto: Mārtiņš Sīlis

Nedēļas nogalē aizvadīta "SynotTip" futbola Virslīgas septītā jeb pirmā apļa pēdējā kārta. Piedāvājam interesantāko no treneru sacītā pēc katras no četrām spēlēm.

"Jelgava" - "Valmiera Glass ViA" 5:1 (video šeit)

Gatis Ērglis, "Valmiera Glass ViA" galvenais treneris: "Mums jau ģērbtuvē iegājies melnais humors - mazāk par pieciem goliem nelaižam, izņemot spēli ar "Mettu" [pret "Spartaku" bija 2:4 - aut.]. Laukums it kā zaļš, bet bumba lēkā. Varbūt mēs taktiku nepareizu izvēlējāmies - mēģinājām caur piespēlēm spēlēt, kamēr "Jelgava" spēlēja citādi, caur malām ar garajām piespēlēm. Nepatika, ka pirmajā puslaikā nesavācām otrās bumbas. Otro puslaiku sākām labi, iesitām golu [panākot 1:3], komanda centās iesist vēl, bet dabūjām iekšā ceturto golu, un tad jau aizgāja atklātais futbols. Skatītājiem un žurnālistiem interesanta spēle. Gūtie vārti? Nē, nebija iespēlēts, puišiem bija brīva izvēle.

Jelgavas vājās vietas? Redzot sākumsastāvus, sapratu, ka pretiniekam malējie, sevišķi Grigarāvičs, vairāk akcentēti uzbrukt - bija uzdevums izmantot tās malas. Arī Siņeļņikovs pret "Mettu" daudz pieslēdzās. Aizsardzībā... brīdinājum, ka [Vladislavs] Kozlovs sit ar abām kājām, bet viņš tāpat veiksmīgi trāpīja. Kas pietrūkst Valmierai Virslīgas līmenī? Vairāk aizsardzība satrauc - gandrīz katru spēli mainu, meklēju īsto variantu. Ar Kņazevu bija lielāka kārtība, bet viņš guva savainojumu. Pārējie ir jauni puikas. Gribētos, lai vismaz viens atrodas, kas to aizsardzību izkomandē - es no malas to nevaru. Trūkst pieredzējušu aizsargu. Kalniņš? Pagaidām nemocīsim viņu.

Komandas progress Virslīgā? Ceru, ka ir. Vismaz pieredze krājas. Pērn 1. līgā varēja uz vienas kājas spēlēt, tagad dabū pamatīgi kapāt. Cik saprotu, atklātam futbolam, sevišķi izbraukumā, vēl neesam gatavi. Dublieru komandas menedžments [Mukuta nespēlēja ne pret "Mettas" galveno, ne dublieru komandu - aut.]? Leģionāri vienkārši pārprata, nepareizi tika izskaidrots. Viņi būtu spēlējuši dublieru komandas sastāvā. Citi leģionāri? Kamerūnietis un nigērietis bija, taču tikpat ātri, cik atbrauca, tikpat ātri aizbrauca. Monako princis tā arī palika uz papīra, lai gan pārrunas bija. Nākamās mājas spēles? Vēl divus mačus mums atļāva aizvadīt Valmierā - ceru, tur klāsies vieglāk nekā Staicelē."

Raviļs Sabitovs, "Jelgavas" galvenais treneris: "Jelgavā bija divas spēles, gribējām iepriecināt līdzjutējus - pirmajā reizē pret "Mettu" tas neizdevās [1:1], šai reizē noskaņojāmies īpaši. Parādījām labu kustēšanos, pirmajā puslaikā guvām trīs vārtus, parādījām labu kombinacionālu futbolu, lai gan šajā laukumā tādu grūti parādīt, jo, neskatoties uz biezo zālīti, laukums ir ļoti nelīdzens. Otrajā puslaikā nostrādāja psiholoģija kā futbolā nereti gadās, kad futbolisti domā, ka spēle jau beigusies. Bija brīži, kad mūsu spēle izplūda, nekontrolējām spēli, iniciatīva pārgāja pretinieka pusē, turklāt pretinieks guva vārtus. Šie ielaistie vārti mūs pamodināja - sākām kustēties un spējām vēl gūt vārtus.

Jā, pirmajā puslaikā mums bija caurumi aizsardzībā - mums pārsteigums bija Valmieras ātri veidotie pretuzbrukumi. Valmierieši pēc pārtvertām bumbām ātri tās spēlēja uz priekšu caur flangiem. Šādās situācijās nepareizu pozīciju ieņēma Mindaugs [Grigaravičs], kurš pēc būtības nav tas malējais futbolists, kurš uzbrukumā spēlē kā pussargs, bet aizsardzībā kā aizsargs. Mums trūkst malējo aizsargu, tāpēc nācās viņu likt šai pozīcijā un šīs pozīcijas nepārzināšanas dēļ viņš zaudēja savu sedzamo, tāpēc Valmierai veidojās tādi momenti. Turklāt arī Sadī Gejs spēlēja labo centra aizsargu un šāds risinājums nāca pēdējā brīdī - cerējām, ka spēlēs Maksims Širjajevs. Lai aizsardzība strādātu kā nākas, jābūt noslīpētai savstarpējai sapratnei līdz automātismam.

Pret Valmieru ne visi spēlēja kā pirmais numurs un bija tādi, kas saskārās ar grūtībām. Valmiera rādīja labu sniegumu. Ar to gribu pateikt, ka šogad Virslīgā var notikt jebkas un nav izteikta favorīta. Nevaru pateikt, kurš būs pirmajā trijniekā un tā tālāk, tāpēc nevaru arī apgalvot, ka mēs to nevarētu paveikt [kvalificēties Eirokausiem - aut.]. Jā, mums ir grūtības, bet uzdevumi ir augsti. Kam pirmajā aplī mēs zaudējām bez variantiem? Jā, piekrītu, pret RFS [0:3], bet tur spēlējām bez vadošajiem diviem futbolistiem Rafaļska un Jemeļjaņenko, kamēr Jermolajevs pirmo reizi dzīvē spēlēja malējā aizsarga pozīcijā, RFS to labi izmantoja. Un viss, tikai RFS. Tie paši standarti - mums tos regulāri sit iekšā, kamēr mēs neizmantojam savas iespējas, lai gan tās rodas. Varbūt pēc šodienas pieciem vārtiem šai ziņā iestāsies lūzuma punkts. Šodien no četriem uzbrucējiem vārtus guva trīs, tas dos pārliecību. Pirmo apli novērtēt nevaru, jo mēs tikai pret "Spartaku", "Ventspili" un "Valmieru" nospēlējām ar spēcīgu sastāvu."

"Liepāja"/"Mogo" - RFS 3:5 (video šeit)

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: "Kas par spēli! Pirmo reizi trenera lomā piedalījos šādā spēlē. Neitrāliem līdzjutējiem tā bija absolūti neticama spēle no abu komandu puses. Mājinieku līdzjutēji varbūt palika vīlušies par iznākumu, bet spēle bija fantastiska. Zinājām, ka Liepājā ir grūti spēlēt un visu cieņu liepājnieku trenerim, kurš uzbūvējis tādu komandu, kas šādi riskē un spēlē uzbrukuma futbolu. Tā ir ļoti laba komanda ar daudziem individuāli spēcīgiem spēlētājiem, kuri vienatnē daudz ko var izšķirt. Gatavojāmies viņu apstādināšanai un esmu pateicīgs savai komandai, kā tā reaģēja uz katru pavērsienu spēlē.

Mūsu realizācija? Futbola statistikā ir tāds xG koeficients - gūto vārtu sagaidāmais skaits. Un pēdējās divās spēlēs bijām krietni zem tā [respektīvi, RFS pret "Spartaku" (0:2) un "Ventspili" (1:1) guva krietni mazāk vārtus nekā būtu sagaidāms, ņemot vērā momentu skaitu - aut.]. Veidojām momentus, bet nespējām tos realizēt. Spēki no augšas atdeva mums parādu par šīm divām spēlēm. Zinājām, ka Liepājai patīk spēlēt ar bumbu un uzbrukt un domāju, izvēlējāmies pareizo plānu - ja arī mēs kaut nedaudz vairāk būtu uzbrūkoši, tas varēja dot katastrofālu rezultātu. Jo Liepājas uzbrukuma potenciāls ir neticams - veids, kā viņi rotē uzbrūkošos un tehniskos futbolistus, atstāja uz mani lielu iespaidu. Esmu lepns, kā mani puiši izturēja šo spiedienu. Protams, rezultātam esot 3:2, mums arī nedaudz paveicās, uzreiz atbildot ar ceturtajiem vārtiem. Tomēr domāju, ka šo veiksmi šodien nopelnījām.

Pirmā apļa noslēgums neļauj man izdarīt secinājumus - ir daudz par agru. Ieteikumi jaunajam Latvijas izlases trenerim? Tas nav mans darbs [smaida]. Ja viņš vēlēsies, varu par katru savu futbolistu viņam pastāstīt privāti."

Tamazs Pertija, "Liepāja"/'Mogo" galvenais treneris: "Spēle atgādināja El Clásico [smaida]. Jocīgi, ka man praktiski nav pretenziju pret futbolistiem, jo viņi spēlēja patiešām labi. Gan mēs, gan RFS propagandējam uzbrukuma futbolu, tiesa, ne tik uzbrūkošu kā šodien - tas bija skaisti. Protams, ka aizsardzībā netika nospēlēts tā, kā gribētos - nebijām gatavi tādai pretinieka spēlei, kāda tā bija pēc bumbas atņemšanas. Pretinieki ātri skrēja prettriecienos un mūs sodīja. Pretiniekiem ļoti solīda komanda, ar savu rokrakstu. Labāk reizēm zaudēt ar 3:5, nevis uzvarēt ar 1:0 un nespēlēt futbolu. Esmu apmierināts ar spēles kvalitāti, bet ne sniegumu aizsardzībā un rezultātu, kurš ir šausmīgs. Rezultāts raisa arī smaidu, bet vienlaikus tā bija liela mācība un būs milzīgi secinājumi. Apsveicu kolēģi ar ļoti skaistu uzvaru. RFS man ļoti patika.

Gonzalo [Negro] bija 38 grādu temperatūra un domājām likt viņu vai nē - ielikām, jo viņš teica, ka ir gatavs, lai gan tagad, ja patītu laiku atpakaļ, laikam nevajadzēja likt sastāvā slimu cilvēku. Tomēr arī tad, ja viņš būtu vesels, mūsu problēmas būtu tādas pašas, jo RFS uzbrukumā darbojās lieliski. Kurš bija kurš El Clásico? Sacīsim, ka mēs "Barcelona", pretinieks "Real" un spēlējām "San Siro" [smaida]. Problēmas aizsardzībā? Jau gatavojoties sezonai bija šādas problēmas - aizraujamies ar uzbrukumu un pēc bumbas zaudēšanas nepārslēdzamies uz presingu. Platonovs ieķērās praktiski visās bumbās - pirmkārt, aizsargi aizskatījās uz mūsu skaisto uzbrukuma futbola, otrkārt, balsta pussargs Kozlovs neatradās blakus aizsargiem. Rezultātā Platonovs paguva saņemt bumbu un otrā tempā bumbas saņēma Kļuškins, Marusičs. Protams, stipri ietekmēja pirmie ielaistie vārti, kad Keitā pa bumbu netrāpīja, bet tāds ir futbols.

Pret uzbrukumu pretenziju nav - kā gan var būt, ja iesitām trīs vārtus, trāpījām pa pārliktni, regulāri izdarījām spiedienu? Aizsardzības futbolisti? Antons [Jemeļins] nebija līdz galam vesels, bet līdz ar Zarates [tiesas process - aut.] aiziešanu pajuka saiknes. Kamēr Zarate bija, mums praktiski nebija ielaisto vārtu. Taču tāpēc tagad nesāksim pārspīlēt ar aizsardzības darbībām, liekot visiem būt pirms bumbas - mums ir liels uzbrukuma potenciāls, un vēlos to attīstīt. Galvenais atrisināt problēmu ar spēli uzreiz pēc bumbas zaudēšanas, spēt pārslēgties. Jurkovskis izlaida divas nedēļas, tāpēc šodien nolēmām viņu vēl nelikt pamatsastāvā. Nelikām gan Apiņu, gan Karlsonu, jo viņi ir līdzīga tipa uzbrucēji - izvēlējāmies Apiņu, bet Karlsons spēcīgi iznāca uz maiņu.

Par pirmo apli savai komandai piecu ballu sistēmā lieku četri ar plusu. Jaunais izlases treneris [apmeklēja šo spēli klātienē - aut.]? Domāju, viņš vienkārši sajuka prātā [smejas] un domā, vai šai valstī vispār ir aizsargi. Cik lasīju, viņš ir pieredzējis treneris un viņš izvēlēsies labākos spēlētājus. Nebūs tā, kā līdz šim, kad izsauca jaunos futbolistus. Domāju, viņš ir pietiekami profesionāls, lai izdarītu pareizo izvēli. Vienmēr esmu teicis, ka Latvijā ir futbolisti, lai izveidotu labu izlasi."

"Spartaks" - "Riga" 0:1 (video šeit)

Aleksandars Vlaho, "Riga" treneris: "Domāju, mēs bijām mača labākā komanda, sevišķi pirmajā puslaikā - mums bija pārsvars bumbas kontrolē un divi labi momenti, lai gūtu vārtus. Otrajā puslaikā drusku pamainījām taktiku, nomainījām dažus spēlētājus - domāju, puiši šai karstajā laikā spēlēja no visas sirds, parādīja lielu vēlmi. Zinājām, ka "Spartakam" nav pārāk laba fiziskā sagatavotība, kuras trūkt pēdējām 20 minūtēm - bija uzdevums pastiprināti uzbrukt šai laikā un atkal realizējām standartsituāciju. Domāju, puiši bija pelnījuši šo uzvaru un ceru, ka šis ir sākums labiem rezultātiem.

Tiesāšana [reaģējot uz Grišina izteikto neapmierinātību - aut.]? Neesmu tiesnešu uzraugs, bet varbūt bija epizodes, kur varējām cerēt uz 11 metru soda sitienu, taču viņš nesvilpa. Nepareizākais lēmums bija spēles beigās laukuma vidusdaļā nefiksēt 100% pārkāpumu pret Lemajiču.

Pirmajā aplī mēs, treneri, jūtam, ka pazaudējām divus punktus pirmajās divās kārtās - Liepājā ielaižot 93. minūtē [0:1] un pret RFS 93. minūtē nerealizējot 11 metru soda sitienu [1:2]. "Riga" jābūt augstāk tabulā un jācīnās par labākajām vietām."

Aleksandrs Grišins, "Spartaka" galvenais treneris: "Spēle bija līdzīga. Zinājām, ka "Riga" no deviņiem vārtiem septiņus guvusi ar standartiem - tam pievērsām īpašu uzmanību, taču ielaistajos vārtos nogulēja futbolists, kurš iznāca uz maiņu, un zaudējām spēli. Vairs nav ko teikt. Bija divas komandas, kas cīnījās, futbola bija maz, bet viņi realizēja kārtējo standartu, kamēr mēs momentus praktiski neizveidojām. Žigajeva maiņa 22. minūtē? Viņš ne pārāk labi iegāja spēlē. Bija daudz spēles atpakaļ, bet mums vajadzēja attīstīt uzbrukumus. Tā gadās, nekā traka - izlaidām uzbrūkošāku futbolistu [Dmitrijevu].

Par tiesāšanu pateikšu. Viņš [Ivars Caune - aut.] tiesāja manu pirmo spēli [pret "Ventspili"] un nozīmēja divus 11 metru soda sitienus, bet šodien ar mazajām svilpēm pavērsa spēli "Riga" labā - esmu spēlējis futbolu 40 gadus un zinu, ko tas nozīmē. Krievijā ir opcija, kad komanda izsaka vēlmi, lai tās spēles netiesā konkrēts tiesnesis. Viņš pietiekami padarījis mūsu spēlēs, tāpēc mēs vēlētos, lai viņš mūsu spēles vairs neapkalpotu.

Kopsavilkums? Kad atnācu, zināju, ka priekšā spēles ar līderiem un daži negaidīja, ka vispār iegūsim kādus punktus, bet trijos mačos izcīnījām četrus punktus [uzvara pār RFS, neizšķirts pret Liepāju, zaudējums pret "Riga" - aut.]. Arī šodien spēle vilka uz neizšķirtu. Labosim sniegumu. Tomēr domāju, ka jau tagad cilvēki redz, ka pirms manas atnākšanas "Spartaks" spēlēja vienu futbolu, bet tagad jau citu."

"Metta"/LU - "Ventspils" 2:2 (video šeit)

Dejans Vukičevičs, "Ventspils" galvenais treneris: "Ja spēlē tikai 45 minūtes, tad uzvarēt ir ļoti grūti. Otrajā puslaikā parādījām, kā ir jāspēlē, kā ir jācīnās. Pārtraukumā teicu puišiem - aizmirstam par pirmo puslaiku, iztēlojamies, ka tagad ir jaunas 45 minūtes, kurās ir jānocīnās. Esam pabeiguši otro apli bez zaudējumiem, tomēr uzskatījām, ka šodien ir mūsu pienākums izcīnīt šos divus papildus punktus. Mani vārdi pirms mača, ka "Metta" un "Valmiera" ir vājākas par citām komandām? Arī bez manis futbolisti zina, cik "Mettai" ir punktu tabulā un ka titula pretendentei šādi mači ir jāuzvar. Pat bez trenera. Zinu, ka arī pirms manis "Ventspilij" šai laukumā ir bijušas problēmas, tomēr mūsu konkurenti šeit uzvarēja un arī mums tas bija jāizdara. Diemžēl bija divi pilnīgi dažādi puslaiki - labi, ka komanda līdz pēdējam ticēja, ka pēc 0:2 puslaikā var šeit izglābties. Uzdāvinājām pirmo puslaiku, tomēr punktu izcīnījām un pirmajā aplī ieguvām 15 punktus - ja turpināsim tāpat, kopā būs 60 punkti, kas, domāju, nebūtu slikti.

Kokins pamatsastāvā? Mums ir trīs spēles septiņās dienās, gribēju vēl kādam iedot iespēju, sadalīt spēkus. Mums ir 20 futbolisti un vienmēr saku, ka visi ir gatavi tam, lai spēlētu. Nedomāju, ka būsim iedzinējos ar 0:2, taču ne jau šis jaunais puisis ir vainīgs - komanda nespēlēja labi. Ielaistie vārti no balsta zonas? Jā, Rečickis ir viens no mūsu līderiem un mākslīgajā laukumā negribējām ar viņu riskēt. Bez viņa komanda, protams, izskatījās citādi. Šādos brīžos jādod iespēja futbolistiem, kuri to gaida divus trīs mēnešus. Svarīgi pateikt, ka mēs katrā spēlē gūstam vārtus un ar to mums nav problēmu. Un esam arī komanda, kurai grūti iesist vārtus - līdz šim bija četri ielaisti vārti, no tiem viena pendele, divi savos vārtos. Šodien tā sanāca - vieni vārti no balsta zonas, otrie atkal pendele, kuru uzdāvinājām pretiniekam, jo bumba bija mums.

Pirmais aplis? Nežēlojos, bet goda vārds - ar Amansiu [Fortešu] tā ir viena komanda, bez viņa cita. Viņš vienmēr var kaut ko paveikt, ja komanda spēlē slikti. Zaudējām viņu uz ilgu laiku, tagad jāpārkārtojas. Saprotu, ka līderu cīņās nospēlējām vislabāk, izcīnot astoņus no 12 punktiem [spēles, neskaitot pret "Jelgavu", "Mettu" un Valmieru - aut.]. Taču trūkst divu šodien zaudēto punktu, kurus vienkārši uzdāvinājām [šeit vietā minēt, ka "Metta"/LU, visticamāk, uzskata, ka dāvana bija citā virzienā un zaļi baltajiem bija jāuzvar, skatīt video materiāla apakšā - aut.].

RFS 5:3 uzvara Liepājā? Līdzjutējiem tādas spēles patīk, bet treneriem patīk tikai puse - uzbrukums. Bet aizsardzība... kuram trenerim gan patīk ielaist piecus vai trīs vārtus? Tie ir šo komandu jautājumi."

Andris Riherts, "Mettas"/LU galvenais treneris: "Paldies visiem par atnākšanu šajā saulainajā laikā. Esmu pateicīgs par atbalstu, jo tas ir būtiski. Kad sava komanda spēlē, ir jābūt klāt, lai gan var pavadīt laiku ar ģimeni arī ārpus stadiona. Esmu pateicīgs visiem, kas bija šeit, gan arī tiem, kuri atbalstīja mūs, skatoties spēli neklātienē. Tāpat esmu pateicīgs saviem spēlētājiem par pašatdevi, par labu spēli. Kādā brīdī, iespējams, piekusām un radās kaut kādas plaisas, parādījās pacietības trūkums. Esmu neapmierināts, ka šajā spēlē neuzvarējām. Tomēr ir 2:2 - punkts, kas var noderēt nākotnē."

     [+] [-]

, 2018-05-14 09:19, pirms 8 mēnešiem
Ventspils sāk jau kapāt??