Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Citāti: Futbola dievi pamana RFS vājo puslaiku, Kalniņu nepagūst iemest aizsadzībā

Citāti: Futbola dievi pamana RFS vājo puslaiku, Kalniņu nepagūst iemest aizsadzībā
RFS mēģina apturēt Alekseju Višņakovu
Foto: Kasparts Volonts (RFS)

Pēdējo trīs dienu laikā aizvadīta "SynotTip" futbola Virslīgas piektā kārta. Piedāvājam interesantāko no treneru sacītā pēc katras no četrām spēlēm.

RFS - "Spartaks" 0:2 (video šeit)

Aleksandrs Grišins, "Spartaka" galvenais treneris: "Jāizsaka atzinība pretinieku trenerim [Dambrauskam], ka viņš izveidojis tik spēcīgu, ātru, organizētu komandu. Mums šodien drusku paveicās - otrajā puslaikā RFS varēja gūt vārtus. Mums paveicās, ka savus momentus izmantojām un uzvarējām.

Mans ieguldījums? Ir grūti iekļauties komandā, kad sezona jau sākusies. Cenšamies veikt korekcijas. Mēģinājām puišus sapurināt un panākt labāku fizisko stāvokli, jo tieši fizisko stāvokli gribētos redzēt labāku. Nedēļas laikā komandu nevar pārbūvēt, tāpēc saku paldies futbolistiem par centību. Futbolistu vārdi? Jā, visus jau esmu iemācījies, nu jau strādāt ir vieglāk. Vēlreiz paldies puišiem, jo RFS šogad cīnīsies par pirmo vietu.

Gaurača palikšana rezervē? Maiņas mums bija saplānotas, bet spēles gaitā nācās veikt divas piespiedu maiņas. Trešo maiņu veicām agri [63. minūtē], un tas bija risks. Ja mēs atrastos iedzinēju lomā, protams, Edgaru izlaistu. Bijām vadībā un nebija vajadzības laist otro uzbrucēju. Divas maiņas piespiedu, bet vēl viena, jo cilvēks savā pozīcijā krita ārā. Mihadjuka pozīcija? Mums ir futbolisti, kuri atgūstas no traumām, sastāvs kļūs plašāks un Mihadjuks atgriezīsies savā pamatpozīcijā [centra aizsarga]. Šodien arī ņēmām vērā pretinieku, tāpēc nostiprinājām vidusdaļu un spēlējām otrā numura lomu un mums tas izdevās. Žigajevs pamatsastāvā? Strādājām šonedēļ un izvēlējāmies labāko variantu - viņš bija optimālā izvēle savā pozīcijā."

Valds Dambrausks, RFS galvenais treneris: "Zinu, ka pretinieku treneris ir jaunpienācējs "Spartakā" un Latvijas futbolā, bet jau tagad var redzēt uzlabojumus viņa komandas sniegumā. Domāju, pretinieks uzvarēja pelnīti, jo pirmajā puslaikā izgājām negatavi vai pārāk relaksēti. Man patika, kā komanda reaģēja un spēlēja otrajā puslaikā, bet futbola dievi vēro, kā tu spēlē un pirmā puslaika dēļ mēs šodien neko nebijām pelnījuši. Mums jāpanāk, lai mēs spēlētu 90 minūtēs tā, kā šodien otrās 45 minūtes.

Nepiekrītu, ka mēs lēni ieejam spēlēs - trijās no četrām kārtām pēc puslaika bijām vadībā un tikai pret "Riga" atspēlējāmies no 0:1, izdarot to otrā puslaika pašā sākumā. Šodien jāatzīst arī pretinieka sniegums - viņi padarīja mūsu dzīvi grūtu, mēs nespējām atrast ritmu un savu piespēļu futbolu. Otrajā puslaikā jūs redzējāt īsto RFS. Spēle Valmierā? Tur bija mazliet cits stāsts - pretiniekiem bija pieci aizsargi, viņu komanda spēlēja no dziļas aizsardzības, viņi mums atdeva bumbu, bet mēs vienkārši nespējām to izmantot. Ar "Spartaku" bija pavisam citādi - viņi spēlēja ļoti augstu, realizēja presingu, nedeva lielu bumbas kontroli. Jā, arī pirmajā puslaikā mums bija divas trīs pusiespējas, taču tās nebija loģiskas, bet gan apstākļu sakritības vai pretinieku kļūdu rezultāts.

Uzbrucējs, kurš spētu katrā spēlē gūt vārtus? Tāda nav visā pasaulē. Un tie, kuri ir rezultatīvi, ir nopērkami par simtiem miljonu. Man ir tādi uzbrucēji, kādi ir, un jūtos pagodināts ar viņiem strādāt, jo viņi visi vēlas mācīties, viņi ir jauni, atskaitot Platonovu, un labi kā personības. Viena zaudēta spēle neliks man zaudēt ticību viņos. Kļuškins? Nezinu, cik trauma ir nopietna. Cik ir titula pretendentu? Septiņi!"

"Metta"/LU - "Valmiera Glass ViA" 2:2 (video šeit)

Gatis Ērglis, "Valmiera Glass ViA" galvenais treneris: "Otrais puslaiks skatītājiem bija jautrs. Pirmā puslaika sākumā "Mettai" bija liels pārsvars, daudz momentu, viņi tos neizmantoja, un mēs lēnā garā noķērām to spēli. Patika, ka manai komandai bija pacietība - kā pirms spēles runājām, galvenais nedot brīvās zonas. Sākumā gan nedaudz nesanāca un nedaudz pārkārtoju spēli, 4-4-2 shēmā vienu uzbrucēju nolaižot zemāk, jo jutu, ka centrā mūs apspēlē. Kļuva vieglāk. Otrais puslaiks... par neizšķirtu esmu priecīgs, par uzvaru būtu vēl priecīgāks. Braucot uz šejieni, galvenais uzdevums bija nezaudēt. Paši redzat tabulā, mēs cīnāmies, plus droši vien "Jelgava". Tagad viss mainīsies, arī "Metta" spēlēs zaļajā laukumā, arī mūsu trešā apļa spēle notiks tādā. Izņemot mūs, visi pāriet uz dabīgajiem. Mums dabīgajos laukumos vieglāk, zinot mūsu puikas, kuri pārsvarā Daliņa stadionā spēlējuši. Esam cīnītāju komanda - ceram, ka dabīgajos būs vieglāk.

Kāpēc nenosargājām divreiz pārsvaru? Otrajos vārtos pietrūka koncentrēšanās, pirmajos tiesnesim tās pietrūka [smaida]. Otros pārāk viegli ielaidām, bet varbūt arī ātrāk vajadzēja Gati [Kalniņu] lejā nosēdināt [pārlikt centra aizsarga pozīcijā]. Viss tieši tā sākās - gaisa bumba, kas atlēca pie pretiniekam, vārtsargs pirmo reizi spēlē drusku pozicionāli kļūdījās. Puikas, kuri bija piekusuši, man sāka prasīt maiņas, kamēr es par to ātrumā domāju, tikmēr [tika nokavēta Kalniņa pārcelšana]. Pendele? Grūti pateikt - saule, ceturtais tiesnesis. Ja ceturtā tiesneša lomā Treimanis, kā mums bija Valmierā, tad vispār neko neredzi, viņš skraida gar acīm un vēl māca galveno tiesnesi, kur ir svilpe un kur nav. Man šķita, ka viņš ["Mettas" futbolists] mūsējo nogāza. Jāskatās video.

Vārtsarga maiņa [Ribaks Arnava vietā], jo ielaida no centra pret RFS? Nē, ne tikai. Tīri psiholoģiski, tik daudz vārtu ielaists... Un par vārtiem no centra - mēs paši liekam iet palīgā aizsargiem, tā bija Kļuškina meistarība. Mums ir trīs līdzvērtīgi vārtsargi, tagad Marks Bogdanovs lēnā garā uzņem formu. Augstākajā līgā vajag vārtsargu, kurš ne tikai ķer, bet arī kaut ko pavelk. Kāpēc Kalniņš sāka uz soliņa? Savaļnieks tomēr vairāk ir tāds motoriņš - zināju, ka spēlēsim no aizsardzības un man vajadzēja darba zirgu, kurš daudz pārvietotos un skraidītu, bet Gati bija doma laist, kad pretinieks jau nedaudz piekusis. Mukuta rezervē? Man pārmetumu viņam nav, taču viņš ļoti asi spēlē - bail palikt mazākumā, teiksim, 10. minūtē. Varbūt Francijā tā spēlē, bet, zinot mūsu tiesnešus... Negribēju riskēt. Uzticējos tiem, kas "Mettu" zina. Jēga no rezervē sēdošiem leģionāriem? To jūs manai priekšniecībai paprasiet [smaida]."

Andris Riherts, "Mettas"/LU galvenais treneris: "Noskatoties pirmo puslaiku, šķiet, ka rezultāts varētu būt cits, bet otrais puslaiks salika visu pa plauktiņiem. Īsi un lakoniski sakot, - 2:2, un labi, ka tā. Varētu līst iekšā statistikas rāmjos - liekas, ka mums bija 18 sitieni, astoņi stūri, bumbas kontrole, iespējams, 65%/35%, vārtu gūšanas iespēju bija pietiekami, it sevišķi pirmajā puslaikā. Kā jau iepriekš teicu, Valmiera šogad var netrenēties - viņiem bumbas lidos vārtos no jebkura punkta. Tā nav vienkārša komanda, tā ir vesela pilsēta.Tik ilgi, kamēr viņi būs vienoti, visiem būs grūti - ja arī zaudē ar 0:6, viņiem nav ko pārdzīvot, ir nākamā spēle, kurā var izdoties. Šodien viņi aizbrauca mājās ar pelnītu punktu. Valmieras divi vārti? Domāju, realizācijas procents bija diezgan augsts. Divreiz paši uzsitām pa saviem vārtiem un vēl šie divi realizētie momenti - mums tādu bija desmit. Motivējošais dzinulis viņus velk uz priekšu. Mūsu jauniešiem 90 minūtes ir jauna pieredze, bet pienāks brīdis, kad viņiem būs jāizšķir šādas spēles.

Kāpēc pendeli sita leģionārs Džamalutdinovs? Viņš vienīgais, kurš paņēma bumbu un sita, pārējie nedaudz raustās. Džamalutdinovam ir trīs vārti - divi gan ar 11 metru soda sitieniem. Tos viņš izpildīja arī, kad pārstāvēja "Anzhi", pārsvarā gan otrās komandas sastāvā un praktiski visus realizēja. Dubultmaiņa? Jā, vajadzēja spēli pagriezt un paldies Ņikitam [Kovaļonokam] un Emīlam [Birkam], kuri ļoti veiksmīgi iegāja spēlē, Birka beigās pat varēja izšķirt spēli. Kalniņa nākšana uz maiņu? Klusāk nepalika. Viņi visi ļoti skaļa komanda, bet tas ir viņu trumpis.

Attiecības ar "Mettas" faniem? "Twitter" ieraksts? Viņiem ir savs viedoklis, bet viņi rīkojas nesaprotot paši, ko viņi grib. Kaspars Gorkšs vinnēja vēlēšanas - malacis. Šobrīd ir divi gadi un novēlu viņam izpildīt savu programmu. Pirmajā darba dienā izmantosim to, ka viņš katram klubam gatavs dot pusmiljonu infrastruktūrai. Fani ir fani - Kaspars viņiem bija spēlētājs. Šobrīd biedri ir devuši iespēju nesenajam futbolistam labu praksi uz diviem gadiem. Tā ir prakses iespēja.

Darbs izlasē? To prasiet federācijai, šobrīd neskaitos izlases treneris, jo Aleksandrs Starkovs vairs nav galvenais treneris, bet pārējie iesaistītie - pat nezinu, kādā stāvoklī." Vai piekristu būt par "latvisko elementu" jauna ārzemju galvenā trenera vadībā? "Paņem jebkuru latvisko elementu un piedāvā! Kas tas par jautājumu? Tu mani nosauci par latvisko elementu! Tu mani par talismanu uzskati, vai?" Tas bija tēlains apzīmējums. "Nevajag tēlainus apzīmējumus, kad gribi nopietnu jautājumu uzdot."

"Ventspils" - "Riga" 1:0 (video šeit)

Aleksandars Vlaho, "Riga" treneris: "Sākām ļoti slikti, ielaidām gandrīz pirmajā minūtē. Pēc tam "Ventspils" mazliet atkāpās un gaidīja pretuzbrukumu iespējas. Mēs sākām spēlēt labi, mums bija lielāka bumbas kontrole. Izveidojām divus trīs pusmomentus, bet pietrūka pēdējās piespēles soda laukumā. Pārtraukumā uzmainījām otro uzbrucēju - lai gan "Ventspilij" ir ātrie Tosins un Adeleki, mums bija jāriskē. Otrajā puslaikā "Ventspils" turpināja labi spēlēt aizsardzībā, bet mēs nespēlējām tā, kā vēlētos. Atpaliekam no līderiem par sešiem septiņiem punktiem, bet turnīrs ir garš, spēļu daudz. Ceram, ka mūsu stils un snieguma kvalitāte mainīsies uz labo pusi, kad no savainojumiem atgūsies Fedorčuks un Vaščuks.

Lemajičs? Jā, uzlaidām viņu otrajā puslaikā, tomēr "Ventspils" presings neļāva izpildīt kvalitatīvas tālās piespēles viņa virzienā, arī divas trīs standartsituācijas, kas bija, netika šai ziņā izmantotas. Piekrītu, ka neapgādājām Lemajiču ar bumbām."

Dejans Vukičevičs, "Ventspils" galvenais treneris: "Uzvarējām lielisku pretinieku, kuram uz soliņa ir treneris, kurš zina, kā vadīt komandu [bija maķedoniešu un melnkalniešu treneru duelis - aut.]. 13 no 15 punktiem ir daudz kā vērts. Pirmajā puslaikā mums bija zināmas problēmas, pretinieks nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, taču mēs gribējām šādā veidā izmantot Tosina un Adeleki kvalitātes. Otrajā puslaikā pretiniekam iespēju bija vēl mazāk - spēcīgi parādījām, kā 90 minūšu garumā jānosargā savi vārti neskarti. Man pirms divām dienām bija maza jubileja [tā neko maza - Vukičevičs nosvinēja 50. dzimšanas dienu - aut.] un teicu futbolistiem, ka labākā dāvana būtu uzvara, taču publiski šo uzvaru veltu Fortešam, kuram rīt operācija.

Forteša trauma? Viņš ir viens no futbolistiem, kurš rada atšķirību, viens no mūsu līderiem, viens no turnīra labākajiem futbolistiem, kurš guvis ļoti smagu traumu un jau šobrīd atrodas Bavārijā un gaida operāciju. Mums visiem ļoti žēl viņa. Ceru, ka viņš pēc iespējas ātrāk atgūsies. Žēl Latvijas čempionāta, kurš nākamajos mēnešos neredzēs tādu spēlētāju. Fortešs vienatnē varēja kaut ko paveikt arī tad, ja pārējai komandai neiet. Komandai jāapzinās, ka tagad viņa nav. Šodien bija trīs četri varianti, kā spēlēt - prioritāte bija nosegt flangus un Mama ar Obuobi ļoti labi tika galā. Devu iespēju Tīdenbergam, taču nebūtu problēmu arī, ja spēlētu Aleksejevs - reizēm leģionāru limita dēļ nevaru veikt maiņas, kādas vēlētos.

Ātrie vārti visu mainīja - pat soliņa virzienā uzreiz pēc gola teicu, ka iesitām par agru [smaida]. Nedēļu gatavojies viena veida spēlei, bet tādi vārti visu maina. Tāpēc nevaru neko daudz pārmest uzbrūkošajiem futbolistiem [vienīgie vārti centra aizsarga Bulvīša kontā - aut.], jo viņi pildīja manus norādījumus - pēc vārtiem nedaudz atkāpāmies un gaidījām savu iespēju. Godīgi sakot, pretiniekam, atskaitot pāris stūra sitienus, iespēju nebija, kamēr mēs pāris reizes reāli varējām gūt otros vārtus. Protams, taktiski pārkārtojāmies - arī, piemēram, Obuobi pārtraukumā liku vairs nespēlēt tā, kā pirmajā puslaikā, proti, vairāk domājām par labvēlīgā rezultāta sargāšanu. Izvirzīšanās pirmajā vietā [pēc tam gan "Liepāja"/"Mogo" apsteidza - aut.]? Varu teikt to pašu, ko par vārtiem šodien - pārāk agri! Saku futbolistiem, lai uz tabulu šobrīd neskatās.

Steniu? Neesmu apmierināts, kā viņš uznāca uz maiņu, tomēr saprotu, ka viņam pēc nopietnas traumas nav viegli, neizgāja pilnu treniņprocesu un viņš jāiesaista pamazām. Uzlaidu viņu, jo rezultāts mums bija labvēlīgs un mums bija vajadzīgs pieredzējis futbolists, balsta pussargs, kurš var spēlēt ar bumbu. Taču viņš var spēlēt daudz labāk."

"Liepāja"/"Mogo" - "Jelgava" 3:1 (video šeit)

Sergejs Golubevs, "Jelgavas" treneris [Raviļs Sabitovs neieradās, uzskatot, ka diskvalifikācija attiecas arī uz preses konferenci, "Jelgavu" mača laikā vadīja Golubevs un Sergejs Diguļovs, kamēr Dāvis Caune atradās tribīnēs kopā ar Sabitovu - aut.]: "Neslikti spēlējām, ņemot vērā sastāva problēmas - mums ir epidēmija. Šodien nebija piecu pamatsastāva futbolistu - viņu starpā arī Kozlovs, kurš uznāca uz maiņu, bet nebija gatavs. Rafaļskis un citi - tas ir liels zaudējums. Plus Olberkim diskvalifikācija un aizsardzības centrā spēlēja 19 gadus veci spēlētāji. Bija kļūdas un Liepāja veiksmīgi tās izmantoja. Bet spēle nebija slikta - pēc ilgāka pārtraukuma bija gūtie vārti, bija momenti, bija nogriežņi ar mūsu pārsvaru."

Grigarāvičs sedza Karašausku personīgi? "Nē, tā nebija. Mums tur bija pārpratums, jo Gejs valodas dēļ nepareizi saprata uzstādījumu. Grigarāvičam vairāk bija jāspēlē uzbrukumā, Gejam aizsardzībā, tomēr arī viņš līdz galam nebija gatavs pēc atkopšanās no traumas, tikai šonedēļ pēc mēneša pauzes treniņos atgriezās pamatgrupā, tāpēc no viņa reidus negaidījām, bet gan tikai spēli aizsardzībā. Traumētie? Rafaļskis jau trenējas ar mums, bet ārsti nolēma šodien viņam vēl dot atpūtu. Tika nolemts neriskēt ar viņu, jo priekšā divas svarīgas spēles [pret "Mettu"/LU un "Valmiera Glass ViA"]. Alanam [Siņeļņikovam] neliels sastiepums - ceru, viss būs kārtībā. Pendele? Nevarētu teikt, ka Koļajevs ir mūsu 11 metru soda sitienu pamata izpildītājs, taču viņš bija svaigs, tikko nācis uz maiņu, savukārt Redjko bija uz soliņa. Redjko arī ir problēmas ar veselību, ar muguru un tāda pieredzējuša futbolista mums trūkst. Ja nav Rafaļska un Redjko, aizsardzībā ir problēmas - jaunieši ir talantīgi, viņi ir U-19 spēlētāji vai kandidāti, bet tādā spēlē Liepājā ir grūti. Mums nebija citu variantu."

Tamazs Pertija, "Liepāja"/"Mogo" galvenais treneris: "Pirmajā puslaikā bija svarīgi palielināt pārsvaru un būt mierīgiem, taču diemžēl tas neizdevās. Tomēr esmu apmierināts, ka esam izvirzījušies pirmajā vietā. Ieguvām papildus pārliecību - tādai komandai kā "Jelgava" iesist trīs vārtus ir ļoti grūti. Plus bija vēl citi interesanti momenti, interesantas kombinācijas. Tomēr bija arī problēmas, sevišķi, kad pretinieks panāca 1:1. Malači puiši, ka pārkārtojās - gājām uz pilnu banku, jo laika bija palicis maz, 20 minūtes. Kompliments pretiniekam, jo viņu cīņasspars ir nopietns un bija brīži, kad netikām galā ar viņu aizsardzību. Nākamajā mājas spēlē būsim dabīgajā laukumā - futbolam jākļūst skaistākam.

Torresa un Zarates prombūtne? Tā kā jau pēc četrām dienām jāspēlē pret "Spartaku", nolēmām sadalīt spēkus, lai nav pēc tam jūtams kritums. Tukšums Torresa zonā zem uzbrucējiem? Janka [Ikaunieks] šai pozīcijā nospēlēja ļoti spēcīgi. Ja ir gan Janka, gan Torress, veidojas solīda kompānija, bet visus jau neuzliksi. Turklāt ļoti skatāmies uz pretinieku, tāpēc šodien tāda izvēle. Protams, Torresa šodien trūka." Divi uzbrucēji [Karlsons, Apiņš], jo "Jelgavai" trīs centra aizsargi? "Nē, tāpēc, ka viņi abi pagājušajā spēlē [pret "Mettu"/LU] guva vārtus, viņi ir atraduši labu savstarpējo saikni un nebija pamata viņus nelikt."

  +1 [+] [-]

, 2018-05-01 21:58, pirms 5 mēnešiem
"Mukuta rezervē? Man pārmetumu viņam nav, taču viņš ļoti asi spēlē - bail palikt mazākumā, teiksim, 10. minūtē."

Haha, lika pasmaidīt

     [+] [-]

, 2018-05-02 19:04, pirms 5 mēnešiem
Rafaļskis 1.maijā jau spēlēja Dublieru čempionātā.

Tev jābūt autorizētam,