Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Krūms par Palameikas, Kociņas un Ikaunieces-Admidiņas nepiedalīšanos komandu EČ

Jānis Freimanis

Krūms par Palameikas, Kociņas un Ikaunieces-Admidiņas nepiedalīšanos komandu EČ
Edvīns Krūms
Foto: Mārtiņš Zilgalvis/f64

Latvijas vieglatlētikas izlases direktors Edvīns Krūms sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par komandas sastāvu 24. un 25. jūnijā Telavivā (Izraēlā) gaidāmajā Eiropas komandu čempionātā, izskaidrojot arī robus, kas liedz šo sastāvu dēvēt par optimālo.

Aplūkojot Latvijas izlases sastāvu Eiropas komandu čempionātam, visvairāk acīs duras pieteikums sieviešu šķēpmešanas sacensībām, kurās Latviju pārstāvēs Gundega Grīva. Šosezon viņa šķēpu labākajā mēģinājumā raidījusi 51,75 metrus tālu, bet personīgais rekords uzstādīts pirms četriem gadiem (57,32). Tādēļ gribot negribot jāuzdod jautājums par Latvijas labāko šķēpmetēju nepiedalīšanos Eiropas komandu čempionātā.

"Katrai ir savi iemesli. Madara Palameika mērķtiecīgi gatavojas pasaules čempionātam, bet Anetei Kociņai šosezon svarīgākās sacensības būs Eiropas U23 čempionāts. Tikmēr Līna Mūze turpina atlabt pēc smagās traumas. Arī viņas mērķis šosezon ir izpildīt pasaules čempionāta normatīvu. Nevēlamies kaut kādā veidā iespaidot viņas lēmumus," skaidro Krūms.

Viņš aicina nekoncentrēties uz sieviešu šķēpmešanu. Sarežģītāka situācija ir ar vidējo distanču skrējējām, jo savainojumi liegs startēt 1500 un 3000 metru skrējējai Agatai Strausai, kā arī Līgai Velverei, kura būtu palīdzējusi 800 metru distancē un 4x400 metru stafetē.

Runājot par Lauru Ikaunieci-Admidiņu, Krūms norāda, ka arī viņa šovasar koncentrējas uz pasaules čempionātu, kas augusta sākumā notiks Londonā. "Jau pirms Prezidenta balvas viņa sākotnēji teica, ka nestartēs Valmierā, tad nolēma tomēr pamēģināt augstlēkšanu, taču pāris dienas pirms mačiem atteicās no starta, jo treniņā bija sasitusi papēdi," stāsta izlases direktors. "Lai gan Latvijas Vieglatlētikas savienībai Eiropas komandu čempionāts ir svarīgas sacensības, ļausim vadošajām sportistēm gatavoties saviem sezonas atbildīgākajiem startiem. Cerams, ka to nenāksies nožēlot."

Par spīti iztrūkumiem sastāvā Krūms uzskata, ka mērķis ir iekļūt Eiropas komandu čempionāta 1. līgā. "Jaunumi ir tādi, ka Eiropas komandu čempionāts turpmāk risināsies reizi divos gados. Turklāt varētu būt arī jauns formāts - uz 1. līgu pakāpsies nevis divas, bet gan trīs komandas. Tāpat arī ar izkrišanu uz 3. līgu - zemāk atkāpsies jau trīs izlases. Tomēr galīgais variants vēl nav apstiprināts. Ja uz 1. līgu tiks trīs komandas, tad mūsu mērķis viennozīmīgi ir būt starp šīm trim izlasēm."

Par galvenajām konkurentēm Latvijas izlases direktors sauc Lietuvas, Serbijas, Ungārijas un Bulgārijas vieglatlētus. Taču par to spriest ir grūti, jo visām komandām ir problēmas savākt labus pārstāvjus visās disciplīnās. "Lai nu kā, labāko divniekā vai trijniekā varam iekļūt arī ar šo sastāvu."

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2017-06-18 09:31, pirms 3 gadiem
Šķēpa olimpiskajai čempionei horvātietei Kolakai, medaļniecei lodes grūšanai Martonai un lietuvietim, kas ir Eiropas līderis diskā, gatavošanās lielajiem mačiem tomēr netraucē startēt arī šeit...
Un kādi "galvenie konkurenti" bulgāri? Pēc EAA lapas, Bulgārija startē 1.līgā.

  +3 [+] [-]

, 2017-06-18 10:35, pirms 3 gadiem
Tas patiešām ir jocīgi, ka sieviešu šķēpmešanā startē 5. numurs. Vēl jau arī ne tikai vidējās/garajās sieviešu skriešanas distancēs būs problēmas, bet arī diskā/veserī. Saskaitīju vismaz 10 disciplīnas, kur būs pēdējās vietas. Patiešām nespēju iedomāties, kā ar šādu sastāvu var tikt TOP3. Jācer, ka pēc diviem gadiem tomēr mači notiks atkal Rīgā, vai vismaz kādā no kaimiņu zemēm.

  +1 [+] [-]

, 2017-06-18 11:40, pirms 3 gadiem
Jau kad nopublicēja sastāvu šiem startiem man likās jocīgi ka vadošo sportistu tajā nav. Vēl jau arī vīru šķēpmešanā nav Sirmais.
Izskatās ka jaunā vieglatkētu vadība ies sportistu pavadā... kas no tā iznāks, paskatīsimies. Skaidrs ka taisnība ir kaut kur pa vidu, nevis izdabājot vienai vai otrai pusei. LOK jau manuprāt aplauzās ar Rio spēlēm kur vadošajiem bija viss kas vajadzīgs, bet rezultātā čiks vien bija.

  -1 [+] [-]

, 2017-06-18 11:42, pirms 3 gadiem
Neesmu vieglatlētiks speciālists, bet, izlasot rakstu un atsaucot atmiņā rezultātus, kururs esmu redzējis Latvijas sportistēm vairākās disciplīnās, reālākas šķiet izskrišana uz 3. divīziju, nevis pacelšanās uz 1.

     [+] [-]

, 2017-06-18 11:48, pirms 3 gadiem
Vaitak ieprieskseja raksta Krums neteica, ka ir savakts labakais kads vien ir iespejams ? Ari es domaju, ka bus gruti....

  +1 [+] [-]

, 2017-06-18 11:50, pirms 3 gadiem
boleks rakstīja: Jau kad nopublicēja sastāvu šiem startiem man likās jocīgi ka vadošo sportistu tajā nav. Vēl jau arī vīru šķēpmešanā nav Sirmais.
Izskatās ka jaunā vieglatkētu vadība ies sportistu pavadā... kas no tā iznāks, paskatīsimies. Skaidrs ka taisnība ir kaut kur pa vidu, nevis izdabājot vienai vai otrai pusei. LOK jau manuprāt aplauzās ar Rio spēlēm kur vadošajiem bija viss kas vajadzīgs, bet rezultātā čiks vien bija.
Sirmais vēl atkopjas pēc operācijas. Nebūtu laikam prātīgi cerēt ieraudzīt šeit potenciāli spēcīgus sportistus, kas vasaras sezonā vispār nav startējuši (bez Sirmā un pieminētajām Velveres un Strausas vēl nāk prātā Sietiņš 110 m/b) vai dzīvojas pa lielā dīķa otro pusi (Igaune, cik zinu). Cits stāsts, cik reāli ar šādu sastāvu izvirzīt tik augstus mērķus...

     [+] [-]

, 2017-06-18 11:53, pirms 3 gadiem
No Lūša kausa kāds strīms nebūs?

  -1 [+] [-]

, 2017-06-18 14:01, pirms 3 gadiem
Kāpēc tad tiek šie cilvēki sponsorēti no LV puses? Tad labāk vienībai izlikt obligātās sacensības kur viņiem jāstartē

     [+] [-]

, 2017-06-18 19:07, pirms 3 gadiem
elements rakstīja: Sirmais vēl atkopjas pēc operācijas. Nebūtu laikam prātīgi cerēt ieraudzīt šeit potenciāli spēcīgus sportistus, kas vasaras sezonā vispār nav startējuši (bez Sirmā un pieminētajām Velveres un Strausas vēl nāk prātā Sietiņš 110 m/b) vai dzīvojas pa lielā dīķa otro pusi (Igaune, cik zinu). Cits stāsts, cik reāli ar šādu sastāvu izvirzīt tik augstus mērķus...
Paldies! Tik sīki nesekoju un par Sirmā operāciju nebiju lietas kursā.

     [+] [-]

, 2017-06-19 08:46, pirms 3 gadiem
Kāda pātaga ir Krūmam? Nekāda! Naudu LVS neorganizē, valdība nedod un par pliku paldies stiprākie nestartē.