Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Rudiša karjeras beigās plāno izmēģināt spēkus arī 1500 metros

Jānis Pārums

Rudiša karjeras beigās plāno izmēģināt spēkus arī 1500 metros
Deivids Rudiša
Foto: AFP/Scanpix

Olimpiskais čempions un pasaules rekordists 800 metru skrējienā, kenijietis Deivids Rudiša karjeras beigu posmā apņēmies pamēģināt spēkus arī teju divreiz garākā distancē – 1500 metros.

24 gadus vecais kenijietis atzina, ka daudzi viņam pazīstami ļaudis aicinājuši viņu pamēģināt 1500 metru distanci, kur pēdējos gados dominē olimpiskais čempions un divkārtējais pasaules čempions Asbels Kiprops.

"Viss ir iespējams, bet tikai pēc kāda laika. Vajag labi saplānot šo pāreja un cītīgi gatavoties," sacīja Rudiša. "Panākuma atslēga ir pārliecība par saviem spēkiem. Agrāk es skrēju 400 metrus, bet ar draugu un trenera atbalstu pārgāju uz divreiz garāk distanci. Esmu pārliecināts, ka ar smagiem treniņiem varu paveikt ko nozīmīgu arī 1500 metru distancē."

"Man nepieciešams labs pēctecis, lai mēs [Kenija] varētu turpināt dominēt šajā distancē, kad es beigšu karjeru. Ir daži talantīgi skrējēji, par ko ir jāparūpējas. Es vēlos viņus iedrošināt," piebilda Rudiša, kas šogad savainojuma dēļ nevarēja piedalīties pasaules čempionātā, tādējādi čempiona titulu šajā distancē izcīnīja etiopietis Mohameds Amans.

Tagad Rudiša jau sācis gatavoties nākamajai sezonai, kuru, pēc paša vārdiem, uzsāks vien maijā: "Treniņus atsāku pirms dažām nedēļām. Sezonu plānoju atklāt maijā, bet pats galvenais – sasniegt labu sportisko formu un justies komfortabli. Principā atgriešanās skrejceļā atkarīga no mana sportiskā līmeņa. Man jābūt pārliecinātam, ka spēju startēt augstā līmenī."

Izmantotie resursi:
allAfrica.com: Home