Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515), Fid:2536, Did:0, useCase: 0

Latvija pret Baltkrieviju pasaules čempionātos

Aivars Bomis
Aivars Bomis

Skaitļi par Latvijas izlases sestajām spēlēm un spēlēm pret Baltkrieviju Pasaules čempionātos.

0

Līdz šim pirmdienās Latvijas izlase pret Baltkrieviju Pasaules čempionātos nav spēlējusi.

Latvijas izlase spēles Pasaules čempionātos pirmdienās

DatumsVietaPretiniekiRezultātsSoda min.MetieniLabākais spēlētājs
28.04.1997TurkuLATVIJA - ITĀLIJA4:5(1:0 3:2 0:3)14:2024:25ZNAROKS
04.05.1998BāzeleLATVIJA - KRIEVIJA5:7(1:4 1:2 3:1)12:1225:24ZNAROKS
11.05.1998CīriheLATVIJA - ASV3:2(0:1 1:0 2:1)10:812:22ČUDINOVS
10.05.1999LillehammereLATVIJA - NORVĒĢIJA7:1(3:0 1:1 3:0)12:1628:21ŽOLTOKS
08.05.2000SanktpēterburgaLATVIJA - ŠVEICE1:4(0:0 0:3 1:1)12:624:21BEĻAVSKIS
30.04.2001ĶelneLATVIJA - ASV2:0(0:0 1:0 1:0)8:621:42IRBE
07.05.2001NirnbergaLATVIJA - NORVĒĢIJA3:0(0:0 2:0 1:0)8:1039:10OZOLIŅŠ
29.04.2002KārlstādeLATVIJA - ASV2:3(0:3 1:0 1:0)16:632:21BEĻAVSKIS
26.04.2004PrāgaLATVIJA - VĀCIJA1:1(1:0 0:1 0:0)12:823:24ŽOLTOKS
03.05.2004PrāgaLATVIJA - AUSTRIJA5:2(0:1 3:1 2:0)8:2926:18CIPRUSS
09.05.2005InsbrukaLATVIJA - SOMIJA0:0(0:0 0:0 0:0)8:415:29PANTEĻEJEVS
30.04.2007MaskavaLATVIJA - ZVIEDRIJA2:8(0:1 0:3 2:4)24:1824:30LAVIŅŠ
07.05.2007MitiščiLATVIJA - NORVĒĢIJA4:7(2:3 0:3 2:1)35:622:43CIPULIS
12.05.2008HelifaksaLATVIJA - VĀCIJA3:5(1:1 2:1 0:3)42:2434:29VASIĻJEVS
27.04.2009BerneLATVIJA - ZVIEDRIJA3:2(0:1 2:0 0:1 0:0 1:0)10:622:40SPRUKTS
10.05.2010ManheimaLATVIJA - KANĀDA1:6(0:2 0:4 1:0)14:1824:32CIPULIS
17.05.2010ManheimaLATVIJA - ČEHIJA1:3(0:0 0:2 1:1)10:1426:32SOTNIEKS
02.05.2011BratislavaLATVIJA - SOMIJA2:3(0:1 1:0 1:1 0:0 0:1)10:1025:34PUJACS
14.05.2012StokholmaLATVIJA - DĀNIJA0:2(0:0 0:2 0:0)10:2235:28ĶĒNIŅŠ
13.05.2013HelsinkiLATVIJA - FRANCIJA3:1(1:0 1:0 1:1)20:626:30SPRUKTS

Kopā 20 spēlēs 6 uzvaras 1 uzvara pēcspēles metienos 2 neizšķirti 1 zaudējums pēcspēles metienos 10 zaudējumi 52 gūti vārti 62 ielaisti vārti.

1

Pasaules čempionātu sestajā spēlē Latvija ar Baltkrieviju ir tikusies vienu reizi.

Latvijas izlases sestās spēles Pasaules čempionātos

DatumsVietaPretiniekiRezultātsSoda min.MetieniLabākais spēlētājs
06.05.1997TampereLATVIJA - VĀCIJA8:0(4:0 3:0 1:0)14:1835:23ZNAROKS
11.05.1998CīriheLATVIJA - ASV3:2(0:1 1:0 2:1)10:812:22ČUDINOVS
11.05.1999LillehammereLATVIJA - BALTKRIEVIJA1:2(0:1 0:1 1:0)18:4327:13IRBE
08.05.2000SanktpēterburgaLATVIJA - ŠVEICE1:4(0:0 0:3 1:1)12:624:21BEĻAVSKIS
07.05.2001NirnbergaLATVIJA - NORVĒĢIJA3:0(0:0 2:0 1:0)8:1039:10OZOLIŅŠ
05.05.2002KārlstādeLATVIJA - ŠVEICE4:6(0:0 1:3 3:3)12:1226:28LAVIŅŠ
06.05.2003TurkuLATVIJA - DĀNIJA4:2(0:0 2:2 2:0)16:2630:30KERČS
03.05.2004PrāgaLATVIJA - AUSTRIJA5:2(0:1 3:1 2:0)8:2926:18CIPRUSS
10.05.2005InsbrukaLATVIJA - ZVIEDRIJA1:9(0:3 0:2 1:4)16:1420:31M.RĒDLIHS
16.05.2006RīgaLATVIJA - NORVĒĢIJA4:2(2:0 1:1 1:1)12:1825:18VASIĻJEVS
07.05.2007MitiščiLATVIJA - NORVĒĢIJA4:7(2:3 0:3 2:1)35:622:43CIPULIS
12.05.2008HelifaksaLATVIJA - VĀCIJA3:5(1:1 2:1 0:3)42:2434:29VASIĻJEVS
03.05.2009BerneLATVIJA - KRIEVIJA1:6(0:1 1:3 0:2)14:826:37VASIĻJEVS
17.05.2010ManheimaLATVIJA - ČEHIJA1:3(0:0 0:2 1:1)10:1426:32SOTNIEKS
08.05.2011KošiceLATVIJA - AUSTRIJA4:1(2:0 1:0 1:1)14:1039:41SAULIETIS
14.05.2012StokholmaLATVIJA - DĀNIJA0:2(0:0 0:2 0:0)10:2235:28ĶĒNIŅŠ
13.05.2013HelsinkiLATVIJA - FRANCIJA3:1(1:0 1:0 1:1)20:626:30SPRUKTS

Kopā 17 spēlēs 8 uzvaras 9 zaudējumi 50 gūti vārti 54 ielaisti vārti.

2

2011.gada spēlē pret Baltkrieviju Mārtiņš Cipulis guva 2 vārtus skaitliskā vairākumā.

3

2003.gada spēlē Kārlis Skrastiņš guva 3 vārtus. Pie kam tie tika gūti spēles otrajā periodā 9 minūšu 28 sekunžu laikā. Tas ir vienīgais 3 vārtu guvums Pasaules čempionātos Latvijas aizsargiem. Vēl 3 vārtus vienā spēlē Pasaules čempionātos guvuši 3 uzbrucēji.

Latvijas izlases spēlētāju hat-trick Pasaules čempionātos

GadsPretinieksLaiks
1999Aigars CIPRUSSFrancija57:16
2001Sergejs ŽOLTOKSJapāna32:21
2003Kārlis SKRASTIŅŠBaltkrievija9:28
20013Lauris DĀRZIŅŠSlovākija29:25

Norādīts laiks, kurā gūti 3 vārti

Spēlēs pret Baltkrieviju laukumā bijuši 3 Latvijas izlases vārtsargi

VārdsSPPSPMinSekZVTVVidMUVAMUNZSS
Artūrs IRBE4318000702.3362551110
Sergejs NAUMOVS316000000.0019191001
Edgars MASAĻSKIS116000303.0039361000

4

Pasaules čempionātos pret Baltkrieviju vienā spēlē gūt 3 rezultativitātes punktus izdevies 4 Latvijas izlases spēlētājiem.

GadsVPPK
2003Kārlis SKRASTIŅŠ303
2011Aleksandrs ŅIŽIVIJS123
2011Mārtiņš CIPULIS123
2011Miķelis RĒDLIHS033

5

Latvijas un Baltkrievijas izlases Pasaules čempionātos tikušās 5 reizes.

DatumsVietaPretiniekiRezultātsSoda min.MetieniLabākais spēlētājs
11.05.1999LillehammereLATVIJA - BALTKRIEVIJA1:2(0:1 0:1 1:0)18:4327:13IRBE
02.05.2000SanktpēterburgaLATVIJA - BALTKRIEVIJA6:3(2:0 3:3 1:0)8:819:19BEĻAVSKIS
04.05.2001NirnbergaLATVIJA - BALTKRIEVIJA2:2(0:0 2:0 0:2)6:827:30ŽOLTOKS
29.04.2003TurkuLATVIJA - BALTKRIEVIJA4:0(1:0 3:0 0:0)10:1229:19SKRASTIŅŠ
07.05.2011KošiceLATVIJA - BALTKRIEVIJA6:3(3:1 1:1 2:1)16:1631:39CIPULIS

Kopā 5 spēlēs 3 uzvaras 1 neizšķirts 1 zaudējums 19 gūti vārti 10 ielaisti vārti.

Rezultatīvākie Latvijas izlases spēlētāji Pasaules čempionātos spēlēs pret Baltkrieviju ir Kārlis Skrastiņš un Aleksandrs Ņiživijs, kas guvuši 5 rezultativitātes punktus.

Latvijas izlases rezultatīvākie spēlētāji pret Baltkrieviju Pasaules čempionātos

Poz.VārdsSPVPPKSMVVVMUV
AKārlis SKRASTIŅŠ44154100
UAleksandrs ŅIŽIVIJS41450001
UMārtiņš CIPULIS12130200
UGrigorijs PANTEĻEJEVS31230000
UAigars CIPRUSS41230010
UMiķelis RĒDLIHS10330000
AGeorgijs PUJACS12024100
UAleksandrs BEĻAVSKIS22020110
UJuris OPUĻSKIS22020001
UHarijs VĪTOLIŅŠ31126000
UAndris DŽERIŅŠ10220000
AArvids REĶIS20220000
UJānis SPRUKTS20220000
ARodrigo LAVIŅŠ30222000
ULeonīds TAMBIJEVS40222000
UVjačeslavs FANDUĻS40224000

6

Visvairāk vārtu vienā spēlē, ko Latvijas izlase guvusi pret Baltkrieviju, ir 6. Tas izdevies divas reizes – 2000. Un 2011.g. Pasaules čempionātos.

7

Latvijas izlase Pasaules čempionātos pirmdienās izcīnījusi 7 uzvaras.

8

Pasaules čempionātos visvairāk reizes - četras pret Baltkrieviju spēlējuši 8 Latvijas izlases spēlētāji:
Kārlis Skrastiņš, Aigars Cipruss, Aleksandrs Kerčs, Aleksandrs Ņiživijs, Aleksandrs Semjonovs, Leonīds Tambijevs, Vjačeslavs Fanduļs un Atvars Tribuncovs.

9

Rezultatīvākais spēlētājs pirmdienās Latvijas izlasē bijis Aleksandrs Kerčs, kurš 10 mačos guvis 9 (5+4) punktus . No šā gada spēlētājiem pirmdienās vislabāk veicies Herbertam Vasiļjevam. Viņš 12 spēlēs guvis 6 (3+3) punktus .

11

Latvijas izlase Pasaules čempionātos pirmdienās piedzīvojusi 11 zaudējumus.

13

No šāgada Baltkrievijas izlases pret Latviju pasaules čempionātos spēlējuši 13 hokejisti

Poz.VārdsSPVPPKSM
UMihails GRABOVSKIS11010
UAleksejs KALUŽNIJS41014
ADmitrijs KOROBOVS10110
UAndrejs KOSTICINS10110
UAleksandrs KITAROVS10112
AKirills GOTOVECS10002
UJevgeņijs KOVIRŠINS10002
UAndrejs STASS10000
ANikolajs STASENKO10000
UAndrejs STEPANOVS10000
UAleksejs UGAROVS10000
UKonstantīns KOĻCOVS20002
VārdsSPPSPMinSekZVTVVidMUVUNZSS
Andrejs MEZINS44183241304.251020

32

Pasaules čempionātu sestajās spēlēs Latvijai bijušas visbagātākās ar nopelnītajām soda minūtēm. Kopā ar pretiniekiem vidēji spēlē sapelnītas 32 soda minūtes.