Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515), Fid:2536, Did:0, useCase: 0

Latvija pret Krieviju pasaules čempionātos

Aivars Bomis
Aivars Bomis

Skaitļi par Latvijas izlases piektajām spēlēm un spēlēm pret Krieviju Pasaules čempionātos.

0

Iepriekšējā Pasaules čempionātā Helsinkos Latvija izlasei sestdienās divās spēlēs (pret Krieviju un Vāciju) neizdevās gūt ne vienus vārtus.

1

Pagaidām Latvijas izlasē ir tikai viens vārtsargs, kuram ir divas uzvaras pret Krieviju Pasaules čempionātos.

2

Latvijas un Krievijas izlases Pasaules čempionātos sestdienās tikušās 2 reizes un abas reizes piedzīvots zaudējums.

LATVIJAS izlase spēles Pasaules čempionātos sestdienās

DatumsVietaPretiniekiRezultātsSoda min.MetieniLabākais spēlētājs
03.05.1997TurkuLATVIJA - NORVĒĢIJA6:3(2:1 4:0 0:2)22:2820:28VĪTOLIŅŠ
10.05.1997TampereLATVIJA - SLOVĀKIJA5:4(2:2 2:1 1:1)6:1029:29BONDAREVS
02.05.1998BāzeleLATVIJA - SOMIJA0:6(0:1 0:5 0:0)26:1216:29MATICINS
08.05.1999HāmaraLATVIJA - AUSTRIJA2:5(1:4 1:0 0:1)12:1432:28CIPRUSS
05.05.2001NirnbergaLATVIJA - JAPĀNA8:2(1:1 3:1 4:0)10:1253:22ŽOLTOKS
27.04.2002KārlstādeLATVIJA - KANĀDA1:4(1:1 0:1 0:2)8:1019:34ŽOLTOKS
26.04.2003TurkuLATVIJA - ZVIEDRIJA1:3(1:2 0:1 0:0)37:1015:32ROMANOVSKIS
03.05.2003TurkuLATVIJA - ŠVEICE2:4(1:1 1:1 0:2)10:624:22FANDUĻS
24.04.2004PrāgaLATVIJA - ČEHIJA1:3(0:3 0:0 1:0)8:1224:38MASAĻSKIS
01.05.2004PrāgaLATVIJA - ŠVEICE1:1(0:0 0:0 1:1)26:1423:25IRBE
30.04.2005InsbrukaLATVIJA - KANĀDA4:6(1:1 1:4 2:1)8:1425:46SPRUKTS
07.05.2005InsbrukaLATVIJA - UKRAINA3:0(0:0 1:0 2:0)4:1230:17TAMBIJEVS
13.05.2006RīgaLATVIJA - ASV2:4(0:0 1:2 1:2)22:2424:27DĀRZIŅŠ
28.04.2007MaskavaLATVIJA - ŠVEICE1:2(0:0 1:2 0:0)10:816:26NAUMOVS
25.04.2009BerneLATVIJA - ASV2:4(1:1 1:2 0:1)8:820:38KARSUMS
02.05.2009BerneLATVIJA - FRANCIJA7:1(1:0 2:0 4:1)6:1038:28NIŽIVIJS
08.05.2010ManheimaLATVIJA - ŠVEICE1:3(0:1 0:1 1:1)6:622:31MASAĻSKIS
30.04.2011BratislavaLATVIJA - ČEHIJA2:4(1:1 1:1 0:2)18:1224:34DĀRZIŅŠ
07.05.2011KošiceLATVIJA - BALTKRIEVIJA6:3(3:1 1:1 2:1)16:1631:39CIPULIS
05.05.2012StokholmaLATVIJA - KRIEVIJA2:5(1:0 0:2 1:3)6:826:40INDRAŠIS
12.05.2012StokholmaLATVIJA - NORVĒĢIJA0:3(0:1 0:2 0:0)22:825:30K.RĒDLIHS
04.05.2013HelsinkiLATVIJA - KRIEVIJA0:6(0:1 0:3 0:2)31:415:34SOTNIEKS
11.05.2013HelsinkiLATVIJA - VĀCIJA0:2(0:0 0:1 0:1)31:1026:34GUDĻEVSKIS
10.05.2014MinskaLATVIJA – SOMIJA3:2(1:1 0:1 2:0)12:1826:24DAUGAVIŅŠ

Kopā 24 spēlēs 7 uzvaras 1 neizšķirts 16 zaudējumi 60 gūti vārti 80 ielaisti vārti.

3

Spēlēs pret Krieviju laukumā bijuši 3 Latvijas izlases vārtsargi

VārdsSPPSPMinSekZVTVVidMUVAMUNZSS
Edgars MASAĻSKIS43140001305.5787740020
Artūrs IRBE3317921913.0192832010
Māris JUČERS214000406.0024200010

1998.gada Pasaules čempionāta spēlē Krievijas uzbrucējs Aleksejs Kovaļovs guva 3 vārtus. Tajā pašā spēlē Latvijas izlases uzbrucējs Oļegs Znaroks izdarīja 3 rezultatīvas piespēles, kuras visas bija spēles trešajā periodā.

3 Krievijas hokejistiem izdevies gūt 3 rezultativitātes punktus vienā spēlē pret Latvijas izlasi – jau pieminētajam Aleksejam Kovaļovam, Oļegam Tverdovskim (1+2) 2009.gadā un Jevgeņijam Malkinam (2+1) 2012.gadā.

4

Četrās spēlēs pret Krieviju pirmajā periodā Latvijas izlasei nav izdevies gūt vārtus.

5

Visvairāk reizes pret Krieviju Pasaules čempionātos spēlējis Jānis Sprukts, kurš piedalījies 5 spēlēs un izdarījis vienu rezultatīvu piespēli.

6

Latvijas un Krievijas izlases Pasaules čempionātos tikušās 6 reizes.

DatumsVietaPretiniekiRezultātsSoda min.MetieniLabākais spēlētājs
04.05.1998BāzeleLATVIJA - KRIEVIJA5:7(1:4 1:2 3:1)12:1225:24ZNAROKS
05.05.2000SanktpēterburgaLATVIJA - KRIEVIJA3:2(0:0 3:2 0:0)12:1626:39IRBE
04.05.2003TurkuLATVIJA - KRIEVIJA2:1(0:0 0:0 2:1)6:1021:30IRBE
03.05.2009BerneLATVIJA - KRIEVIJA1:6(0:1 1:3 0:2)14:826:37VASIĻJEVS
05.05.2012StokholmaLATVIJA - KRIEVIJA2:5(1:0 0:2 1:3)6:826:40INDRAŠIS
04.05.2013HelsinkiLATVIJA - KRIEVIJA0:6(0:1 0:3 0:2)31:415:34SOTNIEKS

Kopā 6 spēlēs 2 uzvaras 4 zaudējumi 13 gūti vārti 27 ielaisti vārti

7

Gan Latvijas, gan Krievijas izlases spēlētāji sasvstarpējās spēlēs 7 vārtus guvuši spēlējot skaitliskā vairākumā.

7 Krievijas izlases spēlētāji Pasaules čempionātos pret Latviju guvuši vairāk kā 2 rezultativitātes punktus.

Rezultatīvākie Krievijas spēlētāji pret Latvijas izlasi

Poz.VārdsSPVPPKSMVVVMUV
UAleksandrs PEREŽOGINS30442000
UViktors KOZLOVS20332000
UIļja KOVAĻČUKS31232000
UJevgeņijs MALKINS12130100
AOļegs TVERDOVSKIS12130100
UAleksandrs FROLOVS22130000
UAleksejs KOVAĻOVS13036100

8

No šāgada Krievijas izlases pret Latviju pasaules čempionātos spēlējuši 8 hokejisti

VārdsSPVPPKSMGads
Artjoms Aņisimovs100002013
Antons Belovs101102013
Deniss Deņisovs200002012 2013
Nikolajs Kuļomins101102012
Jevgeņijs Kuzņecovs110102012
Andrejs Loktionovs101102013
Jevgeņijs Medvedevs211202012 2013
Sergejs Širokovs100002012

10

Pasaules čempionātu piektajās spēlēs Latvijas izlase ir izcīnījusi 10 uzvaras, to skaitā arī pret Krieviju 2003.gadā.

Latvijas izlase piektajās spēles Pasaules čempionātos

DatumsVietaPretiniekiRezultātsSoda min.MetieniLabākais spēlētājs
03.05.1997TurkuLATVIJA - NORVĒĢIJA6:3(2:1 4:0 0:2)22:2820:28VĪTOLIŅŠ
10.05.1998BāzeleLATVIJA - VĀCIJA5:0(4:0 0:0 1:0)12:1640:20IRBE
10.05.1999LillehammereLATVIJA - NORVĒĢIJA7:1(3:0 1:1 3:0)12:1628:21ŽOLTOKS
07.05.2000SanktpēterburgaLATVIJA - ASV1:1(1:0 0:0 0:1)12:1219:37IRBE
05.05.2001NirnbergaLATVIJA - JAPĀNA8:2(1:1 3:1 4:0)10:1253:22ŽOLTOKS
03.05.2002KārlstādeLATVIJA - VĀCIJA2:3(1:1 1:0 0:2)8:1821:34OZOLIŅŠ
04.05.2003TurkuLATVIJA - KRIEVIJA2:1(0:0 0:0 2:1)6:1021:30IRBE
01.05.2004PrāgaLATVIJA - ŠVEICE1:1(0:0 0:0 1:1)26:1423:25IRBE
09.05.2005InsbrukaLATVIJA - SOMIJA0:0(0:0 0:0 0:0)8:415:29PANTEĻEJEVS
13.05.2006RīgaLATVIJA - ASV2:4(0:0 1:2 1:2)22:2424:27DĀRZIŅŠ
06.05.2007MaskavaLATVIJA - AUSTRIJA5:1(1:0 1:0 3:1)24:1824:25VASIĻJEVS
11.05.2008HelifaksaLATVIJA - NORVĒĢIJA4:1(2:1 1:0 1:0)10:1030:23SPRUKTS
02.05.2009BerneLATVIJA - FRANCIJA7:1(1:0 2:0 4:1)6:1038:28NIŽIVIJS
16.05.2010ManheimaLATVIJA - NORVĒĢIJA5:0(0:0 0:0 5:0)12:1229:30PUJACS
07.05.2011KošiceLATVIJA - BALTKRIEVIJA6:3(3:1 1:1 2:1)16:1631:39CIPULIS
12.05.2012StokholmaLATVIJA - NORVĒĢIJA0:3(0:1 0:2 0:0)22:825:30K.RĒDLIHS
11.05.2013HelsinkiLATVIJA - VĀCIJA0:2(0:0 0:1 0:1)31:1026:34GUDĻEVSKIS

Kopā 17 spēlēs 10 uzvaras 3 neizšķirti 4 zaudējumi 61 gūti vārti 27 ielaisti vārti.

11

Pasaules čempionātos spēlēs pret Krieviju vārtus guvuši 11 Latvijas izlases spēlētāji.

Latvijas izlases rezultatīvākie spēlētāji pret Krieviju Pasaules čempionātos

Poz.VārdsSPVPPKSMVVVMUV
UAleksandrs SEMJONOVS32132101
UAleksandrs KERČS31232100
UOļegs ZNAROKS10332000
ULeonīds TAMBIJEVS32020010
UHerberts VASIĻJEVS21120100
UAleksandrs BEĻAVSKIS21122100
UAleksandrs ŅIŽIVIJS41120000
AGuntis GALVIŅŠ20220000
ARodrigo LAVIŅŠ40224000
UKaspars DAUGAVIŅŠ11010100
UVadims ROMANOVSKIS11010001
ASergejs ČUDINOVS11012100
ANormunds SĒJĒJS21010100
UMiks INDRAŠIS21012000

15

2003.gada spēlē trešā perioda 15.sekundē Latvijas uzbrucējs Leonīds Tambijevs guva pirmos vārtus. Tie Latvijas izlases ātrākie vārti no perioda sākuma Pasaules čempionātos.

17

Latvijas izlases visātrāk zaudētie vārti Pasaules čempionātos no perioda sākuma arī ir spēlē ar Krieviju. 2013.gada spēles trešā perioda 17 sekundē precīzs bija Iļjas Kovaļčuka metiens.

98

2000.gada Pasaules čempionāta spēlē Aleksandrs Semjonovs 98 sekunžu laikā (36:58 un 38:36) izdarīja divus metienus un Iļjas Brizgalova vārtiem un abas reizes Krievijas vārtsargs tika pārspēts.