Layout: current: getLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource505 ), alternative: getLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource505), Fid:2449, Did:0, useCase: 0
 • Lajuks: "Diemžēl TĀDS ir Latvijas futbols..."
  Lajuks: "Diemžēl TĀDS ir Latvijas futbols..."(1)
  Daugavpils ”Daugavas” futbola klubs par aizdomām negodīgā spēļu ietekmēšanā pēdējās nedēļās publiskajā telpā nonācis krustugunīs. Uz sarunu aicināju kluba ģenerāldirektoru Romānu Lajuku, kuram patiešām ir daudz, ko teikt...

  Intervijas autors Ilvars Koscinkevičs
 • Teda Nolana olimpiskais sprints
  Teda Nolana olimpiskais sprints
  Tedam Nolanam darbs pie Soču olimpiādes aizsākās jau pirms diviem gadiem, kad kanādieti apstiprināja par Latvijas izlases galveno treneri. Laiks ieviesis savas vēsmas, un šobrīd jau apzinoties lietu patieso būtību, Nolans raugās uz Latvijas hokeju krietni vien racionālāk, bet ar apskaužamu ticību par mūsu iespējām. Ir sācies olimpiskais sprints – Nolans ir gatavs pierādīt, ka Latvija var!
 • A. Štālbergs: "Latvijas basketbolam veidojas rokraksts"
  A. Štālbergs: "Latvijas basketbolam veidojas rokraksts"
  Saruna ar Artūru Štālbergu, kurš vasaru sāka ar sudraba medaļu Eiropas U-20 čempionātā, bet uz rudens pusi jau rūpējās par nacionālās izlases labklājību kā viens no galvenā trenera Ainara Bagatska asistentiem, notiek sestdienas pēcpusdienā. Izšķirošais mačs pret Beļģiju vēl priekšā, tāpēc valda piesardzīga optimistiska noskaņa par mūsu iespējām, taču Latvijas izlases starts turnīrā jau šajā brīdī novērtējams ar lielu plusa zīmi – par to šaubu nav. “Mūsu uzdevums ir izdarīt to, kas atkarīgs no mums. Lai pēc tam nebūtu ko nožēlot, “Artūrs gan neslēpj, ka nākamajā vakarā sagaida pozitīvu iznākumu. Diemžēl nebija dots...

  Interviju sagatavojis INGMĀRS JURISONS
 • H. Vītoliņš: “ Netaisos ordeņus nēsāt, iet pa ielām un tos skandināt”
  H. Vītoliņš: “ Netaisos ordeņus nēsāt, iet pa ielām un tos skandināt”
  Ja Harijs VĪTOLIŅŠ III kādu dienu nolemtu aiziet no hokeja, viņa CV tāpat būtu iespaidīgs. Spēlējis NHL, kā vienīgais no Latvijas NHL draftēts pat divas reizes, 1988. gadā kā otrais no mūsu hokejistiem pēc Viktora Hatuļeva. Bijis leģendārajā Rīgas "Dinamo", kurš 1988. gadā izcīnīja sudraba medaļas PSRS čempionātā. Latvijas izlases sastāvā spēlējis pasaules C, B un A grupas čempionātos, kā arī Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs. Kopā Latvijas izlasē aizvadījis 110 spēles, 41 vārti, 46 piespēles, 107 soda minūtes. Trijos pasaules čempionātos (2000. - 2002.) un Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs bijis Latvijas izlases kapteinis, Soltleiksitijā nesis Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā. Sešos pasaules čempionātos un Turīnas olimpiskajās spēlēs bija Latvijas izlases treneris. Pasaules junioru vicečempions ar PSRS izlasi (1988). Kā treneris izcīnījis divus Gagarina kausus. Krievijas Nopelniem bagātais treneris. Un tas viss 45 gadu vecumā.
  Intervijas autors: JĀNIS MATULIS. Intervija atrodama arī Sporta Avīzes speciālizdevumā HOKEJS.
 • S. Prūsis: “Ar fizisko kultūru skolās ir galīgā pakaļā”
  S. Prūsis: “Ar fizisko kultūru skolās ir galīgā pakaļā”
  Septembra sākums it kā ir netipisks brīdis, lai intervētu Latvijas bobsleja izlases galveno treneri Sandi PRŪSI. Tomēr rudens jau ir klāt un aiz kalniem vairs nav arī ziema un olimpiskā sezona. Latvijas bobslejisti tai gatavojas nopietni un jau krietnu laika sprīdi. Par to, kā sevi apliecina Latvijas rekordisti vieglatlētikā, kāpēc Latvijas izlase ir veiksmes stāsts un kāpēc Latvijas izlases trenēšana ir naudā nenovērtējama iespēja, lai stāsta pats Sandis.

  Interviju sagatavoja Raimonds Rudzāts
 • M. Verpakovskis: ”Liepājā bija daudz perspektīvāki čaļi par mani”
  M. Verpakovskis: ”Liepājā bija daudz perspektīvāki čaļi par mani”
  Ļoti iespējams, otrdien Pirejā spēlē pret Grieķijas izlasi uzbrucējs Māris Verpakovskis kļūs par septīto futbolistu Latvijas valstsvienības vēsturē, kurš sarkanbaltsarkano rindās būs aizvadījis vismaz 100 spēļu. Tas nudien būtu simboliski, jo tieši Grieķijā pirms 14 gadiem viņš debitēja izlasē. Jā, laiks tiešām skrien ātri... Visu piedzīvoto un redzēto vienā intervijā aptvert nav iespējams, taču par dažiem nozīmīgiem pieturas punktiem Māris nevairījās runāt atklāti. Arī par tām reizēm, kad pieļāvis valstsvienības durvis vairs nevērt...

  Interviju sagatavoja ILVARS KOSCINKEVIČS
 • J. Rēdlihs: “Jautājiet Sējēja kungam...”
  J. Rēdlihs: “Jautājiet Sējēja kungam...”(3)
  Jēkaba RĒDLIHA parādīšanās Latvijas izlasē tika sveikta ar aplausiem - re, Latvijai arī savi trīs brāļi Štjastniji! Krišjānis (1981.) un Miķelis (1984.) izlasē jau bija piejaucēti agrāk, bet vidējā brāļa debiju aizkavēja studijas Bostonas universitātē. 2008. gada 7. februārī tas beidzot notika - starptautiskā turnīrā Sanokā pret Poliju (3:1) laukumā devās trīs brāļi Rēdlihi! Arī atjaunotajā "Dinamo" kā pēdējais tika aicināts Jēkabs. Četras sezonas Rīgā, un maijā diezgan negaidīta ziņa - "Dinamo" laužot līgumu ar Jēkabu. Pēc tam gandrīz nekādas informācijas pat plašajā interneta jūrā. Vai Ješka trenējas? Vai vēl spēlēs? Par hokeju un dzīvi šajā intervijā.

  Intervijas autors: Jānis MATULIS
 • V. Koziols: ""Dinamo" patiešām vairāk ir politisks Kremļa projekts"
  V. Koziols: ""Dinamo" patiešām vairāk ir politisks Kremļa projekts"
  Pēdējos gados maz hokeja sakarā ir dzirdēts par Viesturu KOZIOLU. Jau kādu laiku nav vairs Latvijas hokejā «Rīga - 2000», arī kopš Kirova Lipmana gāšanas mēģinājuma krietns laiks ir pagājis un arī Rīgas «Dinamo» resnajā galā Koziols bija tikai pirmajā sezonā. Ir pagājuši apaļi pieci gadi un Rīgas «Dinamo» ir savas sestās KHL sezonas priekšvakarā. Pateicīgs brīdis, lai uz sarunu uzaicinātu cilvēku, kuram par hokeju vienmēr ir ko teikt un kuram hokeja liesma acīs nav nodzisusi. «Katrs gads, ko mēs čammājamies un nepieņemam drosmīgus lēmumus, - katru gadu varētu izmantot lietderīgāk un izdarīt ko labu hokeja labā,» uzskata Koziols.

  Intervijas autors: Raimonds RUDZĀTS Intervija atrodama arī Sporta Avīzes speciālizlaidumā "HOKEJS"
 • Rautakallio: "KHL katra komanda atrodas tālu no jebkuras komandas NHL"
  Rautakallio: "KHL katra komanda atrodas tālu no jebkuras komandas NHL"(1)
  „Latvijas Dzelzceļa kausā” uz pāris dienām Rīgā, bija iegriezies „Dinamo” bijušais treneris - Peka Rautakallio, kurš brīvos brīžus labprāt pavada Latvijā, aizvadot pāris golfa partijas, kā arī izmantot iespēju, pavērot „Dinamo” sniegumu. Laiks ir ieviesis zināmas korekcijas gan komandā, gan Rautakallio uzskatos par hokeju kopumā. Šobrīd var runāt par citu Peku Rautakallio, kurš spējis iedziļināties un rast atbildes uz notikumiem pirms nepilna gada.

  Intervijas autors: RAIMONDS GEKIŠS
 • A. Krauliņš: "Šobrīd no Biedriņa ir palicis tikai uzvārds"
  A. Krauliņš: "Šobrīd no Biedriņa ir palicis tikai uzvārds"(2)
  Armands Krauliņš jau piecdesmit gadus ir basketbola treneris. Vēl padomju laikos viņš ir paspējis trenēt PSRS spēcīgākās līgas komandas VEF, Taškentas „Universitāti” un Maskavas „Dinamo”. Septiņdesmito un astoņdesmito gadu mijā Krauliņš trenēja PSRS otro izlasi, bet astoņdesmito gadu otrajā pusē vadīja arī lielvalsts galveno komandu. Kopā ar Latvijas izlasi, toreiz ar pagarinājumu PSRS, treneris ir bijis 62 spēlēs. Tāpēc nav brīnums, ka tūlīt pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas tieši Krauliņam par labu krita Latvijas Basketbola savienības izvēle, vētījot potenciālā valstsvienības galvenā trenera amata kandidātus, un Krauliņa vadībā tika nospēlēti pirmie atjaunotās izlases mači. To vidū bija arī olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, papildu kvalifikācijas turnīrs pirms 1993. gada Eiropas meistarsacīkstēm un pats Eiropas čempionāts Vācijā. Mūsu gadsimta sākumā vecmeistars vadīja izlasi vēl divos Eiropas čempionāta ciklos, kas atstājuši neaizmirstamas atmiņas. Aizvadītajos desmit Eiropas čempionāta ciklos tieši Armandam Krauliņam ir bijuši lielākie panākumi, jo no finālturnīros izcīnītajām sešām uzvarām četras ir viņa kontā. Nebūs lieki piebilst, ka arī visu laiku augstākā vieta Eiropas mērogā kopš neatkarības atjaunošanas – astotā 2001. gadā Turcijā. Pirms Latvijas izlases braukšanas uz Eiropas čempionātu treneris ir pārliecināts, ka būs labāk, nekā bija pirms diviem gadiem.
  Intervijas autors Dainis Āzens
 • Tautas teātra aktieris Masaļskis
  Tautas teātra aktieris Masaļskis
  Ar Latvijas izlases pēdējo septiņu pasaules čempionātu pamatvārtsargu Edgaru Masaļski runājamies augusta priekšpēdējā dienā. Šajā laikā uz dienvidiem parasti jau ir aizlidojuši stārķi un prom devušies arī Latvijas hokeja leģionāri. Edgars pēc trim veiksmīgām sezonām Hantimansijskas "Jugra" vienībā šobrīd vēl ir bez darba. Kaut kad kaut ko it kā gribējis Rīgas "Dinamo", taču tādas konkrētas sarunas nemaz nav bijis. Varbūt tam par cēloni neveiksmīgais pasaules čempionāts Helsinkos, uz kuru Edžus rāvās kā uz mūža nozīmīgākajām sacensībām. Varbūt kāds cits iemesls, taču Edgars uz "Dinamo" ļaunu prātu netur. Nav taču "Dinamo" obligāti savās rindās jāsavāc pilnīgi visi Latvijas hokejisti... Ja nevajag, nevajag.
  Intervijas autors Jānis Matulis
Atgriezties Sportacentrs.com