Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:351, Did:0, useCase: 0

Spēkavīru pāru sacensībās uzvar Plivda un Leitis

Andrejs Siliņš

Spēkavīru pāru sacensībās uzvar Plivda un Leitis
Artis Plivda
Foto: Ritvars Raits

Aizvadītajā nedēļas nogalē Līvānos Ērgļos norisinājās "Siltums Jums Latvijas Spēkavīru čempionāta 2012" pāru sacensības. Pārliecinošu uzvaru guva Preiļu/Līvānu spēcīgākais vīrs Artis Plivda un ventspilnieks Mareks Leitis.

Sacensībās piedalījās 7 pāri, seši Latvijas pārstāvji un viesi no Igaunijas. Skatītājus īpaši priecēja pagājušā gada spēcīgākais Latvijas vīrs - Artis Plivda (Preiļi/Līvāni), kurš startēja pārī ar ventspilnieku Mareku Leiti. Lielāko konkurenci viņiem sastādīja madonietis Didzis Zariņš, kurš regulārajā čempionātā ieņem pirmo vietu, kopā ar ugālieti Oskaru Martužanu. Amatierus pārstāvēja Jānis Ilgavižs (Rundāle) ar Ivaru Grahoļski (Jaunmārupe). Viņiem izdevās pierādīt, ka spēka ir pietiekoši daudz un nākamgad jāstartē jau elites grupā.

Sacensības sākās ar Siltums Jums vannas nešanu. Taktiski pareizi sacensības iesāka Artis Plivda un Mareks Leitis. Viņi izlozēja pēdējo starta numuru un, zinot iepriekšējo dalībnieku rezultātus, atlēti vannu nesa tieši tik tālu, lai apdzītu tos spēkavīrus, kuri bija sasnieguši labāko rezultātu, tādējādi taupot spēkus nākamajiem vingrinājumiem.
230 kg smags Triobet baļķis šoreiz bija jāceļ divatā. Tas izrādījās daudz grūtāk nekā patiesībā likās, jo svarīga bija atlētu sadarbība. Otro un trešo vietu dalīja Roberts Kiperszo (Talsi), Māris Blumfelds (Jelgava) un Oskars Martužans (Ugāle/Kuldīga) ar Didzi Zariņu (Madona/Mārciena), paceļot to trīs reizes. Zinot iepriekšējo atlētu rezultātus, Artim Plivdam (Preiļi/Līvāni) un Marekam Leitim (Ventspils) baļķis bija jāpaceļ četras reizes, lai sasniegtu labāko rezultātu un, to viņi arī izdarīja.

Trešais vingrinājums bija Latvijas Gāzes mašīnas vilkšana no zemes. Atlētiem 2,5 minūšu laikā bija jāpaceļ tā pēc iespējas vairāk reizes. Šoreiz trešā vieta ar 14 reizēm Artim Plivdam un Marekam Leitim, par vienu reizi vairāk pacelt izdevās un otrā vietā palika Ivars Grahoļskis un Jānis Ilgavižis, bet pārliecinošu uzvaru ar 18 paceltām reizēm Oskaram Martužanam un Didzim Zariņam.

Norde/Nissan mašīnas turēšana. Šoreiz divas Nissan Juke automašīnas atlētiem bija jātur divatā. Šajā vingrinājumā cīņa izvērtās pavisam spraiga. Trešo vietu ieguva viesi no Igaunijas - Marek Tobi un Raiko Borissov. Bet par nieka dažām simtdaļām no pirmās vietas atpalika Oskars Martužans un Didzis Zariņš (0:29:20). Uzvaru guva Mareks Leitis un Artis Plivda ( 0:29:46).

Sacensību pirmās dienas noslēdzošais vingrinājums bija Līvu alus pulkstenis. Trešā vieta kuldīdzniekiem Jānim Šleckus un Edgaram Andersonam (1105 grādi), otrie - Roberts Kiperszo un Māris Blumfelds (1140 grādi) un pirmie - Arts Plivda ar Mareku Leiti (1260 grādi).

Rezultāti pēc pirmās sacensību dienas:

VSportists (Punkti)
1.Artis Plivda/Mareks Leitis (33 p.)
2.Oskars Martužans/Didzis Zariņš (26.5 p.)
3.Roberts Kieperszo/Māris Blumfelds (19.5 p.)
4.Jānis Šleckus/Edgars Andersons (16 p.)
5.Ivars Grohoļskis/Jānis Ilgavižs (16 p.)
6.Magnuss Vucāns/Edgars Dombrovskis (15.5 p.)
7.Marek Tobi/Raiko Borissov (11.5 p.)

Ērgļos mūs sagaidīja burvīga publika. Pirmais vingrinājums - Tolmets dzelzs stafete (nēšu un automašīnas nešana). Šis vingrinājums nebija viegls, Roberts Kiperszo un Māris Blumfelds nefinišēja. Trešo vietu izcīnīja Jānis Šleckus un Edgars Andersons (0:49:68), otrie ar laiku- 0:32:42 Artis Plivda un Mareks Leitis, bet uzvaru izcīnīja Oskars Martužans ar Didzi Zariņu (0:30:36).

Tālāk sekoja Rent4Event divu veidu un smaguma hanteles. Šajā vingrinājumā savu pārākumu rādīja jaunie, kas lika uzmanīties jau pieredzējušākajiem sportistiem. 85 kg smago hanteli trīs reizes pacelt izdevās Mārim Blumfeldam un Robertam Kiperszo, mazo hanteli viņi cēla 6 reizes, līdz ar to ieņēma ceturto vietu. Trešajā vietā, paceļot lielo hanteli piecas reizes un mazo vienu - Artis Plivda un Mareks Leitis. Otrajā vietā Oskars Martužans un Didzis Zariņš. Pārsteidzošu uzvaru šajā vingrinājumā izcīnīja Ivars Grahoļskis un Jānis Ilgavižs - piecas reizes pacēla gan mazo, gan lielo hanteli.

Scania mašīnas vilkšana ar rokām. Šis vingrinājums pārsteidza ikvienu atlētu, jo 22 tonnas smago mašīnu līdz galam neizdevās novilkt nevienam pārim. Par iemeslu tam bija arī nelīdzenā virsma Ērgļu estrādē, bet uzvarētāji vienalga tika noskaidroti. Trešā vieta Ivaram Grahoļskim un Jānim Ilgavižam, otrie Oskars Martužāns un Didzis Zariņš. Uzvaru guva Artis Plivda un Mareks Leitis.

Nākamais bija Lode dubultās ķieģeļu ķerras vingrinājums. Kopā sakabinātās ķieģeļu ķerras nebija viegli ne izkustināt, ne nostumt līdz galam. Līdz galam ķerras nostūma vien trīs pāri un loģiski arī viņi sadalīja pirmo trijnieku. Trešie- Jānis Šleckus un Edgars Andersons (0:45:29), otrie - Oskars Martužans un Didzis Zariņš (0:23,34), pirmie- Artis Plivda un Mareks Leitis (0:15:42).

Pēdējais vingrinājums - Siltums Jums stafete (akmeņi un vairogs). Visus sešus akmeņus kā ierasts pacēla Didzis Zariņš, kamēr Oskars Martužans nesa vairogu, bet viņiem šoreiz otrā vieta, jo ātrāk to pašu izdevās veikt Artim Plivdam un Marekam Leitim, kuriem tad pirmā vieta šajā vingrinājumā. Trešie, ar paceltiem četriem akmeņiem - Jānis Šleckus un Edgars Andersons.

Pāru sacensības vērot bija aizraujoši, skaidri bija redzama jauno atlētu izaugsme, nezūdošais spēks un pieredze, kas raksturīga atlētiem, kas jau gadiem cīnās spēkavīru sportā. To visu šajās divās dienās Līvānos un Ērgļos varēja redzēt ikviens.

Pēc divu dienu desmit vingrinājumiem atlēti sarindojās šādi:

VSportists (Punkti)
1.Artis Plivda/Mareks Leitis (65 p.)
2.Oskars Martužans/Didzis Zariņš (57.5 p.)
3.Ivars Grohoļskis/Jānis Ilgavižs (38 p.)
4.Roberts Kieperszo/Māris Blumfelds (36.5 p.)
5.Jānis Šleckus/Edgars Andersons (35.5 p.)
6.Magnuss Vucāns/Edgars Dombrovskis (29 p.)
7.Marek Tobi/Raiko Borissov (11.5 p.)

Atgādināsim, ka ar visiem desmit stiprākajiem Latvijas spēkavīriem mēs tiksimies abos finālos, kur arī noskaidrosim šī gada Latvijas spēcīgāko vīru. Pirmā fināla diena 4.augustā Venspilī un 5. augustā tiekamies Koknesē - Kokneses kausa izcīņā.

12.augustā vēl norisināsies Spēkavīru komandu sacensības Preiļos.

Vairāk informācijas par čempionāta norises vietām, laikiem un dalībniekiem: Par stipru Latviju!

Informāciju sagatavoja biedrība
„Par Stipru Latviju” un
„Latvijas Spēka atlētu federācija”
Līga Abakuka

     [+] [-]

, 2012-07-23 16:39, pirms 8 gadiem
kāpēc pa LNT neko nevar redzēt? Tiešām bija interesanti.

  -1 [+] [-]

, 2012-07-23 19:16, pirms 8 gadiem
Būtu Dainis,rezultāti būtu pavisam citi......