Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:351, Did:0, useCase: 0

Talsos triumfē spēkavīrs Mārtiņš Līcis

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Talsos triumfē spēkavīrs Mārtiņš Līcis
Sacensību uzvaretājs Mārtiņš Līcis (vidū)
Publicitātes foto

30. jūnijā, Talsos, Sauleskalna estrādē, notika "Betsafe" Latvijas Spēkavīru čempionāta otrā posma sacensības. Par posma uzvarētāju kļuva ceturtais spēcīgākais vīrs pasaulē - ASV dzīvojošais latvietis Mārtiņš Līcis.

Turpinot cīņu par 2018. gada čempionāta uzvarētāja titulu, sacensībās piedalījās vienpadsmit atlētu. Latviju pārstāvēja Artis Plivda, Didzis Zariņš, Ričards Bužinskis, Jānis Šleckus, Raivis Mundiciems, kā arī spēkavīru sacensībās atgriezušies kurzemnieki Mareks Leitis, Māris Rozentāls un Latviju/ASV pārstāvošais titulētais pasaules ceturtais spēcīgākais vīrs Mārtiņš Līcis. Piedalījās arī sportisti no Igaunijas – Kaido Kūsiks un Mikels Rādiks kā arī baltkrievs Pāvels Karpenko.

Atlēti mērojās spēkiem sešās disciplīnās.

Pirmais vingrinājums - "RERE grupas stafete". Atlētiem četras reizes bija jāpārveļ 380 kg smaga riepa, 20 m distancē (katrs priekšmets) jāpārvieto divas 100 kg smagas muca. Lai arī Mārtiņš Līcis uzrādīja labāko rezultātu (34,28 s), viņam sekojošie Artis Plivda atpalika tikai vienu, bet Jānis Šleckus par trim sekundes simtdaļām. Tas tikai pierāda mūsu sportistu augsto sagatavotības līmeni un apliecināja, ka Mārtiņam viegla pastaiga nebūs un nāksies pacīnīties.

To pierādīja arī otrais vingrinājums - "Husqvarna raidera celšana", kas vairāk pazīstams kā "vikinga prese" (atlētam jāpaceļ 630 kg smaigais "Husqvarna" raideris virs galvas. Svars uz rokām – 125 kg. Tiek vērtēts pacelto un fiksēto reižu skaits). Paceļot raideri 16 reižu, labākais bija Didzis Zariņš, tālākās vietas atstājot Līcim, Plivdam un Šleckum. Ar šo vingrinājumu iezīmējās šo sacensību lielais četrinieks – atlēti, starp kuriem notika cīņa par godalgotajām vietām šajās sacensībās.

Trešais vingrinājums – "Betsafe ķerra". Atlētiem 20 m distancē bija jāpārvieto 800 kg smaga ķerra (350 kg uz rokām). Uzvara Mārtiņam Līcim, otrais Zariņš, trešais Šleckus.

Ceturtais vingrinājums – "Essve nēši". Atlētiem 20 m + 20 m distancē bija jāpārvieto 340 kg smagi nēši. Labākais bija Didzis Zariņš, gūstot jau otro uzvaru kādā no vingrinājumiem, otrais Šleckus, trešais Plivda, atstājot Līci ārpus labāko trijnieka. "Pamodās" arī Māris Rozentāls, kurš, tuvojoties sacensību finišam, sāka uzrādīt arvien augstvērtīgākus rezultātus, pakutinot nervus par sevi smagākajiem sāncenšiem.

Piektais vingrinājums - "Darba Drošibas Centrs pulkstenis". Sportistam uz rokām bija jānes pa apli "Betsafe" meitenes. Svars uz rokām – 350 kg. Mārtiņš Līcis konkurentiem pierādīja savu varēšanu, veicot gandrīz divus pilnus apļus (670°). Jānim Šleckum tikai 20° pietrūka, lai pārspētu šo rezultātu. Trešais - Artis Plivda. Neveiksmi piedzīvoja Didzis Zariņš, paliekot tikai sestais, tādējādi zaudējot daudz punktus cīņā par godalgotajām vietām.

Sestais vingrinājums - "Ferratum Money seifa izcelšana" (tradicionālā vilkšana (vilkme) no zemes, tikai tiek izmantots īpaši seifa izcelšanai izveidots podests. Seifa svars – 320 kg. Tiek vērtēts pacelto un fiksēto reižu skaits). Labākais rezultāts Artim Plivdam, kurs pacēla seifu 13 reižu, otrais Līcis ar 12, bet trešais Šleckus ar astoņām reizēm. Līdz ar to par sacensību uzvarētāju kļva Mārtiņš Līcis, otrais Artis Plivda, bet trešais Jānis Šleckus. Sasmelt izlieto ūdeni vairs neizdevās Didzim Zariņam, kuram 4. vieta, bet mums ir lepnums par viņa parādīto cīņassparu, neskatoties uz iepriekšējā posmā Saldū gūto savainojumu. Māris Rozentāls savās atgriešanās sacensībās ieņēma 5. vietu, kas ir labs rezultāts cīnoties absolūtās kategorijas ieskaitē.

Kopvērtējums

V.Vārds un UzvārdsP
1.Mārtiņš Līcis61
2.Artis Plivda56
3.Jānis Šleckus55
4.Didzis Zariņš52
5.Māris Rozentāls35.5
6.Mikels Rādiks33
7.Raivis Mundiciems30.5
8.Mareks Leitis23
9.Pāvels Karpenko11
10.Kaido Kūsiks10
11.Ričards Bužinskis6

Organizatori aicina ikvienu interesentu klātienē vērot "Betsafe" Latvijas Spēkavīru čempionāta nākamos posmus un atbalstīt spēkavīrus viņu cīņā par uzvarētāja titulu.
Šogad "Betsafe Latvija Spēkavīru čempionātā" paredzēti septiņi posmi, kas visas vasaras garumā notiks dažādās Latvijas vietās – Saldū, Talsos, Venstpilī, Preiļos, Viesītē, Līvānos, Krāslavā un Pļaviņās. Lielais superfināls, kurā noskaidros 2018. gada "Betsafe Latvijas spēkavīra čempionāta" uzvarētāju, notiks 1. septembrī Rīgā.

"Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionātu" organizē Biedrības "Spēka Sporta Centrs", "Stiprinieku Republika", Sporta klubs "Stipriem". "Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta" ģenerālsponsors - "Betsafe". Atbalsta "Husqvarna", "Latvijas Nafta", "Ferratum Money", "Essve", "Darba drošības centrs". Informē radio "Star FM" un TVnet. Skaties apskatus RĪgaTV24 ēterā! Posma atbalstītājs – Saldus novada pašvaldība. Sezonas ģenerālsponsors - "RERE grupa". Spēka avots – "MLO nutrition" no "NRG4Strong.com". Vairāk informācijas – stiprinieki.lv.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Kazeļņika,
Spēka Sporta Centrs

     [+] [-]

, 2018-07-03 17:51, pirms 3 gadiem
Kad šos veselības bendētājus, muļķa jauniešu piesaistītājus sāks pārbaudīt uz aizliegto, veselībai kaitīgo vielu lietošanu ?

  +1 [+] [-]

, 2018-07-03 18:08, pirms 3 gadiem
Jaa...es arii gribeeju uzprasiit - ir tachu skaidrs, ka vinji visi kursee steroiidus. Kas ir dopings kaa minimums, bet realitaatee - baisaa kjiimija. Bet cilvekiem no malas, kas neko neparzina shai jomaa un atnaak reizi gadaa uz shaadu shovu, vinjus glorificee par "speekaviiriem".
Nez, svarceelaaji, kas godiigi trennejas bez dopinga, nav abidna, ka vinji, lai paceltu shtangu, trennejas 10 gadus, bet shadiem kurseetajiem pietiek ar 2 gadiem?
Protams, katra izveele...bet tad sportaveidu arii attieicigi jaadeevee - profesionaalu dopingotaaju, kjiimikjotaaju shovs. Un tieshaam nemaldinaat publiku par to, ka tas ir sports, veselibai labs un pozitiivs...

     [+] [-]

, 2018-07-06 13:32, pirms 3 gadiem
Andre, ja arī tā ir, Tu mazais tupus mizej, ar savu komentāru neko nepanāksi, ja jau tiešām esi tik pārliecināts, ka tā ir pasaki kādam no viņiem acīs to, vai arī tomēr tev bail.
Bail ka bez zobiem paliksi, varēsi skriet pie mammītes.

     [+] [-]

, 2018-07-07 13:44, pirms 3 gadiem
A kas man jaapanaak? Manupraat, neviens no vinjiem nesleepj, ka lieto steroiidus. Visi tachu to saprot. Jautaajums, vai steroiidi ir veseliibai droshi un vai to lietoshanas reklameeshana ir labs pasakums. Cik zinu, Latvijaa steroiidi nav iisti legaali. Jeb kluudos?
Un bail uzprasiit aciis, vai speekaviirs lieto steoriidus un kaadu kursu konkreeti? Esmu lieliem kachokiem, kas lieto, uzprasiijis - ko tu lieto un kaadus kursus. Man atbildeeja. Es pateicu - katram savs. Un pats nelietoju. Ko taalaak?

     [+] [-]

, 2018-07-07 14:09, pirms 3 gadiem
Un veel savaa zaalee, kur treneejos, viens, kaa mineeja komenteetajs strops "mulka jaunietis" tieshaam arii gandriz karoti nolika, jo sarijaas kjiimiju. Mulka jaunietis, kurshs viegli iespaidojaas no lielajiem, stiprajiem viiriem un aatri gribeeja kluut taads pats.
Par to arii viss staasts.