Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:351, Did:0, useCase: 0

Leitis uzvar Latvijas spēkavīru čempionāta Valmieras posmā

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Leitis uzvar Latvijas spēkavīru čempionāta Valmieras posmā
Mareks Leitis

Vakar Jāņa Daliņa stadionā Valmierā norisinājās 2010. gada Latvijas spēkavīru čempionāta ceturtais posms. Par tā uzvarētāju kļuva Mareks Leitis.

Visai karstos laika apstākļos, daudzo Valmieras skatītāju atbalstīti, spēkavīri kārtējo reizi šosezon sacentās, intrigas atrisinājumu atstājot uz pēdējo vingrinājumu.

Atlēti Valmierā sacentās sešos vingrinājumos:
- Vivacolor Vikinga prese (~135kg)
- Triobet spēka kāpnes (200, 225, 250 kg)
- G4S vairoga nešana (175kg, max attālums)
- Siltums Jums/JS&S Ūdensmeistars kombinācija (6x riepas velšana+3x100kg mucu kraušana)
- Līvu Alus mucu mešana augstumā (15,17,20,22 un 25kg pār 4,2m sķērsli)
- Elsana akmeņu celšana (100,120,140,160 un 180 kg)

Jau pirmajā vingrinājumā Agris Kazeļņiks, kurš nebija piedalījies vairākos posmos, parādīja, kurš saimnieko „spēkavīru apcirkņos” Latvijā, paceļot visvairāk reižu smago Vikinga presi. Un izskatījās, ka būtu pacēlis vēl, ja vajadzētu. Otrais – Māris Rozentāls, trešais Rolands Fersters. Toties jau otrajā vingrinājumā sākās pārsteigumi. Lielākais pārsteigums ir Agra Kazeļņika nespēja uznest visus trīs svarus uz visiem pakāpieniem. Bet galvenais – Rolands Fersters uzrādīja otro un Mareks Jēkabsons trešo rezultātu, pie tam abi pirmo reizi uznesa svarus visos 18 pakāpienos. Agra neveiksmi izmantoja Mareks Leitis, kurš uzvarēja spēka kāpnēs un izvirzījās vadībā arī kopvērtējumā.

175 kg vairogu bija jānes mīkstās smiltīs, kas patiesi apgrūtināja spēkavīru uzdevumu. Atkal pārsteigums – visus pārspēja Māris Blumfelds ar 61,03 m tālu nesienu. Kombinācijā latvieši bija viesmīlīgi un ļāva uzvarēt viesim no Igaunijas Gertam Goršanovam, bet otro rezultātu par prieku visiem Valmieras skatītājiem uzrādīja valmierietis Oskars Brugemanis. Mucu mešanā kārtējais pārsteigums, jo visātrāk visas piecas mucas pārmeta Mareks Jēkabsons, aiz sevis atstājot Agri Kazeļņiku un Mareku Leiti.

Pirms pēdējā vingrinājuma pirmo vietu saglabāja Mareks Leitis, apsteidzot Agri Kazeļņiku par diviem punktiem. Un arī akmeņu celšanā Agrim Kazeļņikam neizdevās atgūt iepriekš zaudēto un, lai arī uzvarējis akmeņu celšanā, atgūtā viena vieta un viens punkts nedzēsa divu punktu deficītu un pēc ilgāka pārtraukuma Mareks Leits triumfēja atsevišķā Latvijas čempionāta posmā.

Valmieras posma rezultāti

VSportistsPilsēta/ValstsPunkti
1 .Mareks LeitisVentspils47.5
2 .Agris KazeļņiksOgre46.5
3.Gert GorshanovIgaunija39
4.Mareks JēkabsonsMērsrags37.5
5.Māris BlumfeldsJelgava34
6.Māris RozentālsKuldīga34
7.Rolands FerstersDobele31
8.Oskars BrugemanisValmiera29
9.Didzis ZariņšMadona23.5
10.Marko TraksIgaunija8

„Prieks par Mareku, kam izdevās izmantot situāciju, kad vairāki spēcīgi atlēti nebija klāt, tomēr viņam izdevās uzvarēt Agri, kas ir ļoti rets gadījums. Agris gan sūdzas par sāpēm ceļgalā, Ivars un Andris tikko traumējās treniņprocesā, Artis šodien lieliski aizstāvēja Latvijas godu Maskavā. Tagad spēkavīru karavāna dodas uz Preiļiem” situāciju spēkavīru „frontē” raksturo Latvijas spēka atlētu federācijas vadītājs Māris Liepiņš.

Situācija kopvērtējumā pēc 4. posma

VSportistsPunkti
1.Mareks Leitis34
2 .Artis Plivda29
3.Dainis Zāģeris25
4.Māris Rozentāls20
5.Agris Kazeļņiks19
6.Rolands Fersters17
7.Mareks Jēkabsons17
8.Oskars Brugemanis16
9.Ivars Kazeļņiks13
10.Andris Leišavnieks11
11.Māris Blumfelds9
12.Didzis Zariņš7

Šogad Latvijas spēkavīru čempionāts notiek septiņos posmos, kur atlēti sacenšas par kopvērtējuma punktiem un sezonas noslēgumā desmit labākie cīnīsies finālā divās dienās. Nākamais posms 17.jūlijā Preiļos.

No 28. jūnija Latvijas spēkavīru čempionāta posmus sākusi rādīt Latvijas Neatkarīgā televīzija, parādot visus posmus to secībā. Nākamais raidījums pirmdien, 5.jūlijā, kad rādīs intriģējušo Kandavas nakts posmu.

Plašāka informācija par rezultātiem sacensibas.lv un parstipru.lv.

Informāciju sagatavoja:
Juris Kokainis