Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

DĀR pārbaudīs Kanādas varējumu

Juris Miņins
Juris Miņins

DĀR pārbaudīs Kanādas varējumu
Kanādas izlasi gaida trešais smagais pārbaudījums Pasaules kausa finālturnīrā
Foto: Reuters/Scanpix

Dienvidāfrikas Republikas regbija izlase rītdien, 13:15 pēc Latvijas laika, tiksies ar Kanādas valstsvienību, kas arī būs vienīgā otrdienas cīņa 2019. gada regbija Pasaules kausa finālturnīra programmā.

Pēdējā 2019. gada Pasaules kausa grupu turnīra spēļu nedēļa sāksies ar DĀR un Kanādas cīņu, kas, jāatzīst, no sportiskās intrigas aspekta, nez vai būs pati interesantākā cīņa, tajā pašā laikā, kā ne vienu vienu reizi ir pierādījies, šajā PK finālturnīrā arī nominālie pastarīši spēj sagādāt gana ciešu konkurenci arī galvenajiem favorītiem.

Dienvidāfrikas Republikas izlasei šī ir pēdējā cīņa PK pirmajā posmā un tajā viņiem ir jānodrošina sev vieta izslēgšanas mačos, kas ir izdarāms pārspējot kanādiešus. Protams, tehniski šī vieta vēl nebūs nodrošināta, jo viss oficiāli noformēsies pēc Jaunzēlandes un Itālijas mača, taču ir jānotiek gana lielai sensācijai, lai Itālija spētu stāties priekšā tam, ka B grupa izslēgšanas mačos tiks pārstāvēta ar DĀR un Jaunzēlandes komandām.

Jāsaka, ka pašiem afrikāņiem šī cīņa tāpat būs noderīga, jo tā būs pēdējā iespēja "kaujas apstākļos" izmēģināt kā kādas spēles iestrādnes, tā arī pārbaudīt tos spēlētājus, kuri nav sevi pierādījuši kā stabilās pamatsastāva izvēles, taču var būt noderīgi izslēgšanas mačos.

Kanādai šis turnīrs nav uzskatāms par veiksmīgu un problēma ir ne tikai tajā, ka vienība ir zaudējusi abās spēlēs, bet arī tāpēc, ka vienība ir tikusi ne tajā "pateicīgākajā" grupā, jo ir jācīnās pret Jaunzēlandi, DĀR, Itāliju. Jā, mačs pret Namībiju noslēgs viņu "uzstāšanos" Japānā, taču šobrīd afrikāņi izskatās labāk, turklāt Kanāda ir zaudējusi jau 111 punktus, pašiem gūstot vien septiņus.

Jāsaka, ka arī komandas līderis Daniels van der Merve nespēj "iededzināt" komandas uzbrukumu, jo, lai arī viņš ir ļoti aktīvs, pret pirmā ešelona regbija izlasēm viņš viens pats nevar izdarīt neko tādu, kas tās pārsteigtu.

Kanādas izlases uzdevums šajā mačā ir gūt punktus un mēģināt parādīt interesantāku, aktīvāku un atraktīvāku regbiju kāds bija redzams no viņiem pirmajos divos mačos, kā arī, protams, sagatavoties grupu turnīra pēdējam mačam, kurā paredzama, lai arī, iespējams, ne tā acīmredzamākā, taču gana sīva spēkošanās, tā kā kā Kanāda tā Namībija cīnīsies par savu vienīgo uzvaru Pasaules kausā.

2019. gada Pasaules kauss regbijā

B grupa

#KomandaSUNZPAP
1.Jaunzēlande3300157:2214
2.DĀR3201119:2910
3.Itālija320198:7810
4.Kanāda20027:1110
5.Namībija300334:1750