Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Francija izmoka piecu punktu uzvaru pār ASV

Juris Miņins
Juris Miņins

Francija izmoka piecu punktu uzvaru pār ASV
Alivereti Raka gūst piezemējumu
Foto:AFP/Scanpix

Francijas regbija valstsvienība savā otrajā 2019. gada Pasaules kausa finālturnīra mačā ļoti smagā cīņā, tikai pēdējā spēles ceturtdaļā, ar 33:9 pārspēja ASV izlasi un izcīnīja piecus kopvērtējuma punktus.

Francijas un ASV duelis pirms spēles izskatījās kā diezgan nevienlīdzīga cīņa, jo Francija, kura cīnās par iekļūšanu izslēgšanas mačos un, lai arī mača izskaņā bija "jāglābj" spēli, aizvadīja gana labu pirmo puslaiku pret Argentīnu, kamēr ASV cīņā pret Angliju izskatījās diezgan bezcerīgi.

Francijas izlase jau no spēles sākuma gribēja parādīt savu favorītu statusu un tas viņiem, kā likās tobrīd, ātri izdevās, jo Joans Užē, sev ierastā stilā, izraujoties starp aizsargiem, notvēra Kamila Lopeza sperto bumbu un guva ātru piezemējumu, kas kopā ar Tomasa Ramosa realizāciju uzreiz deva septiņu punktu pārsvaru.

Jāsaka, ka pēc gūtā piezemējuma spēle kļuva daudz līdzīgāka un abas komandas gan veidoja perspektīvus uzbrukumus, gan arī pieļāva kļūdas, arī amerikāņi bija ļoti tuvi, lai gūtu piezemējumu. Tiesa, francūži aizsardzībā spēlēja gana pārliecinoši, vai arī, izdarīja visu, lai ieskaites zonā bumba nenonāktu, t.i., arī pārkāpa noteikumus. To gad izmantoja Eidžejs Makgintijs, samazinot rezultāta starpību.

Tiesa, sajūtot amerikāņu pietuvošanos, Francijas izlase, precīzāk, Kamils Lopezs un Alivereti Raka, izmantoja savu "Klermonas saspēli", t.i., abi vienā klubā spēlējošie regbisti noorganizēja piezemējumu, kad Lopeza ar kāju izdarīto piespēli ieskaites zonā piezemēja Francijas izlasē naturalizētais Raka.

Kopumā gan šī situācija spēles gaitu nemainīja, jo ASV turpināja kontrolēt teritoriju un atkal virzījās Francijas ieskaites zonas virzienā, taču, lai arī brīžiem amerikāņi izskatījās diezgan bīstami, neko vairāk par vēl trim punktiem viņi neguva.

Kopumā gan jāsaka, ka, lai arī Francija pārtraukumā devās esot vadībā ar 12:6, komandas sniegums ne tuvu nebija apmierinošs, jo ASV faktiski kontrolēja spēli un tikai pāris veiksmīgu epizožu dēļ francūži, kas spēlēja diezgan pasīvi un pavirši, atradās vadībā.

Otrais puslaiks sākās ar "Les Bleus", jeb Francijas izlase, sāka ar masīvu uzbrukumu, kurā viņi mēģināja uz rokām aiznest bumbu ieskaites zonā, taču, ja aktivitāte bija palielinājusies, spēles kvalitāte gan nē, tāpēc pirmie bīstamie uzbrukumi beidzās ar zaudētām bumbām.

Brīdī, kad bija nospēlēta aptuveni puse no otrā puslaika, parādījās pirmā iespēja gūt punktus un Eidžejs Makgintijs to arī izmantoja, izvēloties nevis soda izspēli, bet gan sitienu pa vārtiem, samazinot rezultāta starpību līdz trim punktiem.

Savukārt Francija, saprotot, ka spēle var arī nenoslēgties viņiem par labu, tāpēc, ne bez uz maiņu nākušo spēlētāju palīdzības, uz šo atbildēja ar Gēla Fikū piezemējumu, kas izveidojās pēc strauja vairāku fāžu pozicionālā uzbrukuma, bet Baptiste Serīns, kurš mačā iesaistījās no rezervistu soliņa, noslēdza Alivereti Rakas uzsākto ātro uzbrukumu un tas nodrošināja francūžiem piecus kopvērtējuma punktus.

Spēles izskaņā Francijas izlase vēlreiz nogādāja bumbu ieskaites zonā, kad pēc mola to tur ienesa Džefersons Puaro, bet Kamils Lopezs bija precīzs realizācijā un Francija varēja svinēt negaidīti smagu, bet ļoti svarīgu panākumu.

Francija – ASV 33:9 (12:6)

Piezemējumi: J.Užē (5), A.Raka(24) G.Figū (67), B.Serīns (70), Džefersons Puaro (79) - NAV
Realizācijas: T.Ramoss (7), K.Lopezs (68, 71, 80) - NAV
Sodi: NAV - E.Makgintijs (19, 31, 65)

C grupa

#KomandaSUNZPAP
1.Anglija220080:1010
2.Francija220056:309
3.Argentīna210149:356
4.Tonga200215:630
5.ASV200216:780