Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Reiznieci-Ozolu tomēr neiekļauj šaha izlasē dalībai Olimpiādē

Ints Megnis
Ints Megnis

Reiznieci-Ozolu tomēr neiekļauj šaha izlasē dalībai Olimpiādē
Izlases debitanti Linda Krūmiņa (no kreisās), Elizabete Limanovska un Arturs Bernotas
Foto: Latvijas Šaha federācija

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tomēr nav iekļauta Latvijas izlases sastāvā dalībai pasaules šaha Olimpiādē, kas Gruzijas pilsētā Batumi noslēgsies Saeimas vēlēšanu dienā.

Latvijas Šaha federācijas valdes sēdē martā tika apstiprināti sieviešu un vīriešu izlašu provizoriskie sastāvi 43. pasaules šaha Olimpiādei, kas no 23. septembra līdz 6. oktobrim norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi. Toreiz izlases sastāvā bija arī Reizniece-Ozola, kura iepriekšējā Olimpiādē kļuva par pasaules mediju sensāciju, kad uzvarēja tā brīža Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) dāmu reitinga līderi un pasaules čempioni Jifaņu Hou. Tāpat fakts bija ievērības cienīgs, jo Olimpiāde noslēgsies dienā, kad risināsies Saeimas vēlēšanas.

Kā ceturtdien pavēstījusi Latvijas Šaha federācija, Reizniece-Ozola tomēr nestartēs savā devītajā Olimpiādē. Paredzams gan, ka viņa uz Batumi dosies tāpat, jo Reizniece-Ozola iesaistījusies Eiropas Šaha savienības (ECU) pašreizējā prezidenta Zuraba Azmaiparašvili komandā un palīdzēs viņam priekšvēlēšanu kampaņā, bet jaunās vēlēšanas notiks tieši Olimpiādes laikā.

Vīriešu izlasē spēlēs (galdiņu secībā) lielmeistari Igors Kovaļenko (2632 FIDE punkti), Arturs Neikšāns (2561), Ņikita Meškovs (2515), Toms Kantāns (2526) un FIDE meistars Arturs Bernotas (2407). Kapteinis būs lielmeistars Edvīns Ķeņģis. Kā jau prognozēts, sastāvā nav iekļauts titulētais Aleksejs Širovs, kuram ir konflikts ar LŠF vadību.

Bernotas piedzīvos debiju, Kantāns sastāvā atgriežas pēc vienas olimpiādes izlaišanas, savukārt Edvīnam Ķeņģim šī būs debija Latvijas izlases trenera un kapteiņa lomā.

Sieviešu izlasē spēlēs (galdiņu secībā) lielmeistares Laura Rogule (2330), Ilze Bērziņa (2169), FIDE meistares Linda Krūmiņa (2100), 17 gadus vecā Elizabete Limanovska (2060) un Elīna Otikova (2095). Kapteinis, tāpat kā iepriekšējā Olimpiādē, būs lielmeistars Aloizs Kveinis (Lietuva)

Krūmiņa vietu olimpiskajā izlasē izcīnīja jau pērn, kļūstot par Latvijas čempioni, bet Limanovska to paveica šogad.

Šaha Olimpiādes tiek rīkotas ik pēc diviem gadiem. Iepriekšējās sacensībās Latvijas vīri guva 17. vietu, kamēr dāmas bija 44. pozīcijā. Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās Olimpiādes, kurā 1924. gadā Parīzē Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Savukārt līdz šim pēdējais panākums gūts 2010. gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu individuālajā vērtējumā.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992. gadā, kad vīru komanda bija piektā, bet dāmas izcīnīja 12. vietu.

Izmantotie resursi:
https://www.sahafederacija.lv/rakst...

Slēpts komentārs: portal

  +4 [+] [-]

, 2018-06-22 02:34, pirms 10 mēnešiem
portal rakstīja: Neesmu nekāds e-sporta aizstāvis, bet piemēram kapēc šo uzskata par sportu, bet e-sportu nē?
Šeit ir smadzenes un zināšanas jātrenē un jābūt spējām;

  +3 [+] [-]

, 2018-06-22 02:38, pirms 10 mēnešiem
e-sportā, es neesmu eksperts, bet man liekas tikai džoistiks jārausta uz ātrumu un viss..... ar saprātu nekāda sakara parasti nav....

  -2 [+] [-]

, 2018-06-22 07:13, pirms 10 mēnešiem
portal rakstīja: Neesmu nekāds e-sporta aizstāvis, bet piemēram kapēc šo uzskata par sportu, bet e-sportu nē?
Muļķīgs jautājums, jo šahs nekad nav ticis pielīdzināts tradicionālam sportam. Kāpēc tad tas nav ziemas vai vasaras olimpisko spēļu sastāvā, kāpēc tad lai šaham būtu sava olimpiāde?

     [+] [-]

, 2018-06-22 09:33, pirms 10 mēnešiem
šahs, mats un pats

  +1 [+] [-]

, 2018-06-22 09:45, pirms 10 mēnešiem
Nav laika spēlēt. Jāatstrādā hūtes stipendija, un jāpilda pavēles.

     [+] [-]

, 2018-06-22 12:44, pirms 10 mēnešiem
Ticējums. Lai visas turnīra partijas noslēgtu neizšķirti, pirms turnīra vajag nodzīt matus. Principā epilēt visu ķermeni.