Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Noskaidroti pirmie Latvijas čempionāta peldēšanā finālisti

Ints Megnis
Ints Megnis

Noskaidroti pirmie Latvijas čempionāta peldēšanā finālisti
Foto: swimming.lv

Pēc priekšsacīkstēm noskaidroti pirmie finālisti 94. Latvijas čempionātam peldēšanā, bet vakara sesijā jau no plkst.17 tiks sadalītas pirmās medaļas.

Pirmie Latvijas čempiona tituli tiks noskaidroti brīvā stila sprintā, kur dāmu konkurencē par medaļu cīnīsies vismaz trīs pretendentes – Latvijas rekordiste šajā distancē Gabriela Ņikitina, talantīgā Ieva Maļuka un baltkrievu sportiste Nastasija Karakouskaja. Vīriem šajā distancē priekšsacīkstēs pārliecinoši labākais bija uzbeks Huršids Tursunovs (23.27), kam sekoja viņa tautietis Muhamedjans Abdijalilovs.

Visticamāk, ievērojama cīņa par medaļu komplektu iztrūks 100 metros brasā, kur priekšsacīkstēs visai pārliecinoši labāko rezultātu uzrādīja Arina Sisojeva. Kungiem šajā distancē cīņa gan varētu izvērsties aizraujoša - priekšsacīkstēs labākais četrinieks peldēja vien 0.7 sekunžu robežās. Favorīta statusā šajā distancē uz startu dosies Latvijas rekordists Daniils Bobrovs.

Darina Zevina no Ukrainas pilnīgi noteikti ir šī čempionāta lielākā zvaigzne un tas apliecinās arī viņas sniegumā – 200 metros uz muguras sportiste priekšsacīkstēs tuvāko konkurenti apsteidza teju par 10 sekundēm. Tikmēr vīriem šajā distancē cīņa par uzvaru gan būs aizraujoša – priekšsacīkstēs teju ar vienādu rezultātu finišu sasniedza Uvis Kalniņš un Ģirts Feldbergs un tikai finālā varēsim redzēt, kurš ir sataupījis vairāk spēku un būs ātrāks.

100 metros tauriņstilā priekšsacīkstēs labākos rezultātus uzrādīja Baltkrievijas sportiste Aksana Dziamidava (1:02.62) un Emīls Pone (56.34), savukārt 400m br./st. sacensību rīta programmā notika lēnākiem peldējumi, bet finālā redzēsim astoņus ātrākos sportistus.

Čempionāta svinīgā atklāšana un starti Ķīpsalas peldbaseinā notiks šovakar plkst. 17:00 un tā ievadā tiks sveikti jaunie Latvijas sporta meistari – Marko Priednieks (BJSS "Rīdzene"/"Ziepniekkalns"), Mārtiņš Balčūns (BJSS "Rīdzene"/"Ziepniekkalns"), Kirils Naumovs ("Ķīpsalas peldbaseins"), Maksims Paņihins ("Ķīpsalas peldbaseins"), Rolands Tarhanovs (Ventspils Sporta skola "Spars") un Dāvis Slišāšns (Sporta klubs "Delfīns").

Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī interneta portālos. Tiešraides sākums katru dienu līdz pat ceturtdienai 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Izmantotie resursi:
Noskaidroti Latvijas čempionāta pirmie...