Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Latvijas atklātajā peldēšanas čempionātā piedalīsies divkārtējs pasaules vicečempions

Agris Suveizda

Latvijas atklātajā peldēšanas čempionātā piedalīsies divkārtējs pasaules vicečempions
Iļja Šimanovičs. Foto: imago/Insidefoto/Scanpix

Marta sākumā Rīgā notiekošajā 95. Latvijas čempionātā startēs divkārtējs pasaules vicečempions, pasaules 7. labākā rezultāta 50m brasā īpašnieks, Baltkrievijas sportists Iļja Šimanovičs, informē Latvijas Peldēšanas federācija. Čempionātu tiešraidē varēsiet vērot Sportacentrs.com TV un portālā.

Nepilnus 25 gadus vecais Iļa Šimanovičs 2018.gada FINA pasaules čempionātā 25m peldbaseinā izcīnīja divas sudraba medaļas 50m un 100m brasa peldējumos, piekāpjoties vienīgi leģendārajam Dienvidāfrikas atlētam Kameronam van der Burgam, kurš no profesionālā sporta atvadījās ar jaunu čempionāta rekordu. 50m brasā Šimonovičs ne vien laboja sev piederošo nacionālo rekordu, bet arī kļuva par septīto visu laiku ātrāko sportistu šajā distancē.

Arī no Latvijas sportistiem šajā čempionātā piedalīsies visi mūsu valsts labākie peldētāji, kas pretendēs ne vien uz Latvijas čempiona titulu, bet arī cīnīsies par kvalifikācijas normatīvu izpildi dalībai Eiropas junioru čempionāta, pasaules junioru čempionātā, kā arī pasaules čempionātā.

Latvijas čempionāts garajā ūdenī ir sezonas nozīmīgākās sacensības un šogad čempionātā savu dalību ir apstiprinājuši sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Dānijas, Somijas, Portugāles un pat Kanādas.

Čempionāts RTU Ķīpsalas peldbaseinā sāksies 01. marta rītā plkst. 10:00 ar priekšsacīkstēm 50m br./st., 100m brasā, 200m uz muguras, 100m tauriņstilā un 400m br./st. Savukārt, čempionāta pirmās dienas vakara programmā plkst. 17:00 skatītājiem būs iespējams vērot cīņu par pirmajiem čempionāta medaļu komplektiem.
Arī turpmākajās divās dienās, 02. un 03. martā, čempionāta dalībnieki startēs pēc tās pašas sistēmas – no rīta cīnoties par vietu labāko astotniekā, bet vakarpusē jau par čempionāta medaļām. Kopumā čempionātā tiks sadalīti 32 medaļu komplekti individuālajās distancēs un 8 komplekti stafešu peldējumos.

Plašāka informācija par 95. Latvijas atklāto čempionātu peldēšanā ir Latvijas Peldēšanas Federācijas mājaslapā – swimming.lv. Latvijas Peldēšanas federācija aicina ikvienu interesentu nākt un atbalstīt savus favorītus šajās sacensībās. Ieeja bez maksas. Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī interneta portālos. Tiešraides sākums katru dienu 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Peldēšanas federācija