Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Vai Timo Lahti paliks "Lokomotīvē"?

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Vai Timo Lahti paliks "Lokomotīvē"?
Timo Lahti ātri kļuva par vienu no "Lokomotīves" līderiem un publikas mīluļiem.

Pašreiz labākais somu spīdvejists Timo Lahti pēdējās divās sezonās bija viens no Daugavpils "Lokomotīves" līderiem Polijas Nice līgā un ar viņu jau ir runāts par palikšanu komandā arī 2019. gada sezonā. Mutiski pat esot panākta vienošanās, taču jārēķinās, ka pēc tik labas sezonas "Mad-Croc" varētu saņemt (varbūt jau ir saņēmis) piedāvājumus arī no Ekstralīgas klubiem.

Timo ne reizi vien ir uzsvēris, ka "Lokomotīvē" viņam viss patīk - draudzīga komanda, saprotoša kluba vadība, lieliski līdzjutēji - un ka viņš ne reizes nav nožēlojis savu izvēli nomainīt Lodzas komandu pret Daugavpils "Lokomotīvi:". Lahti ir startējis vairākās komandas Polijas līgā (Lodza, Žešuva, Krakova un Ostruva), taču tikai Daugavpils komandā viņš jūtas tik mierīgi un ērti. "Lokomotīve" rocības ziņā nav starp bāgātākajām Nice līgas komandām, turklāt zināms, ka tai ir slēgts ceļš (vismaz pagaidām) uz Ekstralīgu ("Loko" divreiz jau ir uzvarējusi Nice līgā) un tā varētu samierināties ar atrašanos 5.- 6. vietā - uz augšu nejaujamies, taču arī uz 2. līgu nekrītam. Taču Daugavpilī nesamierinās ar mierīgu dzīvi un tieši tas - lai cik liktos nesavienojami - rada Lahti miera sajūtu.

""Lokomotīve" ir ļoti labsirdīga un reizē profesionāla komanda. Šeit uzticas braucējiem, kuri ir kluba rīcībā un "nerausta" tos gandrīz katru nedēļu. Ja aizvadīsi neveiksmīgu maču, tad būs jāstrādā, lai reabilitētos, taču tev arī noteikti tiks dota iespēja to izdarīt. Citās komandās nereti ir tā, ka pēc viena neveiksmīga mača vari uz ilgāku laiku izkrist no sastāva. "Lokomotīvei" nav tik liela rocība, kā dažiem citiem klubiem, arī tas rada uzticēšanos braucējiem, taču tā esot bijis arī sezonās, kad Daugavpils uzvarēja Nice līgā. Šeit uz tevi netiek izdarīts liels spiediens, neveiksmju reizēs tevi cenšas atbalstīt nevīs iedzīt vēl dziļāk bedrē," lielākajam poļu sporta portālam "Sportowefakty" saka Timo Lahti. Ne velti laikam uz vienu no Nice līgas mačiem Daugavpilī šogad bija atbraucis arī Timo tētis.

Aizvadītajā sezonā Timo Lahti caurmērā vienā braucienā atveda 2,09 punktus no trim iespējamajiem (vairāk "Loko" rindās ir tikai zviedram Peteram Ljungam - 2,23), bet caurmērā vienā mačā Timo rēķinā ir 10,06 punkti. Nice līgas 16 mačos Timo ir aizvadījis 80 braucienus un 34 reizes finišējis pirmais, bet 21 reizi - otrais. Tikai četros (!) braucienos soms palika bez punktiem un tas ir labākais rādītājs komandā.

Spīdveja ekspertī Polijā atzīts, ka "Loko" rindās Timo Lahti ir progresējis un viņam vajadzētu domāt par nākamo soli savā karjerā - proti, par Ekstralīgu. Timo nav nekas pretī, taču viņš arī nevēlas uzreiz skriet prom.

"Gribu būt par vēl labāku spīdvejistu un Ekstralīga ir nākamais pakāpiens manā karjerā," saka Timo. "Vai tas notiks jau nākamsezon, vai pēc diviem, trim gadiem - to es nezinu, taču skaidrs, ka gribu kādreiz tikt Ekstralīgā un kļūt tur par sekmīgu braucēju."