Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Vēršas pie Kanādas premjera, lai NHL spēlētāju gadījumā tiktu izdarīts izņēmums

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Vēršas pie Kanādas premjera, lai NHL spēlētāju gadījumā tiktu izdarīts izņēmums
Konors Makdeivids. Foto: Zuma Press/Scanpix

Nacionālā hokeja līga turpina strādāt pie plāna, kas ļautu atsākt sezonu. Jau pieņemts lēmums, ka cīņā par Stenlija kausu iesaistīsies 24 komandas, bet septiņām sezona ir beigusies. Šobrīd tiek izskatītas labākās vietas, kur aizvadīt spēles.

Plāns paredz, ka spēles tiks aizvadītas tikai divās pilsētās – vienā pulcēsies Austrumu konferences labākās komandas, otra uzņems 12 komandas no Rietumu konferences. Komisārs Gerijs Betmens atklājis, ka tiek izskatītas desmit pilsētu kandidatūras. Septiņas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, bet trīs ir Kanādas pilsētas – Edmontona, Toronto un Vankūvera.

Tomēr kanādiešu kandidatūrām priekšā stāv liels šķērslis – visiem cilvēkiem, kuri ierodas Kanādā, obligāti jāpavada 14 dienas pašizolācijā. Šādi noteikumi ir spēkā arī Latvijā. Ņemot vērā, ka pārliecinoši lielākā daļa NHL spēlētāju koronavīrusa pandēmijas laiku pavada Amerikā vai Eiropā, ierašanās Kanādā sagādātu lielas problēmas.

Tādēļ Albertas provinces (Edmontona) premjers Džeisons Kenijs vēstulē vērsies pie Kanādas premjerministra Džastina Trudo, aicinot izdarīt izņēmumu, kas attiektos uz NHL spēlētājiem un klubu personālu. Viņš vilka paralēles ar ASV lēmumu profesionālajiem sportistiem valstī ierasties bez šādiem ierobežojumiem, un Kenijs sacīja, ka atvieglojumi palīdzētu Edmontonai cīņā par spēļu uzņemšanu pie sevis.

Britu Kolumbijas provinces (Vankūvera) mērs Džons Horgans tikmēr paudis, ka nelūgs Kanādas valdībai pieņemt izmaiņas vai izņēmumus sakarā ar 14 dienu pašizolācijas periodu.

Amerikā uz spēļu uzņemšanu pretendē septiņas pilsētas – Čikāga, Kolumbusa, Dalasa, Lasvegasa, Losandželosa, Minesota un Pitsburga. Tikai Losandželosa ir neitrāla norises vieta, jo "Kings" pat pie 24 komandu formāta nekvalificējās izslēgšanas spēlēm.

Izmantotie resursi:
https://www.tsn.ca/alberta-premier-...