Girgensons: "Pirms gada tādā situācijā būtu trāpījis aizsargtīklā"
Kaut arī Bufalo "Sabres" šonakt Karolīnas "Hurricanes" (5:1) uzvarēja bez Zemgus Girgensona palīdzības, latviešu uzbrucēja sniegums pirmajās divās pārbaudes spēlēs bija tik pārliecinošs, ka viņš neapšaubāmi ir spēris soli tuvāk Nacionālajai hokeja līgai (NHL). Girgensons uzskata, ka viņam ir jāturpina rādīt savu spēli un ka pēc tam viss būs atkarīgs no treneriem.
"Domāju, ka ir vienkārši jāiet dienu pa dienai, tāpēc viss, ko paveicu iepriekš, esot Bufalo un Traversā, man noteikti palīdzēja sagatavoties pirmssezonai," Zemgus Girgensons tika citēts tikai viņam veltītā plašā materiālā "Sabres" mājaslapā. Girgensons uzsvēra, ka viņa izredzes sezonu sākt Nacionālajā hokeja līgā būs atkarīgas no treneru lēmuma: "Tas ir atkarīgs no tā, kā turpināšu spēlēt. Ja spēlēšu tā, kā svētdien, tad izvēle paliks treneru ziņā."
Girgensons savā pirmajā Amerikas Hokeja līgas regulārajā sezonā 61 spēlē guva sešus vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Jaunajam uzbrucējam izdevās labas spēles Kaldera kausa izcīņā, kur viņš trīs mačos atzīmējās ar trim precīziem metieniem. Pēcāk Girgensons piedalījās "Sabres" attīstības nometnē un NHL jauno talantu nometnē. Zemgus pats uzskata, ka galvenā atšķirība ir viņa pieaugošā pārliecība: "Domāju, ka tas slēpjas pārliecībā. Īpaši manu pārliecību par to, ko spēju izdarīt, pacēla izslēgšanas spēles."
"Visu vasaru esmu strādājis pie sava metiena. Agrāk man bija problēmas ar momentu izmantošanu. Domāju, ka man vienkārši tas ir jāatstāj pagātnē un jābūt labākam uzbrukumā," Girgensons komentēja spēli pret Monreālas "Canadiens" (5:4 bullīšos), kurā guva divus vārtus. "Biju diezgan priecīgs par sevi, jo pagājušās sezonas sākumā otrajos vārtos droši vien būtu trāpījis aizsargtīklā un uzdāvinājis fanam suvenīru."
"Domāju, ka tā ir viena no lietām, kas man arī ir jāuzlabo. Vienkārši jābūt atbildīgākam par savu atpūtu un nevajag pārāk koncentrēties uz smagu darbu, jo tas dažreiz var nākt par sliktu," Girgensons ārpus ledus trenējas un strādā tik smagi, ka treneriem vajadzēja viņu pat nedaudz piebremzēt. Taču tajā pašā laikā Girgensons atzina, ka viņam, protams, ir ļoti patīkami, ka ir ieguvis tādu reputāciju un ka cilvēki par to runā.
"Girgensons visu sezonu turpināja soli pa solim progresēt, un es teiktu, ka viņš ir krietni priekšā saviem gadiem," sacīja amerikāņu uzbrucējs Korijs Trops, kurš ar Girgensonu aizvadītajā sezonā kopā spēlēja fārmklubā. "Viņš kļūs par patiesi labu spēlētāju. Viņam vienkārši ir jāturpina katru dienu strādāt ar tādu pašu darba ētiku, kāda viņam ir tagad. Domāju, ka viņa spējām nav robežu. Viņam vienkārši ir jāturpina katru dienu progresēt tāpat, kā tas ir jebkuram spēlētājam."
Jūlijā "Sabres" galvenais treneris Rons Rolstons, kurš pirms tam strādāja fārmklubā, atzina, ka Girgensons attīstības nometnē ir bijis mērķtiecīgāks uzbrukumā nekā iepriekš: "Vai viņš tagad varēs to turpināt pirmssezonā, kad pretī nāks labāki virknējumi? Viņš spēs tikt galā fiziskajā ziņā - viņam ir labi fiziskie dotumi. Bet vai viņš spēs turpināt uzbrukt ar tikpat lielu pārliecību? Domāju, ka tas viņam būs svarīgi."
"Girgensons ir ass spēlētājs. Viņš spēlē skarbi un vienmēr uzbrūk, cīņā dunkā pretiniekus. Domāju, ka tāds vienkārši ir veids, kādā viņš spēlē. Tas ir ļoti līdzīgs tam, kā spēlē Stīvs Ots ["Sabres" uzbrucējs]. Tāpēc jums ir jābūt tam gatavam, ja esat otrā komandā," teica Rolstons.
Girgensons ir sacījis, ka jūtas ērti, spēlējot gan kā centra, gan malējais uzbrucējs. Fārmklubā viņš tika izmantots kā kreisās malas uzbrucējs, un Rolstons Girgensonu šobrīd redz tieši šajā pozīcijā: "Daudzveidība ir laba, bet domāju, ka, ja viņš būs mūsu sešiniekā, tad drīzāk, ka tas notiks kreisās malas uzbrucēja, nevis centra pozīcijā. Taču domāju, ka vēl ir laiks, lai noteiktu arī to. Uzzinām daudz par to, kur virzās Girgensona spēle un cik augstu ir viņa maksimālā robeža."
"Sabres" starpsezonā paredzētas vēl četras spēles. Parīt un aizparīt "Sabres" tiksies ar Toronto "Maple Leafs", bet pēc tam spēlēs arī pret Kolumbusas "Blue Jackets" un vēlreiz ar Karolīnas "Hurricanes".
Izmantotie resursi:
NHL.com - The National Hockey League
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
+16 [+] [-]
-4 [+] [-]
Nosaukšu Tev spilgātkos piemērus - Dāvis Bertāns, Dukuru ģimene, bobsleja izlase, Māris Štrombergs, tas pats, visu nīstais Rudņevs.
+3 [+] [-]
Nemot veeraa kaa Zemgus tiek promotets, izskataas ka speles un vel kaa jau sajaa sezonaa...! Varbut pirmajaa sezonaa nebus mega punktu masiina, bet labaks par vairaakiem musu pedejaas desmitgades NHL speletajiem domaju bus! Ar to nesaku, ka parejie musejie ir slikti - vnk katrs dara savu darbu - citi dara divu cilveku darbus!
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Īstenībā, žēl, ka tāda attieksme tiek izcelta kā kaut kas ekstra negaidīts... jo, lai tiktu pasaules līmenī TIKAI TĀ strādājot, var tur nokļūt, pat lai tikai fonā pastāvēt (sevišķi jau tas attiecināms uz Latvijas atlētiem).
Īstenībā, pat jebkurš NHL (tikpat labi NBA, NFL, MLB) razp*****js vismaz līdz NHL līmenim tiekot ir strādājis kā nenormāls (vai attīstot skilu, vai fiz. formu vai, labākajos gadījumos - abus). Tikai tā var nokļūt un noturēties NHL.
Pēdējo gadu Latvijas pārstāvji NHL neteiksim, ka bija sliņķi vai vājinieki fiziski, gluži pretēji (uz citu LV spēlētāju fona), bet... NHL viņu vairāk nav.
+1 [+] [-]
“I’ve been working on my shooting this summer. It’s just about me burying my chances because I’ve had some problems in the past with that. I was pretty happy about myself (on his second goal) because at the start of last season I would’ve hit it into the netting and given a souvenir to a fan.”
tatad tikai viens jautajums... kur ir pieminets aizsargstikls????
-3 [+] [-]
Ceru uz Zemgusu, bet ar strādāšanu vien nepietiks, būs arītas laukumā jāpierāda un tur jau tevi neviens nežēlos.
Veiksmi.
-2 [+] [-]
+4 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Dogovēns un Karsiks ar nēsājās kā traki un neko nesanēsāja, vienam gols Maskavas Dynamo, otrs spēlēs Šveicē...
+1 [+] [-]
Ir cilvēki, kas arī tur ir izbraukuši lielākoties pateicoties talantam... Sevišķi vēl, ja tu piemini NBA, kur daļai vispār ir problēmas saņemties uz komandas treniņiem aiziet....
Nevajag glorificēt ZA sportu, zinu, ka tas tev patīk, bet tur viss ir tieši tāpat kā Eiropā- ir darbarūķi, ir lieli talanti un tādi, kas ir pa vidu. Nedomāju, ka Karsums piem. mazāk sitās kā Girgensons, bet droš vien, ka talanta viņam bija mazāk, tāpēc viņš ir tur, kur ir... ASV un Kanādā spēlētāju izvēle ir milzīga, desmitiem un simtiem jauniešu līgu, spēlētāju. Atsijājas darbaspējīgākie talanti un no tā arī rodas iespaids, ka tur visi baigie kapātāji. Eiropā nav tik lielas atlases iespējas, tāpēc arī vairāk sliņķu Eiropas hokejā (un labākie aizbrauc uz ZA)
[+] [-]
Ar tādiem pat saukļiem uz Kanādu un ASV tika pavadīti Jevpalovs, Kulda, Lipsbergs, Golovkovs, Bukarts un iepriekš arī Koļesņikovs, Rosinskis... Tagad Rosinskis atpakaļ HK Rīga un Koļesņikovs itāļu līgā. Labu veiksmi jau, tiešām novēlu.
Negribu tagad paziņot, ka ir slikti, ka mūsējie brauc prom u.t.t. Vienkārši to, ka nevajag nenovērtēt to, kas ir uz vietas. Sotnieks nekur nebrauca, tas nekavē viņam stabili spēlēt RD un izlasē saņemt labākā aizsarga balvu Ziemeļamerikāņa Nolana acīs... Un tas pats Indrašis nospēlēja vienu sliktu spēli pašlaik šai sezonā, tikpat labi viņš Vityaz nākamajā 2 golus iemetīs un kas tad?
[+] [-]
Kautrīgais lauku zēns atkal nolēmis "paspīdēt" ar jaunām "pērlēm"?
+1 [+] [-]
Par to strādāšanu overall - nu nevajag domāt, ka tagad, ja ir perspektīvs jaunietis, viņš tik aiziet uz treniņu paslidināties. Tāpat ir darbs zālē, darbs uz ledus utt. IESPĒJAMS, ka viņi strādā mazāk nekā kāds cits, kam to prasmju ir mazāk, BET tas nenozīmē, ka viņi strādā maz.
NBA - lai līdz tādam līmenim tiktu, tīri tāds stereotipisks stāstiņš, viņi sīki būdami kā sāka bumboties, tā arī līdz NBA līmenim bumbojas. Tāpat jāatceras, ka viņi visi iziet NCAA, kur treniņi ir... var apskatīties jūtūbā, var palasīt intervijas ar atlētiem (hokejista R.Freiberga interviju, piemēram), tur nevar nestrādāt, ja domā par PRO līgām.
Vēlāk viņi jau var durakus vāļāt un daudzi tikai to arī dara, bet ir jāsaprot, ka VISI PRO sportisti kādā savas karjeras veidošanas posmā līdz šim PRO līmenim ir bijuši rezultatīvākie, labākie, strādīgākie... VISI! Tiekot jau citā līmenī, tur sākas citas spēlītes.
[+] [-]
[+] [-]
Tas pat Biedriņš, lai tiktu NBA, vēl LJBL līmenī spēlējot, trenējās individuāli, 16-18 gadu vecumā, kad NBA bija jau tuvu, arī pastiprināti strādāja kā komandas treniņos, tā individuāli, braukāja uz ārzemēm kā trenēties, tā atrādīties. Pirmos gadus NBA arī strādāja pirms un pēc komandas treniņiem, vasarā palika strādāt individuāli.
Protams, var stāstīt, ka Biedriņš ir garš šlangs, kurš neko nejēdz, bet viņš ieguldīja lielu darbu, lai vispār par viņu kāds valsts mērogā sāktu uztraukties (lasīt - tika NBA, kļuva par valsts TOP basketbolistu).
Tagad... man liekas viņš skaidri pateica intervijā Pučem, ka basketbols nav viņa prioritāte ilgtermiņā. Manuprāt, pareizi vien darīja! Vēl vienu īso līgumu (2-3 sezonas; vai 2 1-2 sezonu līgumus) dabūt par dažiem miljoniem kādā vai nu sportiski labā vai sadzīviski labā komandā un mierīgi tālāk dzīvot... .
[+] [-]
[+] [-]