Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

NHL plāno atļaut spēlētājiem piedalīties 2022. un 2026. gada OS

Juris Miņins
Juris Miņins

NHL plāno atļaut spēlētājiem piedalīties 2022. un 2026. gada OS
IIHF prezidents Renē Fāzels un NHL komisārs Gerijs Betmens
Foto: ITAR-TASS/Scanpix

Nacionālā hokeja līga (NHL) un līgas spēlētāju asociācija (NHLPA) ir tuvu tam, lai parakstītu jauno kolektīvo līgumu, kas paredz arī līgas spēlētāju dalību 2022. un 2026. gada olimpiskajās spēlēs.

Lai arī pašlaik Nacionālajā hokeja līgā ir pārtraukums un komandas gaida vai un kad varēs izspēlēt atlikušo 2019./2020. gada sezonas daļu, t.i., izslēgšanas mačus, līgas vadība ar spēlētāju asociācijas pārstāvjiem aktīvi strādā pie jaunā kolektīvā līguma izstrādes un apstiprināšanas.

Galvenie jaunumi kas varētu interesēt Eiropas hokeja līdzjutējus ir saistīti ar NHL spēlētāju dalību gaidāmajās olimpiskajās spēlēs. Kā āri iepriekš tika baumots, NHL plāno laist savus spēlētājus gan uz Pekinas OS 2022. gadā, gan uz 2026. gada OS, kas norisināsies Milānā. Tiesa, NHL lēmums ir tikai viens solis ceļā uz NHL hokejistu atgriešanos olimpiskajās spēlēs, jo vēl tas viss ir jāapstiprina Starptautiskajai ledus hokeja federācijai (IIHF) un Starptautiskajai olimpiskajai komitejai (SOK).

Tāpat jaunais kolektīvais līgums, kuru plāno noslēgt uz sešiem gadiem, paredz to, ka algu griesti netiks paaugstināti un paliks uz 81.5 miljonu ASV dolāru atzīmes, minimālā alga palielināsies par 50 tūkstošiem ASV dolāru un nākamajās četrās sezonās būs 750 tūkstoši, bet pēc tam pieaugs līdz 800 tūkstošiem.

Stingrāki noteikumi tiek piedāvāti arī līgumiem, kur pirmajos gados spēlētājiem tiek maksāta lielāka summa, bet pēdējos – mazāka, tādējādi samazinot ietekmi uz algu budžetu. Ja pašlaik starp "naudīgāko" un vismazāk atalgoto sezonu var būt 50% starpība, tad jaunajā kolektīvajā līgumā tā būs tikai 35% apmērā.

Tāpat izmaiņas skars dažādus spēlētāju līgumu nosacījumus, kā arī spēlētāju iemaksas ienākumu izlīdzināšanas fondā. Interesanti, ka pēdējais aktuālās sezonas hokejistu algas čeks tiks novirzīts tieši uz šo fondu, bet jaunajā sezonā, lai dzēstu parādu (tas radies COVID-19 un ar to saistīto ienākumu samazināšanās dēļ) pret klubu īpašniekiem, no spēlētāju algām var ieturēt līdz pat 20%.

Bez sešu gadu kolektīvā līguma apspriešanas un finalizēšanas, šajās dienās arī tika runāts par tālākajiem soļiem aktuālās sezonas izspēlē.

Ir kļuvis zināms, ka komandu treniņnometnes pirms izslēgšanas mačiem sāksies 13. jūlijā. Visām "playoff" turnīra komandām būs jāierodas turnīra norises pilsētās (Toronto un Edmontonā) 26. jūlijā, bet pirmie mači tiks izspēlēti 1. augustā. Ja viss notiks pēc plāna, tad Stenlija kausa ieguvēji būs zināmi oktobra sākumā.

2020. gada drafts varētu notikt oktobra vidū, bet kā brīvo aģentu tirgus sākuma datums pašlaik tiek minēts 1. novembris.

Uz gaidāmo izslēgšanas maču turnīru ir paredzēts dubultot atalgojumu banku, proti, no 16 miljoniem uz 32. Tas nozīmē, ka spēlētāji, kuru komandas izstāsies no cīņas jau pirmajā kārtā saņems 20 tūkstošus ASV dolāru, bet Stenlija kausu ieguvušās vienības spēlētājus gaida 240 tūkstoši ASV dolāru.

Iepriekšējais kolektīvais līgums tika noslēgts 2013. gadā un tam bija jābeidzas pēc 2021./2022. gada sezonas.

Jaunā vienošanās vēl ir jāapstiprina NHL klubu īpašniekiem un NHLPA biedriem. Ja viss notiks bez aizķeršanās, tad kolektīvo līgumu varētu apstiprināt jau gaidāmās nedēļas sākumā.

Izmantotie resursi:
https://www.tsn.ca/

     [+] [-]

, 2020-07-05 14:05, pirms mēneša
Nez kādus šķēršļus varētu likt starptautiskās organizācijas