Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Pertija: "Rīgas klubu papildinājumi man vēl neko neizsaka"

Arkādijs Birjuks
Arkādijs Birjuks

Pertija: "Rīgas klubu papildinājumi man vēl neko neizsaka"
Tamazs Pertija
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Virslīgas Ziemas kausa ietvaros tika aizvadītā kārtējā aizraujošā cīņā, kurā savā starpā tikās abas Kurzemes komandas. Ātri izvirzoties vadībā "Liepājai" izdevās pārspēt "Ventspils" futbolistus ar rezultātu 3:2. Uzreiz pēc spēles portāls Sportacentrs.com uz sarunu aicināja liepājnieku galveno treneri Tamazu Pertiju.

Kā dotajā brīdī norit komandas komplektācija sezonai?
Šodienas spēlē nevarēja piedalīties Latvijas U21 izlases futbolisti [Krišjānis Zviedris, Krists Kristers Gulbis, Antons Tumanovs, Krišs Kārkliņš, Devids Dobrecovs un Marks Kurtišs], tāpat trīs mauritānieši vēl nav atbraukuši. Pašlaik viņiem tiek noformēti dokumenti. Šos trīs futbolistus mēs esam redzējuši un ar viņiem jau ir sastādīti līgumi. Mēs cītīgi gatavojamies katrai pārbaudes spēlei. Ir konkrēta programma, kurai šoziem pieturamies. Aizvakar veicām padziļinātus testus. Esmu apmierināts, ka visas spēles garumā presingojām "Ventspili". Guvām trīs vārtus, bet varējām iesist vēl piecus.

Abi gruzīnu spēlētāji arī ir pievienojušies komandai?
Jā. Ar viņiem jau ir parakstīti līgumi.

Tallinā [spēlē pret "Nomme Kalju"] bija vēl viens afrikānis...
Šobrīd viņam sāp kāja. Tallinā radās problēmas tieši tāpēc, ka sākām spēli ar dažiem pārbaudē esošajiem futbolistiem. Sanāca septiņu minūšu laikā ielaist trīs vārtus. Pēc tam laukumā devās [Oskars] Kļava un [Deniss] Ivanovs, un mums izdevās pārkārtoties. Otrajā puslaikā pretinieki nevarēja tikt pāri laukuma vidum.

Varbūt vēl kādam ir problēmas ar savainojumiem?
Paldies dievam, nevienam nav savainojumu. Pagaidām nelielas problēmas ir citam centra aizsargam no Senegālas, kurš, izskatās, vēl nav gatavs mūsu prasībām.

Kur [Dario] Tomičs?
Jā, starp citu, viņam savainojums. Viņš savilka muskuli spēlē pret "Babīti". Viņš paliek komandā un jau rīt atgriezīsies kopējā grupā.

Cik daudz šobrīd ir spēlētāju komandas rīcībā?
Vēlamies izveidot lielu konkurenci. Skaidrs, ka sezona būs gara, un kartītes ar savainojumiem neizpaliks. Katrā spēlē piedalīsies tie 11 spēlētāji, kuri uz to brīdi būs vislabāk gatavi. Mums ir pietiekoši resursi, lai komandas ietvaros izveidotu konkurenci.

Kurās pozīcijās spēlē jaunpienācēji no Mauritānijas?
Divi ir centra pussargi. Un viens ir uzbrucējs.

Vēl turpināt meklēt pastiprinājumu kādā no pozīcijām?
Jāsaka, ka vairs nē. Esam pilnībā nokomplektēti. Šobrīd visiem ir lielas slodzes, kas liedz dažiem futbolistiem parādīt savu īsto līmeni. Vairums atzīst, ka viņiem nekad nav bijuši tik smagi treniņi.

Ja vairākums nav pieradis pie šādiem treniņapstākļiem, tad laikam pirmajos treniņos ir gājis jautri...
Es atnācu un pateicu: "Tāds ir man ceļš. Ja kādam ir kaut kas pret, tad labāk to pateikt uzreiz un nemocīt viens otru." Uzskatu, ka Latvijā var izaugt par labu futbolistu tikai tad, ja būs labs treniņprocess.

Kuru var izcelt no pašmāju futbolistiem?
Esmu sajūsmā par Kļavu un Ivanovu. Godīgi sakot, man bija pārsteigums, ka šādā vecumā var būt tāds profesionālisms un pašaizliedzība. Sākumā viņiem teicu, ja jūsu vecumā manas slodzes ir par smagu, varu izveidot nedaudz citādāku treniņu programmu speciāli pieredzējušajiem futbolistiem. Ja gados vecāks spēlētājs nevar tikt galā ar manām prasībām, varu nedaudz tās pamainīt, lai viņi tiktu galā un būtu labā formā.

[Valentīns] Raļkevičs kļuvis par pamatvārtsargu?
Tagad grūti spriest. Mums ir divi līdzvērtīgi vārtsargi.

Vaļa visās spēlēs devās pamatā...
Tā bija. Izvēlēsimies labāko. Man ir vienalga, kur katrs no viņiem spēlēja pirms tam. Šodien spēlē Raļkevičs, taču nav izslēgts, ka rīt vārtos būs [Pāvels] Doroševs.

Vēl ir Krišjānis Zviedris.
Zviedris ir ļoti perspektīvs vārtsargs, tomēr pagaidām atpaliek no Raļkeviča un Doroševa. Kopējā grupā trenējas četri vārtsargi un visi, protams, ir mūsu redzeslokā.

Jāpajautā arī par tiem, kas atstāja komandā. Uzreiz nāk prātā Kaspars Gorkšs.
Es šajā procesā pat nepiedalījos. Viņa aiziešana no komandas tika lemta citā līmenī. Nevaru teikt, ka es būtu bijis pret šo futbolistu. Tāda ir kluba politika, vai arī kādi personīgi iemesli. Kaspars ir profesionāls futbolists, no tādiem es parasti neatsakos.

Ja jums būtu lemšana, tad viņš paliktu?
Domāju, jā. Nav iespējams, ka viņš nebūtu palīdzējis. Pēdējo pusgadu viņš nespēlēja savā līmenī, taču katram futbolistiem mēdz būt kritumi. Būtu bijis priecīgs, ja šāds spēlētājs paliktu pie mums.

Prom arī divi horvāti - Marko Brtans un Dino Kluks.
Es viņus personīgi nepazīstu. Redzēju spēles, taču atmiņā šie futbolisti nepalika. Teicu, ka šie spēlētāji man nav vajadzīgi, jo viņu temps un domāšana mani neapmierināja.

Šoziem atpakaļ atgriezās Valērijs Šabala un Renārs Rode. Ar viņiem nebija sarunu?
Bija runas Šabalas sakarā. Saņēmu informāciju, ka viņš palicis bez komandas, taču viņa izvēle krita uz citu klubu. Neko nevaru pārmest, varu tikai novēlēt veiksmi.

Kā sokas Kristianam Torresam?
Torress ir sācis trenēties kopējā grupā. Pirms tam izgāja pilnu rehabilitāciju Spānijā. Jau četras dienas viņš piedalās treniņos. Laukumā Torress dosies 14. februārī spēlē pret "Skonto" [mača sākums plkst. 14:00 un tas tiks aizvadīts Liepājā].

Andris Krušatins?
Diemžēl neviens šobrīd nesaprot, kas viņam notiek. Savainojums ir ļoti specifisks. Viņš jau atrodas Spānijā, lai mēs saprastu, kāda veida savainojums viņam ir. Latvijā neviens to nebija spējīgs saprast.

Var noprast, ka "Liepāja" būs viena no divām Latvijas komandām, kurai nebūs ārzemju nometnes.
Tas bija mans personīgais uzstādījums. Es neredzu jēgu šobrīd aizvadīt treniņus zaļajos laukumos, lai pēc tam atkal spēlētu uz mākslīgā seguma laukumiem. "Skonto" laikā arī bija prakse doties uz siltajām zemēm brīdī, kad Latvijas čempionāta spēles jau tika aizvadītas uz zaļajiem laukumiem. Varējām braukt uz Turciju, kur nedēļas laikā aizvadījām 15-16 treniņus. Uzskatu, ka fizioloģiski nav pareizi šobrīd kaut kur doties. Ja es vēlētos nometni, vadība noteikti to varētu atļauties, taču man tas nav nepieciešams.

Ko var pateikt par citām komandām. Skaidrs, ka šobrīd visskaļākie uzvārdi ir "Riga" un RFS komandu rindās.
Var manīt, ka "Riga" ņem futbolistus ar bagātu pieredzi, tomēr pagaidām tas vēl neko neizsaka. Viss kļūs skaidrs tikai tad, kad sāksies čempionāts. Šo komandu rindās ir spēlētāji, kurus ļoti cienu. Tādi kā [Artūrs] Zjuzins vai Šabala. Taču tas vēl neko nenozīmē, jo prakse parāda, ka tas ne vienmēr strādā. Pie mums ir braukuši [Dmitrijs] Kudrjašovs, [Aleksandrs] Soņins vai [Vladimirs] Skokovs [visi iepriekš minētie 2006. gadā spēlēja Daugavpils "Ditton" sastāvā], kuri neko neparādīja. Galvenais, lai būtu sapratne starp futbolistiem ar komandas treneri. RFS ir pievienojies Aleksandrs Fertovs - ļoti labs futbolists. Viņi var kļūt par labu komandu, taču mēs nevienam nepiekāpsimies ar saviem jaunajiem ķiguriem.

Kāda ir atšķirība starp darbu "Skonto", kur bija finansiālas problēmas, un "Liepāju", kur var vairāk domāt par futbolu?
Es gribētu pateikties "Skonto", jo man bija iespēja būt tur gan labajos brīžos, gan arī sliktajos. Ja nebūtu slikto brīžu, nespētu novērtēt tās labās lietas. Tas palīdzēja attīstīties. Protams, nebija sevišķi patīkami trīs gadus pēc kārtas palikt otrajā vietā tikai tāpēc, ka kaut kur kaut kā pietrūka arī ārpus futbola laukuma. Esmu ļoti pateicīgs šim klubam, kurš vienmēr paliks manā sirdī. "Liepājā" viss ir citādāk un nav jādomā par kaut kādā problēmām. Pilsētas vadība sekmē to, lai mēs varētu aizvadīt treniņus tieši tur, kur konkrētajā brīdī vēlamies. Šo visu palīdzību vēlos novērtēt un par to pateikties ar labu rezultātu.

Gadu iepriekš, vēl esot "Skonto" galvenā trenera amatā, sanāca ne pārāk pozitīvi atvadīties no Ņikitas Bērenfelda...
Tolaik visi puiši vēlējās atrast sev labu komandu. Ņikita, protams, varēja rīkoties citādāk. Lai arī cik dīvaini tas neskanētu, neesmu ļaunatminīgs. Ar [Artjomu] Osipovu mums arī bija konflikti, taču necenšos atcerēties sliktos momentus. Katrs no mums mēdz kļūdīties. Pats arī esmu kļūdījies, taču cilvēki man piedeva. Ar [Mareku] Zuntneru strīdējāmiem un kāvāmies, tomēr šodien esam gandrīz kā labākie draugi. Viņš futbolu saprot līdzīgi kā es. Dažreiz es kaut ko esmu iedomājies, bet Zuntners to jau pasaka priekšā. Svarīgi, lai trenera palīgam būtu līdzīga domāšana kā man.

Kā jums kausa izloze?
Nevaru komentēt, jo kausa spēlē katra komanda var izšaut. Šai spēlei [pret "Ventspili"] gatavosimies ļoti nopietni. Uzdevums uzvarēt katrā spēlē. Arī šodienas pārbaudes spēlē tas bija ļoti svarīgi.

     [+] [-]

, 2017-02-07 21:12, pirms 2 gadiem
Var noprast, ka "Liepāja" būs viena no divām Latvijas komandām, kurai nebūs ārzemju nometnes.
Tas bija mans personīgais uzstādījums.

No vienas puses pārliecinoši teiktu,ka komandai ir problēmas ar finansēm un tāpēc te tikai pūš Pertija mums miglu acīs,bet no otrās puses,palasot kādi komandai papildinājumi šajā sezonā,tad jāsāk domāt ,ka Tamazs neblefo.

  +3 [+] [-]

, 2017-02-07 21:24, pirms 2 gadiem
Ir ticība, ka ar Liepāju šosezon viss būs kārtībā.

     [+] [-]

, 2017-02-07 21:41, pirms 2 gadiem
vai nu Kamaz tiks izjaukts detaļās, vai arī Tamazs stabili norullēs pēc labām medaļām- 1 no 2

  +4 [+] [-]

, 2017-02-07 22:22, pirms 2 gadiem
Neko Tamazs ( man liekas) neblefo. Arī neredzu nekādu jēgu braukt uz treniņnometni ārzemēs.Pieradīs pie zālājiem, un pēc tam jāspēlē uz ne pašām labākajām sintētikām. Mūsu ekonomiskajos apstākļos tā ir veltīga naudas šķiešana.Kura Latvijas komanda tad ir bez finansiālām problēmām ? Labāk tad palielināt spēlētāju algas, lai jaunieši nebeigtu spēlēt un rastos lielāka konkurence.Uz siltajām zemēm varēs braukt atvaļinājumā.

     [+] [-]

, 2017-02-07 22:54, pirms 2 gadiem
alguns rakstīja: Var noprast, ka "Liepāja" būs viena no divām Latvijas komandām, kurai nebūs ārzemju nometnes.
Tas bija mans personīgais uzstādījums.

No vienas puses pārliecinoši teiktu,ka komandai ir problēmas ar finansēm un tāpēc te tikai pūš Pertija mums miglu acīs,bet no otrās puses,palasot kādi komandai papildinājumi šajā sezonā,tad jāsāk domāt ,ka Tamazs neblefo.
nu Ventspils jau arī "nekur" neaizbrauca, Baltkrievija neskaitās.
Kāds pagājušajā sezonā bija sākums tām komandām, kuras trenējās siltajās zemēs?

  +1 [+] [-]

, 2017-02-08 00:15, pirms 2 gadiem
pleesonja rakstīja: nu Ventspils jau arī "nekur" neaizbrauca, Baltkrievija neskaitās.
Kāds pagājušajā sezonā bija sākums tām komandām, kuras trenējās siltajās zemēs?
Ventspils brauks uz Kipru tuvākajās dienās.

     [+] [-]

, 2017-02-08 00:24, pirms 2 gadiem
Dzirnas iegrieztas, gan jau graudi maijā būs izsijāti

     [+] [-]

, 2017-02-08 00:40, pirms 2 gadiem
maikls19 rakstīja: Ventspils brauks uz Kipru tuvākajās dienās.
Turkāt pagājušajā gādā FKV arī stāstīja, ka ārzemju braauciena vietā labāk kādu spēlētāju piesaistīt. Šogad tomēr atkal brauc.

     [+] [-]

, 2017-02-08 00:45, pirms 2 gadiem
maikls19 rakstīja: Ventspils brauks uz Kipru tuvākajās dienās.
nu varbūt eirokausos tad noderēs, bet virslīgas startā toč ne

     [+] [-]

, 2017-02-08 09:25, pirms 2 gadiem
Varbūt kāds zin ar ko nodarbojas Viktors?

     [+] [-]

, 2017-02-08 10:39, pirms 2 gadiem
Kuram interesē, šis TOTO spēlītes!

     [+] [-]

, 2017-02-08 15:12, pirms 2 gadiem
Ar Raļkeviču jau parakstīts līgums? Tad pēc manām aplēsēm sanāk, ka FKL pastiprinājuši Jurkovskis un Krušatins, kuri atgriezās no īres RFS, Osipovs, Raļkevičs, senegāliešu centra aizsargs un labās malas aizsargs, divi centra pussargi un uzbrucējs no Mauritānijas, kā arī divi gruzīni - viens pussargs, otram pozīciju nepateikšu. Correct?

     [+] [-]

, 2017-02-08 22:56, pirms 2 gadiem
reikons rakstīja: Ar Raļkeviču jau parakstīts līgums? Tad pēc manām aplēsēm sanāk, ka FKL pastiprinājuši Jurkovskis un Krušatins, kuri atgriezās no īres RFS, Osipovs, Raļkevičs, senegāliešu centra aizsargs un labās malas aizsargs, divi centra pussargi un uzbrucējs no Mauritānijas, kā arī divi gruzīni - viens pussargs, otram pozīciju nepateikšu. Correct?
tā sanāk...