Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Teksta tiešraide: Gorkšs ir gāzts

Agris Suveizda

Teksta tiešraide: Gorkšs ir gāzts
Kaspars Gorkšs. Foto: Vladislavs Proškins, f64

"Daugavas" stadionā Rīgā ap plkst. 11:00 sākās jau trešais Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongress šogad. Galvenais notikums dienas kārtībā ir balsojums par prezidenta Kaspara Gorkša palikšanu vai nepalikšanu amatā.

18:28 Galvenā balsojuma rezultāti ir zināmi - Gorkšs ir atbrīvots. Vajadzēja 65 balsis, un par atlaišanu nobalsoja 67 no 128 klātesošajiem biedriem. Pret nobalsoja 60, divi atturējās.

17:43 Pēc pauzes palikuši 128 biedri, tādējādi par Gorkša atlaišanu vajadzīgas vismaz 65 balsis.

17:40 Amatu saglabā gan Gaidels (44 par atlaišanu, 76 pret, 7 atturas, 2 nederīgi), gan Direktorenko (60 par atlaišanu, 54 pret, 14 atturas, 1 nederīgi), gan Isakovs (51 par atlaišanu, 63 pret, 13 atturas, 2 nederīgi). Vistuvāk atbrīvošanai bija Direktorenko, kuru no robežas šķīra sešas balsis.

17:09 Aizklātais balsojums par valdes locekļiem beidzies, taču tagad izsludināta 30 minūšu pauze, pēc kuras kļūs zināmi rezultāti un notiks arī galvenais balsojums - par Gorkša atbrīvošanu.

16:18 Nākamais solis ir balsot par trīs valdes locekļu - Artura Gaidela, Aleksandra Isakova un Vadima Direktorenku - atsaukšanu no amata. Atbilstoši statūtiem balsojums par amatpersonu atbrīvošanu notiek aizklāti.

16:15 Atklātā balsojumā par leģionāru jaunā limita atcelšanu nobalsoja 47, pret - 61, bet 20 atturējās. Divi biedri balsis nenodeva. Tādējādi valdes lēmums paliek spēkā un leģionāru limits Virslīgā būs "3+8".

16:07 Kongress pāriet uz balsošanas procedūru. Pirmais jautājums ir par valdes lēmuma par leģionāru limitu atcelšanu. Lēmumiem būs nepieciešams jebkāds vairākums (vairums no 130 biedra jeb vismaz 66 balsis).

16:02 Laila Pudule oponē, ka jāpievērš uzmanība statūtu 64. punktam, kas nosaka valdes tiesības pieņemt arī citus lēmumus force majeur situācijās, un viceprezidentu tiesībām.

15:52 Gorkšs aicina zvērinātu advokātu Mārtiņu Kvēpu skaidrot dažādus juridiskus jautājumus. Kvēps saka, ka kongresa lēmumu var apstrīdēt tiesā un ka kongresam kā kopumam būtu jābūt vienotai argumentācijai, kādēļ amatpersona tiek atcelta no amata, ko nepieciešamības gadījumā būtu jāspēj izstāstīt arī tiesā. Mihelsons no zāles piebilst, ka tā ir kongresa ietekmēšana, un abi kopā ar Rihertu skaļi kliedz, ka Kvēpa runa netika iekļauta dienas kārtībā. Kvēps uzsver, ka Gorkšs šobrīd ir vienīgā persona ar paraksta tiesībām, un norāda, ka valde Gorkša atlaišanas gadījumā nevarēs iecelt ģenerālsekretāru un ka rosināt ģenerālsekretāra iecelšanu var tikai un vienīgi prezidents.

15:30 Debates atsākas ar vairāku valdes locekļu uzrunām. Gan Guntis Blumbergs, gan Anastasija Kučinska runā par leģionāru tēmu. Arturs Gaidels uzsvarus liek uz procesu ačgārnību, stratēģiju un leģionāriem un piebilst, ka divi biedri viņam likuši manīt, ka īsti nemaz nav zinājuši, ka un kāpēc paraksta vēstuli pret viņu. Aleksandrs Isakovs uzsver, ka Gorkšs vairākus punktus dienas kārtībā iekļāvis, lai novērstu uzmanību no balsojuma par viņa paša atbrīvošanu. "Apsveicu mūs visus, tagad kongresi mums būs katru mēnesi," ironiski sacīja Isakovs, norādot, ka valdes lēmumu apstrīdēšana nebūtu jāvirza uz kongresu. Bez Gaidela un Isakova balsots tiks arī par Vadimu Direktorenko, kurš savu runu sāk ar atvainošanos, ka dažādu iemeslu dēļ nav bijis iepriekšējos kongresos: "Ticiet man, tie bija pamatoti iemesli. Es nekur neslēpjos - mans telefona numurs nemainās jau 20 gadus."

15:00 Debatēs 15 minūšu pauze.

14:35 "Ja cilvēks pats nesaprot, ka viņam ir jāiet prom, tad mums ir jāapvienojas un jāpalīdz viņam iet prom," teic Mihelsons, kurš kopā ar Rihertu uzsver to, ka Gorkšam nav komandas un ka futbolā nekāda opozīcija neeksistē. "Ja kāds man būtu teicis, ka gadi pēc Indriksona būs smagākie, nebūtu tam ticējis, jo pēc stagnācijas vienīgais loģiskais ceļš ir attīstība. LFF nevar ne ar vienu vienoties. Kas notiek?!" vaicā Ļašenko.

14:12 "Kaspars bija labs futbolists, un viņam bija iespēja kļūt arī par labu federācijas prezidentu, taču tas diemžēl nav noticis," sacīja Krišjānis Kļaviņš.

14:00 Nauris Mackevičs kritizē federāciju par to, ka netiek maksāta nauda par daudzām lietām, kavējas atalgojuma izmaksa tiesnešiem, nav jaunu attīstības projektu, un asi kritizēja arī Snodiju, viņu salīdzinot ar gopņiku.

13:39 "Riga United" pārstāvis Pāvels Gognidze šaubās, vai kāds telpā ir gatavs piecelties un pateikt, ka viņš ir gatavs kļūt par jauno LFF līderi Gorkša vietā. Telpas aizmugurē roku paceļ opozīcijas līderis Ļašenko.

13:32 Bijušais valdes loceklis Juris Keišs debatēs aicina Gorkšu atkāpties brīvprātīgi un biedriem to atbalstīt.

13:05 Vēl tikai debates, bet ūdens jau sāk beigties.

12:50 Ļašenko vaicā, kurš īsti ir atbildīgs par tiesnešiem: bez algas strādājošais Direktorenko vai Alans Snodijs, kurš mēnesī saņemot četrus tūkstošus eiro un mēnesī darbā pavada tikai trīs dienas. Gorkšs atbild, ka šo summu un dienu skaitu nevar apstiprināt, un saka, ka Snodijs ir piesaistīts tiesnešu konvencijas uzlabošanai un kā papildus zibens novedējs starp tiesnešu departamentu un tiesnešu komiteju.

12:47 Turpinās diskusijas par Stojanoviča atlaišanu un to, kāpēc nepieciešams ārzemnieks. Valdes loceklis Sergejs Kovaļovs, kurš atbild par Treneru attīstību, saka, ka viņu Stojanoviča sacītais valdes sēdē absolūti nepārliecināja, taču vienlaikus jāļauj viņam pabeigt šo ciklu un tad runāt par nākotni.

12:40 FS "Metta" ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons Gruškevicu sauc par noziedznieku par viņa agrāko darbību Izglītības un zinātnes ministrijā un bļauj pa visu zāli. Gruškevics sola tikties vēlāk jau citā statusā par viņa apgalvojumiem.

12:35 Krišjānis Kļaviņš vaicā, kāda ir Gorkša atbildība par diviem lielākajiem lēmumiem: Slavišas Stojanoviča un Edgara Pukinska izvēli. "Vai tev viss ir kārtībā, šiem lēmumiem pilnībā izgāžoties?!"

12:22 Bijušais valdes loceklis un ilggadējs Latvijas futbola cilvēks Dainis Gudermanis uztraucas, vai viņš drīkstēja saņemt janvārī dāvinājumu par savu ieguldīto darbu divu tūkstošu eiro apmērā (vai 2597,40 eiro, ja ierēķina arī nodokļus). Revidente mierina, ka viņam kā saņēmējam uztraukumam nav pamata, ja vien viņš dāvinājumu atklāj savā deklarācijā.

12:20 Biedriem ir daudz jautājumu par finanšu situācijas izmeklēšanu, arī par to, kādēļ tas izskan tikai tagad, lai arī aizdomas bija jau senāk. Lienīte Caune brīdina par lielu risku, ka LFF var zaudēt sabiedriskā labuma statusu. Gorkšs dāvinājuma līgumus sauc par krāpšanu lielos apmēros.

12:05 Lienīte Caune norāda uz ntajiem dāvinājumu līgumiem, taču galīgo atzinumu sola 8. novembrī. Klātesošo biedru skaits tikmēr palielinājies par diviem - 131.

11:50 Gorkšs savā uzrunā stāsta par to, ko, viņaprāt, ir izdevies izdarīt un par ko futbola sabiedrība nevēlas runāt. Pēc tam prezentāciju sniedz arī ģenerālsekretāra pienākumu izpildītājs Mareks Gruškevics, kurš uzsver, ka futbola sabiedrība līdz šim problēmas centusies paslaucīt zem paklāja un ka zem tā ir izveidojusies kaudzīte, aiz kuras šogad beidzot ir paklupts - pastiprinātu interesi par LFF sācis izrādīt VID. Kā liecina Gruškevica prezentācija, 2019. gadā federācijas pieejamie līdzekļi ir 10,3 miljoni eiro, no kuriem gandrīz septiņarpus ir no UEFA. Ģenerālsekretāra p.i. uzskata, ka cīņa notiek tieši par šiem finanšu avotiem. Milzīga problēma esot atskaišu neesamība par piešķirtajiem līdzekļiem no UEFA, FIFA un valsts, tostarp par iztērētajiem 1,2 miljoniem par neuzcelto Kr. Barona ielas stadionu - UEFA pieprasa atskaiti un vainīgos.

11:33 Par spīti diskusijām un iebildumiem ārkārtas kongresa darba kārtība un reglaments tiek apstiprināts. Par 80, pret 34 un atturas 7. Kopā gan sanāk 121, nevis 129 balsis.

11:15 UEFA pārstāvis Tjerī Favrs smejoties saka, ka rezultāti laukumā nav tik labi, bet kongresu ziņā Latvija varētu būt čempione. Tāpat viņš norāda, ka būs jāveic audits par LFF iepriekšējo darbu.

11:10 No 137 biedriem ieradušies ir 129, līdz ar to ir krietni pārpildītas nepieciešamās divas trešdaļas (92 biedri), lai Kongress drīkstētu balsot arī par amatpersonu atsaukšanu (parastajiem balsojumiem pietiktu ar vairāk nekā pusi jeb 69 biedriem). Kvorums sasniegts visos nepieciešamajos jautājumos.

11:00 Jautrākam rītam "Latvian Football Memes" piedāvā tradicionālo ūdens dzeršanas spēli.

10:55 Te varat iepazīties ar to, kuri biedri iniciēja neuzticības balsojumus par Gorkšu un arī trīs valdes locekļiem.

10:45 Labrīt, portāls Sportacentrs.com piedāvās gan teksta, gan video tiešraidi no ārkārtas kongresa. Par teksta tiešraidi rūpēsies Arkādijs Birjuks un Agris Suveizda. Darba kārtība:

Kongresa darba kārtība:
1. Kongresa atklāšana;
2. Oficiālās uzrunas;
3. Balsu skaitītāju iecelšana;
4. Darba kārtības apstiprināšana;
5. Biedru iecelšana Kongresa protokola pārbaudei un apstiprināšanai;
6. Ziņojums par LFF prezidenta darbu;
7. Biedru debates;
8. Balsojums par LFF valdes 30.09.2019. sēdē pieņemtā lēmuma “Par 2020. gada līdz 2022. gadam spēlētāju limitu Virslīgas čempionātā 8+3, no kuriem vismaz 3 spēlētājiem ir jābūt Federācijas sagatavotajiem spēlētājiem” atcelšanu.
9. LFF valdes locekļa Artura Gaidela atsaukšana no amata;
10. LFF valdes locekļa Vadima Direktorenko atsaukšana no amata;
11. LFF valdes locekļa Aleksandra Isakova atsaukšana no amata;
12. Pārtraukums 30 min;
13. LFF prezidenta Kaspara Gorkša atsaukšana no amata;
14. Kongresa slēgšana.

1 2 3 4 5 6 7 220 komentāri

     [+] [-]

, 2019-10-17 10:56, pirms gada
Kādēļ šoreiz kongress notiek citā vietā?

  +2 [+] [-]

, 2019-10-17 11:07, pirms gada
Ziepju operas trešā sezona var sākties!

  +5 [+] [-]

, 2019-10-17 11:13, pirms gada
LV futbols ir miris !!!

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 11:14, pirms gada
Interesanti, ko opozīcija sasolīja, lai savāktu tos 69. Skaidrs, ka kādi 30 no tiem ir savējie, čomiņi un citi indivīdi, bet pārējie?

     [+] [-]

, 2019-10-17 11:19, pirms gada
Junga kungs vairāk prot pateikt latviski nekā dažs labs telpā sēdošais.

     [+] [-]

, 2019-10-17 11:20, pirms gada
Turies Kaspar!

     [+] [-]

, 2019-10-17 11:20, pirms gada
Kaspar, atkāpies !!!
Brauc uz saviem laukiem kartupeļus audzēt !!!

  -3 [+] [-]

, 2019-10-17 11:21, pirms gada
hoķis jau ir zem čekistiem, tagad kārta futbolam! Neticas ka šoreiz Gorkšs izlīdīs, es neticēju arī pagājušā reizē, bet tagad neticu vēl vairāk.

  -1 [+] [-]

, 2019-10-17 11:24, pirms gada
Te ir skaidrs viens. Kasparu grib nomest no amata,jo viņš ir atklājis daudzas nelikumības iepriekšējās federācijas darbā.

  +3 [+] [-]

, 2019-10-17 11:27, pirms gada
Par LFF likvidēšanu kad būs kongress?

     [+] [-]

, 2019-10-17 11:31, pirms gada
Kad tas cirks vienreiz beigsies???

  +2 [+] [-]

, 2019-10-17 11:32, pirms gada
te būs jautri
Slēpts komentārs: Ferrari Nr.1 in my heart

  -1 [+] [-]

, 2019-10-17 12:13, pirms gada
Bļ,a, kas tam čalim ar frizūru ir, WTFFFFF

  -1 [+] [-]

, 2019-10-17 12:32, pirms gada
Ja Gorkšs šodien nograb, jauno prezi šodien vēlēs?

     [+] [-]

, 2019-10-17 12:35, pirms gada
zaipis rakstīja: Ja Gorkšs šodien nograb, jauno prezi šodien vēlēs?
Ne tak. Izvirzīs kandidātus, apstiprinās, tad datumu utt.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 12:36, pirms gada
Kļaviņš gan ir dunduks, pašam mazs pincīts, netīrs darījumu veicējs, fuj, kretinē tādas žurkas

     [+] [-]

, 2019-10-17 12:36, pirms gada
zaipis rakstīja: Ja Gorkšs šodien nograb, jauno prezi šodien vēlēs?
tur ir diezgan interesanti - šodien noteikti nevēlēs. Teorētiski - ja Gorkšu noņem, tad pilnvaras pārņem ģenerālsekretārs - kura nav... līdz ar ko hvz kas notiks tālāk.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 12:41, pirms gada
Aj kā Mihelsons iepisās ar savu noziedzinieku, pilnīgs idiots, kur tādi tur sēž ? Kāpēc ? Kā mucā audzināts uzvedas!

  +6 [+] [-]

, 2019-10-17 12:42, pirms gada
Mihelsons vispār ir normāls? Tā kā tikko no meža izlīdis, nekādas kultūras

  +8 [+] [-]

, 2019-10-17 12:43, pirms gada
2 mudozvonu pārītis no Metta,- Mihelsons&Riherts

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 12:43, pirms gada
Un kā beigās apdirsās, kaut kādus faktus izvelk par 9 mlijoniem neko nezinot un mutes ciet!

     [+] [-]

, 2019-10-17 12:49, pirms gada
O, mazais knariks arī ierunājās

     [+] [-]

, 2019-10-17 12:49, pirms gada
Kas visiem pret Ļašenko ir?

  +3 [+] [-]

, 2019-10-17 12:51, pirms gada
ja šādi intelektuāļi vada vienu vadošajām Latvijas futbola skolām, rodas baiļu sajuta par to.

  +7 [+] [-]

, 2019-10-17 12:51, pirms gada
Varbūt ne visi saprot kas notiek. Kaspars ir pacēlis tādu s..du gabalu, par ko vien viņam visa cieņa. LFF finanses vairākus gadus desmit tikā smeltās privātās somās. Tas ka pašlaik izlase nespēj neko rādīt nav Kaspara vaina. Tā ir visās iepriekšējās sistēmas vaina. Šobrīd viņam uzbrūk tie, kas pierunāti gāzt viņu par labu tam krievu mafiozi. Kas būs pēc tam, ja tas notiks, pat nevar iedomāties. Tūries Kaspar!!!!!

     [+] [-]

, 2019-10-17 12:59, pirms gada
erfešā
ausis sāp klausoties futbola sabiedrību

  -1 [+] [-]

, 2019-10-17 13:03, pirms gada
Ak Dievs, tur taču vieni urļiki sēž, neandertālieši, nav brīnums, ka viss ir pakaļā!

  -1 [+] [-]

, 2019-10-17 13:07, pirms gada
san4ito rakstīja: Ak Dievs, tur taču vieni urļiki sēž, neandertālieši, nav brīnums, ka viss ir pakaļā!
Es ar par to pašu, šausmas kkādas, man pat sieva saka, ka visi, aks ir pret Gorkšu, ir urļiki vai aks nemāk normāli latviešu valodu. Murgs kkāds!

     [+] [-]

, 2019-10-17 13:07, pirms gada
OO, atvainojās, labs

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 13:10, pirms gada
Jepal kā grib al... cik tur šauro pierīšu, ne izteikties var, ne konstruktīvi uzdot jautājumus, kaut ko čīkst, nav brīnums, ka futbols ir pilnīgā d. ar šadiem biedriem, redzēju tikai vienu sakarīgu cilvēku ar noformulētiem normāliem jautājumiem. 80% ar padomju laiku domāšanu, bez manierēm, vieni demogogi. Nekas tur futbolā nebūs, jo ir elementāri IQ konflikti, un tur vienkārši fiziski nevar būt diskusijas savā starpā. Sajūta tāda, ka Gorkš ir atnācis uz tādu kā bērnu dārzu...es viņa vietā sen jau būtu sācis smieties))

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 13:13, pirms gada
Par U19 telpu futbola izlases rezultātiem nav jākaunas.

  -1 [+] [-]

, 2019-10-17 13:14, pirms gada
san4ito rakstīja: Ak Dievs, tur taču vieni urļiki sēž, neandertālieši, nav brīnums, ka viss ir pakaļā!
A kas tev,pakaļu spiež?

  +1 [+] [-]

, 2019-10-17 13:16, pirms gada
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Kas visiem pret Ļašenko ir?
Kā būtu ar to, ka viņs atbalsta tos, kas mēģina nomest Gorkšu (tajā skaitā tos, kas iesaistīti skandālos un naudas izsaimniekošanā), un jau no paša sākuma izmanto netīras metodes?

  +3 [+] [-]

, 2019-10-17 13:21, pirms gada
11:15 UEFA pārstāvis Tjerī Favrs smejoties saka, ka rezultāti laukumā nav tik labi, bet kongresu ziņā Latvija varētu būt čempione. Tāpat viņš norāda, ka būs jāveic audits par LFF iepriekšējo darbu.

1 2 3 4 5 6 7 220 komentāri